سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹   |   Tue October 20, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
عملکرد شایسته تقدیر منطقه سه در کاهش محرومیت‌های مناطق کم
مدیریت باغ بهشت به شهرداری بازگردد
هشدار فرماندار همدان درخصوص رشد فزاينده ابتلا به کرونا
طرح جامع فرهنگی شهر همدان باید تدوین شود
عملکرد شهرداری در حوزه خدمات شهری مطلوب است
خداحافظی کوی منوچهری با کوچه‌های خاکی
خیابان فرهنگ به نام استاد شجریان نام‌گذاری شود
همدان استان با بروز بالای کرونا
     آخرین اخبار
عملکرد شهرداری در حوزه خدمات شهری مطلوب است
طرح جامع فرهنگی شهر همدان باید تدوین شود
خداحافظی کوی منوچهری با کوچه‌های خاکی
خیابان فرهنگ به نام استاد شجریان نام‌گذاری شود
همدان استان با بروز بالای کرونا
عملکرد شایسته تقدیر منطقه سه در کاهش محرومیت‌های مناطق کم
هشدار فرماندار همدان درخصوص رشد فزاينده ابتلا به کرونا
مدیریت باغ بهشت به شهرداری بازگردد
دست‌یابی همدان به گنجینه‌های عظیم موزه‌ای
پیام قدردانی رئیس شورای اسلامی شهر همدان
عملکرد مثبت مدیریت‌شهری در حوزه فرهنگی و سیماومنظر
تبیین گفتمان خدمت‌گزاری در نشست مشترک شورای معاونان دادستانی و شهرداری همدان
پایان واکسیناسیون پاکبانان
مهار گرانی مسکن با شهرک باغ‌ویلا
کرونا تا 3 هفته آینده صعودی است
جمع‌آوری متکدیان نیازمند همکاری همه دستگاه‌های مسؤول
رونمایی از نمایشگاه چهل چراغ هگمتانه
ضعف قوانین یکی از مشکلات پیش‌روی شهرداری‌ها
رؤسای کمیسیون‌های شورای اسلامی شهر همدان معرفی شدند
بهره‌گیری از ادبیات مقاومت دوران دفاع مقدس برای رفع مشکلات جامعه
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٧/٠١ تعداد بازدیـد : ۴٧ نسخه چاپی
 
 
 


قدردانی از 40 سال صلابت پیشکسوتان جهاد و شهادت

روزنامه هگمتانه  : 
هم‌زمان با 31 شهریور نخستین روز هفته دفاع مقدس، پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت همدان در آیینی با حضور امام جمعه و استاندار همدان تجلیل و تکریم شدند.

 
 

 

آیتا... شعبانی: نسل جوان استمراربخش راه رزمندگان

به گزارش هگمتانه، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان روز دوشنبه در آیین تجلیل و تکریم از پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت گفت: احیای تفکر شهدا در جهان به عنوان پیش زمینه نظم عادلانه بینالمللی و نفی همه طاغوتها خط فکری امام راحل و نظام اسلامی است.

آیتا... حبیب الله شعبانی اظهار کرد: ایران اسلامی به نظم عادلانه جهانی اعتقاد راسخ دارد حتی هدف امام راحل از تأکید بر صدور انقلاب، دخالت در امور دیگر کشورها نبود بلکه احیای تفکر شهدا و نظم عادلانه جهانی بود.

وی اظهار کرد: به دنبال پیروزی انقلاب یک هویت سیاسی و اجتماعی جدید مبتنی بر نفی طاغوت در ایران شکل گرفت بنابراین دشمن برای نفی این تفکر حمله به این کشور و جنگ با این نظام را برنامهریزی کرد.

امام جمعه همدان با یادآوری اینکه ملت ایران پیش از انقلاب هم مسلمان بودند افزود: نفی طاغوت عنصر اصلی و یکی از مؤلفههای اساسی سیاست خارجی کشورمان بود و این عنصر سبب شد دشمن نتواند انقلاب اسلامی را تحمل کند.

آیتا... شعبانی ادامه داد: تحلیل دشمنان این بود که اگر نظام اسلامی پابرجا باشد با توجه به نفس طاغوت از سوی این کشور به طور حتم آینده ابرقدرتها به خطر میافتد.

وی تأکید کرد: نفی طاغوت یکی از فلسفههای بعثت انبیا است بر این اساس ملت ایران تعهدی نسبت به ابرقدرتهای جهان نداشت و شعار محوری آن نه شرقی نه غربی است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: دشمنان میدانستند در صورت شکل گیری نظام اسلامی و حرکت با همان قدرت، دیگر ابرقدرتی در جهان نخواهیم داشت بنابراین جنگ تحمیلی و دفاع مقدس شکل گرفت.

وی ادامه داد: با این وجود رزمندگان به دنیا ثابت کردند که وقتی شعار نه شرقی نه غربی، عزت اسلامی، حفظ کیان اسلامی، نفی طاغوت و ظالمها و مبارزه با استکبار را مطرح کردند پای حرف شان هم میایستند.

امام جمعه همدان بیان کرد: نسل دوم و سوم و چهارم انقلاب به عهدی که رزمندگان با امام راحل بستند وفادارند و شاهد این وفاداری شهدای مدافع حرم، شهید سردار همدانی و حججیها هستند و اینها نشان میدهد آرمانهای دفاع مقدس مبتنی بر مقاومت بوده و زنده است.

آیتا... شعبانی اضافه کرد: نسل دوم، سوم و چهارم انقلاب ادامه دهنده راهی هستند که پیشکسوتان جهاد و شهادت شروع کردند و راهی را که رزمندگان با قوت، قدرت، صلابت و شهامت شروع کردند توسط نسل جوان استمرار مییابد.

وی بیان کرد: جوانان این کشور در راستای ترویج و فعال کردن گفتمان انقلاب اسلامی تلاش کرده و از آرمانها و اهداف دیروز عقب نشینی نکردند بنابراین پیروزی هم در انتظار ما است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: ملت ایران در عرصه دفاع مقدس کنشگران چالشگر نظام جهانی بودند و امروز هم موفقیت سیاست خارجی کشور و دستگاه دیپلماسی در گرو همین کنشگری و چالشگری است.

آیتا... شعبانی یادآوری کرد: کشور عراق که پشتیبانی نسبی جهانی را به همراه داشت و همه ابر قدرتهای آن زمان او را حمایت میکردند در مواجهه با کشوری که در دوران گذار از یک انقلاب نو بود و پیشتیبانی جهانی را نداشت تسلیم شد.

وی خاطرنشان کرد: آن روز که سردمداران قدرتهای جهان صدام را تشویق به حمله به این مملکت کردند باور نداشتند انسانهایی شریف، مقتدر و با صلابت در این کشور زندگی میکنند که توان هشت سال مقاومت در برابر جهان را دارند.

وی اظهار کرد: دولتمردان آمریکا در برابر عظمت مقاومت و استقامت ملت ایران دچار حیرت شده و برای اجرای مکانیسم ماشه در حال دست و پا زدن است.

شاهرخی: این رشادت تا رسیدن انقلاب به دست منجی عالم بشریت ادامه دارد

استاندار همدان نیز در این آیین اظهار کرد: تکریم و قدردانی از پیشکسوتان هشت سال جنگ تحمیلی را میتوان تجلیل از تمامی ارزشهای انسانی و الهی توصیف کرد چرا که ایثار، از خودگذشتگی و جانفشانی این دلاورمردان در حفظ ارزشهای انسانی و اسلامی، سزاوار قدردانی است.

سید سعید شاهرخی اضافه کرد: رمز شکلگیری، پیروزی و تداوم انقلاب وجود پربرکت و با صلابت بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران و در تداوم راه ایشان وجود ارزشمند رهبر فرزانه انقلاب و حضور مستمر و عاشقانه آحاد مردم در صحنههای مختلف بود.

وی یادآوری کرد: ملت ایران با پیروی از امام راحل رژیم ستم شاهی را سرنگون کردند و استکبار وقتی از دست رفتن منافع و طنین انداز شدن شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی را دید جنگ نابرابر را به این ملت تحمیل کرد.

استاندار همدان ادامه داد: در جنگ تحمیلی هم حضور اقشار مختلف مردم و تبعیت از امام راحل (ره) موجب خلق صحنههای زیبا و ماندگار شد و این رشادت و حضور ارزشمند تا رسیدن انقلاب به دست منجی عالم بشریت ادامه دارد.

شاهرخی با گرامیداشت یاد و خاطر شهدا و رزمندگان تیپ 316 زرهی ارتش، خلبانان پایگاه شهید نوژه، سپاه همیشه قهرمان انصارالحسین(ع)، رادار پدافند بند سوباشی و بسیجیان، افزود: 40 سال فعالیت سیاسی و اجتماعی پیشکسوتان دفاع مقدس سرشار از افتخار و عظمت است.

گفتنی است، به مناسبت هفته دفاع مقدس اجرای بیش از 322 برنامه شاخص محوری توسط نواحی، حوزهها و پایگاهها در قالب یک هزار و 800 فعالیت در استان همدان آغاز شد.

به نقل از ایرنا، ویژه برنامه نخستین روز هفته دفاع مقدس تجلیل و دیدار تلویزیونی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی با پیشکسوتان جهاد و شهادت، جانبازان، ایثارگران و بسیجیان بود.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٧/٠١ تعداد بازدیـد : ۴٧ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۶٠  نفر کاربران آنلاین :
۲,۷۰۵,۶۹۳ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان