دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹   |   Mon September 21, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
پوشش سقف تالار همایش‌های قرآنی و بین المللی
مرحله یک تقاطع سردار همدانی آماده آسفالت
پیشرفت محسوس تقاطع شهید همدانی
شتاب در ساخت پارک خلاقیت کودکان
عسگریان رئیس شورا و کاوسی‌امید نایب رئیس
بازدید رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تقاطع شهید همدانی
جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز خلأ قانونی دارد
پیگیری مسائل استان در دیدار با جهانگیری
نصب یادمان یاحسین(ع) در مصلی
پیشرفت 77 درصدی کنارگذر غربی همدان
     آخرین اخبار
فضای شهر رنگ و بوی حماسه به خود می‌گیرد
الزام شهرداری همدان به راه‌اندازی میز خدمت
پروژه‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری شهرداری را معطل نگذارید
بازدید رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تقاطع شهید همدانی
اسدآباد، تویسرکان، رزن، درگزین، فامنین و ملایر در وضعیت قرمز
خدمت‌رسانی به مردم در روزهای تعطیل ادامه دارد
عدم پذیرش نسخه واحد در برنامه راهبردی - عملیاتی شهر و شهرداری
پیشرفت 77 درصدی کنارگذر غربی همدان
پیشرفت محسوس تقاطع شهید همدانی
نصب یادمان یاحسین(ع) در مصلی
شهردار همدان داوطلب افتخاری جمعیت هلال احمر شد
مزاياي فلاسک لکه گير در ترميم آسفالت‌
پیگیری مسائل استان در دیدار با جهانگیری
جای خالی روز پاکبان در تقویم
توقیف 380 تاکسی با تخلف بهداشتی
شتاب در ساخت پارک خلاقیت کودکان
مرحله یک تقاطع سردار همدانی آماده آسفالت
گلایه شهروندان از فراوانی سرعتکاه‌ها در معابر شهر
شناسایی روزانه 30 کرونایی قطعی در استان همدان
عسگریان رئیس شورا و کاوسی‌امید نایب رئیس
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۶/٢٠ تعداد بازدیـد : ۵٣ نسخه چاپی
 
 
 


سالگرد شهادت سرلشکر شهید «همدانی»

روزنامه هگمتانه  : 
پنجمین سالگرد شهادت سرلشکر شهید «همدانی» در همدان برگزار می‌شود.

 
 

 

جلسه کمیته مشورتی ترویج و تحکیم فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت با حضور جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان، برخی اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار و معاونان وی، نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان و تعدادی از جانبازان، ایثارگران و رزمندگان دوران دفاع مقدس در مرکز همایشهای قرآنی و بینالمللی همدان برگزار شد.

شهردار همدان در این جلسه گفت: ترویج و تحکیم فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت به عنوان یکی از اهداف مورد نظر مدیریت شهری همدان مطرح است که در کنار اقدامات عمرانی توجه به مباحث فرهنگی و انقلابی در اولویت قرار دارد.

عباس صوفی اظهار کرد: شهرداری همدان در حوزههای مختلف شهری اقدامات مناسبی را در این حوزه انجام داده است که خوشبختانه رضایت خانوادههای معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران و سایر شهروندان را به دست آورده است.

وی در این باره افزود: گرامیداشت نام و یاد و خاطره شهدا همواره مورد تأکید رهبر انقلاب بوده است و در این خصوص مدیریت شهری همدان در شورای نامگذاری معابر به این موضوع تأکید ویژهای دارد و اقداماتی را نیز در این باره انجام داده است.

این مسؤول در ادامه تصریح کرد: فضاسازی دیواری، نصب تابلوهای شهدا و سازههای تبلیغاتی با مضامین شهدا در سه سال اخیر به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد و اقدامات مثبتی را در این زمینه شاهد هستیم که خوشبختانه موجب رضایتمندی مردم و فعالان این عرصه شده است.

شهردار همدان در ادامه به در پیش بودن سالگرد شهادت سرلشکر شهید حاج حسین همدانی اشاره کرد و گفت: جایگاه و منزلت شهید همدانی بر کسی پوشیده نیست از همینرو شهرداری همدان خود را موظف می‌‌داند در برگزاری مراسم گرامیداشت این شهید والامقام هرگونه اقدام مناسبی را بر اساس نظر شورای کمیته مشورتی ترویج و تحکیم فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت در دستور کار قرار دهد؛ چراکه همه ما مدیون فداکاری، ایثار و اخلاص ایشان هستیم.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان نیز در این جلسه گفت: از اقدامات و فعالیتهای شورای اسلامی شهر و شهرداری همدان در خصوص ترویج و توسعه فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت تشکر میکنم و معتقدم در کنار مباحث عمرانی و شهری بایستی از ظرفیتهای عظیم فرهنگی به ویژه مباحث مربوط به دوران دفاع مقدس نهایت استفاده را داشته باشیم؛ چراکه در تبیین درست این فرهنگ به نسل کنونی و نسل آینده مسؤولیت مهمی داریم.

سردار مهدی فرجی افزود: اجرای دیوارنگارههای منقش به چهره سرداران شهید شهر همدان، نامگذاری پلها و تقاطعهای غیرهمسطح به نام شهدا، نامگذاری کوچهها به نام شهیدان و تبلیغات محیطی با موضوع ترویج ایثار، جهاد و شهادت از جمله اقدامات ارزشمند شهرداری است که در سالهای اخیر به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته است.

وی در ادامه اجرای بلوار شهدای سلامت در منطقه کمبرخوردار کوی نبوت را اقدامی شایسته تقدیر دانست و گفت: شهرداری منطقه سه همدان در یک اقدام جهادی و شبانهروزی و ظرف مدت 35 روز توانست این بلوار را احداث کند و در رفع محرومیت کوی نبوت اقدام ماندگاری انجام دهد.

وی افزود: در دوره فعلی از شهرداری همدان اقدامات مهم و ماندگاری را در حوزههای مختلف شاهد هستیم که در اغلب شهرهای کشور این موضوعات به صورت مقطعی انجام میشود.

جانشین فرمانده قرارگاه زیستی استان همدان بیان کرد: با اجرا و احداث این بلوار شاهد افزایش رضایتمندی مردم منطقه هستیم که قطعاً موجب افزایش رضایتمندی از نظام و کشور نیز خواهد شد.

وی در ادامه خواستار همکاری و هماهنگی بیشتر دستگاههای مختلف در برگزاری سالگرد شهادت سرلشکر شهید همدانی شد و گفت: به مناسبت پنجمین سالگرد شهادت سرلشکر شهید همدانی برنامههای ویژهای در مرکز کشور در حال برنامهریزی است و مراسم مختلفی نیز در 5 استان در حال تدارک است که از این رو در همدان نیز مراسمی در حسینیه حضرت امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد و در همین راستا بایستی برنامه درخور توجهی برای تجلیل از رشادتهای ایشان تدارک دید که در این میان شورای اسلامی شهر و شهرداری همدان همچون سنوات گذشته نقش محوری دارند.

معاون خدمات شهری شهردار همدان نیز در ابتدای این مراسم با بیان اینکه بایستی جذب حداکثری را در اجرای برنامهها و اقدامات مورد توجه قرار دهیم، گفت: مهمترین اصل در اجرای این اقدامات «تولید محتوای عامهپسند»است که این موضوع تنها در توان شهرداری نیست و باید از ظرفیتهای بینظیر و ذخایر ارزنده فرهنگی شهر همدان بهره برد تا رضایت عمومی جامعه را به دست آوریم که در این خصوص نیازمند برنامهریزیهای جدی، هدفمند و اثرگذار در حوزه محتواسازی هستیم.

وحید علیضمیر در ادامه به برخی از اقدامات اجرایی انجام شده توسط مدیریت شهری همدان در حوزه ترویج و تحکیم فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت اشاره کرد و گفت: در این حوزه اقدامات مناسبی طی سالهای اخیر انجام شده است که در این راستا 750 مورد تابلو سرکوچه در شهر همدان به نام شهدا مزین شده است که در کنار نام و عکس شهید محله بخشی از فراز وصیتنامه این عزیزان نیز درج شده است تا شهروندان و به ویژه نسل جدید با این حوزه بیشتر آشنا شوند.

وی در ادامه اشارهای نیز به فراخوان طرح دیوارنگارههای «راویان ایثار» کرد و گفت: دیوارنگارههای منقش به چهره و تمثال سرداران شهید همدان در سالهای گذشته در برخی از میادین اصلی و ساختمانهای بلند شهر همدان اجرا شده بود که تعدادی از آنها نیازمند مرمت و بازسازی بود و در قالب فراخوان «راویان ایثار» این موضوع در دستور کار قرار گرفت.

علیضمیر افزود: در کنار بازسازی برخی از دیوارنگارهها شاهد اجرای دیوارنگارههای جدیدی بودیم که در همه این موارد از تکنیکهای جدید و ظرفیت بالای هنرمندان فاخر کشوری استفاده شد که در مجموع و تا پایان سال گذشته بیش از 4هزار و 200 مترمربع دیوارنگاره مربوط به شهدا در شهر همدان اجرا شد.

معاون شهردار همدان گفت: در ادامه همین موضوع تعداد 25 پل عابر پیاده و تقاطع غیرهمسطح به نام شهدای والامقام شهر همدان مزین شده است که در سایر پلهای عابر پیاده نیز که در حال اجرا و نصب است و این موضوع مورد توجه قرار دارد.

وی عنوان کرد: در 25 نقطه دیگر شهر نیز تابلوهایی در رفوژ وسط معابر اصلی با عکس و نام شهدای شهر نصب شده است که هر دو ماه یکبار این عکسها تغییر میکند تا نام سایر شهدا را نیز شاهد باشیم.

وی افزود: در کنار این موارد و در حوزه تبلیغات محیطی نیز به موضوع ترویج فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت توجه شده است و در مناسبتهای مختلف به نصب بنر، بیلبوردهای تبلیغاتی و تلویزیونهای شهری و... اقدام شده است.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان نیز در این مراسم گفت: بر اساس تأکیدات و سیاستهای ابلاغی شهردار همدان توجه زیادی به این حوزه شده است و اقداماتی نیز در این راستا انجام شده است.

روحاله وجدیهویدا افزود: حضور شهردار و اعضای شورای شهر در منزل خانوادههای معظم شهدا، برگزاری اردوهای خاطرات ماندگار، اجرای سرود در حوزه دفاع مقدس توسط ناشنوایان، اجرای نمایش خیابانی با موضوع دفاع مقدس، برگزاری بزرگداشت آزادسازی خرمشهر در روز سوم خردادماه و تجلیل از خانواده شهید گرانقدر حاج میرزا محمد سلگی و... از جمله اقداماتی است که در این حوزه انجام شده است.

وی تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که در این زمینه مورد توجه قرار داشت؛ یادآوری حوادث و اتفاقات سالهای دفاع مقدس برای شهروندان است که در این زمینه 5 نقطه مهم شهر همدان که در آن ایام مورد هجوم و یا ثبت خاطرات ماندگاری شده بود در دستور کار این سازمان قرار گرفت.

وجدی افزود: ورزشگاه شهدای قدس، باغ بهشت همدان که محل اعزام رزمندگان همدانی به جبهه بود، باغموزه همدان، ساختمان شهرداری منطقه یک و ساختمان شرکت نفت به عنوان 5 نقطه مهم شهر همدان در دوران دفاع مقدس شناسایی شد و اقدامات فرهنگی مناسبی در این خصوص صورت گرفت.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهردار همدان بیان کرد: با توجه به در پیش بودن هفته دفاع مقدس برنامههای مختلفی نیز در این زمینه در دستور کار قرار دارد که از جمله آنها میتوان به فضاسازی شهری، نصب بنر و بیلبوردهای تبلیغاتی، چاپ ویژهنامه زنگ محله در نشریه هگمتانه، سرکشی به خانوادههای معظم شهدا و نصب یادمان شهید شاخص هر محله در مجاورت مساجد محل اشاره کرد که نصب یادمان شهدا تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت و در تمامی محلههای شهر همدان این موضوع انجام خواهد شد.

گفتنی است در ادامه، سایر اعضای حاضر در این جلسه به بیان نظرات، ایدهها و پیشنهادهای خود در حوزه ترویج و تحکیم فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت پرداختند که صوفی شهردار همدان بر لزوم برگزاری منظم، برنامهمحور و علمی این جلسات تأکید کرد و خواستار ارائه پیشنهادات و نظرات کاربردی اعضا در راستای رسیدن به اهداف مورد نظر شد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۶/٢٠ تعداد بازدیـد : ۵٣ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣۵  نفر کاربران آنلاین :
۲,۶۸۰,۰۲۶ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان