جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹   |   Fri November 27, 2020  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
انتخاب سرپرست جدید آتش نشانی نوید بخش تحولات مثبت
آماده‌باش کامل شهرداري در پيشگيري از آبگرفتگي معابر
اتفاقات خوب گردشگری توسط شهرداری همدان
آماده‌باش زمستانی مدیریت شهری
تعطیلی 2 هفته‌ای روزبازارها و شب بازار بوعلی
استعلام ساخت و ساز از میراث فرهنگی منتفی شد
آمادگی کامل ماشین آلات برف روبی
احداث اتاق مادر و کودک در فضاهای شهری
میزان پیشرفت پروژه‌های نیمه تمام منطقه یک
ضدعفونی مستمر ناوگان اتوبوسرانی شهری
     آخرین اخبار
ضرورت تهیه اطلس فرهنگی برای شهر همدان
حفاظت از سلامت آتش نشانان در مقابل کرونا
بازدید استاندار از اجرای محدودیت‌های کرونایی
تداوم ضدعفونی شهر توسط شهرداری همدان
استعلام ساخت و ساز از میراث فرهنگی منتفی شد
پیام روانبخش عضو شورای شهر همدان به مناسبت هفته بسیج
همراهی مطلوب همدانی‌ها شایسته قدرشناسی
قدردانی اعضای شورای شهر از شهروندان همدانی به لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی
پیام تبریک شورا به مناسبت هفته بسیج
اتفاقات خوب گردشگری توسط شهرداری همدان
ضرورت تدوین ضوابط و مقررات ایمنی در همدان
میزان پیشرفت پروژه‌های نیمه تمام منطقه یک
زحمات شبانه روزی پشت آرامش شهر
با تمام توان از تیم فوتبال شهرداری همدان حمایت می‌کنیم
«طرح حاج قاسم» فرصتی برای کنترل کرونا
تعطیلی 2 هفته‌ای روزبازارها و شب بازار بوعلی
احداث اتاق مادر و کودک در فضاهای شهری
تجلیل از کتابداران شهرداری همدان
آماده‌باش کامل شهرداري در پيشگيري از آبگرفتگي معابر
آماده‌باش زمستانی مدیریت شهری
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٨/٢۶ تعداد بازدیـد : ۵٨ نسخه چاپی
 
 
 


نبود مشکل سازه‌ای در پل شهید قهاری

روزنامه هگمتانه  : 
معاون امور زیربنایی و حمل ونقل شهری شهردار همدان ضمن تکذیب شکست سطح سه تقاطع غیر همسطح شهید قهاری سعید، خواستار اجتناب از اظهار نظرهای غیر کارشناسی و غیر علمی و پرهیز از تشویش اذهان عمومی شد.

 
 

 

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بینالملل شهرداری همدان، عزیزاله یوسفی در این باره اظهار کرد: اظهار نظرات غیرکارشناسی و غیرمسؤولانه از سوی برخی از افراد غیرمرتبط با موضوعات فنی و شهری نه تنها موجب تشویش اذهان عمومی میشود بلکه سوء استفاده برخی رسانههای معاند را نیز به همراه دارد.

وی تصریح کرد: هیچ گونه شکستی در سطح سه تقاطع غیر همسطح شهید قهاری سعید وجود ندارد و تنها درز انبساطی این سطح از پل تخریب شده است و این اتفاق در تمامی پلهای غیر همسطح متداول است و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

وی درباره عملکرد این درزها در تقاطعهای غیرهمسطح، گفت: یکی از عناصر غیرسازهای پلهای شهری و تقاطعهای غیرهمسطح درزهای انبساطی هستند که به هیچ عنوان عملکرد سازهای ندارند و عملکرد این درزها صرفا در جهت کنترل تنشها و رفتارهای انبساطی با توجه به تغییرات دمای محیطی است.

معاون امور زیربنایی و حمل ونقل شهری شهردار همدان، بیان کرد: در چند روز اخیر شاهد جدا شدن لاستیکهای درز انبساطی از عرشه و بالشتکهای بتنی در یکی از محلهای درز انبساط تقاطع شهید قهاری سعید بودیم که به محض مشاهده این موضوع از تردد خودروها در سطح سه این تقاطع جلوگیری شد و موضوع با مشاور و پیمانکار پروژه در میان گذاشته شد.

وی ادامه داد: عملیات بازسازی و تعمیر این قسمت از پل از سوی کارشناسان معاونت امور زیربنایی و حمل ونقل شهری و شهرداری منطقه چهار با همکاری پیمانکار پل در حال پیگیری است و جزئیات فنی نیز از مشاور و ناظر پل اخذ شده است.

وی علت این جداشدگی را تردد فراوان خودروهای عبوری دانست و گفت: با توجه به اینکه سطح سه تقاطع شهید قهاری سعید به عنوان محور مواصلاتی غرب کشور به مرکز است شاهد تردد خودروهای سنگین، نیمه سنگین و سواری در این محور هستیم که موجب تخریب درزهای انبساطی پل شده است.

یوسفی بیان کرد: این موضوع یک اتفاق بدیهی و ساده است و هیچ گونه کاستی در عملکرد سازهای پل وجود ندارد و در مدت زمان لازم تعمیرات اساسی و کیفی توسط پیمانکار انجام میشود.

وی با اشاره به اینکه حداقل یک ماه برای عملیات اجرایی این قسمت از پل زمان لازم است، عنوان کرد: با توجه به اینکه نوع بتن بالشتکها و ابتدا و انتهای عرشه در محل درز انبساط از نوع بتن خاص (گروت) است، باید مدت زمان جذب بتن حتما لحاظ شود و با توجه به اینکه درز انبساط کل عرض عرشه را شامل میشود، در حال حاضر امکان تردد در این سطح وجود ندارد.

معاون شهردار همدان در ادامه افزود: به منظور ایجاد دسترسی و تردد خودروهای عبوری دسترسی موقت از سطح صفر تقاطع و همچنین بلوار سیدجمال الدین انجام خواهد شد که به دلیل تردد بالای انواع خودروهای عبوری در این محور، حضور مستمر پلیس راهنمایی و رانندگی در این محل تا پایان عملیات اجرایی ضروری و انکارناپذیر است.

وی درباره اینکه گفته شده مسیر جایگزین و دوربرگردان سه متری برای عبور کشنده و تریلیها خطرساز است، مطرح کرد: مسیر جایگزین توسط شهرداری آشکارسازی میشود و پلیس باید در این نقطه حضور داشته باشد.

یوسفی با تأکید بر اینکه هیچ عنصر سازهای در پل شهید قهاری سعید آسیب ندیده است، یادآور شد: هیچ جای نگرانی وجود ندارد و تمام مسائل توسط پیمانکار رعایت خواهد شد ضمن اینکه این اتفاق در همه تقاطعها ممکن است به وجود بیاید اما حضور پلیس برای رفع خطرات الزامی است.

وی از اعتماد شهروندان به مدیریت شهری در سالهای اخیر تشکر کرد و گفت: متأسفانه شاهد برخی اظهارنظرهای غیرکارشناسی و شخصی از سوی افراد غیر مرتبط با موضوعات مدیریت شهری هستیم که هیچ گونه تخصصی در زمینه سازههای شهری و اصول فنی ندارند که انتظار داریم افراد مسؤول در زمینههای مختلف با اظهارات غیرکارشناسی موجب نگرانی شهروندان و تشویش اذهان عمومی نشوند.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٨/٢۶ تعداد بازدیـد : ۵٨ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢١  نفر کاربران آنلاین :
۲,۷۵۸,۳۲۶ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان