تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٧/١٩ |


موکب سیدالشهداء(ع) همدان برای چهارمین سال در کربلا مستقر می شود

روزنامه هگمتانه

معاون مدیر موکب سیدالشهداء(ع) همدان از استقرار این موکب برای چهارمین سال متوالی در ایام اربعین در کربلا خبر داد و گفت: 200 خادم حسینی برای خدمت رسانی به زائران در کربلا آماده می شوند.

محمود احدیان صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران از برپایی موکب سیدالشهدا(ع) (موقعیت سرلشکر حاج حسین همدانی) در کربلا برای چهارمین سال متوالی خبر داد و گفت: در اربعین سال 94 برای نخستین بار این موکب را در عراق و در شهر کربلا دایر کردیم و هدف از برقراری این موکب اطعام و اسکان زائران حسینی و اجرای برنامههای فرهنگی بود.

وی اظهار کرد: این موکب، یکی از 10 موکب استان همدان در کربلا است که با جذب نیروهای مردمی و داوطلب به زائران خدمترسانی میکند.

معاون مدیر موکب سیدالشهداء(ع) با اشاره به اینکه 200 خادم شامل 50 خانم و 150 آقا برای خدمترسانی به زائران از این موکب به کربلا اعزام میشوند، عنوان کرد: محل استقرار موکب سیدالشهداء (ع)همدان در خیابان روضتین و از سمت باب القبله اباعبدا...(ع) بوده و فاصله آن تا حرم امام حسین(ع) تنها 2 کیلومتر است.

احدیان از اجرای برنامههای فرهنگی در این موکب خبر داد و اضافه کرد: استفاده از طلاب خواهر و برادر بسیجی و اعزام آنها به همراه اتوبوسها، استقرار سخنران در اتاقی با نام شهدا و ثبت خاطرات زائران با شهدا و گرفتن عکس در این اتاق، توزیع کتاب ادعیه، کتابهایی در مورد داعش و جنایات آنها و... از جمله اقدامات است.

وی با اشاره به اینکه از زائران دیگر استانها و حتی زائران کشورهای دیگر نیز در این موکب پذیرایی میشود، عنوان کرد: یکی از اهداف ما بصیرتافزایی برای زائران به ویژه زائران سایر کشورها است که در خصوص صدور انقلاب و شعائر حسینی بصیرتافزایی میشود.

وی به راهاندازی ایستگاه مطالعه نیز اشاره و بیان کرد: این موکب دارای 10 کمیته است که شامل کمیته فرهنگی، خادمان، پشتیبانی، مالی، انتظامات، کنترل و... است.

احدیان به تهیه پتو، آذوقه و... نیز اشاره کرد و با بیان اینکه هر سال ما کسانی را از شهرستانها با خود همراه میکنیم تا آموزش ببینند و برای سال بعد خود شهرستان اقدام به ثبت موکب کند، افزود: توزیع روزانه 5 هزار غذا را تدارک دیدهایم و پیشبینی میکنیم طی 10 روز به 75 هزار نفر غذا توزیع کنیم که هزینه آن معادل 150 میلیون تومان است.

وی با بیان اینکه مردم میتوانند نذورات خود شامل پتو یک نفره، زیرانداز، مواد غذایی، جیره خشک شامل برنج، نخود، لوبیا، عدس را به نیت مصرف زائران اربعین به این موکب تحویل دهند، گفت: مرکز موکب سیدالشهداء (ع) در آستان امامزاده عبدا...(ع) است و خیران میتوانند کمکهای نقدی خود را به شماره کارت 5859837003454333و شماره حساب شبا 840180000000002407072785 و شماره حساب 2407072785 نزد بانک تجارت به حساب موکب سیدالشهداء (ع)واریز کنند.

احدیان در ادامه به اهمیت اطلاعرسانی فعالیتهای موکب اشاره کرد و گفت: قرار بر این است یک گروه رسانهای از صدا و سیما و یک خبرنگار و عکاس از خانه مطبوعات همدان، برای ثبت اتفاقات، فعالیتها و... همراه خادمان موکب به کربلا اعزام شوند.

 
    پایگاه اطلاع رسانی شهرداری همدان     شهر الکترونیک همدان