سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹   |   Tue October 20, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
عملکرد شایسته تقدیر منطقه سه در کاهش محرومیت‌های مناطق کم
مدیریت باغ بهشت به شهرداری بازگردد
هشدار فرماندار همدان درخصوص رشد فزاينده ابتلا به کرونا
طرح جامع فرهنگی شهر همدان باید تدوین شود
خداحافظی کوی منوچهری با کوچه‌های خاکی
عملکرد شهرداری در حوزه خدمات شهری مطلوب است
خیابان فرهنگ به نام استاد شجریان نام‌گذاری شود
همدان استان با بروز بالای کرونا
     آخرین اخبار
عملکرد شهرداری در حوزه خدمات شهری مطلوب است
طرح جامع فرهنگی شهر همدان باید تدوین شود
خداحافظی کوی منوچهری با کوچه‌های خاکی
خیابان فرهنگ به نام استاد شجریان نام‌گذاری شود
همدان استان با بروز بالای کرونا
عملکرد شایسته تقدیر منطقه سه در کاهش محرومیت‌های مناطق کم
هشدار فرماندار همدان درخصوص رشد فزاينده ابتلا به کرونا
مدیریت باغ بهشت به شهرداری بازگردد
دست‌یابی همدان به گنجینه‌های عظیم موزه‌ای
پیام قدردانی رئیس شورای اسلامی شهر همدان
عملکرد مثبت مدیریت‌شهری در حوزه فرهنگی و سیماومنظر
تبیین گفتمان خدمت‌گزاری در نشست مشترک شورای معاونان دادستانی و شهرداری همدان
پایان واکسیناسیون پاکبانان
مهار گرانی مسکن با شهرک باغ‌ویلا
کرونا تا 3 هفته آینده صعودی است
جمع‌آوری متکدیان نیازمند همکاری همه دستگاه‌های مسؤول
رونمایی از نمایشگاه چهل چراغ هگمتانه
ضعف قوانین یکی از مشکلات پیش‌روی شهرداری‌ها
رؤسای کمیسیون‌های شورای اسلامی شهر همدان معرفی شدند
بهره‌گیری از ادبیات مقاومت دوران دفاع مقدس برای رفع مشکلات جامعه
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۶/٣٠ تعداد بازدیـد : ۵٨ نسخه چاپی
 
 
 

دشمنی جوانمردانه کرونا!
اسدآباد، تویسرکان، رزن، درگزین، فامنین و ملایر در وضعیت قرمز

روزنامه هگمتانه  : 
روز گذشته در ستاد استانی مقابله با کرونا از تعطیلی مدارس تا دو هفته آینده خبر داده شد.

 
 

 

استاندار همدان روز شنبه در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا گفت: پنج شهرستان این استان شامل اسدآباد، تویسرکان، رزن، درگزین، فامنین و ملایر در وضعیت قرمز کرونایی هستند.

سید سعید شاهرخی بیان کرد: شهرستانهای کبودراهنگ و نهاوند در وضعیت نارنجی، شهرستان همدان در وضعیت زرد و شهرستان بهار در وضعیت سفید است.

وی اضافه کرد: نشستی با حضور فرمانداران شهرستانهای دارای وضعیت قرمز کرونایی و مسؤولان کمیتههای مقابله با ویروس کرونا برگزار شده تا آنها طرحها و برنامهها و آمادگی خود برای مقابله با این ویروس را بیان کنند.

استاندار همدان با بیان اینکه برآیند فعالیت فرمانداران نشان دهنده وضعیت استان است افزود: بنابراین فرمانداران در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا بوده و باید بیش از دیگران نسبت به افزایش این بیماری حساس باشند.

شاهرخی اظهار کرد: کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی مقابله با کرونا برای ایجاد موج جدید توجه به همه گیری این ویروس و بالا بردن حساسیتها اقدام کند چرا که کاهش توجه مردم به شیوه نامههای بهداشتی از 80 به 62 درصد مؤید بالا رفتن میزان مبتلایان مثبت و فوتیهای کرونا است.

وی با بیان اینکه وضعیت همدان از نظر مبتلایان به کرونا از میانگین کشوری بهتر است افزود: در آغاز و دامنه موج سوم شیوع کرونا قرار گرفته ایم و در صورت بی توجهی به شیوه نامههای بهداشتی دامنه کرونا افزایش مییابد.

استاندار همدان ادامه داد: با توجه به افزایش نرخ سرایت پذیری ویروس کرونا در همدان و کاهش رعایت دستورالعملهای بهداشتی توسط مردم و اصناف مسؤولان مکلف به پیشبرد برنامهها و سیاستهای ستاد ملی مقابله با کرونا با دقت و حساسیت بیشتری هستند.

شاهرخی گفت: فرا رسیدن فصل پاییز و زمستان و شرایط پیش آمده در زمینه واکسن، وضعیت ما را سختتر میکند بنابراین مردم باید خود را با رعایت اصول و قواعد بهداشتی مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در برابر ویروس قوی و مصون کنند.

وی افزود: با وجود اینکه شماری از کادر درمان دچار بیماری کرونا شدند اما فوتی نداشتیم و این افراد با بازگشت به کار، مجدد با جدیت اقدام به ارائه خدمات به بیماران و مراجعه کنندگان کردند.

استاندار همدان اضافه کرد: رعایت نکات بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از حضور در تجمعها ما را در عبور از این شرایط کمک میکند بنابراین با توجه به کاهش حساسیت مردم نسبت به این ویروس باید مجدد با اطلاع رسانی حساسیتها را بالا برد.

شاهرخی بیان کرد: بسیار با اهمیت است که بتوان بدون تعطیل کردن آموزش و با حفظ سلامت جامعه هدف شامل دانشآموزان و دانشجویان کار خود را دنبال کرد که در این راستا بهره گیری از فضای مجازی و سایر شیوهها با اهمیت است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه حفظ سلامت دانشآموزان مقطع ابتدایی و راهنمایی سخت است باید با استفاده و فعالتر کردن شبکه شاد نسبت به رفع اشکال و ایرادهای احتمالی این شبکه پس از شنیدن نظرهای مدیران مدارس اقدام کرد.

راهپیمایی اربعین برگزار نمیشود

استاندار همدان تأکید کرد: با توجه به برگزار نشدن راهپیمایی اربعین حسینی، این استان نیز هیچ برنامه و امکانی برای اسکان و پذیرایی از زائران ندارد و موکب و ایستگاه صلواتی نیز در مسیرهای همدان دایر نمیشود.

حیدری مقدم: افزایش نگران کننده ابتلا به کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا هم گفت: با توجه به وضعیت کنونی همه گیری کرونا در کشور و استان به طور حتم تداوم این وضعیت موجب تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی تا 2 هفته آینده میشود.

رشید حیدری مقدم افزود: طبق بررسیهای صورت گرفته 73 درصد دانشآموزان مدارس ابتدایی، 75 تا 77 درصد متوسطه اول و 80 درصد متوسطه دوم شیوه نامههای بهداشتی را رعایت کردند یعنی در خوشبینانهترین حالت 20 تا 25 درصد دانشآموزان شیوه نامههای بهداشتی را رعایت نمیکنند.

وی بیان کرد: هم اینک یکی از اساتید و پزشکان بخش عفونی که متولی بخش کرونا است به این ویروس مبتلا شده بنابراین نمیتوان انتظار داشت که یک دانشآموز ابتدایی 100 درصد دستورالعملهای بهداشتی را رعایت کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا اظهار کرد: یکی از نگرانیهای اصلی علوم پزشکی، کُند بودن زمینه آموزش برخط است و انتظار میرود در جاهایی که زیر ساخت وجود دارد با از دست ندادن فرصت به سمت آموزش در فضای دیجیتال پیش رفت.

حیدری مقدم با بیان اینکه برخی دانشآموزان و معلمان علائم بیماری خود را پنهان میکنند اظهار کرد: مدیران مدارس اقدام به ایجاد کانالهایی در فضای مجازی کرده و مسائل پزشکی مورد تأکید علوم پزشکی را بدون واسطه در این کانالها بارگذاری و اطلاع رسانی کنند.

حیدری مقدم درباره فراوانی موارد مثبت کرونا در همدان گفت: ویروس کرونا رفتار جوانمردانه دارد یعنی هر جا مردم رعایت کردند ویروس عقب نشینی کرد و کوتاه آمد و هر جا رعایت نکردیم ویروس خود را به طور کامل نشان داد و این نشان دهنده قابل پیشبینی بودن رفتار ویروس کرونا است.

وی با بیان اینکه روند ابتلا به ویروس کرونا در همدان صعودی است افزود: شاخص سرایت پذیری از 9 دهم به 1.1 دهم در شهریور رسیده و این وضعیت نگرانی جدی مسؤولان بهداشتی را به همراه داشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا اظهار کرد: هشت هزار و 600 مبتلا به کرونا بستری و غیربستری در این استان داشته ایم که 50 درصد این افراد بالای 60 سال سن دارند و شمار مبتلایان زیر یک سال از زیر یک درصد به 8.1 درصد افزایش داشته است.

حیدری مقدم اضافه کرد: میانگین جنسی جمعیت مبتلا به کرونا در همدان برابر است و از نظر مکانی 70 درصد افراد مشکوک و تاحدی مبتلایان به کرونا را جمعیت ساکن در شهرها و 30 درصد را روستانشینان تشکیل میدهند.

وی بیان کرد: 37 درصد از مبتلایان به کرونا دارای بیماری زمینهای بودند و در مقابل 63 درصد از آنها هیچگونه بیماری نداشتند و هم اینک شمار افراد بستری از 612 نفر به 450 نفر کاهش داشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا گفت: در 14 تا 21 شهریور امسال 33 طغیان در همدان رخ داد که عامل 60 درصد آنها شرکت در اجتماع و مراسم مختلف، 36 درصد تماسهای خانوادگی و عیادت بیمار و بقیه به علت مسافرت و حضور در بازار برای خرید بوده است.

حیدری مقدم افزود: میزان رعایت شیوه نامههای بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی در همدان 75 درصد بوده در حالی که میانگین کشوری آن 62 درصد است همچنین به دنبال نظارت گسترده به اصناف و اماکن، 24 واحد متخلف پلمب شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش همدان نیز گفت: 77 درصد دانشآموزان مقطع ابتدایی، 72 درصد متوسطه اول و 62 درصد متوسطه دوم در مدارس حضور دارند و در مجموع 70 درصد دانشآموزان به صورت حضوری در مدارس به کسب علم میپردازند.

محمد پورداود افزود: در راستای آموزش برخط، شبکه شاد به روز رسانی شد و سیم کارتهای رایگان در اختیار دانشآموزان و معلمان قرار میگیرد.

وی اضافه کرد: شبکه شاد فعال بوده و نسخه جدید و به روز رسانی شده این شبکه به زودی در دسترس قرار میگیرد همچنین فعالیتهای آموزشی در آن بارگذاری میشود.

وی با بیان اینکه برنامههایی برای ارائه به صدا و سیمای مرکز همدان تولید شده است اظهار کرد: در راستای رعایت شیوه نامههای بهداشتی هفته گذشته اقلام بهداشتی توسط استانداری در اختیار این اداره کل قرار گرفت.

رئیس دانشگاه بوعلی سینا نیز گفت: با وجود شیوع کرونا بخش تحصیلات تکمیلی این دانشگاه تعطیل نشد و خوابگاههای دانشگاه بوعلی نیز دایر است.

یعقوب محمدی فر با بیان اینکه آموزش برخط آغاز شده است اضافه کرد: هم اینک 50 درصد آموزشها به صورت برخط بوده و سعی بر این است تا با رفع برخی موانع و توسعه زیرساختها 50 درصد بقیه نیز به صورت برخط شود.

وی تأکید کرد: طبق بررسیهای صورت گرفته 30 درصد دانشجویان دانشگاه بوعلی همدان امکان دسترسی به آموزش برخط را نداشتند بنابراین در وبگاه دانشگاه چند گروه طبقه بندی شده و به دنبال آموزش کارکنان و اساتید، کُل درس در وبگاه بارگذاری شد.

وی ادامه داد: دانشجویانی که امکان دسترسی برخط به آموزش مجازی را ندارند میتوانند مفاد درس و جلسه را در زمان دیگری بارگیری و استفاده کنند.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠۶/٣٠ تعداد بازدیـد : ۵٨ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢۵  نفر کاربران آنلاین :
۲,۷۰۵,۶۶۷ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان