تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠٩/١١ |


ضرورت تکمیل بانک اطلاعاتی املاک شهرداری همدان

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل

رئیس کمیسیون نظارت حقوقی و امور اداری شورای اسلامی شهرهمدان تکمیل بانک اطلاعاتی املاک شهرداری همدان را امری ضروری دانست

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرهمدان؛ سید مسعود عسگریان در جلسه کمیسیون نظارت حقوقی و امور اداری شورا که با حضور مدیر املاک شهرداری و مسؤولان املاک مناطق برگزار شد، افزود: داشتن بانک اطلاعاتی املاک از نیازهای شورا بوده چرا که این بانک اطلاعاتی از الزامات تنظیم بودجه است.

عسگریان اضافه کرد: ایجاد بانک اطلاعاتی املاک شهرداری از سالهای قبل انجام شده اما با توجه به اینکه بروز نبوده دستخوش تغییرات شده است که انتظار میرود با شروع به کار شهردار جدید بانک اطلاعاتی به صورت دقیق و بروز اعم از عادی و ثبتی در اختیار شورا قرار گیرد.

وی با بیان اینکه شورا در تصمیم گیری و سیاست گذاریها نیازمند داشتن اطلاعات دقیق است، اظهار کرد: با داشتن بانک اطلاعات دقیق در جذب سرمایهگذار و نحوه تعامل با وی بسیار مؤثر است؛ چرا که با این اطلاعات میتوان در مواجه با سرمایهگذار در جهت تسهیل امور و مسائل سرمایهگذاری را تعیین تکلیف کرد.

عسگریان با انتقاد از اینکه شورا اطلاعات کاملی از املاک غیر منقول شهرداری ندارد، گفت: تولید ثروت از طریق هدایت منابع ملکی و اراضی بالقوه شهر و شهرداری امری ضروری و فوری است.

رئیس کمیسیون نظارت حقوقی و امور اداری شورای اسلامی شهرهمدان در ادامه به جوان شدن نیروهای شهرداری همدان اشاره کرد و گفت: بیشتر نیروهای سنتی و غیرتحصیل کرده شهرداری همدان در سه دهه گذشته بازنشت و هم اکنون نیروهای جوان، تحصیل کرده، صاحب فکر و اندیشه و متخصص جایگزین شده اند که این امر خلاء گذشته را در این زمینه پر کرده است.

عسگریان با بیان اینکه صیانت از حقوق شهروندان اولین وظیفه اعضای شورا است، افزود: ضروری است توجه به حقوق شهروندان و جلوگیری از تضییع حقوق عموم شهروندان سرلوحه شهردار منتخب و پرسنل شهرداری باشد.

سید مسعود عسگریان تکمیل بانک اطلاعات املاک شهرداری و دسترسی سریع و شفاف به این بانک جهت نظارت را ضروری دانست و اضافه کرد: ایجاد افق روشن در منابع ملکی شهرداری جهت بهره برداری و ایجاد ارزش افزوده با رویکرد سرمایه گزاری مهم و مؤثر است. عسگریان در ادامه با تأکید براینکه مصوبات شورا لازم الاجراست، افزود: شهرداری باید طبق قانون و بر اساس وظایفش مصوبات شورا را اجرایی کند در غیر این صورت مدیرانی که در انجام وظایف خود کوتاهی میکندد باید پاسخگو باشند.

 
    پایگاه اطلاع رسانی شهرداری همدان     شهر الکترونیک همدان