تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١٢/٠۵ |

شهردار همدان:
ضد عفونی و شستشوی اتوبوس‌های شهری همدان در هر شب

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل

شهردار همدان گفت: اتوبوس‌های شهری همدان هر شب ضد عفونی و شستشو می‌شوند.

عباس صوفی در بازدید شبانه از محل شستشو و ضد عفونی اتوبوسهای شهری گفت: به همت سازمان اتوبوسرانی و با هماهنگیهای معمول با شبکه بهداشت، هرشب ناوگان حمل و نقل شهری به خصوص اتوبوسها با مواد استاندارد ضد عفونی مورد تأیید شبکه بهداشت شستشو و ضد عفونی میشوند.

شهردار همدان خاطرنشان کرد: حفظ سلامت شهروندان در مقابله با تهاجم ویروس کورنا در اولویت مدیریت شهری قرار دارد بنابراین قصد داریم با حداکثر توان و در سقف بضاعت هر اقدامی که موجب کاهش آسیب و ابتلا به این نوع ویروس شود را در دستور اصلی اقدامات شهرداری داشته باشیم.

صوفی همچنین به مزایای الکترونیکی شدن سامانه پرداخت کرایه حمل و نقل اتوبوسهای شهری اشاره کرد و گفت: حذف روش سنتی تبادل بلیت و اسکناس جزو اقدامات پیشدستانه به شمار میرود چرا که ویروسها عمدتاً از طریق اسکناس و کاغذ بلیت امکان تسری دارند.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری همدان نیز از شست و شو و ضدعفونی اتوبوسهای شهر همدان برای کنترل بیماری کرونا خبر داد.

محمد پوروخشوری با اشاره به ضدعفونی اتوبوسهای شهر همدان برای کنترل بیماری کرونا اظهار کرد: دو روز اخیر جلساتی در این زمینه برگزار شده و طبق دستور شهردار و شورای اسلامی شهر همدان ضدعفونی کردن اتوبوسها در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه این اقدام صرفاً یک کار پیشگیرانه است و مردم نباید نگران باشند خاطرنشان کرد: از شب گذشته شستوشو و ضدعفونی کردن اتوبوسها را انجام دادهایم البته هر روز شستوشو انجام میشد اما در کنار آن ضدعفونی نیز مورد توجه قرار گرفته است.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری همدان با بیان اینکه طبق رایزنی با دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا و درصد اختلاط و آلودگی که ممکن است ایجاد شود کار ضدعفونی اتوبوسها را آغاز کردهایم گفت: از شنبه شب گروهی در خودروشویی مکانیزه معاونت اتوبوسرانی شهرداری مستقر شده و علاوه بر شستوشوی اتوبوسها، کار ضدعفونی آنها را انجام می‌‌دهد تا ما نیز نقش کوچکی در کنترل این بیماری داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه با مدیریت بحران استان تعامل داریم و آمادگی هر نوع آگاهسازی در این زمینه در اتوبوسها را داریم افزود: شهروندان به شایعات توجه نکنند و خبرها را از مبادی مورد تأیید دریافت کنند.

پوروخشوری با بیان اینکه ما به وظیفه خود عمل میکنیم و هر شب ضدعفونی کردن اتوبوسها را در برنامه داریم گفت: تاکسیها اگر چه وسایل حمل و نقل عمومی هستند اما وسیله نقلیه شخصی محسوب میشوند و ما نمی‌‌توانیم در زمینه شستوشوی آنها ورودی داشته باشیم اما تاکسیداران خود دغدغه ضدعفونی کردن این وسایل نقلیه را دارند.

وی با تأکید بر اینکه در جلسات مختلف به تاکسیداران ابلاغ کردهایم که سعی کنند خودروهای خود را مرتب شست وشو و ضد عفونی کنند گفت: گفته شده شیشههای تاکسیها بسته نباشد و تهویه هوا وجود داشته باشد، ضمن اینکه استفاده از دستکش برای گرفتن کرایه و شستن مرتب دستها مورد توجه قرار گیرد.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری همدان با بیان اینکه خطرات بیماری کرونا از آنفلوانزا کمتر است و باید همه با تعامل و همکاری این بیماری را کنترل کنیم و رعایت نکات بهداشتی را در دستور کار داشته باشیم خاطرنشان کرد: مردم برای پرداخت کرایه اتوبوسها از کارت بلیت الکترونیک استفاده کنند که آلودگی کمتری دارد.

 
    پایگاه اطلاع رسانی شهرداری همدان     شهر الکترونیک همدان