تاریخ انتشار : ١٣٩۶/١٢/٢٣ |


آماده باش 9 ایستگاه آتش نشانی همدان در روزهای پایانی سال

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان از آماده باش کامل 9 ایستگاه با 100 نفر نیروی عملیاتی در قالب 26 گروه عملیاتی در روزهای پایانی سال در همدان خبر داد.

محمدرضا بیاناتی در گفتگویی، افزود: گشتزنی گروههای خودرویی و موتوری در شهر و استقرار گروههای ویژه آتشنشانی در مراکز تجمع شهروندان و اماکن حساس از دیگر برنامههای این سازمان در شب چهارشنبه پایان سال و روزهای پایانی سال خواهد بود.

وی با بیان اینکه در حوادث آخرین چهارشنبه سال گذشته در کشور 16 نفر کشته، 30 نفر معلول و بیش از 2هزار نفر مصدوم شدند، تصریح کرد: استانهای غربی شامل آذربایجانغربی، کردستان و همدان با 81 مصدوم بیشترین تعداد مصدومان را در کشور داشتند.

بیاناتی با اشاره به اینکه براساس آمارهای مراکز درمانی مصدومان 80 درصد سوانح چهارشنبه آخر سال مربوط به نوجوانان پسر بوده است، اظهار کرد: این موضوع در کنار آسیبهای روانی و خسارتهای مادی فراوان چهارشنبه آخر سال را به کابوسی برای خانوادهها و نهادهای مسؤول تبدیل کرده است.

وی خاطرنشان کرد: سازمان آتشنشانی یکی از نهادهایی است که در این حوزه مسؤولیت مستقیم دارد و در همدان نیز هر ساله در آستانه چهارشنبه پایان سال علاوه بر خدمات و اقدامات معمول مجموعه برنامههای ویژهای برای پیشگیری و کنترل حوادث مختلف تدارک دیده میشود.

مدیرعامل سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی همدان یادآور شد: از جمله اقداماتی که این سازمان برای پیشگیری و کاهش آسیبهای حوادث مختلف به ویژه حوادث چهارشنبه آخر سال و روزهای پایانی سال 96 اجرا کرد، طرح آموزش چهره به چهره اصول ایمنی به دانشآموزان بوده است.

وی با بیان اینکه این طرح از 23 بهمن آغاز و تا چهارشنبه پایان سال ادامه داشت، افزود: کارشناسان سازمان با حضور در مدارس، دانشآموزان را با خطرات و شیوههای پیشگیری و کاهش آسیبهای سوانح مختلف از جمله استفاده از موادمحترقه و آتشزا آشنا کردند.

بیاناتی تصریح کرد: از دیگر اقدامات سازمان آتشنشانی برای پیشگیری از آسیبهای چهارشنبه پایان سال ارسال توصیههای ایمنی به خبرگزاریها، روزنامهها و صداوسیما، استفاده از ظرفیت فضای مجازی و شبکههای اجتماعی و ارسال دستورالعمل ایمنی به ادارات آموزش و پرورش و مسؤولان اداری استان و شهرستان بود.

وی خاطرنشان کرد: چاپ اعلان هشدارهای ایمنی با موضوع خطرات استفاده از مواد خطرناک و توزیع آن بین مراکز آموزشی، ادارات، سازمانها، بیمارستانها و اماکن عمومی، نصب بنرهایی با محتوای هشداردهنده در شهر و ارسال پیامک انبوه هشدارهای ایمنی از دیگر اقدامات این سازمان پیش از چهارشنبه پایان سال بوده است.

 
    پایگاه اطلاع رسانی شهرداری همدان     شهر الکترونیک همدان