دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹   |   Mon September 21, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
پوشش سقف تالار همایش‌های قرآنی و بین المللی
مرحله یک تقاطع سردار همدانی آماده آسفالت
پیشرفت محسوس تقاطع شهید همدانی
شتاب در ساخت پارک خلاقیت کودکان
عسگریان رئیس شورا و کاوسی‌امید نایب رئیس
بازدید رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تقاطع شهید همدانی
جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز خلأ قانونی دارد
پیگیری مسائل استان در دیدار با جهانگیری
نصب یادمان یاحسین(ع) در مصلی
پیشرفت 77 درصدی کنارگذر غربی همدان
     آخرین اخبار
فضای شهر رنگ و بوی حماسه به خود می‌گیرد
الزام شهرداری همدان به راه‌اندازی میز خدمت
پروژه‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری شهرداری را معطل نگذارید
بازدید رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تقاطع شهید همدانی
اسدآباد، تویسرکان، رزن، درگزین، فامنین و ملایر در وضعیت قرمز
خدمت‌رسانی به مردم در روزهای تعطیل ادامه دارد
عدم پذیرش نسخه واحد در برنامه راهبردی - عملیاتی شهر و شهرداری
پیشرفت 77 درصدی کنارگذر غربی همدان
پیشرفت محسوس تقاطع شهید همدانی
نصب یادمان یاحسین(ع) در مصلی
شهردار همدان داوطلب افتخاری جمعیت هلال احمر شد
مزاياي فلاسک لکه گير در ترميم آسفالت‌
پیگیری مسائل استان در دیدار با جهانگیری
جای خالی روز پاکبان در تقویم
توقیف 380 تاکسی با تخلف بهداشتی
شتاب در ساخت پارک خلاقیت کودکان
مرحله یک تقاطع سردار همدانی آماده آسفالت
گلایه شهروندان از فراوانی سرعتکاه‌ها در معابر شهر
شناسایی روزانه 30 کرونایی قطعی در استان همدان
عسگریان رئیس شورا و کاوسی‌امید نایب رئیس
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۵/٢۶ تعداد بازدیـد : ۶١ نسخه چاپی
 
 
 


بستری 398 بیمار حادتنفسی در همدان

روزنامه هگمتانه  : 
سید سعید شاهرخی روز شنبه در نشست اعضای ستاد مقابله با کرونا استان همدان اظهار کرد: با توجه به اینکه زمان از بین رفتن این بیماری و تولید واکسن مشخص نیست نمی‌توان فعالیت جاری را تعطیل کرد بلکه همه فعالیت‌ها بارعایت شیوه نامه‌های بهداشتی باید فعال باشد.

 
 

 

وی اضافه کرد: برابر گزارشهای دریافتی روند انتشار ویروس کرونا در استان همدان کاهشی بوده به گونهای که شمار بستریها حدود یک سوم و افراد مبتلا با تست مثبت دو سوم نسبت به اوج شیوع این ویروس در همدان کاهش داشته است.

استاندار همدان از توجه مردم به توصیههای بهداشتی و شیوه نامههای پیشبینی شده همچنین تلاش کادر درمانی و دستگاههای اداری، انتظامی و بازرسی قضایی عضو ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا قدردانی کرد.

شاهرخی تأکید کرد: وفاق، هماهنگی و همدلی بین عموم مسؤولان و خدمتگزاران مردم در دستگاههای مختلف مرتبط با موضوع کرونا در روند کاهشی این بیماری در این استان تأثیر مثبت داشته است.

وی از اعضای کمیته اطلاع رسانی ستاد کرونا خواست عوامل مؤثر در روند کاهشی کرونا در همدان را اطلاع رسانی کرده و همچنان بر رعایت شیوه نامههای بهداشتی تدوین شده به عنوان مهمترین مؤلفه اثرگذار برای تداوم این روند تأکید کنند.

استاندار همدان تأکید کرد: این روند کاهشی ماحصل استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از حضور در تجمعها بوده و کسی که این سه قاعده را رعایت نکند احتمال ابتلای او به این ویروس زیاد است.

شاهرخی بیان کرد: برابر تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، کنکور در روزهای تعیین شده برگزار میشود بنابراین باید از تمام امکان و ظرفیت استان برای برگزاری کنکور بدون کوچکترین مشکلی استفاده کرد.

وی ادامه داد: با توجه به ارادت مردم و شیعیان به ائمه معصومین(ع) به ویژه امام حسین(ع) مراسم عزاداری برای سیدالشهدا با رعایت شیوه نامههای تدوین شده در ماه محرم برگزار میشود.

استاندار همدان با بیان اینکه عزاداری نباید در محیطهای بسته برگزار شود از مسؤولان تبلیغات اسلامی خواست بر نحوه برگزاری مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) و رعایت شیوه نامههای بهداشتی نظارت جدی داشته باشند.

شاهرخی اضافه کرد: باید تیمهایی را برای نظارت، راهنمایی، تذکر به هیأتهای عزاداری بسیج و در صورت استمرار تخلف بهداشتی با فرد متخلف مطابق قانون برخورد کرد.

حیدری مقدم: کاهش آمار بستری ها

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا هم گفت: میزان مبتلایان به ویروس کرونا در این استان از روزانه 70 نفر به کمتر از 20 نفر کاهش داشته است.

رشید حیدری مقدم اظهار کرد: آمار بستریها از 612 نفر به کمتر از 398 بیمار و تست «پی.سی.آر» مثبت از 250 به 119 نفر کاهش داشته است یعنی هم اینک 398 بیمار دارای علایم حاد تنفسی در بیمارستانهای این استان بستری هستند که از این تعداد آزمایش «پی.سی.آر» 119 نفر مثبت بوده است.

وی اضافه کرد: سه هزار و 374 نفر از اسفند سال گذشته تاکنون در این استان به ویروس کرونا مبتلا شدند که از این تعداد 435 نفر جان باختند و همدان چهار هفته سخت را پشت سر گذاشت و از هفته گذشته روند کاهشی مبتلایان به کرونا آغاز شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا اظهار کرد: همدان، ملایر، کبودراهنگ و رزن وضعیت نارنجی، اسدآباد، فامنین و نهاوند وضعیت زرد و شهرستانهای بهار و تویسرکان در وضعیت قرمز کرونایی هستند و احتمال میرود در ارزیابی این هفته 2 شهرستان قرمز همدان نیز به وضعیت نارنجی یا زرد تبدیل شده باشند.

حیدری مقدم با تأکید بر ضرورت تداوم فاصله گذاری فیزیکی گفت: برگزاری مراسم محرم و کنکور 2 دغدغه مهم دانشگاه علوم پزشکی است با این وجود تاکنون 2 کنکور ارشد پزشکی و غیرپزشکی در این استان برگزار شده که تنها 2 بیمار بستری شدند و تحت مراقبت قرار گرفتند.

وی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا آمادگی اختصاص بخش ویژه به داوطلبان کنکور کرونایی، افراد بستری در بیمارستان، داوطلبان نیاز به مراقبت که نیاز به بستری دارند را دارد.

نادری فر: آمادگی کامل برای برگزاری کنکور

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری همدان نیز گفت: به منظور برگزاری کنکور در این شرایط کرونایی، هماهنگیهای لازم با نهادهای مسؤول صورت گرفت و با توجه به محدویت فضای آموزش و پرورش، از فضاهای موجود در شرکت مخابرات و ورزش و جوانان نیز استفاده شد.

مهرداد نادری فر افزود: حوزههایی که قرار است کنکور در آن برگزار شود مشخص و به تهران فهست آن ارائه شده است همچنین رعایت فاصله فیزیکی یک و نیم متری در چیدن صندلیها مورد توجه بوده است.

وی فراهم کردن ملزومات بهداشتی حوزههای پیشبینی شده برای کنکور، آب ژاول، مواد ضدعفونی کننده را از اقدامهای صورت گرفته برشمرد و اضافه کرد: ماسک مورد نیاز برای داوطلبانی که بدون ماسک به محل کنکور مراجعه میکنند نیز در نظر گرفته شده است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری همدان ادامه داد: همدان از آمادگی کامل برای برگزاری آزمون برخوردار است و تنها مشکل موجود همراهی اعضای خانواده با داوطلب و تجمع آنها در ورودی محل آزمون بوده که باید برای آن نیز تدبیری اندیشید.

نادری فر گفت: همچنین به منظور رعایت شیوه نامههای بهداشتی از سوی هیأتهای حسینی در ماه محرم، با مدیران هیأتها جلسهای برگزار شد و بیانیه صادر شده از سوی امام جمعه همدان و بزرگان حوزه و علما شاخص در زمینه ضرورت رعایت شیوه نامه های بهداشتی بسیار مثبت و سازنده بوده است.

رحیمی: پلمب 12 تالار و 12 سفره خانه به علت بی اعتنایی به دستورالعملهای بهداشتی

رئیس پلس اطلاعات و امنیت عمومی انتظامی استان همدان نیز گفت: اجرای بندهای بهداشتی بسیار مورد توجه نیروی انتظامی بوده و در این راستا 12 تالار و 12 سفره خانه به علت بی اعتنایی به دستورالعملهای بهداشتی پلمب شدند.

سرهنگ احمد رحیمی با بیان اینکه چهار کافی شاپ در این استان تعطیل شدند افزود: علاوه بر این نسبت به جمع آوری 205 عدد قلیان اقدام شده است.

فرجی: رزمایش ضدعفونی بیمارستان ها، ایستگاه اتوبوس، منطقه سرگذر و مراکز فروشگاهی

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان هم بیان کرد: بازدیدهای شهرستانی به منظور بررسی وضعیت رعایت دستورالعملهای بهداشتی تداوم دارد و فرمانداران همکاری خوبی با تیمهای پیشبینی شده دارند.

سردار مهدی فرجی افزود: دستگاههایی که نسبت به رعایت شیوه نامههای بهداشتی بی توجه هستند اسامی آنها در اختیار معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قرار گرفت که سریع پیگیری و مشکل رفع شد.

وی اضافه کرد: ممانعت از برگزاری مراسم اطلاع رسانی شده هر چند برخی افراد به صورت زیر زمینی اقدام به برگزاری مراسم عروسی کردند که برخورد لازم صورت گرفت.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان اظهار کرد: بازدیدهایی از ادارات صورت میگیرد تا شهروندان بدانند مقابله با ویروس کرونا تمام نشده و طرحهای بهداشتی تداوم دارد.

سردار فرجی افزود: قرار است به زودی رزمایشی با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی در همدان برگزار شود و بیمارستان ها، ایستگاه اتوبوس، منطقه سرگذر و مراکز فروشگاهی ضدعفونی شوند.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۵/٢۶ تعداد بازدیـد : ۶١ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣۶  نفر کاربران آنلاین :
۲,۶۸۰,۰۲۰ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان