تاریخ انتشار : ١٣٩۵/١١/٢۵ |

رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان خبر داد:
برگزاری همایش ملی شهر سبز پایدار دوم و سوم اسفند

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل

رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان از برگزاری همایش ملی شهر سبز پایدار جهان اسلام در روزهای دوم و سوم اسفند 95 در همدان خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، ابراهیم مولوی در دهمین جلسه کمیته علمی و اجرایی همایش ملی شهر سبز پایدار با بیان این مطلب افزود: همایش شهر سبز پایدار جهان اسلام در روزهای دوم و سوم اسفند ماه سال جاری در سالن همایشهای دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار میشود.

مولوی اضافه کرد: با وجود تمامی مشکلات سر راه این همایش، با اعتماد به اساتید و دانشگاههای سهیم در این جریان، اتفاقات خوبی در حال رخداد است.

وی با اشاره به انتخاب دانشگاه بوعلی سینا به عنوان دانشگاه سبز افزود: بر همین اساس همایش شهر سبز پایدار در این دانشگاه برگزار میشود.

وی اشارهای نیز به پیادهراه سازی معبر بوعلی داشت و گفت: اجرای این طرح باعث شده در کنار آن دستاوردهای بومی استان از جمله خودروی برقی یوشیتا مورد بهرهبرداری قرار گیرد.

رئیس همایش ملی همدان شهر سبز پایدار جهان اسلام با بیان اینکه به زودی مرکز همایشهای بینالمللی همدان افتتاح میشود اظهار کرد: در این مرکز سالنهای جانبی برای برگزاری پنلهای مختلف در همایشها در نظر گرفته شده که دارای 10 سالن و یک تالار اصلی است.

ابراهیم مولوی با تشکر از زحمات دبیرخانه همایش، حمایت و همکاری بیوقفه رضا میرزایی رئیس شورای اسلامی شهر همدان در زمینه برگزاری همایش را قابل تقدیر دانست و گفت: درایت و حسن نیت شهردار همدان و سایر دوستان و همکاران در این زمینه قابل توجه است و امیدوارم همایش هر چه بهتر برپا شود.

حسن محمدی دبیر اجرایی همایش ملی همدان شهر سبز پایدار جهان اسلام نیز در این جلسه به ارائه گزارشی از فعالیتهای انجام شده پرداخت و با اشاره به وزن علمی بالا و جایگاه مناسب همایش افزود: استقبال از همایش و ارسال مقاله بسیار خوب و حتی فراتر از حد پیش بینیها بوده است.

 رحمانی عضو هیأت علمی دانشگاه بوعلی و رئیس کمیته علمی همایش ملی شهر سبز پایدار با بیان اینکه بیشتر مقالات از مؤسسات آموزش عالی رسیده است، افزود: مؤسسه و سازمانهای دیگری نیز برای این همایش مقاله فرستادهاند که نسبت به سایر همایشها رقم قابل توجهی است.

گفتنی است در این جلسه گزارشات کاملی توسط مدیران کمیتههای علمی و اجرایی همایش ارائه و در خصوص نحوه برگزاری و برنامههای اجرایی همایش تصمیمات خوبی گرفته شد.

 

 
    پایگاه اطلاع رسانی شهرداری همدان     شهر الکترونیک همدان