تاریخ انتشار : ١٣٩۵/٠٣/١٣ |

نماینده ولی فقیه در استان همدان تأکید کرد:
تلاش برای خروج قرآن از مهجوریت

روزنامه هگمتانه

سی و چهارمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز با حضور 1800 دانش آموز از سراسر کشور، سوم تا یازدهم مردادماه در همدان برگزار می شود.

 به گزارش خبرنگار هگمتانه، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان در کمیسیون آموزش عمومی قرآن با اشاره به برگزاری این مسابقات در مردادماه سالجاری به میزبانی آموزش و پرورش استان همدان گفت: برگزاری این مسابقات باید به منزله خروج قرآن از انحصار و مهجوریت باشد.

آیتا... غیاثالدین طه محمدی در همین رابطه افزود: قرآن کریم از بهترین نعمات خداوند است که همه انسانها در این عالم از آن صاحب سهم هستند.

وی بیان کرد: در دین مقدس اسلام برخی از موهبتهای الهی نباید محدود به هیچ حصاری باشد که امیدواریم این مسابقه قرآنی با فاخرترین شکل ممکن برگزار شود.

آیتا... محمدی با بیان اینکه قرآن نقش حیاتی در این عالم دارد، عنوان کرد: به یقین سعادت دنیا و آخرت در گرو توجه به آیات الهی است.

وی ضمن اشاره به روایتی از پیامبر اکرم(ص) درخصوص مهجوریت قرآن خاطرنشان کرد: برگزاری سی و چهارمین دوره از مسابقات قرآن، عترت و نماز در استان به منزله کمک به خروج قرآن از مهجوریت است.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان ضمن مخاطب قرار دادن برگزارکنندگان این مسابقه بیان کرد: متولیان باید در اجرای هر چه شایستهتر این برنامه، رضایت خداوند متعال را مورد توجه قرار دهند.

آیتا... محمدی یادآور شد: خروج قرآن از مهجوریت، یک حلقه گمشده است که باید مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان ضمن اشاره به برگزاری سی و چهارمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانشآموزان در مردادماه سالجاری به میزبانی همدان گفت: خوشبختانه سوم تا یازدهم مردادماه، آموزش و پرورش همدان میزبان 1800 دانشآموز قاری از سراسر کشور است که در 11 رشته قرآنی مختلف با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

عبدالرضا فولادوند افزود: مطابق آخرین آمار، سال گذشته 6 میلیون دانشآموز از سراسر کشور در این مسابقات شرکت کردند که این تعداد معادل 50 درصد کل دانشآموزان کشور بود.

وی با بیان اینکه در سی و چهارمین دوره از مسابقات قرآن دانشآموزی، 1800 نفر به مرحله کشوری راه یافتند، عنوان کرد: برگزیدگان این دوره از مسابقات آبان ماه امسال در مسابقات بینالمللی حضور خواهند یافت.

فولادوند با اشاره به اینکه این مسابقات از بزرگترین رویدادهای قرآنی در سالجاری است، گفت: امسال تمامی مسابقات قرآنی زیر 18 سال به آموزش و پرورش واگذار شده است.

وی بیان کرد: این مسابقات در دو بخش دانشآموزان دختر و پسر برگزار میشود و برخی از رشتهها شامل قرائت، حفظ عمومی، حفظ ویژه، اذان، ترتیل، مداحی و... است.

فولادوند عنوان کرد: سی و چهارمین دوره مسابقات قرآنی دانشآموزی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان برگزار میشود و انعکاس گسترده خبری این دوره از مسابقات از رسانه ملی و رسانههای مکتوب و مجازی را در نظر داریم.

لازم به ذکر است در پایان کمیسیون آموزش عمومی قرآن که در دفتر امام جمعه همدان برگزار شد، نماد سی و چهارمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانشآموزان توسط نماینده ولی فقیه در استان رونمایی شد.

 
    پایگاه اطلاع رسانی شهرداری همدان     شهر الکترونیک همدان