تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠٩/٠٢ |


10 پروژه عمرانی در همدان بعد از انتخابات ریاست جمهوری به دست فراموشی سپرده شد

روزنامه هگمتانه

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 10 پروژه عمرانی در همدان بعد از انتخابات ریاست جمهوری به دست فراموشی سپرده شد، از بازدید معاونان وزیر راه از پروژه های عمرانی همدان در روز پنجشنبه این هفته خبر داد.

امیر خجسته به تشریح نشست چندروز گذشته خود با وزیر راه و شهرسازی و جلسه متعاقب آن با معاونان این وزارتخانه در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور پرداخت و اظهار کرد: متأسفانه با بررسیهای به عمل آمده، وزارت راه و شهرسازی در یک سال اخیر تکمیل پروژههای زیرساختی و مواصلاتی استان همدان را به صورت نیمهتعطیل درآورده است.

وی گفت: در بحث خطوط ریلی تمام توان خود را در راستای تکمیل ریلگذاری راهآهن استانهای همجوار گذاشته و شائبهای را مبنی بر اینکه تکمیل راهآهن نیمهکاره و دیگر پروژههای زیرساختی همدان را بعد از انتخابات ریاست جمهوری به زمانی دیگر موکول کرده را ایجاد نموده است.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی با پیگیری نمایندگان و مسؤولان استان در این چند سال کارهای بزرگی مانند اتمام آزادراه همدان ـ تهران، توسعه و تبدیل فرودگاه همدان از یک فرودگاه محلی به فرودگاه بینالمللی و رساندن سوت قطار به همدان را انجام داده که به خاطر آن سپاسگزاریم، اما در یک سال اخیر به طور ملموس عملیات عمرانی تکمیلی این پروژهها و پروژههای زیرمجموعه آنها متوقف شده که برای ما به هیچ وجه قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه در همین راستا با هماهنگی صورت گرفته معاونان وزیر راه و شهرسازی پنج شنبه همین هفته برای بازدید از پروژههای عمرانی استان به همدان سفر میکنند، گفت: عملیات اجرایی پروژهها در صورتی که پیگیری مداوم نشود به دست فراموشی سپرده خواهد شد.

خجسته افزود: در همین خصوص بعد از سالها که عدم پیگیری مداوم پروژههای زیرساختی، استان همدان را با رکود مواجه کرده بود، پیگیری مداوم و مطالبه برنامه زمانبندی بود که این پروژهها را در عرض چند سال اخیر به آخرین گامهای بهرهبرداری رسانده است.

وی تأکید کرد: در همین راستا انتظار ما از مدیران تخصصی این است که مداوم پیگیر انجام پروژههای زیرساختی باشند و این طور نباشد که معاون وزیر راه و شهرسازی اطلاعی از توقف پروژههای همدان نداشته باشد.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی تکمیل علائمگذاری و بالاستریزی خطوط راهآهن، تکمیل ایستگاه شورین، شروع عملیات اجرایی ایستگاه داخل شهر قطار، شروع به کار عملیات اجرایی قطار همدان ـ ملایر، تکمیل راه دسترسی به ایستگاه شورین، تکمیل برج مراقبت فرودگاه همدان، تکمیل پایانه زوار فرودگاه، کنارگذر غربی و شرقی را از جمله پروژههای بلاتکلیف وزارت راه و شهرسازی در همدان برشمرد و گفت: ابتداییترین و مهمترین پروژههای زیرساختی استان برای پیشرفتهای گردشگری و صنعتی این پروژهها بوده و باید مسؤولان شهر و استان و نمایندگان همه دست به دست هم تکمیل زیرساختهای استان را در اولویت قرار دهند.

 
    پایگاه اطلاع رسانی شهرداری همدان     شهر الکترونیک همدان