جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹   |   Fri November 27, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
انتخاب سرپرست جدید آتش نشانی نوید بخش تحولات مثبت
آماده‌باش کامل شهرداري در پيشگيري از آبگرفتگي معابر
اتفاقات خوب گردشگری توسط شهرداری همدان
آماده‌باش زمستانی مدیریت شهری
تعطیلی 2 هفته‌ای روزبازارها و شب بازار بوعلی
استعلام ساخت و ساز از میراث فرهنگی منتفی شد
آمادگی کامل ماشین آلات برف روبی
میزان پیشرفت پروژه‌های نیمه تمام منطقه یک
احداث اتاق مادر و کودک در فضاهای شهری
تجلیل از کتابداران شهرداری همدان
     آخرین اخبار
ضرورت تهیه اطلس فرهنگی برای شهر همدان
حفاظت از سلامت آتش نشانان در مقابل کرونا
بازدید استاندار از اجرای محدودیت‌های کرونایی
تداوم ضدعفونی شهر توسط شهرداری همدان
استعلام ساخت و ساز از میراث فرهنگی منتفی شد
پیام روانبخش عضو شورای شهر همدان به مناسبت هفته بسیج
همراهی مطلوب همدانی‌ها شایسته قدرشناسی
قدردانی اعضای شورای شهر از شهروندان همدانی به لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی
پیام تبریک شورا به مناسبت هفته بسیج
اتفاقات خوب گردشگری توسط شهرداری همدان
ضرورت تدوین ضوابط و مقررات ایمنی در همدان
میزان پیشرفت پروژه‌های نیمه تمام منطقه یک
زحمات شبانه روزی پشت آرامش شهر
با تمام توان از تیم فوتبال شهرداری همدان حمایت می‌کنیم
«طرح حاج قاسم» فرصتی برای کنترل کرونا
تعطیلی 2 هفته‌ای روزبازارها و شب بازار بوعلی
احداث اتاق مادر و کودک در فضاهای شهری
تجلیل از کتابداران شهرداری همدان
آماده‌باش کامل شهرداري در پيشگيري از آبگرفتگي معابر
آماده‌باش زمستانی مدیریت شهری
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٧/٢٩ تعداد بازدیـد : ١١٠ نسخه چاپی
 
 
 


عملکرد شهرداری در حوزه خدمات شهری مطلوب است

روزنامه هگمتانه  : 
رئیس شورای اسلامی شهر همدان عملکرد شهرداری در حوزه خدمات شهری را مطلوب ارزیابی کرد.

 
 

 

سید مسعود عسگریان در پنجاه و یکمین جلسه صحن شورا، ضمن تبریک هفته تربیت بدنی، افزود: اقدامات شهرداری همدان بهویژه در حوزه خدمات شهری در تعطیلات اخیر بسیار مطلوب و چشمگیر بود.

عسگریان با بیان اینکه حوزه فعالیت شهرداری بسیار گسترده است اما حوزه خدمات شهری خط مقدم خدمت محسوب میشود، گفت: رضایتمندی از مدیریت شهری با ارزیابی عملکرد مطلوب حوزه خدمات شهری امکان پذیر است.

وی با اشاره به اینکه  بهمنظور رعایت شیوهنامههای بهداشتی و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، حضور تعداد مسافران در تعطیلات هفته گذشته در همدان نسبت به تعطیلات هفتههای گذشته کمتر شده بود، اظهار کرد: علی رغم کاهش حضور مسافران و گردشگران خدمات به همین تعداد مسافر و شهروندان همدانی هم از لحاظ کمیت و کیفیت  مطلوب بوده و شاهد نظافت شهر بودیم که در این راستا عملکرد حوزه خدمات شهری قابل قدردانی است.

وی همچنین با اشاره به خشک شدن بعضی از درخت های  شهر اظهار کرد: لازم است حوزه خدمات شهری با هماهنگی عضو شورای شهر در حوزه فضای سبز در راستای شناسایی درختان خشک شده در معابر، پارک ها و فضای سبز اقدام کرده و در فصل و زمان مناسب نسبت به هرس کردن یا جمع آوری این درختان اقدام کند تا از سقوط خطرات جانی و مالی در شهر جلوگیری و نیز باعث شادابی فضای سبز شهری شود.

 بادامینجات: ضرورت ایجاد دفتر نمایندگی شهرداری همدان در پایتخت

رئیس کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورای شهر همدان هم در ادامه این جلسه ضمن ارائه گزارشی از سی و ششمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها گفت: در این اجلاس رئیس دیوان عدالت اداری نیز حضور داشت که تفاهمنامه همکاری بین دو مجموعه دیوان عدالت اداری و شورای عالی استانها منعقد شد.

بادامی نجات با بیان اینکه یکی از مفاد همین تفاهمنامه،  حضور یکی از نمایندگان شورای عالی استان ها در شعب دیوان عدالت اداری است، افزود: همچنین مقرر شد کارگروه مشترکی تشکیل شود که در این کارگروه موضوعات مرتبط با حقوق شورا و شهرداریها در قالب تفاهم نامه پیگیری شود.

وی با اشاره به اصلاح قانون ماده ۱۰۰ شهرداری ها، یادآور شد: اصلاح این قانون در دستور کار قرار گرفته و لازم است نظرات اعضای شوراها در خصوص آن بیان شود تا ضمن بررسی و تدوین اصلی اصلاح قانون، لایحه پیشنهادی را به مجلس ارائه دهیم.

رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر همدان با اشاره به برنامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص نام گذاری شهرهای خلاق کشور یادآور شد: همدان میتواند در حوزه شهرهای خلاق به عنوان نشانسازی فرهنگی خاص شناخته و معرفی شود.

بادامینجات بر ضرورت ایجاد دفتر نمایندگی شهرداری همدان در تهران تأکید کرد و افزود: می توان با به کارگیری نیروهای متخصص در این دفتر، پیگیر  مباحث شهرداری در وزارتخانهها و دستگاههای متولی بود چرا که این امر در جذب اعتبارات ملی بسیار تأثیرگذار است.

کاوسیامید: ضرورت ایجاد مقبره الشعرای معاصر شهر همدان

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان نیز بر ایجاد مقبره الشعرای معاصر شهر همدان تأکید کرد.

اکبر کاوسیامید ضمن تبریک هفته تربیت بدنی در صحن شورا، اظهار کرد: تربیت بدن امر بسیار مهمی است چرا که با داشتن بدن سالم می توان روح و روان سالمی را  پرورش داد.

کاوسیامید اضافه کرد: مدیریت شهری باید در زمینه ورزش شهروندی برنامه های مناسبی را تدوین کرده و زمینه و بستر تندرستی شهروندان را آماده کند.

وی  با اشاره به وجود چهرهها و مفاخر ادبی معاصر در شهر همدان اظهار کرد: آیا با وجود مفاخر و مشاهیر برجسته کشور در همدان مقبره شعرا در پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین وجود دارد؟

اکبر کاوسی امید با تأکید بر اینکه باید ادبیات معاصر همدان را  که به عنوان هویت این کهن شهر محسوب میشود در کل کشور معرفی کنیم افزود: امروزه متأسفانه برای این مفاخر و چهره های شاخص همدان به ویژه شاعران برجسته معاصر هیچ جایگاه و مقبرهای دیده نمی شود.

وی یادآور شد: به عنوان نمونه همدان دارای ۱۰ شاعر برجسته معاصر است که نه تنها شناخته شده نیستند بلکه مقبره مخصوصی که معرف آنها باشد وجود ندارد.

 وی اضافه کرد: انتظار داریم شهرداری با همکاری ادارات کل اوقاف و امور خیریه و فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری توجه جدی به مفاخر و مشاهیر معاصر همدان داشته باشد.

 سلماسی: ضرورت ایجاد فردوس فرهیختگان شهر همدان

عضو شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه بر ایجاد فردوس فرهیختگان شهر همدان تأکید کرد و گفت: لازم است برای مفاخر معاصر کهن شهر همدان فردوس فرهیختگان ایجاد شود و لازمه آن همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه با شهرداری است.

به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، رضوان سلماسی با بیان اینکه در حال حاضر احداث پارک مشاهیر در راستای گرامیداشت جایگاه مفاخر همدان در حال انجام است، یادآور شد: در حال حاضر چهرهنگاری مشاهیر مربوط به سال های قبل از سال ۱۳۰۰ انجام شده است و باید برای مفاخر معاصر همدان نیز در ۱۰۰ سال اخیر اقدامی فاخر صورت پذیرد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٧/٢٩ تعداد بازدیـد : ١١٠ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣٣  نفر کاربران آنلاین :
۲,۷۵۸,۲۵۸ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان