سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷   |   Tue October 16, 2018  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
ضرورت اقدام کارشناسی در تهیه و تدوین دفترچه عوارض محلی
جمع آوری دستفروشان پیاده راه اکباتان
محیطی امن برای حضور سرمایه گذار در استان و شهر همدان ایجاد شود
جلسات بررسی گزارشات حسابرسی شهرداری همدان آغاز شد
ورودی های شهر همدان را جذاب کنید
شهرداری و سپاه انصارالحسین(ع) میزبان مجمع فرماندهان و مسؤولین پیشکسوت جهاد و شهادت استان
تخریب پنج ساخت و ساز غیر قانونی در باغات جاده چشین همدان
برنامه ریزی شهرداری همدان برای پذیرایی شایسته از زائران اربعین
همفکری با سمن ها به نفع مدیریت شهری و مردم است
ورزش محلات از اولویت های اساسی برنامه های شهرداری باشد
     آخرین اخبار
همدان میزبان اجلاس مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی مراکز استان ها
اجلاس جهانی گردشگری در همدان کرسی ایران شناسی برای جهان است
رسانه ها در تبیین ظرفیت های گردشگری همدان نقش محوری دارند
شهرداری همدان آماده خدمت به شهروندان در روزهای برفی
ورودی های شهر همدان را جذاب کنید
افزایش 20 تا 30 درصدی قیمت میوه های پاییزی
فراخوان امام خامنه اي از صاحب نظران براي بررسي و اصلاح سند اوليه الگوي اسلامي ـ ايراني پيشرفت
حوزه فناوری شهرداری با نگاه سرمایه گذاری دیده شود
ورزش محلات از اولویت های اساسی برنامه های شهرداری باشد
صرفه جویی 100 میلیون لیتری در مصرف بنزین با مصرف سی ان جی در منطقه همدان
صرفه جویی 100 میلیون لیتری در مصرف بنزین با مصرف سی ان جی در منطقه همدان
جایگاه شوراها باید حفظ شود
قدرت دیپلماسی ما نتیجه مجاهدت رزمندگان است
امضاي تفاهم نامه همکاري شوراي استان با حفاظت محيط زيست همدان
تخریب پنج ساخت و ساز غیر قانونی در باغات جاده چشین همدان
شهرداری همدان مقابل مقاومت تهران شکست خورد
محیطی امن برای حضور سرمایه گذار در استان و شهر همدان ایجاد شود
ضرورت اقدام کارشناسی در تهیه و تدوین دفترچه عوارض محلی
موکب سیدالشهداء(ع) همدان برای چهارمین سال در کربلا مستقر می شود
همفکری با سمن ها به نفع مدیریت شهری و مردم است
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠۴/٢٩ تعداد بازدیـد : ۶٠۴ نسخه چاپی
 
 
 


احداث مصلا شرايط حضور 45 هزار نمازگزار را فراهم مي كند

روزنامه هگمتانه  : 
بحث اقتصاد مقاومتي مربوط به يك زمان خاص نيست و از بين رفتن تحريم ها اقتصاد كشور را نمي سازد بلكه بايد از داخل كشور اقتصاد را بسازيم.

 
 

آيتا... غياثالدين طهمحمدي در خطبههاي عبادي سياسي نماز عيد سعيد فطر اظهار كرد: پس از يك ماه جهاد با هواي نفس و شياطين دروني روز عيد فطر جشن پيروزي گرفتهايم.

وي افزود: امروز همايش عبادي نماز عيد فطر بسيار با صلابت و با شكوه برگزار شد و بايد هر آنچه در ماه رمضان به دست آوردهايم حفظ كنيم.

نماينده ولي فقيه در استان خاطرنشان كرد: اميدواريم زحماتي كه در اين ماه كشيديم و شب زنده داريهايي كه داشتيم شيطان و دشمن از ما نگيرد، چرا كه حفظ و نگه داشتن عمل از خود عمل سختتر است.

وي ادامه داد: انتظار ما از مردم اين است كه با كمكهاي خود ما را در ساخت اين مصلي ياري دهند تا در فصل تابستان و زمستان بتوانيم ميزبان امت مسلمان باشيم.

آيتا... محمدي با بيان اينكه مصلاي بزرگ همدان ظرفيت ميزباني از 45 هزار نفر را دارد، گفت: درخواست ما اين بود كه همه مردم همدان در اين گردهمايي بزرگ در مصلي حضور داشته باشند، اما ائمه جماعت مساجد عدم وجود فضاي كافي در مصلي را مطرح كردند و اميدواريم با تكميل آن شاهد گردهمايي بزرگ مردم مسلمان باشيم.

وي در ادامه ضمن ابراز خرسندي از پيروزي تيم هستهاي ايران در مذاكرات و توافق با 6 قدرت دنيا، اظهار داشت: خوشبختانه تيم مذاكره كننده ما پيروزمندانه به وطن بازگشتند و اين نشان داد كه دشمن مأيوس شده بود، چه بسا اگر مأيوس نبودند توافق نميكردند.

امام جمعه همدان همچنين تصريح كرد: اين قدرتها خود نيز اذعان داشتند كه اگر توافق نميكردند اتحاد ايجاد نميشد و توافق حاصل شده نشان داد كه حق ثابت است و باطل نابود شدني است.

امام جمعه همدان در دومين خطبه نماز عيد سعيد فطر بر توجه به سياستهاي اقتصاد مقاومتي تأكيد كرد و گفت: وزير اقتصاد نيز در سخنان خود بر اين موضوع تأكيد داشت كه از بين رفتن تحريمها اقتصاد كشور را نميسازد و بايد از داخل كشور اقتصاد را بسازيم.

وي در پايان يادآور شد: ما بايد به نيروي داخلي خود تكيه كنيم و با وجود نفت و گاز و ذخاير ارزشمند نبايد اقتصاد كشور ما چنين وضعيتي داشته باشد.

پيش از اقامه نماز رئیس ستاد اقامه نماز استان و مسؤول برگزاري مراسم نماز عيد سعيد فطر در همدان نيز در سخنان كوتاهي خطاب به نمازگزاران ابراز داشت: بعد از يك ماه بندگي خداي متعال و مبارزه با هواي نفساني و شركت در اين رزمايش بزرگ، بايد مراقب اعمال و رفتار خود در طول سال نيز باشيم.

حجتالاسلام سيدمرتضي حسنيحلم با تأكيد بر لزوم انس با قرآن گفت: همان گونه كه در طول سال نسبت به انس و الفت با كتاب خدا اهتمام ورزيديم، در تمام دوران زندگي خود بايد اين مهم را مدنظر داشته باشيم.

وي توجه به صله رحم را نيز توصيه كرد و افزود: مباحثي چون عفو و گذشت، كمك به ديگران، دوري از بديها و سبقت در خوبيها در ماه رمضان بسيار نمود داشت كه اين امر بايد در طول سال مد نظر همگان قرار گيرد.

حسنيحلم برخورداري از جامعه قرآني را يكي از اهداف ماه مبارك رمضان دانست و با تأكيد بر اينكه اعمال و رفتار قرآني جامعه را به سمت هدايت و سعادت سوق ميدهد، ابراز داشت: همان گونه كه امام صادق(ع) ميفرمايند شيعيان بايد با رفتار و كردار خود زينت اهل بيت(ع) باشند.

* بیاناتی: 95 درصد آمادهسازی محوطه مصلی از نظر عمرانی توسط شهرداری همدان انجام گرفت

معاون اجتماعی، فرهنگی گردشگری همدان نیز در گفتگو با خبرنگار هگمتانه به تشریح فعالیت شهرداری همدان برای برپایی نماز عید فطر پرداخت و گفت: 95 درصد آماده سازی محوطه مصلی از نظر عمرانی توسط شهرداری همدان انجام گرفت.

محمد رضا بیاناتی اقدامات شهرداری همدان را شامل مفروش کردن و انتقال زیراندازها ازحسینیه امام خمینی (ره ) به محوطه مصلی، نصب سیستم صوتی، تامین امنیت محوطه با نصب داربست، فعال کردن سرویس بهداشتی، خط کشی مسیر تردد نمازگزاران از بلوار مفتح تا بالای تپه مصلی، شستشوی معابر منتهی به محل برگزاری نماز، آذین بندی محوطه با گل و درختچه و بنرعنوان کرد.

