تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠٩/٠٨ |


پویش مردمی « همسایه، خانه تو، خانه ماست» با شعار یک شاخه گل؛ یک آجر

روزنامه هگمتانه

مردم نوع دوست همدان می توانند با اهدای قیمت یک شاخه گل به پویش مردمی « همسایه، خانه تو، خانه ماست» برای ساخت خانه افراد زلزله زده بپیوندند.

 جلسه هماهنگی پویش مردمی « همسایه، خانه تو، خانه ماست» با شعار « هر شاخه گل یک آجر»و با حضور خبرنگاران، صدا و سیما، مجمع استانی سمن ها، و کمیته امداد امام خمینی (ره) همدان به منظور هم اندیشی در خصوص جمع آوری کمکهای مردمی برای بازسازی واحدهای مسکونی مناطق زلزله زده برگزار شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان در این جلسه اظهار کرد: 33 هزار واحد مسکونی در این زلزله از 30 تا 100 درصد آسیب دیدند.

پیمان ترکمانه افزود: شش هزار از واحدهای مسکونی که در مناطق زلزله زده زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) بوده آسیب دیده که هر استان بازسازی تعدادی از این واحدها را بر عهده گرفته است.

وی با قدردانی از کمکهای گسترده مردم اظهار کرد: برای کمک به بازسازی خانه زلزله زدگان تصمیم گرفتیم پویش مردمی « همسایه، خانه تو، خانه ماست» را راهاندازی کنیم که به کمک رسانههای استان و سمنها نیاز داریم.

ترکمانه با تأکید بر اینکه اعتماد سازی مردم به دستگاههای اجرایی باید از سوی رسانهها انجام پذیرد، بیان کرد: همزمان با آغاز هفته وحدت پویش مردمی « همسایه، خانه تو، خانه ماست» در استان همدان آغاز میشود.

در ادامه این جلسه مدیرعامل خانه مطبوعات استان همدان نیز اظهار کرد: حضور فیزیکی مردم بدون هماهنگی بی شک باعث ایجاد مشکلاتی در مناطق زلزله زده میشود.

محمدرضا عارف تأکید کرد: فعالان رسانه استان در این پویش همانند گذشته یار و مددکار مجموعه مدیریتی استان همدان هستند و هر گاه که لازم بوده ورود کردند.

موسوی، رئیس مجمع سمنهای استان همدان هم با بیان اینکه هم افزایی رسانهها با سمنها ضرورت دارد، با اشاره به تشکیل 5 کمیته برای کمک به زلزله زدگان گفت: کمکهای مردمی از طریق سمنها به این مناطق ارسال شد.

در پایان این جلسه پس از دریافت پیشنهاد حاضران شورای هماهنگی متشکل از سه نفر نماینده رسانه، سه نفر نماینده سمنها و مسؤولان کمیته امداد امام خمینی (ره) و سایر اعضا تشکیل شد.

گفتنی است مردم نوع دوست همدان میتوانند، با اهدای قیمت یک شاخه گل به مبلغ 10 هزار تومان و یا هر اندازه که در توانشان است، آجری برای ساخت خانه افراد زلزله زده تأمین کنند؛ مردم میتوانند با واریز وجه نقد به حساب بانک ملی به شماره 5005 و شماره کارت نزد این بانک به شماره 6037991899696672 به این پویش بپیوندند.

 
    پایگاه اطلاع رسانی شهرداری همدان     شهر الکترونیک همدان