تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٧/٠١ |


اجلاس راه ابریشم باید معرف فرهنگ ناب اسلامی به دنیا باشد

روزنامه هگمتانه

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: در اجلاس جهانی راه ابریشم باید فرهنگ ناب اسلامی به دنیا معرفی شود.

آیتالله حبیبالله شعبانی افزود: برگزاری رویدادهای بینالمللی و حضور نمایندگان کشورهای مختلف در همدان فرصت بسیار مغتنمی است تا مردم دنیا با دین اسلام، به عنوان کاملترین دین الهی آشنا شوند.

وی اظهار کرد: یکی از کارکردهای مهم راه ابریشم از دیرباز تاکنون به ویژه پس از ظهور تمدن اسلامی، مبادلات فرهنگی بین کشورهای شرق و غرب دنیا بوده و هست و میتوان از این ظرفیت برای صدور اسلام به شرق آسیا و قلب اروپا بهره برد.

امام جمعه همدان بیان کرد: خوشبختانه همدان نیز همواره در تمدن بزرگ اسلامی نقش آفرین بوده و وجود عالمان بسیاری در دورههای مختلف تاریخی در این سرزمین بیانگر این مسأله است.

آیتا... شعبانی ادامه داد: در توسعه صنعت گردشگری باید به حفظ ارزشها و باورهای دینی مردم و انتقال این ارزشها به گردشگران تلاش کرد.

وی گفت: یکی از مباحث مهمی که قرار است در اجلاس راه ابریشم در همدان مطرح شود موضوع گفتگوی بین ادیان است که با توجه به دستورات قرآن، پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) ما همواره برای همه ادیان الهی احترام قائل بوده و هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان وجود مقبره حضرت حبقوق نبی در تویسرکان و احترام همه مردم به این پیامبر بزرگ را یکی از نشانههای تکریم ادیان الهی در بین مردم ایران به ویژه استان همدان دانست.

آیتالله شعبانی توجه به گردشگری مذهبی را یکی از اولویتهای مهم برشمرد و گفت: خوشبختانه در این راستا استان همدان ظرفیتهای بسیار خوبی دارد که تاکنون مغفول مانده است.  وی در گفتگو با کمیته اطلاعرسانی اجلاس جهانی راه ابریشم، معرفی ابعاد مختلف تمدن بزرگ اسلامی را از جمله وظایف متولیان برگزاری رویدادهای ملی و بینالمللی دانست و گفت: باید جلوههای مختلف تمدن اسلامی را به تصویر کشید تا دنیا بیشتر از این تمدن بهره ببرد.

آیتالله شعبانی حضور میلیونی مردم دنیا در مراسم اربعین حسینی در کربلا را یکی از زیباترین تصاویر گردشگری برشمرد و عنوان کرد: در زمینه توسعه گردشگری همه ما باید به زیباییهای برنامههایی نظیر حماسه اربعین پرداخته و به گسترش آن کمک کنیم.

 
    پایگاه اطلاع رسانی شهرداری همدان     شهر الکترونیک همدان