سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹   |   Tue October 20, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
عملکرد شایسته تقدیر منطقه سه در کاهش محرومیت‌های مناطق کم
مدیریت باغ بهشت به شهرداری بازگردد
هشدار فرماندار همدان درخصوص رشد فزاينده ابتلا به کرونا
خداحافظی کوی منوچهری با کوچه‌های خاکی
طرح جامع فرهنگی شهر همدان باید تدوین شود
عملکرد شهرداری در حوزه خدمات شهری مطلوب است
خیابان فرهنگ به نام استاد شجریان نام‌گذاری شود
همدان استان با بروز بالای کرونا
     آخرین اخبار
عملکرد شهرداری در حوزه خدمات شهری مطلوب است
طرح جامع فرهنگی شهر همدان باید تدوین شود
خداحافظی کوی منوچهری با کوچه‌های خاکی
خیابان فرهنگ به نام استاد شجریان نام‌گذاری شود
همدان استان با بروز بالای کرونا
عملکرد شایسته تقدیر منطقه سه در کاهش محرومیت‌های مناطق کم
هشدار فرماندار همدان درخصوص رشد فزاينده ابتلا به کرونا
مدیریت باغ بهشت به شهرداری بازگردد
دست‌یابی همدان به گنجینه‌های عظیم موزه‌ای
پیام قدردانی رئیس شورای اسلامی شهر همدان
عملکرد مثبت مدیریت‌شهری در حوزه فرهنگی و سیماومنظر
تبیین گفتمان خدمت‌گزاری در نشست مشترک شورای معاونان دادستانی و شهرداری همدان
پایان واکسیناسیون پاکبانان
مهار گرانی مسکن با شهرک باغ‌ویلا
کرونا تا 3 هفته آینده صعودی است
جمع‌آوری متکدیان نیازمند همکاری همه دستگاه‌های مسؤول
رونمایی از نمایشگاه چهل چراغ هگمتانه
ضعف قوانین یکی از مشکلات پیش‌روی شهرداری‌ها
رؤسای کمیسیون‌های شورای اسلامی شهر همدان معرفی شدند
بهره‌گیری از ادبیات مقاومت دوران دفاع مقدس برای رفع مشکلات جامعه
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۶/٢٩ تعداد بازدیـد : ٨٣ نسخه چاپی
 
 
 


عدم پذیرش نسخه واحد در برنامه راهبردی - عملیاتی شهر و شهرداری

روزنامه هگمتانه  : 
کارگروه مدیریت و هوشمندسازی برنامه راهبردی- عملیاتی شهر و شهرداری همدان با حضور معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار، مدیر بازرسی شهرداری همدان، رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری، مشاور طرح و تنی چند از مدیران شهری در سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری برگزار شد.

 
 

 

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری همدان؛ هوشمندسازی امروزه به عنوان یکی از ملزومات اصلی و زیرساختهای مهم و ضروری در حوزه برنامهریزی شهری مطرح است که بایستی با استفاده از ظرفیتهای نوین، خلاقانه و اثرگذار از این منابع در تهیه و تدوین مباحث شهری و تسهیل امور شهروندان در حوزههای مختلف بهره برد.

رئیس دبیرخانه برنامه راهبردی- عملیاتی شهر و شهرداری همدان در جلسه کارگروه مدیریت و هوشمند سازی گفت: برنامه راهبردی- عملیاتی شهر و شهرداری همدان به عنوان اولین برنامه مشارکتی شهر همدان از سال گذشته در دستور کار معاونت برنامهریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری همدان قرار گرفت.

معاون برنامهریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار همدان در ادامه اظهار کرد: دستورالعمل برنامه راهبردی - عملیاتی شهر و شهرداری تدوین شده و از سوی وزارت کشور به شهرداریها ابلاغ شده است که مدیریت و هوشمندسازی یکی از اهداف مهم این برنامه است.

مرتضی حضرتزاده در خصوص اعضا و جایگاه کارگروه مدیریت و هوشمندسازی و اقدامات صوت گرفته در این کارگروه بیان کرد: اعضای این کارگروه متشکل از مدیرکل برنامهریزی، نوسازی و تحول انسانی استانداری همدان، معاون توسعه، مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامهریزی استان همدان و یک نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاههای استان همدان؛ به عنوان اعضای خارج از مجموعه شهرداری و جمعی از مدیران مدیریت شهری همدان در این کار گروه حضور دارند.

حضرت زاده تصریح کرد: این کارگروه از دی ماه سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرده است که تاکنون هفت جلسه به صورت حضوری و مجازی تشکیل شده است که ارزیابی گزارشهای خروجی مشاور برنامه در گام دوم برنامه با موضوع سنجش و تحلیل وضع موجود؛ تحلیل ساختار نهادی - مدیریتی شهر و تحلیل سازمانی و ساختاری شهرداری همدان به منظور شناخت بیشتر موضوع؛ توسط اعضای این کارگروه در حال بررسی است.

مرتضی حضرت زاده در ادامه صحبتهای خود افزود: در زمینه هوشمندسازی، متأسفانه تمامی مشاوران ذی صلاح فعال در کشور ضعفهایی دارند که مهمترین علت آن عدم آشنایی و دقت مشاوران این برنامه در حوزه هوشمندسازی است و چالشهایی را ایجاد کرده است، به طوری که عدم انطباق این موضوع با برنامه راهبردی شهر و شهرداری سؤالات زیادی را برای ما به وجود آورده است.

وی در این باره تصریح کرد: در این حوزه نیازمند همراهی و مشارکت بیشتر کارکنان مجموعه مدیریت شهری با مشاوران هستیم که بایستی اطلاعات، انتظارات و چالشهای موجود به درستی شناسایی و احصا شود و در اختیار مشاور قرار گیرد تا بتوانیم خروجی و نتیجه گیری مناسبی داشته باشیم.

معاون شهردار همدان ادامه داد: فعالیتهای قانونی شهرداریهای کشور در یک قالب تعریف شده است اما به لحاظ موقعیت و ظرفیتهای متفاوت؛ اولویتها و اهداف شهرداریها با یکدیگر بسیار تفاوت دارد که از این رو تهیه و ارایه نسخهای واحد برای همه شهرداریها در این برنامه مورد پذیرش نیست و بایستی به صورت کاملاً تخصصی و موشکافانه بررسی و پیگیری شود.

حضرت زاده بیان کرد: مشاور بایستی از تمامی ظرفیتهای موجود مدیریت شهری به درستی استفاده کند و با شناسایی و احصا درست محاسن و معایب موجود، برنامهای کامل و جامع در جهت خدمترسانی بهتر به مردم و تسهیل امور شهروندان ارایه کند تا شاهد افزایش رضایتمندی عمومی باشیم.

رئیس کارگروه مدیریت و هوشمندسازی در پاسخ به این سؤال که ضامن موفقیت این برنامه چیست، گفت: اتصال برنامههای عملیاتی به بودجههای سازمانی و اندازهگیری روند پیشرفت برنامهها به کمک سازوکار پایش متضمن موفقیت این برنامه خواهد بود.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۶/٢٩ تعداد بازدیـد : ٨٣ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١۶  نفر کاربران آنلاین :
۲,۷۰۵,۶۱۵ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان