جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹   |   Fri November 27, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
انتخاب سرپرست جدید آتش نشانی نوید بخش تحولات مثبت
آماده‌باش کامل شهرداري در پيشگيري از آبگرفتگي معابر
اتفاقات خوب گردشگری توسط شهرداری همدان
آماده‌باش زمستانی مدیریت شهری
تعطیلی 2 هفته‌ای روزبازارها و شب بازار بوعلی
استعلام ساخت و ساز از میراث فرهنگی منتفی شد
آمادگی کامل ماشین آلات برف روبی
احداث اتاق مادر و کودک در فضاهای شهری
میزان پیشرفت پروژه‌های نیمه تمام منطقه یک
تجلیل از کتابداران شهرداری همدان
     آخرین اخبار
ضرورت تهیه اطلس فرهنگی برای شهر همدان
حفاظت از سلامت آتش نشانان در مقابل کرونا
بازدید استاندار از اجرای محدودیت‌های کرونایی
تداوم ضدعفونی شهر توسط شهرداری همدان
استعلام ساخت و ساز از میراث فرهنگی منتفی شد
پیام روانبخش عضو شورای شهر همدان به مناسبت هفته بسیج
همراهی مطلوب همدانی‌ها شایسته قدرشناسی
قدردانی اعضای شورای شهر از شهروندان همدانی به لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی
پیام تبریک شورا به مناسبت هفته بسیج
اتفاقات خوب گردشگری توسط شهرداری همدان
ضرورت تدوین ضوابط و مقررات ایمنی در همدان
میزان پیشرفت پروژه‌های نیمه تمام منطقه یک
زحمات شبانه روزی پشت آرامش شهر
با تمام توان از تیم فوتبال شهرداری همدان حمایت می‌کنیم
«طرح حاج قاسم» فرصتی برای کنترل کرونا
تعطیلی 2 هفته‌ای روزبازارها و شب بازار بوعلی
احداث اتاق مادر و کودک در فضاهای شهری
تجلیل از کتابداران شهرداری همدان
آماده‌باش کامل شهرداري در پيشگيري از آبگرفتگي معابر
آماده‌باش زمستانی مدیریت شهری
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٨/٢٠ تعداد بازدیـد : ۴٣ نسخه چاپی
 
 
 


قربانیان کرونا در همدان 3.5 برابر شد

روزنامه هگمتانه  : 
ستاد استانی مقابله با کرونا با حضور رئیس کل دادگستری همدان شامگاه یکشنبه برگزار شد و در این ستاد اعلام شد که مرگ و میر کرونایی در همدان 3.5 برابر شده است.

 
 

 

رئیس کل دادگستری استان همدان یکشنبه شب در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا، گفت: قوانین کنونی موجود در ماده 688 قانون مجازات اسلامی بازدارنده تخلفات بهداشتی نیست.

محمدرضا عدالتخواه اظهار کرد: قانون پیشبینی شده برای تخلف و نقض مقررات بهداشتی مربوط به سال 75 است بنابراین با توجه به شرایط کنونی نیازمند به روز رسانی است.

رئیس کل دادگستری استان همدان اظهار کرد: با وجود پیشبینی جریمه 500 هزار تومانی برای رانندگان برخی این جریمه را تقبل کرده و وارد محدوده ممنوعه میشوند.

عدالتخواه تأکید کرد: بنابراین علاوه بر افزودن به میزان جریمه رانندگان متخلف باید توقیف خودرو مالکان این وسایل نقلیه نیز در قانون پیشبینی شود تا شاهد این قبیل تخلفها نباشیم و باید نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به تصویب قوانین بازدارنده متناسب و خاص کرونا اقدام کنند تا جرائم بازدارنده باشد.

رئیس کل دادگستری همدان اظهار کرد: چنانچه فردی با نقض مقررات، امنیت جانی مردم را به خطر بیندازد با او برخورد میشود.

عدالتخواه ادامه داد: با وجود گذشت حدود هشت ماه از شیوع بیماری برخی افراد نسبت به اطلاعیه و محدودیتها ابراز بی اطلاعی میکنند که این مسائل قابل پذیرش نیست و باید با فرد متخلف به صورت قانونی برخورد شود.

 

شاهرخی: به شکل بی سابقه و خطرناک شاهد گسترش بیماری هستیم

استاندار همدان هم گفت: بر اساس دادههای آماری دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا، میانگین متوفیان کرونا از روزانه چهار نفر در موج اول کرونا به 15 نفر در موج سوم شیوع این بیماری رسیده است.

سیدسعید شاهرخی اظهار کرد: در موج سوم کرونا به ویژه در این روزها به شکل بی سابقه و خطرناک شاهد گسترش بیماری هستیم به گونهای که شمار بیماران بستری در بیمارستانهای این استان به حدود یک هزار و 100 کرونایی رسیده است.

استاندار همدان بیان کرد: طبق دادههای آماری تعداد تست مثبت کرونا از 20 نفر در روز در موج نخست شیوع ویروس کرونا به 140 تا 150 نفر در روز رسیده است که این شرایط زنگ خطر جدی است.

شاهرخی گفت: با وجود شدت گرفتن شیوع بیماری و افزایش تعداد بیماران بستری اما تعداد نیروهای فعال در بخش کادر درمان ثابت بوده و تعدادی از آنها به علت ابتلا به این بیماری در بستر بیماری و قرنطینه هستند.

استاندار همدان افزود: با وجود مشکلاتی نظیر کمبود کادر درمان، دارو و مکان اما هر میزان هم به تعداد کادر درمان اضافه شود نمیتوان جلوی سیل بیماری را گرفت همچنین با افزایش ورودی بیمارستانها شمار متوفیان نیز افزایش مییابد.

شاهرخی ادامه داد: در این برهه از زمان امر پیشگیری یک ضرورت اجتماعی است در غیر این صورت بی اعتنایی به شیوه نامههای بهداشتی موجب آسیب پذیری در برابر این ویروس و ابتلا به این بیماری میشود.

استاندار همدان گفت: هفت شهرستان همدان در وضعیت بحرانی کرونا قرار دارند و محدودیتهای سابق پیشبینی شده برای این مناطق به قوت خود باقی است علاوه بر این از امروز سه شنبه بیستم آبان فعالیت کسبه از ساعت 18 به بعد ممنوع است.

شاهرخی با بیان اینکه تنها برخی از صنوف که خدمات دارویی و غذایی ارائه میدهند مجاز به فعالیت از ساعت 18 به بعد هستند افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت مصوبات ستاد کرونا را به همه صنوف و اتحادیهها اطلاع رسانی کند تا کسبهای مدعی نشود که از این خبر و اطلاعیه مطلع نبوده است.

وی با بیان اینکه خطر ابتلا به کرونا و تهدید جان مردم جدی است اظهار کرد: اطلاع رسانی مصوبات و اعمال محدودیتها بسیار با اهمیت است و باید درتفرجگاههایی مثل بلوار ارم، گنجنامه، سرابهای نهاوند و امثال آن طرحهای ترافیکی اعمال کرد تا دورهمی و تجمع در خیابانها نباشد.

 

فرمانداران برای دست فروشان تدبیری بیندیشند

شاهرخی بیان کرد: ایجاد محدودیت برای فعالیت کسبه نباید زمینهای برای فعالیت بساط گستران شود بنابراین باید فرمانداران به ویژه فرماندار همدان تدبیری برای فعالیت دست فروشان بیندیشند.

وی از دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا خواست مخلان سلامت را به دستگاه قضایی معرفی کند و گفت: هر اجتماع حداقل 10 تا 20 نفر را روانه بیمارستان میکند بنابراین نباید اجازه اجتماع افراد در یک مکان داده شود.

استاندار همدان تأکید کرد: هیچکس اجازه ندارد مصوبه ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا را زیر پا بگذارد بنابراین درخواست میشود تیمهایی برای برخورد با عوامل برگزاری اجتماع، مراسم عزا و عروسی تشکیل شود.

شاهرخی خواستار استفاده از ظرفیت و توان ائمه جمعه و افراد ذی نفوذ برای پیشگیری از شکل گیری تجمع و دورهمیها شد و افزود: برای توفیق در این کار نیازمند همکاری و همراهی مردم هستیم و این امر مستلزم اقناع سازی است.

وی ادامه داد: رسانهها و خبرنگاران با نوآوری و بهره گیری از سبکهای جدید و با هنرنمایی، توجه مردم را به رعایت شیوه نامههای بهداشتی برای پیشگیری از شیوع بیماری جلب کرده و حتی میتوانند اتاق فکری برای انجام کارهای نو در حوزه رسانه تشکیل دهند.

شاهرخی بیان کرد: هیچ واحد آموزشی در زمانی که فعالیتها به صورت غیرحضوری است حق فعالیت و آموزش حضوری را ندارد همچنین دستگاهها مجاز به برگزاری جلسه نبوده و در صورت ضرورت نباید تعداد مدعوین با در نظر گرفتن فضای جلسه از 15 نفر تجاوز کند.

وی گفت: یکی از مکانهای خطر آفرین آرامستانها هستند بنابراین فرمانداران باید نسبت به مسدود کردن مسیر رفت و آمد به این محلها اقدام کنند به گونهای که تعداد محدودی از بستگان بتوانند در تشییع جنازه شرکت کنند.

استاندار همدان گفت: مکان و فضای داخلی شعب برخی بانکهای همدان با میزان مراجعه کنندگان همخوانی ندارد بنابراین باید این قبیل بانکها پس از طی تشریفات قانونی تا اطلاع بعدی تعطیل شوند.

 

کرمی: 2 هزار و 260 نفر از کادر درمان استان همدان به کرونا مبتلا شدند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا هم اظهار کرد: تعداد کادر درمانی مبتلا به کرونا در این استان از ابتدای شیوع و همهگیری ویروس تاکنون به 2 هزار و 260 نفر رسیده است.

منوچهر کرمی افزود: 630 نفر در روز شنبه به اورژانس بیمارستانها مراجعه کردند که از این تعداد 118 نفر بستری شده اند.

وی اضافه کرد: تعداد بیماران مبتلا به کرونا بستری در بخش مراقبتهای ویژه به 26 نفر رسیده است و بیمارانی که لوله گذاری شده اند 55 نفر هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا اظهار کرد: شمار بیماران کرونایی بستری در بیمارستانها از ابتدای همه گیری کرونا تاکنون به هفت هزار و 427 نفر و در بخش سرپایی به 11 هزار و 869نفر رسیده است.

کرمی با بیان اینکه رسیدن شاخص سرایت پذیری به 1.1 بیانگر تداوم وضعیت همه گیری و انتشار گسترده کرونا است ادامه داد: در روز شنبه 17 بیمار کرونایی جان خود را از دست دادند و شمار جانباختگان تاکنون به 992 مورد رسیده است.

وی افزود: حوزه بهداشت با تغییر رویکرد از جمله پیگیری وضعیت تمامی موارد مشکوک و افرادی که نمونه آزمایش آنها منفی است نسبت به قرنطینه خانگی و ایزولاسیون بیماران و اطرافیان با هدف قطع زنجیره کرونا اقدام کرده است.

 

افشاری: برنامهریزی برای منع تردد، فعالیت بساط گستران و ضدعفونی معابر

فرماندار همدان نیز گفت: طرح ترافیکی جدید برای بلوار ارم و برخی تفرجگاهها پیشبینی شده است.

حسین افشاری افزود: با وجود درخواستهایی برای اعمال محدودیت در برخی از مسیرهای تفریحی اما وجود و استقرار چندین روستا در این مسیرها از جمله مسیر سد اکباتان این امکان را سلب کرده است.

وی اضافه کرد: فرمانداری همدان برای بساط گستران طرحهایی در نظر گرفته است که امید میرود محدودیتهای جدید پیشبینی شده را با حمایت ستاد استانی مدیریت کرونا، پلیس و دادستانی عملیاتی کرد.

وی بیان کرد: به منظور گندزدایی شهر و جلوگیری از تجمع مردم ضدعفونی معابر در ساعاتی خاص مد نظر است.

 

محرابی: منع فعالیت کسبه زمینه ساز افزایش دست فروشی نشود

رئیس اتاق اصناف همدان نیز گفت: همه دستورالعملهای ابلاغی ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا توسط اصناف و اتحادیهها اجرا شده است.

حسین محرابی خواستار همکاری و تعامل بازرسان ستاد کرونا با کسبه در روزهای نخست اعمال محدودیتهای کرونایی شد و افزود: انتظار میرود برای فعالیت واحدهای خدماتی تدابیری اندیشیده شود تا مردم آسیب نبینند.

وی اضافه کرد: هر چند ممنوعیتهایی برای فعالیت کسبه از ساعت 18 به بعد ایجاد شده اما این امر زمینهای برای شدت گرفتن فعالیت بساط گستران و مغازه داران به شکل دست فروش در جلوی مغازههای خیابان بوعلی نشود.

وی ادامه داد: شمار زیادی از بازاریان و اصناف هر صبح باید به بانک مراجعه کنند بنابراین درخواست میشود ساعت کاری بانک به سابق بازگردد و در صورت صلاحدید فعالیت خود را از ساعت هفت صبح آغاز کنند تا شاهد تجمع افراد جلوی در بانکها نباشیم.

 

سردار فرجی: میدان دام با ظرفیت تبدیل به کانون انتقال کرونا

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان نیز گفت: فرمانداران در تقویت تیمهای بازرسی همت کنند و در این راستا میتوانند از ظرفیت و توان نیروی بسیج برای پیشگیری از شکل گیری تجمع بهره گیرند.

سردار مهدی فرجی افزود: به منظور ممانعت از تجمع، مسؤولان نهاوند اقدام به قرار دادن مانع فیزیکی در برخی مسیرها کرده اند بنابراین انتظار میرود در مسیر امامزاده محسن، سد اکباتان و مسیر حیدره و میدان دام محدودیت تردد پیشبینی شود.

وی اضافه کرد: روزانه حدود 2 تا سه هزار نفر در میدان دام همدان از شهرهای مختلف تردد دارند و این مکان میتواند به کانونی برای شیوع کرونا تبدیل شود بنابراین باید برای این مکان نیز تدبیری اندیشید.

وی اضافه کرد: تفاهم نامه بین بسیج و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نهایی شده که غربالگری در محلهها صورت میگیرد و برای اجرای این تفاهم نامه نشستی با فرماندهان نواحی سپاه برگزار شد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٨/٢٠ تعداد بازدیـد : ۴٣ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣٧  نفر کاربران آنلاین :
۲,۷۵۸,۲۶۶ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان