تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠۶/٠۴ |


پویش بزرگ تبلیغاتی اربعین برگزار می شود

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری همدان از تدارک این سازمان برای برگزاری پویش بزرگ تبلیغاتی اربعین خبر داد.

وحید علی ضمیر بیان کرد: این سازمان با تأسی از فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند" هنر برترین و بزرگترین ابزار برای فعالیتهای فرهنگی و دینی است" تصمیم دارد به عنوان متولی اصلی تبلیغات محیطی در شهر با به کارگیری ظرفیت تبلیغاتی خود در راستای ترویج گفتمان و سبک زندگی اسلامی و قرآنی، فضا را برای فعالان عرصه هنری برای تولید و نمایش آثار فاخر و هنرمندانه دینی و اسلامی باز کند.

وی با بیان اینکه متأسفانه امروز شاهد کمرنگتر شدن سبک زندگی اسلامی و قرآنی در جامعه هستیم افزود: میتوانیم با بیان هنرمندانه مفاهیم دینی در جامعه و تغییر فضای ارشاد شعار گونه، موجبات جذب حداکثری آحاد جامعه و تسری بینش اسلامی و قرآنی در سبک زندگی عموم مردم را فراهم آوریم.

علی ضمیر افزود : در این راه، این سازمان در نظر دارد در ایام اربعین حسینی پیشرو، با توجه به عبور خیل عظیم زائران حسینی از شهر همدان و لزوم فضاسازیهای مناسب و درخور شأن این ایام و با توجه به فرصت مناسبی که تا ایام اربعین باقی مانده است، اقدام به طراحی و اکران آثار فاخر و هنرمندانه مناسب با این ایام برای ترویج سبک زندگی حسینی در بیلبوردهای شهر نماید تا گفتارها، پیامها و درسهای اربعین در پیش چشم شهروندان قرار گیرد.

وی افزود: برای اثر بخشی کار، اقدام به تشکیل کمیته سیاست گذاری با مشارکت علما، فضلا و صاحبنظران شد تا اطلاعات و مفاهیمی که با سبک زندگی امروزی مطابقت و نزدیکی بیشتری دارد، در اختیار هنرمندان قرار گیرد تا بتوانند با ابزاری که در اختیار دارند، طرحهایی ماندگار برای نمایش در شهر ارائه کنند.

علی ضمیر در پایان ابراز امیدواری کرد با مشارکت سایر نهادها از جمله معاونت فرهنگی اجتماعی سپاه انصارالحسین(ع) همدان، ستاد مردمی اربعین استان، تبلیغات اسلامی همدان، کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر، معاونت اجتماعی شهرداری همدان و... بتوان پویشی بزرگ و در خور شأن این ایام برگزار کرد.

 
    پایگاه اطلاع رسانی شهرداری همدان     شهر الکترونیک همدان