چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷   |   Wed October 17, 2018  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
ضرورت اقدام کارشناسی در تهیه و تدوین دفترچه عوارض محلی
محیطی امن برای حضور سرمایه گذار در استان و شهر همدان ایجاد شود
ورودی های شهر همدان را جذاب کنید
شهرداری و سپاه انصارالحسین(ع) میزبان مجمع فرماندهان و مسؤولین پیشکسوت جهاد و شهادت استان
تخریب پنج ساخت و ساز غیر قانونی در باغات جاده چشین همدان
برنامه ریزی شهرداری همدان برای پذیرایی شایسته از زائران اربعین
همفکری با سمن ها به نفع مدیریت شهری و مردم است
ورزش محلات از اولویت های اساسی برنامه های شهرداری باشد
حوزه فناوری شهرداری با نگاه سرمایه گذاری دیده شود
امضاي تفاهم نامه همکاري شوراي استان با حفاظت محيط زيست همدان
     آخرین اخبار
45 ایستگاه صلواتی استان همدان در مسیر رفت و برگشت زائران اربعین
قاچاق شیر، لبنیات همدان را زمین گیر کرد
همدان میزبان اجلاس مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی مراکز استان ها
اجلاس جهانی گردشگری در همدان کرسی ایران شناسی برای جهان است
رسانه ها در تبیین ظرفیت های گردشگری همدان نقش محوری دارند
شهرداری همدان آماده خدمت به شهروندان در روزهای برفی
ورودی های شهر همدان را جذاب کنید
افزایش 20 تا 30 درصدی قیمت میوه های پاییزی
فراخوان امام خامنه اي از صاحب نظران براي بررسي و اصلاح سند اوليه الگوي اسلامي ـ ايراني پيشرفت
حوزه فناوری شهرداری با نگاه سرمایه گذاری دیده شود
ورزش محلات از اولویت های اساسی برنامه های شهرداری باشد
صرفه جویی 100 میلیون لیتری در مصرف بنزین با مصرف سی ان جی در منطقه همدان
صرفه جویی 100 میلیون لیتری در مصرف بنزین با مصرف سی ان جی در منطقه همدان
جایگاه شوراها باید حفظ شود
قدرت دیپلماسی ما نتیجه مجاهدت رزمندگان است
امضاي تفاهم نامه همکاري شوراي استان با حفاظت محيط زيست همدان
تخریب پنج ساخت و ساز غیر قانونی در باغات جاده چشین همدان
شهرداری همدان مقابل مقاومت تهران شکست خورد
محیطی امن برای حضور سرمایه گذار در استان و شهر همدان ایجاد شود
ضرورت اقدام کارشناسی در تهیه و تدوین دفترچه عوارض محلی
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠٣/١۶ تعداد بازدیـد : ٨٩١ نسخه چاپی
 
 
 


سامانه هوشمند اتوبوسراني همدان و بليت الكترونيكي افتتاح شد

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
طي مراسمي سامانه هوشمند مديريت ناوگان اتوبوسراني شهر همدان و پروژه بليت الكترونيكي با حضور مسؤولان افتتاح شد.

 
 

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه همدان در اين مراسم گفت: هدف همه اديان الهي نجات انسانها از رنج و مشقت و از طرفي رشد، ترقي و تعالي انسانها است.

آيتا... غياثالدين طهمحمدي با گراميداشت سالروز ميلاد منجي بشريت امام زمان(عج) اظهار كرد: در دنياي كنوني ۹۹ درصد از بشريت به بيراهه ميروند و با ظهور منجي همه انسانها راه درست را خواهند يافت.

وي با اشاره به اينكه دنياي كنوني از ناامني رنج ميبرد، افزود: نبض جهان ظالمپرور و مظلومكش است و شوراي امنيت در حقيقت ضدامنيت بشريت است.

آيتا... محمدي در ادامه بيان كرد: ۸۰ درصد از ثروت جهان در دست ۲۰ درصد از مردم جهان است كه بايد زمينه ظهور را مهيا كرد؛ چراكه با ظهور منجي بشريت ظلم و فقر از جهان برچيده و امنيت حقيقي در سراسر عالم حاكم خواهد شد.

وي در ادامه با اشاره به اينكه همه اديان، پيامبران و امامان براي خدمت به خلق و رفع مشكلات مردم آمدند، گفت: هدف همه اديان الهي نجات انسانها از رنج و مشقت و از طرفي رشد، ترقي و تعالي انسانها است.

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه همدان خاطرنشان كرد: هرچه خدمات به مردم آسانتر، ارزانتر و در دسترس باشد اثرگذارتر خواهد بود.

