تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠۶/١۴ |


برنامه خوب شهرداری برای ایمن‌سازی ترافیکی 130 مدرسه

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل

معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار همدان گفت: ایمن‌سازی ترافیکی 130 مدرسه در شهر توسط شهرداری همدان در دست انجام است.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار همدان، ظهر چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی ترافیک همدان با اشاره به اینکه شهریور ماه از لحاظ مباحث ترافیکی، ماه بسیار مهمی است، گفت: در همین راستا و با توجه به آغاز مدارس، اقدامات ترافیکی درون و برونشهری از سوی دستگاههای مختلف صورت میپذیرد.

*شناسنامه ترافیکی مدارس شهر همدان تهیه شده است

رضا زمانی با اشاره به اینکه شهرداری همدان در طرح استقبال از مهر، اقدامات خوبی انجام داده است و از مدارس بازدید شده و شناسنامه ترافیکی مدارس شهر همدان تهیه شده است، تصریح کرد: شهرداری همدان از 487 مدرسه ناحیه یک و دو شهر همدان، 130 مدرسه را در اولویت قرار داده و اقداماتی چون آرامسازی، کفنوشته، لرزاننده و نصب سرعتکاه را در دستور کار دارد.

وی تأکید کرد: در ساماندهی سرویس مدارس نیز، مدیران مدارس باید نهایت همکاری را داشته باشند.

*صباغی: 110 مدرسه ایمن شد

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری همدان هم با اشاره به اینکه اقدامات مختلفی در زمینه ایمنسازی مدارس نواحی 1 و 2 صورت گرفته است، گفت: 478 مدرسه در شهرستان همدان وجود دارد که کار مطالعاتی بر روی آن انجام و برای تمام مدارس شناسنامه ترافیکی تهیه شده است و سپس ایمنسازی بر اساس عوامل خطر انجام میشود.

احسان صباغی با تأکید بر اینکه هیچ مدرسهای در شهر همدان نداریم که از حداقل موارد ایمنی برخوردار نباشند، عنوان کرد: 130 مدرسه برای تکمیل تجهیزات ایمن در اولویت کاری ما قرار گرفته که تا امروز در 110 مدرسه اقداماتی صورت گرفته است.

*اقدامات انجام شده برای مدارس هزینههای بسیاری برای شهرداری دارد

وی به بازدید میدانی از مدارس نیز اشاره کرد و با بیان اینکه اقدامات انجام شده هزینههای بسیاری را برای شهرداری دارد، تصریح کرد: نصب و بهسازی تابلو دانشآموزان، خطکشی گذر عابر پیاده، نصب چراغ چشمکزن، نصب سرعتکاه، نصب علائم هشداردهنده و... از جمله اقدامات است.

*آموزش 20 هزار و 200 دانشآموز طی سال گذشته در پارک ترافیک

صباغی به آموزش تئوری و عملی 20 هزار و 200 دانشآموز طی سال گذشته در پارک ترافیک اشاره و بیان کرد: 20 هزار بسته آموزشی و 2 هزار جورچین بین دانشآموزان توزیع شده است.

وی در خصوص نصب تابلوهای پارک مطلقاً ممنوع در مقابل مدرسهها گفت: نصب تابلو کار پیچیدهای برای ما نیست، اما کارایی ندارد و از والدین میخواهیم ابتدا خودرو خود را در محل مشخصی پارک و سپس اقدام به آوردن فرزند خود کنند؛ چراکه در زمان پایان فعالیت  مدارس شاهد پارکهای دوبله و سوبله در مقابل مدارس هستیم.

*تأسیس مدرسههای غیردولتی در مناطق ناایمن/ از سال 92 فهرست مدارس غیردولتی در اختیار ما قرار نگرفته

صباغی در مورد مدرسههای غیر دولتی هم گفت: از سال 92 فهرست این مدارس در اختیار ما قرار نگرفته و شاهد این هستیم که مدارس در نقاط مختلف شهر تأسیس میشود که از لحاظ ترافیکی در جای مناسبی قرار ندارند و برای شهروندان و دانشآموزان خطرناک است.

*یوسفی: 25 شهریور آغاز طرح استقبال از مهر توسط شهرداری همدان

معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهردار همدان هم در این شورا با اشاره به اینکه شهرداری همدان طرح استقبال از مهر را از 25 شهریورماه با تشکیل کمیتههای تخصصی آغاز میکند، گفت: اقدامات مختلفی چون لکهگیری آسفالت، ایمنسازی، آرامسازی، ساماندهی سرویس مدارس، تمدید کارت سرویس مدارس و... انجام میشود.

*مجوز حفاری از 25 شهریورماه تا اواخر مهرماه صادر نمیشود

عزیزاله یوسفی افزود: در قالب قراردادی با پلیس راهور بر سرویس مدارس نظارت داریم و مجوز حفاری از 25 شهریورماه تا اواخر مهرماه صادر نمیشود.

*افزایش 70 درصدی سرویس مدرسه در سال 97

مدیر تاکسیرانی و حمل و نقل بار و کالای شهرداری همدان هم با اعلام اینکه سال گذشته ساماندهی سرویس مدارس انجام شد که از 3 هزار سرویس مدرسه که در سامانه ثبت‌‌نام کردند، یک هزار و 500 سرویس ساماندهی شدند، گفت: تعداد سرویس مدارس در سال گذشته نسبت به سال 96 به میزان 70 درصد افزایش داشت.

*ثبت نام هزار خودرو برای سرویس مدارس

میلاد کریمی با اشاره به اینکه در حال حاضر 3 هزار و 500 سرویس مدرسه شناسایی شده است، بیان کرد: قرار است تعداد سرویسهای مدرسه که ساماندهی شدند را به دو هزار و 500 مورد افزایش دهیم.

وی اظهار کرد: امسال از تیرماه، کار ثبتنام را شروع کردیم که تاکنون هزار خودرو ثبت‌‌نام شده است در حالی که در مدت مشابه سال گذشته 300 خودرو ثبت نام شده بود.

وی به آموزش رانندگان سرویس مدارس در 23 شهریورماه نیز اشاره کرد و با اعلام اینکه 25 شهریورماه از برچسب سرویس مدارس رونمایی میشود، گفت: از مدیران مدارس میخواهیم که در ساماندهی سرویس مدارس با ما همکاری کنند.

*معرفی چند مدرسه برای قرارگیری در اولویت ایمنسازی ترافیکی توسط مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو همدان

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو همدان نیز در این شورا اظهار کرد: چندین مدرسه از نظر ما حالت اضطراری دارد که از شهرداری درخواست میکنیم ایمنسازی ترافیکی این مدارس را در اولویت قرار دهد.

محمد بابالحوائجی تصریح کرد: دبستان شهید بهشتی، نصیری و دبیرستانهای چهارراه نظری که حدود 1200 دانشآموز در آنها تحصیل میکنند، دبیرستانهای واقع در بلوار شهید مدنی که این منطقه نیاز به پل عابر پیاده دارد، دبستان هدف، شهید لطفی، فرزانگان واقع در بلوار شهید خرمرودی که به دلیل شیب زیاد خیابان برای دانشآموزان خطرناک است، دبیرستان پویا، مدرسه ولایت و جلال سنایی 1 و 2 به دلیل ازدحام بالا، مدارس علمی و ابن سینا در چهارراه ابن سینا، مدرسه دانش، پویندگان، مهرنیا واقع در کوی شهید مدنی جزء مدارسی است که باید در اولویت شهرداری باشد.

 
    پایگاه اطلاع رسانی شهرداری همدان     شهر الکترونیک همدان