جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹   |   Fri November 27, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
انتخاب سرپرست جدید آتش نشانی نوید بخش تحولات مثبت
آماده‌باش کامل شهرداري در پيشگيري از آبگرفتگي معابر
اتفاقات خوب گردشگری توسط شهرداری همدان
آماده‌باش زمستانی مدیریت شهری
تعطیلی 2 هفته‌ای روزبازارها و شب بازار بوعلی
استعلام ساخت و ساز از میراث فرهنگی منتفی شد
آمادگی کامل ماشین آلات برف روبی
میزان پیشرفت پروژه‌های نیمه تمام منطقه یک
احداث اتاق مادر و کودک در فضاهای شهری
تجلیل از کتابداران شهرداری همدان
     آخرین اخبار
ضرورت تهیه اطلس فرهنگی برای شهر همدان
حفاظت از سلامت آتش نشانان در مقابل کرونا
بازدید استاندار از اجرای محدودیت‌های کرونایی
تداوم ضدعفونی شهر توسط شهرداری همدان
استعلام ساخت و ساز از میراث فرهنگی منتفی شد
پیام روانبخش عضو شورای شهر همدان به مناسبت هفته بسیج
همراهی مطلوب همدانی‌ها شایسته قدرشناسی
قدردانی اعضای شورای شهر از شهروندان همدانی به لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی
پیام تبریک شورا به مناسبت هفته بسیج
اتفاقات خوب گردشگری توسط شهرداری همدان
ضرورت تدوین ضوابط و مقررات ایمنی در همدان
میزان پیشرفت پروژه‌های نیمه تمام منطقه یک
زحمات شبانه روزی پشت آرامش شهر
با تمام توان از تیم فوتبال شهرداری همدان حمایت می‌کنیم
«طرح حاج قاسم» فرصتی برای کنترل کرونا
تعطیلی 2 هفته‌ای روزبازارها و شب بازار بوعلی
احداث اتاق مادر و کودک در فضاهای شهری
تجلیل از کتابداران شهرداری همدان
آماده‌باش کامل شهرداري در پيشگيري از آبگرفتگي معابر
آماده‌باش زمستانی مدیریت شهری
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٨/٢۵ تعداد بازدیـد : ٣٠ نسخه چاپی
 
 
 


مجموع مبتلایان به کرونا در همدان20.000 نفر

روزنامه هگمتانه  : 
استاندار همدان گفت: حضور مبتلایان به کرونا در اجتماع جرم است چرا که منجر به افزایش آمار مبتلایان به کرونا می‌شود.

 
 

 

سید سعید شاهرخی روز شنبه در ستاد مقابله با کرونا با بیان اینکه سرعت انتشار کرونا رو به افزایش است تأکید کرد: مبتلایان به کرونا و افراد مشکوک نباید در جمع و دورهمیها حضور یابند چرا که موجب شیوع بیماری میشوند.

وی اظهار کرد: افراد مبتلا به ویروس کرونا باید از جمع جدا شده و در قرنطینه خانگی به سر ببرند.

شاهرخی اضافه کرد: برخی از مبتلایان به کرونا به این موضوع مهم بیتوجهی میکنند که این اقدام آنها از منظر قانونی جرم است و باید دانشگاه علوم پزشکی به عنوان متولی بخش سلامت این موضوع مهم را در اذهان عمومی نهادینه کند.

استاندار همدان بیان کرد: یکی از راهکارهای مؤثر برای جلوگیری از حضور افراد کرونایی در اجتماع، بالا رفتن آمار تستها و بیان سریع نتیجه آزمایش به بیماران است.

شاهرخی افزود: در صورت آگاهی زودهنگام افراد از ابتلا به کرونا در مراحل اولیه و اقدام برای درمان، به طور حتم در اجتماع حضور نیافته و منجر به سرایت بیماری به دهها تن دیگر نمیشوند.

وی اضافه کرد: به دنبال اعمال محدودیت برای فعالیت اصناف از ساعت 18؛ بازاریان و کسبه همکاری خوبی در اجرای این طرح کردند بازرسان نیز حضور توأم با اقتدار و برخورد همراه با ادب و احترام با صنوف داشتند.

استاندار همدان با بیان اینکه بیشتر صنوف مصوبات ستاد کرونا را رعایت کردند گفت: با توجه به گسترش و جهش ویروس کرونا و بالا رفتن سرعت انتشار آن به نسبت همه گیری نخست این بیماری، باید مردم با حساسیت بیشتری نسبت به رعایت شیوهنامههای بهداشتی تلاش کنند.

شاهرخی اظهار کرد: قرار است محدودیتهای جدیدی بر اساس وضعیت هر شهرستان ابلاغ و اعمال شود که هدف از اعمال این محدودیتها افزایش حساسیت مردم نسبت به این ویروس و رعایت شیوه نامههای بهداشتی است.

وی بیان کرد: پیش نویس طرح آماده و بر اساس آن شهرستانها و مجری طرح مشخص میشود در این میان از دانشگاه علوم پزشکی انتظار میرود وضعیت 10 شهرستان را احصا کرده تا بتوان مقدمات اجرای طرح را در حوزه اجتماعی و سیاسی تا هفته آینده مهیا کرد.

استاندار همدان ادامه داد: مردم باید بدانند که ویروس همچنان وجود دارد و با توجه به اینکه تاکنون دارو و واکسن قطعی پیدا نشده تنها راه مقابله با آن رعایت شیوه نامههای بهداشتی است.

شاهرخی گفت: بیش از 92 درصد افراد بستری به علت حضور در مجالس، تجمع و دورهمیهای خانوادگی، عروسی و عزا به این ویروس مبتلا شده اند بنابراین برای کاهش این آمار باید با شیوههای مختلف مردم را از حضور در مراسم و اجتماع منع کرد.

حیدری مقدم: کمترین رعایت شیوه نامهها در آرامستان ها، مراکز شماره گذاری و پایانهها

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا نیز گفت: 20 هزار و 792 نفر در این استان تاکنون به ویروس کرونا مبتلا شده اند که این تعداد شامل هفت هزار و 898 تن بستری مثبت و 12 هزار و 831 نیز بیمار سرپایی میشود.

رشید حیدری مقدم اظهار کرد: شمار بیماران بستری در بیمارستانهای این استان به یک هزار و 100 نفر رسیده بود که هم اینک این آمار به 950 بیمار کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: در موج اول همه گیری ویروس کرونا روزانه 70 نفر، موج دوم روزانه 125 نفر و در موج سوم روزانه 140 بیمار در بیمارستان بستری میشدند که از این تعداد نتیجه آزمایش 28 نفر در موج اول، 50 نفر در موج دوم مثبت شد و 120 بیمار در موج سوم مثبت میشود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با بیان اینکه تا ظهر جمعه آمار متوفیان کرونای استان به یک هزار و 63 نفر رسید، گفت: میانگین مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا در موج اول این بیماری چهار نفر در روز و موج دوم هشت نفر در روز بود که در موج سوم روزانه به 15 نفر افزایش یافته است.

حیدری مقدم اظهار کرد: عامل اصلی ابتلا به کرونا در چهار ماه گذشته برگزاری مجالس عزا و عروسی و تجعات بوده که این آمار به تازگی کاهش یافته و به 39 درصد رسیده اما سهم آلودگی درون خانگی نیز افزایش و به 53 درصد رسیده است.

وی بیان کرد: زندگی در اماکن پُر تراکم 2 درصد و رعایت نکردن فاصله گذاری فیزیکی 6 درصد در ابتلا به ویروس کرونا در استان همدان تأثیر داشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا گفت: 72 رسته از صنوف و مشاغل و اماکن شیوه نامههای ابلاغی را رعایت کردند و کمترین میزان رعایت شیوه نامههای بهداشتی مربوط به پایانههای مسافربری با 25 درصد، مراکز شماره گذاری 50 درصد و آرامستان با 68 درصد است.

وی اظهار کرد: چندین دستگاه «پی سی آر» نمونه گیری از بیماران را از ساعت هشت صبح تا 12 شب انجام میدهند که برهمین اساس روزانه از یک هزار مراجعه کننده تست دریافت میشود.

وی با ذکر محدودیتهای موجود در زمینه نیروی انسانی و دستگاه و تجهیزات افزود: در صورت اختصاص «رپید تست» میتوان تعداد نمونه گیری از بیماران را تا چهار هزار مورد در روز افزایش داد و این دستگاه هزینه تست را نیز کاهش میدهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا بیان کرد: آزمایش کرونا روزانه 600 میلیون تومان و ماهانه 18 میلیارد تومان هزینه در بردارد و همه کسانی که به هر دلیل تست میدهند نتیجه تست آنها به صورت پیامکی به آنها اطلاع رسانی میشود.

حیدری مقدم از ادارهکل آموزش و پرورش استان همدان خواست پایگاه سنجش دانشآموزان در بدو ورود را به مدت 2 هفته تعطیل کند چرا که نوآموزان میتوانند به عنوان ناقل سالم، بیماری را وارد خانه کنند.

وی همچنین از ستاد کرونا خواست با توجه به اجرای خوب و تأثیر مثبت بسته شدن بلوار ارم، نسبت به اعمال محدودیت در بلوار جوان نیز اقدام شود چرا که اعمال محدودیت تردد و ترافیکی در برخی محورهای پرتردد شهری مانع از تجمع خانوادهها میشود.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٨/٢۵ تعداد بازدیـد : ٣٠ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣٠  نفر کاربران آنلاین :
۲,۷۵۸,۲۵۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان