تاریخ انتشار : ١٣٩٨/٠٩/٠٧ |


بوستان مشاهیر همدان در نیمه‌ تابستان 99 احداث می‌شود

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان از بهره‌برداری بوستان مشاهیر تا اواسط تابستان سال 99 خبر داد.

رضوان سلماسی در جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا با اشاره به مصوبه احداث بوستان مشاهیر در شورا یادآور شد: لازم است شهرداری برنامه زمانبندی احداث این بوستان را به شورا ارائه دهد. سلماسی احداث بوستانهای موضوعی را نیاز شهر دانست و افزود: ضروری است طراحی بوستانهای موضوعی، با هدف تخصصی کردن عملکرد فضاهای تفریحی شهر در دستور کار مدیریت شهری قرار گیرد.

وی همچنین بر احداث بوستان نهج البلاغه تأکید و اظهار کرد: لازم است اعتبار کافی برای احداث این بوستان در بودجه سال 99 دیده شود.

سلماسی با بیان اینکه همدان نیاز به احداث بوستان کتاب دارد، اظهار کرد: در طراحی تمام بوستانها طرحهای ارائه شده از سوی مناطق باید پس از تأیید معاونت معماری و شهرسازی و معاونت خدمات شهری، جهت بهبود عملکرد این بوستانها و استفاده حداکثری از توان شهرداری اجرایی شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر احداث کوشکهای (پاویونهای) شهری در سال آینده با هدف بالابردن تعاملات اجتماعی در راستای تحقق مشارکت حداکثری اجتماعی شهروندان، افزود: اتاق مادر و کودک در بوستان ها، معابر پیادهراهی، نمایشگاه بینالمللی و پایانه اصلی شهر برمبنای دستورالعمل اجرایی طراحی اتاق مادر و کودک ( ابلاغیه سازمان شهرداریها و دهیاریها در 24 شهریور سال 98 ) از ضرورتهای فضای شهری در راستای تسهیل شرایط حضور ایمن و بانشاط بانوان در شهر است که احداث این مراکز خدماتی باید در دستورکار سال 1399شهرداری قرار گیرد.

معاون خدمات شهری شهردار همدان نیز در این جلسه با اشاره به احداث بوستان مشاهیر گفت: اقدامات اولیه از جمله فراخوان برگزاری جشنواره هنری تا قبل از ایام نوروز 99 انجام و در خرداد ماه سال آتی این جشنواره برگزار خواهد شد.

وحید علیضمیر اضافه کرد: خروجی این جشنواره که در سطح ملی برگزار میشود طراحی و اجرای سردیسها یا تندیسهای مورد نظر با رقابت و نظر حرفهای گروه متخصص این حوزه خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، علی ضمیر همچنین از برنامهریزی جهت احداث بوستان نهج البلاغه خبر داد و یادآور شد: هم اکنون اقدامات نامه نگاری برای تعیین مکان مورد نظر برای بوستان نهج البلاغه در حال انجام است.

 
    پایگاه اطلاع رسانی شهرداری همدان     شهر الکترونیک همدان