چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷   |   Wed July 18, 2018  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
تسریع در اجرای طرح جداره سازی پیاده راه بوعلی
برون سپاری بخشی از امور پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری به بخش خصوصی
ضرورت توجه به ظرفيت تپه عباس آباد در رونق گردشگري
قاطعیت در برخورد با متخلفان شهری
میدان میوه و تره بار جدید همدان ظرفیت پوشش غرب کشور را دارد
تسریع در خدمات رسانی بهتر به شهروندان کوی گلستان
اجرای سایت موزه پیاده راه میدان امام(ره) منتظر نظر میراث فرهنگی
راه اندازی فرهنگسرای کسب وکار و کارآفرینی در شهر
امکان عرضه محصولات خانگی در روزبازارهای همدان با اجرای طرح بهنام
اختصاص 18 ميليارد تومان به موزه منطقه اي غرب کشور
     آخرین اخبار
400 میلیارد تومان اعتبار پروژه های همدان
بازگشت به اسلام با اولویت مسائل حاکمیتی تنها راه نجات امروز جامعه ما است
امحای بیش از 5 هزار مورد دیوارنویسی، پوستر و پرده غیرمجاز در شهر
زمینه موفقیت تیم فوتبال شهرداری همدان مهیاست
امکان قطعی چند نوبته برق در روز
میدان میوه و تره بار جدید همدان ظرفیت پوشش غرب کشور را دارد
آغاز جشنواره عکس شهروند برگزیده همدان
افزایش 14 درصدی کرایه اتوبوس های شهری
برگزاری نشست سراسری کمیته های تخصصی مرکز پژوهش های شورا برای نخستین بار
موفقیت شهرداری همدان در تبدیل شدن به نهادی فرهنگی
مأموران رفع سد معبر حق برخورد فیزیکی ندارند
اجرای 50 درصد خصوصی سازی خدمات ناوگان اتوبوسرانی
بیداد گرانی میوه در بازار همدان
آغاز عملیات اجرایی تعیین عرصه و حریم «خندان تپه» در همدان
اجتماع بزرگ مردمي "حافظان حرم خانواده" در پياده راه بوعلي
مرکز تخصصي مشاوره ورزشي در همدان راه اندازي شد
نيروگاه شهيد مفتح در پايداري شبکه سراسري برق نقش بسزايي دارد
ضرورت توجه به ظرفيت تپه عباس آباد در رونق گردشگري
اختصاص 18 ميليارد تومان به موزه منطقه اي غرب کشور
تسریع در اجرای طرح جداره سازی پیاده راه بوعلی
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠۴/٢٩ تعداد بازدیـد : ۵۶٨ نسخه چاپی
 
 
 


احداث مصلا شرايط حضور 45 هزار نمازگزار را فراهم مي كند

روزنامه هگمتانه  : 
بحث اقتصاد مقاومتي مربوط به يك زمان خاص نيست و از بين رفتن تحريم ها اقتصاد كشور را نمي سازد بلكه بايد از داخل كشور اقتصاد را بسازيم.

 
 

آيتا... غياثالدين طهمحمدي در خطبههاي عبادي سياسي نماز عيد سعيد فطر اظهار كرد: پس از يك ماه جهاد با هواي نفس و شياطين دروني روز عيد فطر جشن پيروزي گرفتهايم.

وي افزود: امروز همايش عبادي نماز عيد فطر بسيار با صلابت و با شكوه برگزار شد و بايد هر آنچه در ماه رمضان به دست آوردهايم حفظ كنيم.

نماينده ولي فقيه در استان خاطرنشان كرد: اميدواريم زحماتي كه در اين ماه كشيديم و شب زنده داريهايي كه داشتيم شيطان و دشمن از ما نگيرد، چرا كه حفظ و نگه داشتن عمل از خود عمل سختتر است.

وي ادامه داد: انتظار ما از مردم اين است كه با كمكهاي خود ما را در ساخت اين مصلي ياري دهند تا در فصل تابستان و زمستان بتوانيم ميزبان امت مسلمان باشيم.