بیاناتی همچنین استقرار 3 ایستگاه صلواتی، استقرار خودروهای سازمان آتش نشانی، استقرار 5 تانکر جهت آبرسانی و وضو گیری نمازگزاران، استقرار 200 اتوبوس و 70 دستگاه ون برای جابجایی نمازگزاران را نیز از دیگر اقدامات شهرداری همدان برشمرد.

وی در پایان افزود: توزیع کیسه های پلاستیکی توسط سازمان مدیریت پسماند و چاپ و توزیع 20 هزار برگ دعای قنوت نماز عید فطر توسط شهرداری و سازمانهای تابعه نیز بخشی از اقدامات گسترده شهرداری همدان در راستای برگزار ی هر چه باشکوهتر نماز عید فطر امسال بود.

*حاشيهنگاري نماز عيد فطر در همدان

مراسم نماز عيد سعيد فطر در همدان كه در محوطه باز تپه مصلاي اين شهر برگزار شد با حواشي جالبي همراه بود.

بعد از يك ماه روزهداري در روزهاي گرم تابستان مردم متدين دارالمؤمنين همدان با حضور در تپه مصلاي همدان نماز عيد فطر را به امامت آيتا... غياثالدين طهمحمدي امام جمعه اين شهر برگزار كردند.

از ساعت حوالي 5 صبح اتوبوسهاي سازمان اتوبوسراني و چندين دستگاه ون از ميادين اصلي و شهركهاي اطراف نمازگزاران را به سمت محل برگزاري نماز منتقل كردند.

استقرار نيروهاي پليس راهور و انتظامي در خيابانهاي منتهي به مصلي و همچنين نيروهاي يگان ويژه در اطراف محوطه باز تپه محل برگزاري نماز باعث شده بود تا امنيت به خوبي تأمين شود.

امسال نسبت به سالهاي گذشته نظم بهتري از بدو ورود نمازگزاران به محل برگزاري حكمفرما بود و در يك اقدام خوب سازمان بازيافت شهرداري كيسههاي پلاستيكي براي كفش به نمازگزاران ارائه ميكرد.

معاون اجتماعی، فرهنگی گردشگری همدان نيز با همكاري ستاد برگزاري مراسم دعاي قنوت را با يك طرح و اندازه يكسان چاپ و در مبادي ورودي تپه مصلي بين نمازگزاران توزيع كردند.

امسال جايگاه نماز با استفاده از اسكلت فلزي شكل بهتري به خود گرفته بود.

با همكاري ستاد نماز جمعه تعداد زيادي فرش و موكت براي برگزاري نماز فراهم شده بود كه به اذعان برگزاركنندگان در روز عيد فطر حدود 40 هزار نفر در تپه مصلي اقامه نماز كردند.

بر طبق يك سنت پيش از برگزاري نماز استاندار به همراه معاونان خود، شهردار، فرماندار، فرمانده انتظامي استان، فرمانده سپاه و جمع زيادي از مسؤولان با حضور در دفتر امام جمعه آیتا... محمدی را تا محل برگزاري نماز مشايعت كردند.

امروز هم عكاسان خبري خبرگزاريهاي فعال، سايتهاي خبري و نشريات محلي حضور پررنگي داشتند و از ساعت ابتدايي صبح در محل برگزاري نماز حضور يافتند.

مكبر نماز نيز امين روحي از مداحان جوان استان بود كه با صداي رسا، دعاي قنوت را قرائت ميكرد.

صدا و سيماي مركز همدان هم با استقرار واحد سيار مراسم نماز و خطبههاي آن را به صورت زنده از شبكه همدان پخش كرد.

موج خروشان جمع بعد از نماز بسيار جالب بود و مسير سراشيبي تپه مصلي تا چهارراه تختي سوژه عكاسان بود.

 در مبادي ورودي مصلي چهار ايستگاه صلواتي توسط شهرداري برپا شده بود كه با شيريني و شربت از نمازگزاران پذيرايي كردند.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠۴/٢٩ تعداد بازدیـد : ۶٠۴ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١٠۵  نفر کاربران آنلاین :
۱,۸۳۸,۰۰۴ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان