تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٨/١٨ |


آغاز به کار بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان

روزنامه هگمتانه

هم زمان با سالروز آغاز امامت حضرت مهدی(عج) بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان آغاز شد.

هم زمان با سالروز آغاز امامت حضرت مهدی(عج) بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان آغاز به کار کرد.

عصر پنجشنبه جمع پر شور کودکان و نوجوانان همدانی به همراه خانوادههایشان در این مراسم حضور داشتند و پیاده راه بوعلی سینا میزبان افتتاحیه و مراسم شادپیمایی جشنواره تئاتر کودک و نوجوان بود.

مدیر مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این مراسم با بیان اینکه در طول برگزاری جشنواره تئاتر برنامههای متنوعی در همدان اجرا میشود گفت: تماشاخانه سیار و پیک امید با حضور در مناطق حاشیه همدان مانند مریانج، صالح آباد، لالجین، فامنین، رزن، قروه، بهار و... هر روز از ساعت 9 برای کودکان و نوجوانان نمایش اجرا میکند.

امیر مشهدی عباس با اشاره با اینکه در جشنواره 2 تریلی تماشاخانه سیار حضور دارد بیان کرد: در صدد هستیم تا سال آینده برای کودکان و نوجوانان کل ایران در مناطق مختلف تئاتر اجرا کنیم.

وی با بیان اینکه در گام نخست این تماشاخانههای سیار در استان کهگیلویه و بویراحمد در روستای الگه تئاتر اجرا خواهند کرد گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مال بچه هاست.

دبیر بیست و ششمین جشنواره تئاتر بین المللی کودک و نوجوان نیز در این مراسم با بیان اینکه در این جشنواره بین المللی 50 گروه نمایشی حضور دارند عنوان کرد: روزانه برای کودکان و نوجوانان 14 تئاتر به نمایش در خواهد آمد.

مجید قناد با اشاره به اینکه 7 کشور خارجی نیز در جشنواره امسال حضور دارند گفت: نمایشها در گروههای خردسال، کودک، نوجوان و خیابانی است.

*تجلیل از فرزندان شهدای مدافع حرم و میهن در افتتاحیه جشنواره

در مراسم افتتاحیه بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان از فرزندان شهدای حرم و میهن تقدیر به عمل آمد.

طاها صانعی فرزند شهید مجید صانعی، ریحانه کرمی فرزند شهید مجتبی کرمی، محمدقاسم الوانی فرزند شهید محمدرضا الوانی، محمدمهدی فانوسی فرزند شهید محسن فانوسی، محمد عبدالملکی فرزند شهید عبدالملکی، کوثر ابراهیمی فرزند شهید حسن ابراهیمی، ابوالفضل هزاره فرزند شهید هزاره، علیرضا بشیری فرزند شهید محمدحسن بشیری و امیرعلی شوهانی فرزند شهید احمد شوهانی مورد تقدیر قرار گرفتند.

گفتنی است مجریان برنامه افتتاحیه جشنواره عمو مهربان و خاله رؤیا دو تن از مجریان کودک و نوجوان بودند.

همچنین در این روز مراسم شادپیمایی با صدای ساز و طبل و حضور عروسکهایی مانند مبارک، دیو و پری که یادآور داستانهای کودکان و نوجوانان بود اجرا شد.

 
    پایگاه اطلاع رسانی شهرداری همدان     شهر الکترونیک همدان