آيتا... محمدي با بيان اينكه مصلاي بزرگ همدان ظرفيت ميزباني از 45 هزار نفر را دارد، گفت: درخواست ما اين بود كه همه مردم همدان در اين گردهمايي بزرگ در مصلي حضور داشته باشند، اما ائمه جماعت مساجد عدم وجود فضاي كافي در مصلي را مطرح كردند و اميدواريم با تكميل آن شاهد گردهمايي بزرگ مردم مسلمان باشيم.

وي در ادامه ضمن ابراز خرسندي از پيروزي تيم هستهاي ايران در مذاكرات و توافق با 6 قدرت دنيا، اظهار داشت: خوشبختانه تيم مذاكره كننده ما پيروزمندانه به وطن بازگشتند و اين نشان داد كه دشمن مأيوس شده بود، چه بسا اگر مأيوس نبودند توافق نميكردند.

امام جمعه همدان همچنين تصريح كرد: اين قدرتها خود نيز اذعان داشتند كه اگر توافق نميكردند اتحاد ايجاد نميشد و توافق حاصل شده نشان داد كه حق ثابت است و باطل نابود شدني است.

امام جمعه همدان در دومين خطبه نماز عيد سعيد فطر بر توجه به سياستهاي اقتصاد مقاومتي تأكيد كرد و گفت: وزير اقتصاد نيز در سخنان خود بر اين موضوع تأكيد داشت كه از بين رفتن تحريمها اقتصاد كشور را نميسازد و بايد از داخل كشور اقتصاد را بسازيم.

وي در پايان يادآور شد: ما بايد به نيروي داخلي خود تكيه كنيم و با وجود نفت و گاز و ذخاير ارزشمند نبايد اقتصاد كشور ما چنين وضعيتي داشته باشد.

پيش از اقامه نماز رئیس ستاد اقامه نماز استان و مسؤول برگزاري مراسم نماز عيد سعيد فطر در همدان نيز در سخنان كوتاهي خطاب به نمازگزاران ابراز داشت: بعد از يك ماه بندگي خداي متعال و مبارزه با هواي نفساني و شركت در اين رزمايش بزرگ، بايد مراقب اعمال و رفتار خود در طول سال نيز باشيم.

حجتالاسلام سيدمرتضي حسنيحلم با تأكيد بر لزوم انس با قرآن گفت: همان گونه كه در طول سال نسبت به انس و الفت با كتاب خدا اهتمام ورزيديم، در تمام دوران زندگي خود بايد اين مهم را مدنظر داشته باشيم.

وي توجه به صله رحم را نيز توصيه كرد و افزود: مباحثي چون عفو و گذشت، كمك به ديگران، دوري از بديها و سبقت در خوبيها در ماه رمضان بسيار نمود داشت كه اين امر بايد در طول سال مد نظر همگان قرار گيرد.

حسنيحلم برخورداري از جامعه قرآني را يكي از اهداف ماه مبارك رمضان دانست و با تأكيد بر اينكه اعمال و رفتار قرآني جامعه را به سمت هدايت و سعادت سوق ميدهد، ابراز داشت: همان گونه كه امام صادق(ع) ميفرمايند شيعيان بايد با رفتار و كردار خود زينت اهل بيت(ع) باشند.

* بیاناتی: 95 درصد آمادهسازی محوطه مصلی از نظر عمرانی توسط شهرداری همدان انجام گرفت

معاون اجتماعی، فرهنگی گردشگری همدان نیز در گفتگو با خبرنگار هگمتانه به تشریح فعالیت شهرداری همدان برای برپایی نماز عید فطر پرداخت و گفت: 95 درصد آماده سازی محوطه مصلی از نظر عمرانی توسط شهرداری همدان انجام گرفت.

محمد رضا بیاناتی اقدامات شهرداری همدان را شامل مفروش کردن و انتقال زیراندازها ازحسینیه امام خمینی (ره ) به محوطه مصلی، نصب سیستم صوتی، تامین امنیت محوطه با نصب داربست، فعال کردن سرویس بهداشتی، خط کشی مسیر تردد نمازگزاران از بلوار مفتح تا بالای تپه مصلی، شستشوی معابر منتهی به محل برگزاری نماز، آذین بندی محوطه با گل و درختچه و بنرعنوان کرد.

