تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠٩/٠٢ |

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان همدان خبر داد
برپایی 10 موکب از همدان در مسیر کربلا

روزنامه هگمتانه

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان همدان از اعزام 10 موکب از استان همدان به کربلای معلی خبر داد.

  محمدعلی بادامی در جلسه ستاد هماهنگی اربعین حسینی با بیان اینکه ستاد بازسازی عتبات عالیات صددرصد مردمی است، اظهار کرد: با همکاری مردم اقدامات خوبی در خصوص پذیرایی از زوار اربعین حسینی انجام شده است.

 

وی با بیان اینکه 10 موکب در استان ساماندهی شده که هشت موکب به کربلای معلی اعزام شده است، گفت: موکبها با امکانات خوبی اعزام میشوند، آخرین کاروان نیز موکب شهید احمدیروشن است که روز دوشنبه 2 آذرماه از همدان خارج میشود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان همدان با اشاره به خدمات ارائه شده از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت افزود: توسط خیرین شهرستان رزن و بهار نیز 20 تن سیب زمینی برای پخت غذا برای زوار فراهم شده است.

وی با اشاره به اینکه 47 موکب از کشور به عتبات عالیات اعزام شدهاند، خاطرنشان کرد: هشت موکب مربوط به استان همدان است.

بادامی با اشاره به اینکه 320 آشپز، راننده و نیروهای دیگر به کشور عراق اعزام شدهاند، گفت: وزارت کشور تعهد کرده که روزانه 12 هزار ساندویچ بین زوار توزیع کند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان همدان نیز با اشاره به راهاندازی پنج موکب توسط اداره اوقاف استان، اظهار کرد: یک تیم 20 نفره برای پذیرایی از زوار، در بازگشت از کربلای معلی تشکیل شده است.

حجتالاسلام محمد کاروند گفت: به مدت پنج روز نیز 3 هزار غذا از محل موقوفات در بین زواری که از مسیر همدان عبور میکنند، توزیع خواهد شد.

مدیر کل حمل و نقل و پایانههای استان همدان نیز با بیان اینکه سازمان حمل و نقل با بیش از 80 درصد توان آماده ارائه خدمات به زوار است، اظهار کرد: 12 هزار لیتر بنزین به همین منظور در حق رانندگان افزایش یافته است. نصرتالله حیدری با بیان اینکه با تمهیدات صورت گرفته مشکلی در خصوص نفت و گاز در جایگاههای سوخت نخواهیم داشت، گفت: در تمام جایگاههای سوخت کارت سوخت آزاد نیز موجود است.

وی با بیان اینکه شرکت نفت و گاز مشکل جایگاههای سوخت را در صورت بروز رفع خواهد کرد، افزود: سازمان فنی و حرفهای نیز دو اکیپ تعمیرات خودرو در مسیر راهاندازی کرده است.

 

 
    پایگاه اطلاع رسانی شهرداری همدان     شهر الکترونیک همدان