دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹   |   Mon September 21, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
پوشش سقف تالار همایش‌های قرآنی و بین المللی
مرحله یک تقاطع سردار همدانی آماده آسفالت
پیشرفت محسوس تقاطع شهید همدانی
شتاب در ساخت پارک خلاقیت کودکان
عسگریان رئیس شورا و کاوسی‌امید نایب رئیس
بازدید رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تقاطع شهید همدانی
جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز خلأ قانونی دارد
پیگیری مسائل استان در دیدار با جهانگیری
نصب یادمان یاحسین(ع) در مصلی
پیشرفت 77 درصدی کنارگذر غربی همدان
     آخرین اخبار
فضای شهر رنگ و بوی حماسه به خود می‌گیرد
الزام شهرداری همدان به راه‌اندازی میز خدمت
پروژه‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری شهرداری را معطل نگذارید
بازدید رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تقاطع شهید همدانی
اسدآباد، تویسرکان، رزن، درگزین، فامنین و ملایر در وضعیت قرمز
خدمت‌رسانی به مردم در روزهای تعطیل ادامه دارد
عدم پذیرش نسخه واحد در برنامه راهبردی - عملیاتی شهر و شهرداری
پیشرفت 77 درصدی کنارگذر غربی همدان
پیشرفت محسوس تقاطع شهید همدانی
نصب یادمان یاحسین(ع) در مصلی
شهردار همدان داوطلب افتخاری جمعیت هلال احمر شد
مزاياي فلاسک لکه گير در ترميم آسفالت‌
پیگیری مسائل استان در دیدار با جهانگیری
جای خالی روز پاکبان در تقویم
توقیف 380 تاکسی با تخلف بهداشتی
شتاب در ساخت پارک خلاقیت کودکان
مرحله یک تقاطع سردار همدانی آماده آسفالت
گلایه شهروندان از فراوانی سرعتکاه‌ها در معابر شهر
شناسایی روزانه 30 کرونایی قطعی در استان همدان
عسگریان رئیس شورا و کاوسی‌امید نایب رئیس
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۵/٢۶ تعداد بازدیـد : ٨۴ نسخه چاپی
 
 
 


همدان بزرگ را محقق کنیم

روزنامه هگمتانه  : 
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: ناکامی گذشته نقشه جامع شهر دلیل معضلات مسکن است و تصویب نقشه جامع شهر همدان حلال مشکلات اقتصادی اجتماعی خواهد بود.

 
 

 

حمیدرضا حاجیبابایی در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: در این نشست سه ساعته مطالعه کلی طرح جامع شهر همدان بر اساس اسناد فرادستی، مطالعه وضعیت موجود شهری، وضعیت فراگیر شهر، حریم شهر، محدوده شهر بر اساس الگوهای توسعه شهری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با اظهار گلهمندی از مشکلات اساسی که در شهر همدان وجود دارد گفت: وضعیت وخیم مسکن در همدان،  گرانیهای مسکن و اجاره، وجود حاشیههای شهری، محرومیتها و حاشیهنشینی به دلیل ناکامی نقشه جامع شهر در گذشته است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: نقشه جامع شهر همدان نجاتبخش وضعیت ترافیک، معیشت، ساماندهی اوضاع مسکن، ارتقای عدالت اجتماعی و کاهش فاصله طبقاتی، سامان یافتن قیمت مسکن در نقاط مختلف شهری و اعطای فرصت به عموم مردم برای احداث مسکن، ایجاد شهرکها با خدمات اجتماعی و شهری، برونرفت از وضعیت نابسامان کنونی و صاحبخانه شدن بسیاری از مردم خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه ما باید همدان بزرگ را عینیت ببخشیم گفت: متأسفانه در سرشماری نفوس و مسکن، آمار جمعیتی همدان درست ثبت نشده که همیشه پیگیر اصلاح این مورد بودهایم.

حاجیبابایی به طرحهای میراث فرهنگی نیز پرداخت و اظهار کرد: مسائل اخیر در حوزه میراث فرهنگی نیز یکی از محورهایی است که در این نشست مطرح و در مورد آن تصمیمگیری شد.

وی با تأکید بر اینکه تلاش برای تکمیل و تأیید و تصویب نقشه جامع شهر همدان یکی از اولویتهای برنامهای است اظهار امیدواری کرد خروجی این جلسه، تسریع در تکمیل و تصویب نقشه جامع باشد.

رئیس فراکسیون فرهنگیان با اعلام خبر تشکیل جلسه این فراکسیون با وزیر آموزش و پرورش گفت: در این جلسه در ارتباط با نحوه فعالیت مدارس در سال تحصیلی پیش رو با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا بحث وگفتگو شد.

حاجی بابایی تأکید کرد: کیفیت بخشی به آموزشهای مجازی و دیجیتالی، زمینه سنجی میزان دسترسی دانشآموزان در اقصی نقاط کشور به آموزشهای مجازی و ارائه راهکارهای عملی و جایگزین برای دانشآموزانی که زیرساختهای لازم برای بهره برداری از این آموزشها را ندارند، به منظور تحقق عدالت آموزشی و تأکید بر حفظ و ارتقای کیفیت خدمات آموزشی و پرورشی در شرایط بحران کرونا از مهمترین محورهایی بود که در این نشست مورد تأکید قرار گرفت.

حاجی بابایی با اشاره به کمبود شدید نیروی انسانی در آموزش و پرورش گفت: با توجه به این که کمبود واقعی نیروی انسانی در آموزش و پرورش بالغ بر 300 هزار نفر است، در این رابطه نیز از وزیر آموزش و پرورش درخواست شد راهکارهای عملیاتی به منظور رفع این مشکل را در کوتاه مدت و میان مدت ارائه دهد، به گونهای که دسترسی به آموزش و پرورش چه از نظر کمی و چه از منظر کیفیت برای همه کودکان و نوجوانان کشور ساده و امکان پذیر باشد.

وی تقویت دانشگاه فرهنگیان را از اساسیترین محورهای مورد تأکید در این نشست برشمرد و گفت: دانشگاه فرهنگیان میتواند هم در حل مشکل نیروی انسانی در کوتاه مدت و میان مدت و بلند مدت راهگشا باشد و همچنین با توجه به رویکردهای جدید آموزش و پرورش، برنامهریزی برای ارائه آموزشهای خانواده محور را در دستور کار خود قرار دهد، تا بتوانیم همه ظرفیتهای موجود برای توسعه کمی و کیفی آموزش و پرورش را مدنظر قرار دهیم.

رئیس فراکسیون فرهنگیان با اشاره به نیروی انسانی به عنوان یکی از مهمترین زیر نظامهای سند تحول بنیادین گفت: بعداز زیر نظام مدیریت و راهبری، زیر نظام نیروی انسانی بیشترین نقش را در تحقق اهداف سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش ایفا میکند.

وی گفت: یکی از راهکارهای سند تحول بنیادین برای ارتقای نیروی انسانی در آموزش و پرورش، که در برنامه ششم توسعه نیز مصوب شده است، برنامه رتبه بندی فرهنگیان است که باید با توجه به مصوبات و قوانین فرادستی در آموزش و پرورش اجرایی شود.

حاجی بابایی همچنین درباره مراجعات و گله مندی بازنشستگان برای تأخیر در پرداخت پاداش پایان خدمت گفت: آموزش و پرورش رویهای را باید در پیش بگیرد که در اولین فرصت ممکن پس از صدور حکم بازنشستگی فرهنگیان، پاداش پایان خدمت آنها پرداخت شود؛ چرا که شرایط اقتصادی جامعه به گونهای است که هرگونه تأخیر در پرداخت این پاداش، با کاهش ارزش پولی آن و در نتیجه نارضایتی فرهنگیانی که 30 سال صادقانه خدمت کرده اند، میشود.

وی همچنین به مصوبه اخیر کمیسیون برنامه و بودجه برای اعمال مدرک فرهنگیان اشاره کرد و گفت: در هفته جاری ایراد شورای نگهبان برای اعمال مدارک تحصیلی فرهنگیان مرتفع و مقرر شد، پس از اعلام نظر مجدد شورای نگهبان مدارک تحصیلی فرهنگیان از ابتدای بهمن سال 1399 اعمال شود.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۵/٢۶ تعداد بازدیـد : ٨۴ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢۶  نفر کاربران آنلاین :
۲,۶۷۹,۹۷۸ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان