تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١١/١٩ |


بهره برداری از مرکز گاما اسکن غرب کشور در کلینیک امید

روزنامه هگمتانه

هم زمان با دهه فجر، مرکز پزشکی هسته‌ای گاما اسکن غرب کشور، در کلینیک تخصصی و فوق تخصصی امید همدان به بهره‌برداری رسید.

صبح پنجشنبه هم زمان با دهه فجر، مرکز پزشکی هستهای گاما اسکن در کلینیک تخصصی و فوق تخصصی امید همدان به بهرهبرداری رسید.

این مرکز که مجهز به پیشرفتهترین دستگاهها در غرب کشور شامل اسکن پرفیژون میوکارد، استخوان، پرفیوژن ریه، بیماریهای التهابی و عفونتها، کلیه و مجاری ادراری، برگشت ادراری مثانه، تیروئید، پاراتیروئید، خونریزی گوارشی، دیورتیکول مکل، کبد و طحال، کیسه صفرا و مجاری صفراوی، طحال فرعی، مجاری و غدد لنفاوی، مجاری اشکی و اسکن پرفیوژن مغز است و با تمام بیمههای پایه و تکمیلی قرارداد دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا در آئین افتتاح مرکز گاما اسکن غرب کشور در همدان اظهار کرد: این مرکز همراه با بهرهبرداری از چهار پروژه با 10 میلیارد تومان در مرکز پزشکی هستهای کلینیک فوق تخصصی امید صورت میگیرد.

رشید حیدریمقدم با اشاره به اینکه این پروژهها در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است، عنوان کرد: مرکز گاما اسکن غرب کشور در همدان با بهروزترین دستگاه گاما اسکن  فعال میشود که سال ساخت این دستگاه 2019 است.

وی افزود: از این دستگاه در ایران تنها یک مورد وجود دارد که آن هم در همدان راهاندازی میشود.

وی همچنین ادامه داد: البته چهار پروژه با 10 میلیارد تومان در مرکز پزشکی هستهای کلینیک فوق تخصصی امید همدان به بهره برداری میرسد که در این پروژهها یک ریال از منابع دولتی هزینه نشده و کارها در واگذاری به بخش غیردولتی انجام شده است. این مسؤول با اشاره به انجام تمام اسکنها در این مرکز، اظهار کرد: در مرحله دوم مرکز درمانی این پروژه افتتاح میشود که برای بخش درمانی پزشکی هستهای نیز نیاز به هیچ استانی نخواهیم داشت، حتی از استانهای همجوار نیز بیمار پذیرش خواهیم کرد.

حیدریمقدم در بخش دیگری به افتتاح مرکز تصویربرداری، آزمایشگاه و داروخانه در مرکز فوق تخصصی امید اشاره کرد و گفت: سالانه یک هفتم جمعیت استان در کلینیک تخصصی امید ویزیت میشوند که تعداد آنها ماهانه به 22 هزار نفر میرسد.

وی تصریح کرد: پنج کلینیک ویژه دانشگاهی و پنجکلینیک خصوصی و دو کلینیک دندانپزشکی  نیز در همدان فعال است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با اعلام این مطلب که این مرکز با همکاری بخش خصوصی به بهره برداری میرسد و با تعرفه دولتی اقدام به خرید تجهیزات شده است، اظهار کرد: علاوه بر این، مرکز سرطان جامع غرب کشور نیز در مساحتی افزون بر 25 هزار مترمربع با همکاری بنیاد فرشچیان در حال ساخت است.

  وی با اشاره به اجرای بخش درمانی مرکز پزشکی هستهای نیز عنوان کرد: نیمه نخست سال آینده بخش اول این مرکز افتتاح می‌‌شود و دیگر دغدغهای در حوزه رادیوتراپی و گاما اسکن با توجه به اینکه جمعیت استان رو به پیری است، نخواهیم داشت.

حیدری مقدم عنوان کرد: با افتتاح بخش درمانی این مرکز، که میتواند غرب کشور را پوشش دهد میتوان در حوزه گردشگر درمانی نیز وارد شد.

*افشاری: افتتاح مرکز گاما اسکن غرب کشور با 10 میلیارد تومان سرمایهگذاری بخش خصوصی

فرماندار همدان هم در این آئین با اشاره به بهره برداری از 93 پروژه با 115 میلیارد تومان در دهه فجر امسال، اظهار کرد: این مرکز یکی از بهترین پروژههای شهرستان همدان و نماد موفقی است که در بخش خصوصی با هزینه 10 میلیارد تومان و با جدیدترین تجهیزات با تعرفه دولتی افتتاح میشود.

حسین افشاری گفت: در این مرکز با وجود تحریمهای موجود در کشور تجهیزات خریداری و راهاندازی شده است.

گفتنی است در بازدید فرماندار و مسؤولان داشگاه علوم پزشکی ابن سینا از کلینیک تخصصی امید، بیماران و مردمی که در صف انتظار آزمایشگاه بودند از کمبود نیروی آزمایشگاه و ساعتها انتظار برای نمونه گیری گلایه کردند و عدهای از بیماران اذعان کردند که بیمارستانهای دولتی برای آزمایش آنها را به این کلینیک ارجاع داده اند که آنها هم ساعتها باید منتظر نمونه گیری باشند.

 
    پایگاه اطلاع رسانی شهرداری همدان     شهر الکترونیک همدان