تاریخ انتشار : ١٣٩٧/١٠/١٧ |


آتش سوزی دیگر در دومین کارگاه غیرمجاز گاز مایع

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل

مدت زیادی از وقوع آتش سوزی و انفجار در کارگاه غیر قانونی سوخت گاز مایع واقع در تقاطع شهید قهاری(میدان بار) نمی گذرد.

معاون خدمات شهری شهردار همدان در این رابطه هشدار داده بود که کارگاههای غیرمجاز ال پی جی در شهر بیشمارند و گفته بود ظرفیت قانونی شهرداری در این زمینه به کار گرفته شده و نیاز به اجماع بین دستگاههای مرتبط داریم تا شاهد این نوع اتفاقات نباشیم.

علیاصغر ناظریپور، معاون سیاسی ـ اجتماعی فرماندار شهرستان همدان نیز وعده داده بود که به صورت قاطع برای ساماندهی این کارگاهها ورود خواهیم کرد تا استانداردهای لازم در این مراکز رعایت شود.

اما روز گذشته دوباره شاهد آتشسوزی در یکی از این کارگاهها در جاده تهران بودیم.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان دیروز از انفجار و آتش سوزی کارگاه غیرمجاز شارژ کپسول گاز مایع در همدان خبر داد و گفت: این آتش سوزی با تلاش آتش نشانان همدانی مهار شد.

به گزارش هگمتانه به نقل از روابط عمومی سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری همدان، محمدرضا بیاناتی اظهار کرد: ساعت 10:58 یکشنبه سامانه 125 همدان گزارشی از وقوع انفجار و آتش سوزی در یک کارگاه شارژ کپسولهای گاز مایع در جاده تهران دریافت کرد.

وی گفت: با دریافت این گزارش و با توجه به اینکه محل اعلام شده خارج از محدوده خدماتی و حریم شهر همدان و در محدوده و حریم شهر جورقان بود و با احتمال اینکه آتش نشانی جورقان توانایی مهار آتش سوزیهای گسترده را نداشته باشد پس از هماهنگی با مسؤولان ساعت 11:04 دو گروه عملیاتی مجهز از ایستگاه مرکزی و یک گروه از ایستگاه 15 به محل حادثه در کیلومتر 13 جاده تهران اعزام شدند.

وی گفت: آتش نشانان در کمترین زمان ممکن به محل حادثه رسیدند و پس از گذشت دقایقی از آغاز عملیات آتش نشانان موفق شدند شعلههای آتش را مهار و ضمن جلوگیری از سرایت آن به املاک مجاور سیلندرهای محتوی گاز مایع را به خارج از مکان حادثه منتقل کردند.

وی گفت: با گذشت 50 دقیقه و پس از مهار کامل آتشسوزی و ایمنسازی محل 10 آتشنشان که در قالب 3 گروه عملیاتی به محل حادثه اعزام شده بودند برای ادامه خدمترسانی به ایستگاههای خود بازگشتند.

بیاناتی گفت: با توجه به رشد و تنوع روز افزون حوادث انتظار میرود شهرهای کوچکتر نیز نسبت به تأمین تجهیزات و جذب نیروی انسانی آموزش دیده در حوزه آتش نشانی و خدمات ایمنی اقدامات لازم را انجام دهند.

 
    پایگاه اطلاع رسانی شهرداری همدان     شهر الکترونیک همدان