بیاناتی همچنین استقرار 3 ایستگاه صلواتی، استقرار خودروهای سازمان آتش نشانی، استقرار 5 تانکر جهت آبرسانی و وضو گیری نمازگزاران، استقرار 200 اتوبوس و 70 دستگاه ون برای جابجایی نمازگزاران را نیز از دیگر اقدامات شهرداری همدان برشمرد.

وی در پایان افزود: توزیع کیسه های پلاستیکی توسط سازمان مدیریت پسماند و چاپ و توزیع 20 هزار برگ دعای قنوت نماز عید فطر توسط شهرداری و سازمانهای تابعه نیز بخشی از اقدامات گسترده شهرداری همدان در راستای برگزار ی هر چه باشکوهتر نماز عید فطر امسال بود.

*حاشيهنگاري نماز عيد فطر در همدان

مراسم نماز عيد سعيد فطر در همدان كه در محوطه باز تپه مصلاي اين شهر برگزار شد با حواشي جالبي همراه بود.

بعد از يك ماه روزهداري در روزهاي گرم تابستان مردم متدين دارالمؤمنين همدان با حضور در تپه مصلاي همدان نماز عيد فطر را به امامت آيتا... غياثالدين طهمحمدي امام جمعه اين شهر برگزار كردند.

از ساعت حوالي 5 صبح اتوبوسهاي سازمان اتوبوسراني و چندين دستگاه ون از ميادين اصلي و شهركهاي اطراف نمازگزاران را به سمت محل برگزاري نماز منتقل كردند.

استقرار نيروهاي پليس راهور و انتظامي در خيابانهاي منتهي به مصلي و همچنين نيروهاي يگان ويژه در اطراف محوطه باز تپه محل برگزاري نماز باعث شده بود تا امنيت به خوبي تأمين شود.

امسال نسبت به سالهاي گذشته نظم بهتري از بدو ورود نمازگزاران به محل برگزاري حكمفرما بود و در يك اقدام خوب سازمان بازيافت شهرداري كيسههاي پلاستيكي براي كفش به نمازگزاران ارائه ميكرد.

معاون اجتماعی، فرهنگی گردشگری همدان نيز با همكاري ستاد برگزاري مراسم دعاي قنوت را با يك طرح و اندازه يكسان چاپ و در مبادي ورودي تپه مصلي بين نمازگزاران توزيع كردند.

امسال جايگاه نماز با استفاده از اسكلت فلزي شكل بهتري به خود گرفته بود.

با همكاري ستاد نماز جمعه تعداد زيادي فرش و موكت براي برگزاري نماز فراهم شده بود كه به اذعان برگزاركنندگان در روز عيد فطر حدود 40 هزار نفر در تپه مصلي اقامه نماز كردند.

بر طبق يك سنت پيش از برگزاري نماز استاندار به همراه معاونان خود، شهردار، فرماندار، فرمانده انتظامي استان، فرمانده سپاه و جمع زيادي از مسؤولان با حضور در دفتر امام جمعه آیتا... محمدی را تا محل برگزاري نماز مشايعت كردند.

امروز هم عكاسان خبري خبرگزاريهاي فعال، سايتهاي خبري و نشريات محلي حضور پررنگي داشتند و از ساعت ابتدايي صبح در محل برگزاري نماز حضور يافتند.

مكبر نماز نيز امين روحي از مداحان جوان استان بود كه با صداي رسا، دعاي قنوت را قرائت ميكرد.

صدا و سيماي مركز همدان هم با استقرار واحد سيار مراسم نماز و خطبههاي آن را به صورت زنده از شبكه همدان پخش كرد.

موج خروشان جمع بعد از نماز بسيار جالب بود و مسير سراشيبي تپه مصلي تا چهارراه تختي سوژه عكاسان بود.

 در مبادي ورودي مصلي چهار ايستگاه صلواتي توسط شهرداري برپا شده بود كه با شيريني و شربت از نمازگزاران پذيرايي كردند.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠۴/٢٩ تعداد بازدیـد : ۵۶٨ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٧٧  نفر کاربران آنلاین :
۱,۷۵۵,۵۷۶ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان