جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹   |   Fri November 27, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
انتخاب سرپرست جدید آتش نشانی نوید بخش تحولات مثبت
آماده‌باش کامل شهرداري در پيشگيري از آبگرفتگي معابر
اتفاقات خوب گردشگری توسط شهرداری همدان
آماده‌باش زمستانی مدیریت شهری
تعطیلی 2 هفته‌ای روزبازارها و شب بازار بوعلی
استعلام ساخت و ساز از میراث فرهنگی منتفی شد
آمادگی کامل ماشین آلات برف روبی
احداث اتاق مادر و کودک در فضاهای شهری
میزان پیشرفت پروژه‌های نیمه تمام منطقه یک
ضدعفونی مستمر ناوگان اتوبوسرانی شهری
     آخرین اخبار
ضرورت تهیه اطلس فرهنگی برای شهر همدان
حفاظت از سلامت آتش نشانان در مقابل کرونا
بازدید استاندار از اجرای محدودیت‌های کرونایی
تداوم ضدعفونی شهر توسط شهرداری همدان
استعلام ساخت و ساز از میراث فرهنگی منتفی شد
پیام روانبخش عضو شورای شهر همدان به مناسبت هفته بسیج
همراهی مطلوب همدانی‌ها شایسته قدرشناسی
قدردانی اعضای شورای شهر از شهروندان همدانی به لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی
پیام تبریک شورا به مناسبت هفته بسیج
اتفاقات خوب گردشگری توسط شهرداری همدان
ضرورت تدوین ضوابط و مقررات ایمنی در همدان
میزان پیشرفت پروژه‌های نیمه تمام منطقه یک
زحمات شبانه روزی پشت آرامش شهر
با تمام توان از تیم فوتبال شهرداری همدان حمایت می‌کنیم
«طرح حاج قاسم» فرصتی برای کنترل کرونا
تعطیلی 2 هفته‌ای روزبازارها و شب بازار بوعلی
احداث اتاق مادر و کودک در فضاهای شهری
تجلیل از کتابداران شهرداری همدان
آماده‌باش کامل شهرداري در پيشگيري از آبگرفتگي معابر
آماده‌باش زمستانی مدیریت شهری
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٧/٢٩ تعداد بازدیـد : ١١٧ نسخه چاپی
 
 
 


خداحافظی کوی منوچهری با کوچه‌های خاکی

روزنامه هگمتانه  : 
شهرداری منطقه چهار توانست با همت جهادی و در راستای حل مشکلات شهروندی و ترافیکی، کوچه‌های خاکی و فرسوده کوی منوچهری را بهسازی و ترمیم کند.

 
 

 

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه به لحاظ جغرافیایی بخش عمدهای از مناطق کمبرخوردار همدان در منطقه چهار واقع شده است، اقدامات خوب عمرانی، خدماتی و فرهنگی شهرداری منطقه چهار در این مناطق را قابل تقدیر دانست.

حمید بادامینجات گفت: اقدامات عمرانی شهرداری منطقه چهار، از قبیل پوشش رودخانهها، آسفالت معابر، گسترش فضای سبز و احداث فرهنگسرا، موجب افزایش امید در شهروندان این مناطق شده و سطح رضایتمندی را افزایش داده است که این نتیجه برنامهریزی خوب شهرداری منطقه چهار بهویژه شهرداری همدان بوده است.

وی با بیان اینکه کوی منوچهری از دیرباز دارای مشکلات زیادی ازجمله آسفالت نامناسب معابر و کمبود فضای سبز بوده است، گفت: اقدامات سال 98 و شش ماهه 99 در زمینه آسفالت کوچههای خاکی و فرسوده منوچهری، ایجاد فضای سبز، زمین ورزشی و پیادهروسازی خیابان نواب، بسیار ارزشمند است بهطوری که منطقه چهار توانست بخشی از سرانهها را جبران کند و موجب رضایت کسبه و اهالی منوچهری شود.

عضو شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به کمبود فضاهای فرهنگی و همچنین مشکلات ترافیکی در بلوار شهید رجایی و خیابانهای منشعب به کوی منوچهری، گفت: شهروندان هنوز مطالباتی دارند و امید است شورای اسلامی شهر بتواند در بودجه 1400، این مناطق را به طور ویژه درنظر بگیرد که شهرداری بتواند در توسعه بیشتر این مناطق گامهای بزرگتری بردارد.

بادامی نجات مجموع اقدامات شهرداری را رضایتمندانه ارزیابی کرد و گفت: امید است اقدامات خوب شهرداری منطقه چهار در توسعه، پیشرفت و پویایی مناطق حاشیهای به ویژه شهرکها همچون گذشته با قوت ادامه یابد.

عضو شورای اسلامی شهر همدان همچنین به ساخت و سازهای غیرمجاز اشاره کرد و گفت: توصیه من به مجموعههای تصمیمگیر از جمله استانداری، راهوشهرسازی، شهرداری و شورای شهر این است که با تنظیم ضوابط و دستورالعملهای مناسب، شهروندان را در دریافت آسان پروانه ساختمان کمک کنند.

وی با اشاره به وجود زمینهایی که در گذشته به صورت خرد تفکیک شده و اغلب قانونی نبودهاند، گفت: مجموعههای تصمیمگیر باید اقداماتی را انجام دهند که با حلوفصل این مسائل، شهروندان بتوانند به صورت آسان و قانونی پروانه ساختمان دریافت کنند.

بادامی نجات با تأکید بر اینکه شورای اسلامی شهر در دوره پنجم توانست صدور پروانه ساختمان را در مناطق کمبرخوردار رایگان کند، تأکید کرد: انتظار ما از شهروندان این است که در محدوده شهر و کاربریهای مجاز زمین خریداری کنند که در آینده درگیر مشکل نشوند و دوم اینکه با مراجعه به شهرداری و دریافت پروانه ساختمانی و نیز رعایت ضوابط و استانداردهای تعریف شده در آینده بتوانند از امتیازات و انشعابات قانونی بهرهمند شوند.

مدیر منطقه چهار شهرداری همدان نیز گفت: با توجه به مشکلات عمده رفت و آمد در کوی منوچهری و وجود کوچههای متعدد خاکی و فرسودگی آسفالت معابر، بهسازی و ترمیم این معابر در اولویتهای شهرداری منطقه چهار قرار گرفت.

مجید یوسفی نوید با بیان اینکه درخواستهای مکرر مردمی، معتمدان محله و شورای اجتماعی محلات و نیز همت جهادی شهرداری منطقه چهار موجب شد در 4 ماه تلاش بیوقفه، با حدود 1500 تن آسفالت و هزینه 9 میلیارد ریالی، حدود 9000 مترمربع از کوچههای خاکی و فرسوده کوی منوچهری، بهسازی و ترمیم شود.

وی ضمن تأکید بر اینکه کوی منوچهری جزء مناطق کمبرخوردار محسوب میشود و درآمد پایدار شهری از این محلات عمدا کم است، افزود: هزینه این پروژه از محل منابع دیگر تأمین شد و امید است موجب رضایت شهروندان در این منطقه شود.

یوسفی نوید با تأکید بر اینکه آسفالت این منطقه با اولویت کوچههای خاکی و سپس کوچههای فرسوده و پرتردد صورت گرفته است، تأکید کرد: ممکن است هنوز قسمتهای معیوب و چالههایی وجود داشته باشد که در اولویت سوم هستند و در آینده مورد ترمیم قرار خواهند گرفت.

مدیر منطقه چهار شهرداری همدان گفت: آبگرفتگیهای احتمالی در این محله به دلیل ساخت و سازهای غیراصولی و خارج از ضوابط شهرداری است که از شهروندان تقاضا داریم هرگونه ساخت و ساز را با دریافت مجوزهای شهرداری انجام دهند که در آینده بتوانند از تمامی خدمات و امتیازات شهری بهره ببرند.

وی با اشاره به اینکه اولویت اول شهرداری در کوی منوچهری، آسفالت و اولویت دوم، ایجاد پارک و فضای سبز بوده است، گفت: هر دو اولویت در این منطقه انجام شده است و آسفالت به عنوان درخواست اصلی و یک مطالبه جدی و مهم همشهریان و ساکنان این محله مرتفع شد که امید است در سال آینده و با کمک شهروندان در بهسازی ساختمانها و بهبود محیط شهری و ارتقا سطح زندگی در این محله، گامهای مؤثرتری برداریم.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٧/٢٩ تعداد بازدیـد : ١١٧ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢۴  نفر کاربران آنلاین :
۲,۷۵۸,۳۳۰ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان