دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹   |   Mon September 21, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
پوشش سقف تالار همایش‌های قرآنی و بین المللی
مرحله یک تقاطع سردار همدانی آماده آسفالت
پیشرفت محسوس تقاطع شهید همدانی
شتاب در ساخت پارک خلاقیت کودکان
عسگریان رئیس شورا و کاوسی‌امید نایب رئیس
بازدید رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تقاطع شهید همدانی
جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز خلأ قانونی دارد
پیگیری مسائل استان در دیدار با جهانگیری
نصب یادمان یاحسین(ع) در مصلی
پیشرفت 77 درصدی کنارگذر غربی همدان
     آخرین اخبار
فضای شهر رنگ و بوی حماسه به خود می‌گیرد
الزام شهرداری همدان به راه‌اندازی میز خدمت
پروژه‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری شهرداری را معطل نگذارید
بازدید رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تقاطع شهید همدانی
اسدآباد، تویسرکان، رزن، درگزین، فامنین و ملایر در وضعیت قرمز
خدمت‌رسانی به مردم در روزهای تعطیل ادامه دارد
عدم پذیرش نسخه واحد در برنامه راهبردی - عملیاتی شهر و شهرداری
پیشرفت 77 درصدی کنارگذر غربی همدان
پیشرفت محسوس تقاطع شهید همدانی
نصب یادمان یاحسین(ع) در مصلی
شهردار همدان داوطلب افتخاری جمعیت هلال احمر شد
مزاياي فلاسک لکه گير در ترميم آسفالت‌
پیگیری مسائل استان در دیدار با جهانگیری
جای خالی روز پاکبان در تقویم
توقیف 380 تاکسی با تخلف بهداشتی
شتاب در ساخت پارک خلاقیت کودکان
مرحله یک تقاطع سردار همدانی آماده آسفالت
گلایه شهروندان از فراوانی سرعتکاه‌ها در معابر شهر
شناسایی روزانه 30 کرونایی قطعی در استان همدان
عسگریان رئیس شورا و کاوسی‌امید نایب رئیس
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۶/٢٠ تعداد بازدیـد : ۶١ نسخه چاپی
 
 
 


حمایت از اقدامات استانداری و شهرداری برای تاب‌آوری همدان

روزنامه هگمتانه  : 
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور رضایت و حمایت خود را از روند اقدامات مدیریت بحران استانداری و شهرداری همدان در راستای تاب آور سازی شهرهای استان اعلام کرد.

 
 

 

اسماعیل نجار در نشست ویدئو کنفرانسی برنامهریزی تبیین و همکاری اجرایی تاب آوری شهرهای استان همدان، تصریح کرد: طرح برنامهریزی تبیین و همکاری اجرایی تاب آوری شهرهای استان همدان با همکاری بخش خصوصی و با عضویت شهر همدان در پویش تاب آورسازی شهرها با همکاری ستاد پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری همدان، موافقت با عضویت 9 شهرستان دیگر این استان در پویش تاب آورسازی توسط سازمان مدیریت بحران کشور انجام پذیرفته است.

نجار در این جلسه که با حضور مدیران کشوری و استانی به منظور ارائه طرح برنامهریزی تبیین و همکاری اجرایی تاب آوری شهرهای استان همدان به خصوص شهرهای همدان، نهاوند و لالجین تشکیل شد، افزود: برای شرکت در این طرح، فهرستی با مضمون 140 سؤال در رابطه با امکانات و خطراتی که هر شهر را تهدید میکند به شهرداران داده شد که پس از پاسخ دادن و جمع آوری این پرسشنامه با بررسی یکایک آنها نقاط ضعف و قوت هر یک از شهرها تعیین شد.

دبیر شورای عالی مدیریت بحران کشور با تأکید بر مضامین این طرح نظیر مخاطره همراه با مقاومت، جذب، جایگزینی، انطباق و دیگر موارد که یک شهر برای داشتن خصوصیت تاب آور بودن باید به آن جامه عمل بپوشاند، گفت: سازمان مدیریت بحران کشور فقط مسؤول حوادث و مخاطرات طبیعی است که بازرسی از این اماکن و یافتن نقاط ضعف در همین راستاست.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با تأکید بر اهمیت ارتقای سطح آگاهی شهرداران و دستگاههای همکار مدیریت بحران کشور درباره تاب آورسازی شهرها، تصریح کرد: رویکرد اصلی این طرح آسیب پذیری کمتر و انعطاف پذیری بیشتر برای شهرها در برابر تنشها و حوادث است به گونهای که یک شهر تاب آور، شهری آماده است که در مواقع اضطراری به سرعت به شرایط جدید پاسخ داده و با کمترین آسیب به کار خود ادامه خواهد داد.

نجار با تأکید بر فعالیتهای صورت گرفته، رضایت و حمایت خود را از روند اقدامات مدیریت بحران استانداری و شهرداری همدان در راستای تاب آور سازی شهرهای استان اعلام کرد و افزود: سازمان مدیریت بحران کشور در مکاتبات و جلساتی که با سازمان برنامه و بودجه خواهد داشت پیگیر تقویت دبیرخانه خواهد بود.

معاون خدمات شهری شهردار همدان نیز نحوه اقدامات دبیرخانه شهرهای تاب آور استان همدان را تشریح کرد.

وحید علی ضمیر به معرفی اداره مدیریت بحران شهرداری همدان به عنوان دبیرخانه شهرهای تاب آور استان پرداخت و بیان کرد: شهرداری همدان فعالیت رسمی خود را از تیرماه 98 آغازکرده است که در ابتدا بعد از طرح و تصویب موضوع عضویت در پویش شهرهای تاب آور در شورای اسلامی هر شهر موارد مذکور به این دبیرخانه ارسال شده است.

وی افزود: با توجه به اهمیت ارتقا سطح آگاهی شهرداران و نمایندگان مدیریت بحران در استان همدان در خصوص تاب آور سازی شهرها، شهر لالجین و نهاوند به عنوان نمونه مرکز آموزشی انتخاب و کارگاههای آموزشی بسترسازی تاب آورسازی با حضور شهرداران و کارشناسان در 12 شهریور سال 98 در شهر نهاوند به عنوان نمونه مرکز آموزش شهرهای جنوبی (ملایر، نهاوند، تویسرکان، سرکان، سامن، ازندریان، جوکار، فرسنج، فیروزان، گیان، زنگنه، برزول، اسلامشهر آق گل)و در 13 شهریور سال گذشته در شهر لالجین به عنوان نمونه مرکز آموزش شهرهای شمالی (اسد آباد، بهار، کبودرآهنگ، مریانج، لالجین، فامنین، رزن، قروه، صالح آباد، قهاوند، جورقان، شیرین سو، گل تپه، دمق، مهاجران، آجین، کرفس )، برگزار شد.

علیضمیر بیان کرد: به منظور انتقال دانش فنی و پیاده سازی اصول تاب آوری نیز ارزیابی شهرهای نهاوند، لالجین در طی دو دوره صورت گرفته است.

معاون خدمات شهری شهردار همدان اظهار کرد: این شهرداری در مسیر دستیابی به جایگاه برتر در حوزه تاب آوری شهر و استان همدان، با بهره گیری از تجربه و نظرات مدیران، اندیشمندان و صاحب نظران علمی، تخصصی داخلی و خارجی که نقشی مؤثر در نیل به این مقصود ایفا میکنند اولین همایش همدان استان تاب آور را در تاریخ 10 دی 1398 همراه با رونمایی کتاب چگونه شهرها را تاب آورتر نماییم و دستگاه شتاب نگاشت، در مرکز همایشهای قرآنی و بین المللی شهرداری همدان برگزار و از مسؤولان، اساتید، دانش پژوهان و همکاران برای حضور ارزشمندشان در این همایش دعوت به عمل آمد.

علیضمیر ادامه داد: به منظور ارتقا سامانه واحد در مدیریت بحران و تاب آوری شهری استان همدان نیز درخواست جمع آوری ساختار ستاد مدیریت بحران مطابق با دستورالعمل تشکیل “ستاد مدیریت بحران در شهرداری ها” در استان صورت گرفته است.

معاون خدمات شهری شهردار همدان در نهایت افزود: همه اقدامات صورت گرفته این دبیرخانه با هماهنگی و همکاری مدیریت بحران استان و دفتر امور شهری شوراها صورت گرفته است.

 

طالبی: اقدامات شهرداری و شورا برای مدیریت بحران قابل تقدیر است

در این راستا علیمردان طالبی مدیر کل مدیریت بحران استان همدان هم ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته شهرداری و شورای اسلامی شهر همدان در این خصوص، به ارائه اقدامات و هماهنگی صورت گرفته تاب آوری در استان همدان پرداخت که با توجه به طرح اجرایی و اقدامات انجام شده توسط اداره کل مدیریت بحران استان و شهرداری همدان خواستار تبدیل دبیرخانه مذکور به دبیرخانه کشوری شد.

 

عبور گسل از بافت فرسوده نهاوند

در ادامه این جلسه مدیرعامل شرکت ایمن زلزله سدید هم اطلاعاتی در خصوص سامانههای طراحی و ساخته شده کشف و ارزیابی زلزله و قطع گاز شامل حسگر شتابنگار، دیجیتایزر و قطع کننده گاز به حضار ارائه کرد. همچنین باتوجه به لرزه خیزی و خطرپذیری بالای زلزله در نهاوند و عبور گسل از میان بافت فرسوده در نهاوند، این شرکت اعلام آمادگی کرد، تا نسبت به نصب و راهاندازی سه سامانه خودکار شناسایی زلزله و قطع گاز در نهاوند به صورت رایگان و با ساختار شبکهای اقدام کند.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۶/٢٠ تعداد بازدیـد : ۶١ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴٠  نفر کاربران آنلاین :
۲,۶۸۰,۰۶۳ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان