تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١٠/٢٣ |


با حضور مسؤولان رونمایی از بلوار سپهبد شهید قاسم سلیمانی در همدان

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل

روز گذشته و با حضور جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان، فرماندار، رئیس و برخی از اعضای شورای اسلامی شهر همدان، شهردار و تنی چند از معاونان و مدیران شهری بلوار بعثت شهر همدان به نام سپهبد شهید قاسم سلیمانی مزین و از تابلوی این بلوار رونمایی شد

فرماندار همدان در این مراسم اظهار کرد: پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی، اعضای شورای اسلامی شهر همدان در اقدامی به موقع نام گذاری معبری به نام این شهید سرافراز را در دستور کار خود قرار دادند که پس از بحث و بررسی، بلوار بعثت به نام این شهید بزرگوار تغییر نام داد.

حسین افشاری بیان کرد: بلوار بعثت یکی از مسیرهای اصلی و پرتردد شهر همدان است که به نام این شهید بزرگوار متبرک شده است که امیدواریم راه و رسم این شهید را بتوانیم به خوبی ادامه دهیم.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز در این مراسم بیان کرد: به محض دریافت خبر شهادت سپهبد سلیمانی، شورای اسلامی شهر همدان اقدام به برگزاری جلسه فوق العاده کرد و به پاس سالها رشادت ایشان، مصوبه نام گذاری یکی از معابر اصلی شهر به نام این شهید بزرگوار به تصویب اعضا رسید.

کامران گردان گفت: علاوه بر نام گذاری یکی از معابر به نام ایشان اقدامات دیگری نظیر آذین بندی شهر متناسب با ایام شهادت این سردار سرافراز مورد تأکید شورا قرار گرفت که شهرداری همدان در این زمینه عملکرد خوبی داشت.

در ادامه این مراسم شهردار همدان بر لزوم حفظ ارزشهای ملی و مذهبی تأکید کرد و گفت: سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بر گردن تمام ملت ایران حق بزرگی دارند و به همین دلیل مدیریت شهری همدان خود را موظف میداند جایگاه و منزلت ایشان را مورد توجه قرار دهد، لذا بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر نام گذاری یکی از مسیرهای اصلی و پرتردد شهر همدان در کمیته نام گذاری مطرح شد که در نتیجه بلوار بعثت به نام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی مزین شد.

عباس صوفی در ادامه بیان کرد: در کنار نام گذاری این بلوار اصلی به نام این شهید بزرگوار، طراحی و ساخت سردیس شهید سلیمانی در دستور کار مدیریت شهری همدان قرار دارد که به زودی در ابتدای این بلوار نصب خواهد شد.

یادآور میشود بامداد جمعه سیزدهم دی ماه و به دستور ترامپ رئیس جمهور خبیث آمریکا، عملیات ترور سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس از فرماندهان جبهه مقاومت اسلامی عراق توسط پهپادهای آمریکایی در فرودگاه بغداد انجام شد که متأسفانه منجر به شهادت این عزیزان و تعدادی از همرزمانشان گردید.

 
    پایگاه اطلاع رسانی شهرداری همدان     شهر الکترونیک همدان