تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٨/١٣ |

شهردار همدان: تشکيل کرسي شهر جهاني ابن سينا در اکو
حضور کشورهاي مختلف در اجلاس همدان 2018 نشانه اهميت ايران در دنيا است

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل

معاون امور عمراني استاندار همدان اظهار کرد: اين رويداد مصادف شد با تهديد آمريکا در 13 آبان، اما ورود کشورهاي مختلف در اين اجلاس نشان مي دهد که ايران در دنيا بسيار ارزش دارد.

محمودرضا عراقي ظهر شنبه در نشست خبري چهلمين اجلاس اعضاي وابسته سازمان جهاني گردشگري، با تأکيد بر اينکه محور توسعه همدان صنعت گردشگري است، عنوان کرد: يکي از اقدامات در اين راستا نشانسازي براي همدان، مانند شهر جهاني سفال است و اقدام ديگر شناساندن ظرفيتهاي همدان به دنيا است.

معاون عمراني استاندار همدان با اشاره به اينکه اين اجلاس در راستاي معرفي همدان برگزار ميشود، اظهار کرد: دبيرخانه اين اجلاس با 15 کميته در حال فعاليت است.

عراقي ابراز کرد: ما ياد گرفتيم و ديديم که اگر به بخش خصوصي اعتماد کنيم، نتايج خوبي ميبينيم، چهلمين اجلاس جهاني گردشگري نيز حاصل تلاش بخش خصوصي است و تله کابين گنجنامه و شرکت سياحتي عليصدر عضو اين مجمع هستند.

وي تصريح کرد: شهرداري همدان به عنوان اولين شهرداري در جهان و ايران عضو سازمان جهاني گردشگري شده است که جاي بسي خوشحالي است.

عراقي گفت: 9 ميليارد تومان بودجه براي رويداد همدان2018، تعيين شده که 50 درصد آن تخصيص يافته و شهرداري همدان از اين اعتبار مبلغي دريافت نکرده است.

* شهردار همدان خبر داد: تشکيل کرسي شهر جهاني ابن سينا در اکو

شهردار همدان نيز از تشکيل کرسي شهر جهاني ابن سينا در اکو خبر داد.

عباس صوفي با بيان اينکه اين همايشها فرصتي براي معرفي ظرفيتهاي استان و به ويژه همدان به دنيا است، ابراز کرد: همدان لياقت يک شهر جهاني را دارد.

عباس صوفي با اشاره به اينکه متأسفانه ظرفيتهاي همدان در ايران و دنيا شناخته نشده است، گفت: ما با سفيران چندين کشور از جمله سوئيس، تاجيکستان، ژاپن و بلژيک نشست داشتيم و اين اتفاق باعث شد همدان در دنيا و ايران مطرح شود.

وي عضويت شهرداري همدان به عنوان اولين شهرداري جهان در سازمان جهاني گردشگري را مايه افتخار همدان اعلام کرد و گفت: مرکز توسعه همکاريهاي بين المللي در آينده نزديک در همدان افتتاح ميشود و اميدواريم بتوانيم در راستاي توسعه همدان گام برداريم.

وي با تأکيد بر اينکه اجازه ندهيم اين فرصتها با پايان يافتن اين اجلاسها و برنامهها تمام شود، اظهار کرد: با امضا استاندار، درخواستي براي تشکيل کرسي شهر جهاني ابن سينا در مؤسسه اکو يکي از زيرمجموعههاي سازمان جهاني بينالملل داشتيم که مقر آن در کشور اتريش است که با آن موافقت شد.

* ياري: 71 شرکت خارجي در اجلاس حاضر ميشوند

مديرعامل شرکت سياحتي عليصدر نيز در اين نشست، با اشاره به اينکه 21 تا 23 آبان شاهد حضور اعضاي سازمان جهاني گردشگري هستيم، گفت: تاکنون افرادي از 71 شرکت درخواست رواديد براي اين اجلاس دادند که براي 37 نفر صادر شده است.

حميد رضا ياري از برپايي نشست رئيس سازمان ميراث فرهنگي کشور و رئيس سازمان جهاني گردشگري در خلال اجلاس خبر داد و افزود: پس از مراسم افتتاحيه در روز 21 آبان، پنلهاي تخصصي در هتل باباطاهر با موضوعات گردشگري پايدار و فناوري گردشگري برگزار ميشود.

وي تصريح کرد: يکي از ويژگيهاي اين اجلاس برگزاري پنلهاي تخصصي با ارائه گواهي بينالمللي است که در سابقه اجلاس بي نظير است.

وي به تهيه تفاهم نامههايي در خصوص زيست محيط غارعليصدر و در مورد پايداري گردشگري اشاره و بيان کرد: در زمان اجلاس دو شام به ميزباني رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و شهرداري همدان برگزار ميشود و برپايي پس تور و بازديد از غار عليصدر از جمله برنامهها است.

* مالمير: رشد 30درصدي بازديد گردشگران از اماکن تاريخي

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان همدان هم با اشاره به اينکه 30 درصد رشد در بازديد گردشگران از اماکن تاريخي داشتيم، اظهار کرد: يکي از دستاوردهاي اين برنامهها پرداختن به آنها است که در رسانههاي مختلف و فضاي مجازي منتشر شد.

علي مالمير اظهار کرد: همايشهاي گردشگري کمترين هزينه را نسبت به همايشهاي ديگر دارند و از طرفي عايدي آنها بالا است.

حميد ترابيان، مديرعامل دهکده تفريحي گردشگري گنجنامه همدان هم در اين نشست با تأکيد بر اينکه، نياز ما اين است که همدان را به خارج همدان معرفي کنيم، اظهار کرد: يکي از اتفاقات خوبي که افتاده اين است که شهرداري همدان عضو اين سازمان شده است.

در پايان اين نشست از اعلان جشنواره پاييزه و تمبر چهلمين اجلاس جهاني گردشگري رونمايي شد.

 

 
    پایگاه اطلاع رسانی شهرداری همدان     شهر الکترونیک همدان