جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹   |   Fri November 27, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
انتخاب سرپرست جدید آتش نشانی نوید بخش تحولات مثبت
آماده‌باش کامل شهرداري در پيشگيري از آبگرفتگي معابر
اتفاقات خوب گردشگری توسط شهرداری همدان
آماده‌باش زمستانی مدیریت شهری
تعطیلی 2 هفته‌ای روزبازارها و شب بازار بوعلی
استعلام ساخت و ساز از میراث فرهنگی منتفی شد
آمادگی کامل ماشین آلات برف روبی
احداث اتاق مادر و کودک در فضاهای شهری
میزان پیشرفت پروژه‌های نیمه تمام منطقه یک
ضدعفونی مستمر ناوگان اتوبوسرانی شهری
     آخرین اخبار
ضرورت تهیه اطلس فرهنگی برای شهر همدان
حفاظت از سلامت آتش نشانان در مقابل کرونا
بازدید استاندار از اجرای محدودیت‌های کرونایی
تداوم ضدعفونی شهر توسط شهرداری همدان
استعلام ساخت و ساز از میراث فرهنگی منتفی شد
پیام روانبخش عضو شورای شهر همدان به مناسبت هفته بسیج
همراهی مطلوب همدانی‌ها شایسته قدرشناسی
قدردانی اعضای شورای شهر از شهروندان همدانی به لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی
پیام تبریک شورا به مناسبت هفته بسیج
اتفاقات خوب گردشگری توسط شهرداری همدان
ضرورت تدوین ضوابط و مقررات ایمنی در همدان
میزان پیشرفت پروژه‌های نیمه تمام منطقه یک
زحمات شبانه روزی پشت آرامش شهر
با تمام توان از تیم فوتبال شهرداری همدان حمایت می‌کنیم
«طرح حاج قاسم» فرصتی برای کنترل کرونا
تعطیلی 2 هفته‌ای روزبازارها و شب بازار بوعلی
احداث اتاق مادر و کودک در فضاهای شهری
تجلیل از کتابداران شهرداری همدان
آماده‌باش کامل شهرداري در پيشگيري از آبگرفتگي معابر
آماده‌باش زمستانی مدیریت شهری
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٧/٠٣ تعداد بازدیـد : ١٠٢ نسخه چاپی
 
 
 


بهره‌گیری از ادبیات مقاومت دوران دفاع مقدس برای رفع مشکلات جامعه

روزنامه هگمتانه  : 
نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان بر بهره‌گیری از ادبیات مقاومت دوران دفاع مقدس برای رفع مشکلات جامعه تأکید کرد.

 
 

 

اکبر کاوسیامید در سخنان پیش از دستور چهلوچهارمین صحن شورا ضمن تبریک هفته دفاع مقدس، گفت: دولت باید زمینهها و بسترهای فعالیت سازنده جوانان را فراهم کند و مدیریتشهری نیز در حوزه فعالیت خود در این راستا، قدم بردارد.

کاوسیامید با بیان اینکه در شورای پنجم اقدامات خوبی در حوزه فرهنگی شهر از جمله راهاندازی فرهنگسرای کسبوکار رخ داده است، افزود: لازم است بسترهایی فراهم کرد که جوانان ما در ساعات متفاوت روز در این مکانها، فعالیتهای سازنده داشته باشند و وقت خود را به بطالت نگذرانند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری با محوریت گزارههای قرآنی، اظهار کرد: باید با ارائه راهکارهای متفاوت در راستای نفی ترس و اندوه از جامعه گام برداشت که با بهرهگیری از ادبیات مقاومت دفاع مقدس میتوانیم الگویی برای رفع مشکلات جامعه داشته باشیم.

نایب رئیس شورای شهر همدان یادآور شد: تقویت ادبیات دفاع مقدس، برگزاری یادوارهها و شخصیتپردازی عناصر دفاع مقدس از راهکارهای ارائه شده توسط مقام معظم رهبری برای رفع مشکلات امروز و جلوگیری از تحریف وقایع دفاع مقدس است که ما نیز باید این تأکیدات را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

 ضرورت تسریع در تکمیل منظومه فرهنگی

کاوسیامید در ادامه گفت: ما به عنوان نمایندگان مردم در پارلمان شهری از دولت و هم از مدیریتشهری انتظار داریم که لایحه کامل و جامعی در زمینه الگو گرفتن از ادبیات مقاومت دفاع مقدس، داشته باشند.

وی همچنین بر ضرورت تسریع در تکمیل منظومه فرهنگی تأکید کرد و افزود: سند تحول آموزشوپرورش پس از سال 1368 باید تدوین میشد که متأسفانه تاکنون در این زمینه اقدامی صورت نگرفته است؛ زیرا اگر این سند آماده میشد امروز شاهد آمار بالای بیکاری فارغالتحصیلان در جامعه نبودیم.

نایب رئیس شورای شهر همدان، دلیل آمار بالای بیکاری جوانان را نبود نظام آموزشی مطلوب طی 40 سال گذشته دانست و گفت: باید دولتهای گذشته برنامههای مناسبی برای این مهم، تدوین میکردند؛ زیرا باید متناسب با نیاز جامعه شهروندان در رشتههای مختلف تربیت میشدند.

کاوسیامید با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری و عملیاتی کردن سند تحول بنیادین آموزشوپرورش، یادآور شد: معظم اله از ابتدای فعالیت دولت آقای روحانی نیز بر این موضوع تأکید داشتند که متأسفانه امروز معلمان و مدیران سطوح مختلف آموزش ما با این سند، آشنایی مطلوبی ندارند.

 مولوی: باید روحیه ایثار، از خودگذشتگی و فداکاری دوران دفاع مقدس را داشته باشیم

رئیس مرکز مطالعات و سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان هم در این جلسه گفت: بهرهگیری از نیروهای جوان تحصیل کرده و نخبگان در بدنه اجرایی دولت و شهرداری به مثابه دمیدن روحیه نشاط، تحرک و پویایی بوده که باعث بالا رفتن بهره وری کاری و افزایش بهره وری از منابع محدود خواهد شد.

ابراهیم مولوی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: در توصیف دفاع مقدس بایدها و نبایدهای زیادی وجود دارد که متأسفانه گاهی شاهد تحریف این وقایع و حوادث مقدس توسط بعضی از افراد ناآگاه هستیم.

مولوی با بیان اینکه حماسه آفرینان دفاع مقدس نباید فراموش شده و گوشهنشین شوند و آن گنجینههای با ارزش معرفت و حماسهآفرینی به ورطه فراموشی سپرده شود، بلکه میتوان با ثبت و ضبط آن خاطرات و حوادث، مجاهدتها و ایثار فرزندان مظلوم و گمنام خمینی کبیر که با دست خالی در مقابل تمامی کفار ایستادگی کرده و یک وجب از خاک پاک میهن عزیزمان را از دست ندادند را به نسلهای آینده که تشنه و مشتاق شنیدن و درک این خاطرات هستند منتقل کرد.

وی یادآور شد: متأسفانه عدهای در این حوزه تنها شعار میدهند و دفاع مقدس را به خوبی درک نکردهاند و صرفا ظواهر دفاع مقدس را با بزرگنمایی و غلو بیان میکنند.

مولوی با تأکید بر اینکه اگر میخواهیم از دفاع مقدس و حماسه بزرگ تاریخ ایران اسلامی درس بگیریم باید روحیه تعاون، همکاری، ایثار و فداکاری دوران دفاع مقدس را سرلوحه برنامهها داشته باشیم، اضافه کرد: بحث ما در این حوزه تنها دولت نیست؛ بلکه در سمتها و جایگاههای مختلف نیز شاهد رفتارهای نامناسبی از برخی مسؤولان هستیم؛ از جمله آنها نمایندگان مجلس انقلابی است که خودروهای 600 میلیون تومانی را به مبلغ 300 میلیون تومان به صورت اقساطی دریافت کردند و باید تأکید کرد که اینگونه اقدامات، منش انقلابی نیست.

 تصویب اهدای پاداش مدیریتشهری همدان به پاسیها

سخنگوی شورای شهر همدان همچنین گفت: در این جلسه به پیشنهاد مشترک بنده و حمید بادامینجات، مقرر شد پیش از آغاز مسابقه برگشت تیم فوتبال پاس همدان برابر شهرداری آستارا، اعضای شورای اسلامی شهر همدان با حضور در رختکن این تیم، هدیهای بهمنظور ایجاد انگیزه به پاسیها به عنوان پاداش به تیم پاس پرداخت کنند.

مولوی ادامه داد: همچنین بعد از این دیدار و قطعی شدن صعود پاس به لیگ دسته اول فوتبال کشور به امید خدا، پاداش دیگری نیز به مربیان، بازیکنان و کادر فنی تیم فوتبال پاس همدان پرداخت خواهد شد.

 قراباغی: فقدان تفکر راهبردی؛ عامل مشکلات زمین و مسکن

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورای شهر همدان نیز با اشاره به تأکیدات استاندار به جایگاه و اهمیت شوراها، گفت: مدیریتشهری همدان بر اساس تأکیدات مدیریت ارشد استان مبنی بر اینکه باید کار بزرگی توسط مدیریتشهری انجام شود، عمل کرد؛ بهگونهای که خارج از محدوده خدمات شهری، اجرای طرح بوستان 240 هکتاری اکباتان را در دستور کار قرار داد که انتظار میرود در کنار مدیریتشهری، دستگاههای دیگر نیز همسو باشند.

حسین قراباغی؛ فقدان تفکر راهبردی در طرح زمین و مسکن را عامل مشکلات بسیار دانست و افزود: در این راستا جلسات متعددی توسط دستگاههای مختلف استان برقرار بوده که در این زمینه شورای شهر امتیازات خوبی به راه و شهرسازی داده است؛ اما بزرگترین مشکل امروز تولید زمین محسوب میشود.

وی با بیان اینکه متأسفانه هنوز طرح جامع شهری تعیینتکلیف نشده است، گفت: این طرح میتواند تولید مسکن را برای شهر داشته باشد و در کنار طرح تفصیلی، تمامی کاربریها در محدوده شهر را تعریف کند.

به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، وی ابراز امیدواری کرد در شرایطی که نیاز به توسعه شهر داریم، طرح جامع شهری نیز به نتیجه برسد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٧/٠٣ تعداد بازدیـد : ١٠٢ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢٢  نفر کاربران آنلاین :
۲,۷۵۸,۳۲۴ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان