تاریخ انتشار : ١٣٩٧/١٢/٢۶ |


امضای تفاهم‌نامه شهرداری و اصناف در مراسم رونمایی از تعرفه عوارض شهرداری

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل

در مراسم رونمایی از تعرفه عوارض شهرداری همدان، تفاهم‌نامه شهرداری و اصناف منعقد شد و از 4 شهروند خوش حساب در پرداخت سالیانه عوارض کسب و پیشه تجلیل شد

 

عصر دیروز در مراسم رونمایی از تعرفه عوارض از 4 نفر از شهروندان خوشحساب در زمینه پرداخت سالیانه عوارض کسب و پیشه تجلیل شد.

*گردان: 80 درصد بودجه سال 97 محقق شده است

رئیس شورای اسلامی شهر همدان در این مراسم با بیان اینکه یکی از اقشار تأثیرگذار در مسائل فرهنگی، اجتماعی، سیاسی اصناف و بازاریان هستند گفت: در شهر همدان اصناف از ظرفیتهای خوبی برخوردار هستند و تاکنون نقش خود را به خوبی ایفا کردهاند.

کامران گردان با اشاره به اینکه شهرداری علیرغم مشکلات فراوان مالی تاکنون پروژههای خوبی را انجام داده و حقوق کارکنان خود را به موقع پرداخت کرده است بیان کرد: امسال توانستیم با تعامل خوب یک درآمد پایدار را برای شهر ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه 23 هزار واحد صنفی در همدان وجود دارد بیان کرد: در سال آینده میبایست شهرداری 805 میلیارد تومان درآمد کسب کند.

گردان عنوان کرد: تاکنون 80 درصد بودجه سال 97 محقق شده است.

*صوفی: همکاری اصناف و شهرداری موجب توسعه فضای کسب و کار میشود

شهردار همدان نیز در این مراسم با بیان اینکه اگر میخواهیم توسعه پایدار داشته باشیم باید به اقتصاد شهر توجه کنیم عنوان کرد: این یعنی به اصناف توجه ویژه داشته باشیم.

عباس صوفی با اشاره به اینکه برای توسعه شهر همه باید تلاش کنیم عنوان کرد: این امر نیازمند منابع مالی است مدیریت شهری هزینههای زیادی دارد و حدود٩٠درصد درآمد شهرداری از منابع درآمد کوششی است.

شهردار همدان از شهروندان درخواست کرد با پرداخت به موقع عوارض به مدیریت شهری کمک کنند.

وی با بیان اینکه سرانه شهروندان در گذشته 600 هزار تومان بوده که هم اکنون به یک میلیون تومان رسیده گفت: در صدد هستیم سال آینده این رقم را به یک میلیون و 200 تا یک میلیون و 500 هزار تومان برسانیم.

شهردار همدان با اشاره به اینکه در سال آینده برای بالا بردن کیفیت آسفالتهای شهر، در معابری از شهر از آسفالت پلیمری استفاده خواهد شد.

وی به تقاطع شهید همدانی اشاره و عنوان کرد: تاکنون بالای 30 میلیارد تومان برای آن هزینه شده و درصدد هستیم در نیمه سال آینده این تقاطع را به بهرهبرداری برسانیم.

صوفی با بیان اینکه همدان میتواند مرکز تجاری غرب کشور باشد عنوان کرد: با افتتاح میدان میوه و ترهبار جدید و همچنین ساماندهی سایر صنوف به این مهم دست پیدا خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه همدان در زمینه دستفروشان مشکلاتی دارد عنوان کرد: باید برای این منظور راهکاری اندیشیده شود.

صوفی با بیان اینکه به دنبال جذب منابع ملی هستیم عنوان کرد: ضروری است قدرت مطالبهگری خود را افزایش دهیم تا از منابع ملی برای توسعه همدان استفاده کنیم.

وی بیان کرد: 15 هزار واحد صنفی غیرمجاز داریم که باید برای آن نیز چاره اندیشی کنیم.

*کاوسیامید: شهردار همدان یک مدیر جهادی است

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان نیز در این مراسم با بیان اینکه موضوعات سبک زندگی و اطمینانسازی بسیار حائز اهمیت است گفت: آنچه مدیریت شهری و شورا در اولویت خود قرار دادهاند توجه به سبک زندگی شهروندان است.

اکبر کاووسیامید ادامه داد: به طوری که شهروندان را به صورت نظاممند در مسیری حرکت دهیم که برای سبدهای زندگی برنامه داشته باشند.

وی عنوان کرد: آنچه در سبک زندگی باید تغییر یابد اطمینانسازی بین مدیت شهری و شهروندان است.

وی با بیان اینکه شهردار همدان یک مدیر جهادی است گفت: وی تاکنون در زمینه اطمینانسازی خوب کار کرده است.

کاوسیامید بیان کرد: یکی از مؤلفههای مهم اطمینانسازی شفافیت است که در زمینه تعرفههای 98 سعی کردیم شفافیت و رفع ابهام را در دفترچههای تعرفه عوارض داشته باشیم.

وی بیان کرد: حمایت از سرمایهگذار اولویت دیگر شوراست که سعی شده به آن توجه شود.

وی از توجه به خانواده شهیدان، جانبازان و ایثارگان در تعرفههای عوارض سخن به میان آورد و گفت: در شهر همدان آنچه دارای اهمیت است آن است که شهروندان با علاقهمندی عوارض خود را پرداخت کنند.

*درویشی: تفاهمنامه میان شهرداری و اصناف نظمدهنده مجموعه اقتصادی شهر است

معاون مالی و اقتصادی شهردار همدان نیز بیان کرد: موتور محرکه شهرداری و مجموعهها درآمدهای شهرداری است.

مجید درویشی بیان کرد: اگر درآمد خوب باشد یقیناً دستگاهها و مجموعهها میتوانند به خوبی به مردم خدمترسانی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه بیش از 200 پروژه علیرغم مشکلات در ابتدای سال در همدان کلید خورد عنوان کرد: این امر توانسته رضایتمندی خوبی در میان شهروندان ایجاد کند.

درویشی به تفاهمنامه میان شهرداری و اصناف اشاره کرد و گفت: با این تفاهمنامه میتوانیم به منظم کردن مجموعه اقتصادی شهر کمک کنیم.

*محرابی: افزایش 20 درصدی هزینهها در مقابل کاهش 40 درصدی درآمد اصناف

رئیس اتاق اصناف همدان نیز با بیان اینکه درآمد اصناف در سال جاری نسبت به پارسال 40 درصد کاهش داشته است گفت: اما هزینهها 20 درصد افزایش داشته است.

حسین محرابی با بیان اینکه هم اکنون یک بینظمی در نظام توزیع وجود دارد گفت: در دنیا برای هر 42 خانوار یک واحد صنفی وجود دارد ولی در ایران برای هر 7 خانوار یک واحد صنفی وجود دارد.

وی با بیان اینکه این امر باعث ایجاد یک رقابت ناسالم شده است گفت: میبایست یک هزارم مالیات دریافتی به اصناف تعلق گیرد که قرار شده است رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی این امر را پیگیری کند.

وی گفت: تفاهمنامه بین شهرداری و اصناف در زمینه عوارض و کسب و پیشه است.

در ادامه این مراسم تفاهمنامه همکاری مشترک اصناف و شهرداری منعقد و از تعرفه عوارض و ارزش محاسباتی رونمایی شد.

همچنین در این مراسم از محسن رضایی، ابراهیم فرهپور، امین خضریان و علی نصرالهی شهروندان خوش حساب در پرداخت سالیانه عوارض کسب و پیشه و 60 نفر از کارکنان واحدهای درآمد مناطق چهارگانه تجلیل شد.

 
    پایگاه اطلاع رسانی شهرداری همدان     شهر الکترونیک همدان