* امير خجسته: تعهد سرمايهگذاري 700 ميليارد توماني بانك شهر در همدان

رئيس كميسيون شوراها و امور داخلي مجلس شوراي اسلامي نيز در اين مراسم با بيان اينكه اجراي پروژههاي عمراني شهرداري همدان نيازمند حمايت مالي است، گفت: بانك شهر تعهد سرمايهگذاري ۷۰۰ ميليارد توماني در شهر همدان را پذيرفته است.

امير خجسته بيان كرد: با راهاندازي اين بانك اميد شهرداريها بيشتر شد؛ زيرا بانك شهر 700 ميليارد تومان سرمايهگذاري در پروژههاي شهر همدان را متعهد شده است.

خجسته با اشاره به اجراي طرح كارت بليت الكترونيك عنوان كرد: اين طرح مقدمهاي براي دستيابي به شهر الكترونيكي و شهر هوشمند بوده و تحقق اين اهداف نيازمند برنامهريزي هدفمند و راهبردي است.

وي با بيان اينكه مديريت شهري همدان حركت رو به جلويي را با اجراي پروژهها و سرمايهگذاريهاي اقتصادي در پيش گرفته است، تصريح كرد: براي پيشبرد بهتر امور بايد از ايجاد موانع و فضاسازي جلوگيري كرد تا مردم رضايتمندي خود از دريافت خدمات شهري را درك كنند.

وي با اشاره به اينكه شهرداري و شوراي اسلامي شهر، شهر را به سختي مديريت ميكنند، تأكيد كرد: كسب توفيقات لازم نيازمند برقراري همدلي و همفكري همه مديران به دور از گرايشهاي سياسي است.

* ابراهيم كارخانهاي: نظام مهندسي شهر بايد داراي هويت اسلامي و ايراني باشد

نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين مراسم با بيان اينكه جذب 500 ميليون دلار از تسهيلات فاينانس خارجي به نفع استان همدان ميتواند چهره شهر را از نظر خدماترساني متحول كند، گفت: در تبصره چهار قانون شوراي اسلامي 35 ميليارد دلار اعتبارات فاينانس به دستگاههاي اجرايي اختصاص داده شده است كه تاكنون از آن بهره چنداني نبردهاند.

ابراهيم كارخانهاي با تأكيد بر اينكه نظام مهندسي توسعه شهري همدان بايد بر اساس حفظ هويت اسلامي و ايراني باشد، عنوان كرد: شهر بايد مانند يك موجود زنده از هواي پاك، سالم، مكاني زيبا و از امكانات لازم بهرهمند باشد كه اين خدمات پاك و سالم توسط شهرداري ميتواند برقرار شود.

كارخانهاي با اشاره به ضرورت الكترونيكي شدن خدمات شهرداري در همدان افزود: شهرداريها به ميزان كافي توان مالي براي اجراي تمام پروژههاي مديريت شهري را ندارند و بايد از طريق بخش خصوصي اعتبارات لازم را براي پيشرفت اهداف و برنامهها جذب كنند.

كارخانهاي در بخش پاياني سخنانش با بيان اينكه مدت اجراي طرح تفصيلي شهر همدان در حال اتمام است، خاطرنشان كرد: طرح تفصيلي شهر دوباره بايد مورد بازنگري قرار گيرد و نقشه جامع شهر همدان نيز 6 سال ديگر فرصت براي اجرا و تحقق دارد اما بايد در تدوين طرح تفصيلي جديد شهر حركت رو به جلو با بهرهمندي از امكانات مدرن در اولويت قرار گيرد.

* كامران گردان: ارائه خدمات الكترونيكي حركت به سمت مديريت مدرن است

رئيس كميسيون خدمات شهري و حمل و نقل و ترافيك شوراي اسلامي همدان نيز با بيان اينكه ارائه خدمات الكترونيك از طريق كارت بليت الكترونيك در ناوگان حمل و نقل عمومي پلي براي گذر از مديريت سنتي به مديريت مدرن خواهد بود، گفت: اگرچه خريد اتوبوس يك وظيفه حاكميتي است اما به دليل مشكلات بودجهاي كه در دولت وجود دارد شهرداريها خود اين اقدام را انجام ميدهند.

كامران گردان با اشاره به خريد ۲۵ دستگاه اتوبوس در سال گذشته، ادامه داد: حمل و نقل شهري تأثير بسزايي در سرعت بخشيدن به كارهاي روزمره و جابهجايي مسافران دارد و تا پايان امسال نيز ۱۰ دستگاه ديگر به ناوگان اتوبوسراني شهر همدان افزوده خواهد شد.

وي مزاياي كارت بليت الكترونيك را برشمرد و افزود: صرفهجويي در زمان، كنترل بهينه مسافران و خدمات رساني، توسعه كارت بليت در حوزههاي ديگر، كاهش در هزينهها، امنيت و كنترل گردش مالي در شبكه حمل و نقل و... از مزاياي آن است.

* سيد مصطفي رسولي: تجهيز 210 دستگاه اتوبوس به دستگاه كارت خوان بليت الكترونيكي

شهردار همدان نيز در ابتداي اين مراسم با بيان اينكه براي پويايي شهر در مديريت شهري نياز به منابع درآمد پايدار است، گفت: با دو وجهي كردن بودجه شهرداري همدان اين امكان فراهم خواهد شد.

شهردار همدان به اقدامات مؤثر در حوزه حمل و نقل و ترافيك همدان در دو سال گذشته اشاره و اظهار كرد: بيش از ۶۰ نقطه حساس شهري با نصب دوربينهاي كنترل سرعت و علايم افقي و عمودي اصلاح شده است.

وي با اشاره به پروژه كارت بليت الكترونيك و سامانه مديريت ناوگان اتوبوسراني شهر همدان بيان كرد: در حال حاضر ۲۱۰ دستگاه اتوبوس از ۳۰۰ دستگاه اتوبوس در ۳۷ خط از خطوط شهري همدان به دستگاه كارت خوان مجهز شدهاند و ۱۶ ايستگاه براي ارائه خدمات به شهروندان در اين خصوص در سطح شهر داير شده است.

رسولي استفاده از كارت بليت الكترونيك را شامل ۱۰ درصد تخفيف دانست و تصريح كرد: يكي از وظايف دولت كمك به مديريت شهري است كه در نيمه نخست سال گذشته يك ميليارد و ۵۷۰ تومان يارانه در اين خصوص به شهرداري داده شد كه از ۶۰ ميليارد تومان اعتبار در بخش خصوصي باقي آن مربوط به منابع درآمدي و بخش خصوصي است.

وي به خريد ۲۵ دستگاه اتوبوس در سال گذشته نيز اشاره كرد و يادآور شد: طي انعقاد تفاهم نامه با سازمان محيط زيست كه در سال گذشته انجام شد يكي از شاخصهاي اين موضوع خريد اتوبوس برقي است؛ چراكه همدان به عنوان يكي از پنج شهر سبز پايدار در جهان معرفي شده است.

* حسين محمد پورزرندي: بانك شهر موتور محرك براي تأمين منابع مالي شهرداريها

مديرعامل بانك شهر با بيان اينكه مديريت درآمدي براي توسعه شهري بسيار مهم است، گفت: دولت بايد وضعيت درآمدهاي شهري را تعيين تكليف كند.

حسين محمد پورزرندي با اشاره به اينكه 80 درصد درآمدهاي شهرهاي بزرگ پايدار است، افزود: شبكه بانكي كمتر از يك درصد به پروژههاي شهرداري و شهري كمك كرد تا اينكه بانك شهر در راستاي ارائه خدمات حمايتي از پروژههاي شهري وارد عرصه شد.

پورزرندي ادامه داد: متأسفانه از سال 61 درآمدهاي پايدار مديريت شهري بلاتكليف مانده است و از آنجايي كه مديريت درآمد براي توسعه شهري مهم است اميدواريم در دولت يازدهم وضعيت درآمدهاي شهري تعيين تكليف شود.

وي با بيان اينكه بانك شهر بهعنوان پل ارتباطي هوشمندسازي به دنبال برقراري شهر الكترونيك است، تصريح كرد: اين بانك با تأمين منابع مالي مورد نياز شهرداريها در راستاي خدماتدهي به مردم كمك ميكند.

پورزرندي بانك شهر را بانك تخصصي برشمرد كه به مديريت شهري كمك ميكند و افزود: سهامداران اين بانك شهرداريها و مردم هستند كه با بهرهگيري از سپردههاي مردمي پروژههاي بزرگي را در شهرها عملياتي و حمايت ميكنند.

* خسرو سامري: با اجراي خدمات الكترونيك ميزان مراجعات به شهرداري كاهش مييابد

معاون برنامهريزي استاندار همدان نيز به عنوان آخرين سخنران در اين مراسم با بيان اينكه 25 درصد كل مراجعات مردمي به دستگاههاي دولتي متوجه شهرداريهاست، گفت: بايد با اجراي خدمات الكترونيك ميزان مراجعات به شهرداري كاهش داده شود.

وي با اشاره به سرمايهگذاري بانك شهر در پروژههاي شهري همدان اظهار كرد: تاكنون 3 هزار ميليارد تومان سرمايهگذاري توسط بخش خصوصي در زمينههاي مختلف كشاورزي، خدماتي، صنعتي و معدن در همدان انجام گرفته است.

سامري در پايان بيان كرد: چند پروژه بزرگ نيز توسط شركت شستا و سازمان بازنشستگي كشوري و كانون بازنشستگان فرهنگيان در حال انجام است تا از طريق جذب اين سرمايهگذاريها در استان توليد ثروت انجام گيرد.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠٣/١۶ تعداد بازدیـد : ٨٩١ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢٢١  نفر کاربران آنلاین :
۱,۸۳۹,۹۲۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان