دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶   |   Mon January 22, 2018  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
معرفی مدیر جدید اداره اجراییات، کنترل و نظارت شهرداری همدان
بانک شهر مي تواند با همياري مديريت شهري توسعه پايدار شهر همدان را کليد بزند
تخریب دیوارهای یک ساختمان در محله کبابیان برای رفع خطر تلفات جانی
تقاطع غیر هم سطح شهید سردار همدانی بهار 98 بهره برداری می شود
اظهارات رئيس شوراي اسلامي شهر همدان در مورد تخريب خانه هاي محله کبابيان در صحن شورا
اعلام آمادگی بانک شهر برای سرمایه گذاری در همدان
همدان از کهن ترین شهرهای جهان
بناهای کبابیان بر اساس بافت قدیمی نوسازی می شود
شهرداری در ارائه خدمات گرمخانه فراتر از وظایف خود عمل کرده است
برگزاری نمایشگاه از آثار ارسالی فراخوان سیمای اکباتان
     آخرین اخبار
تقدیم بودجه پیشنهادی سال آینده شهرداری همدان به شورای اسلامی شهر
هدف شورا توزیع متوازن خدمات در همه نقاط شهر
بلاتکلیفی شهروندان در واگذاری املاک راه‎ و شهرسازی و شهرداری تعیین تکلیف شود
لکه گیری و پخش آسفالت در دستور کار شهرداری
رونمایی از تندیس فرشته نجات در بلوار ارم
شهرداری همدان پیشگام در اقامه نماز جماعت در بوستان ها
شناسایی 24 فروچاله در دشت های همدان
ضرورت تکمیل و اجرای دقیق طرح ساماندهی دست فروشان
صدور پایان کار موقت در راستای تسهیل ساخت مسکن در شهر
فراخوان دریافت مقاله «همدان زیبا»
ابراز نگرانی ها از عملکردها و نبود اعتبار رویداد «همدان 2018»
اظهارات رئيس شوراي اسلامي شهر همدان در مورد تخريب خانه هاي محله کبابيان در صحن شورا
بناهای کبابیان بر اساس بافت قدیمی نوسازی می شود
سفال همدان رتبه نخست صادرات صنایع دستی ایران
راه اندازی سامانه سیار ثبت نام کارت ملی هوشمند در همدان
ضرورت اجرای طرح شورای اجتماعی محلات در همدان
اعلام آمادگی بانک شهر برای سرمایه گذاری در همدان
سایت موزه میدان امام(ره)تا 22 بهمن آماده نمی شود
همدان از کهن ترین شهرهای جهان
بانک شهر مي تواند با همياري مديريت شهري توسعه پايدار شهر همدان را کليد بزند
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۵/٠٣/٣١ تعداد بازدیـد : ۶٣٩ نسخه چاپی
 
 
 


همدان ظرفیت تبدیل شدن به شهر هوشمند را دارد

روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری همدان  : 
جلسه کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان با حضور سرمایه گذار خارجی از شرکت گراتیس اینوست کشور آلمان و شرکای این شرکت در ایران برگزار شد

 
 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، در این جلسه رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورا ضمن اعلام حمایت شورا و شهرداری از سرمایهگذاران داخلی و خارجی اظهار کرد: ایران کشوری با منابع عمده انرژی است که طبق تأکید بزرگان کشور حفظ و نگهداری این منابع و استفاده از انرژیهای نو از اهداف کشور است.

محمد تبریزی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در امر اقتصاد و توسعه کشور افزود: ایران بر اساس عقل، علم و آموزههایی که بهویژه از سوی رهبر عظیمالشأن تأکید شده تصمیم بر این دارد که به یک جهش اقتصادی دست یابد و برای رسیدن به این جهش توصیه شده که خامفروشی انجام نشود بلکه فناوری وارد کشور شود.

تبریزی با بیان اینکه در استفاده از فناوری و انرژیهای جدید از ایده و کمک کشورهای دوست استفاده میکنیم، اضافه کرد: با توجه به اتفاقاتی که رخ داد و برداشته شدن تحریمهای ظالمانه انتظار میرود روند ارتباط با کشورهای دوست با ایران اسلامی افزایش یافته و شاهد پیشرفت کشور و شهر خود باشیم.

تبریزی با بیان اینکه حضور سرمایهگذاران خارجی در کشور و شهر همدان را باید به فال نیک گرفت، گفت: حضور سرمایهگذار آلمانی در همدان برای احداث پروژههای مطابق با شهر سبز قابل توجه است و باید از این فرصت بهره گرفت.

وی با اشاره به درخواست سرمایهگذار آلمانی برای ساخت برج سبز و گردشگری در بلوار ارم همدان یادآور شد: اجرای این پروژه حدود هفت سال است که توسط مجموعه مدیریت شهری پیگیری میشود و پافشاری بر اجرای آن به نوعی نشان از جدیت و اعتقاد به توسعه و پیشرفت شهر دارد.

وی به انتخاب همدان به عنوان نخستین آزمونه شهر سبز پایدار در غرب آسیا اشاره کرد و افزود: در اجرای پروژهها باید موارد ضروری شهر سبز رعایت شود و به نوعی به تعارضهای بین ضرورتهای محیط زیست و حفظ باغات با ایجاد بسترها و سازه‌‌های پیشرفته توجه شود که بهیقین برای رفع این تعارضها استفاده از فناوری راهکار مناسبی میتواند باشد.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان اضافه کرد: با توجه به اینکه اولین تصویر ذهنی قویترین تصویری است که در ذهن می‌‌ماند بر این اساس باید دید مخاطب از شهر برای مدیریت شهری دارای اهمیت باشد و در این راستا از دید مسافران و گردشگران فرقی بین نقاط مختلف شهر با خود همدان وجود ندارد که از جمله آن شهر جورقان است که باید مورد توجه قرار گیرد.

محمد تبریزی با تأکید بر اینکه برای داشتن شهری آبرومند و درخور شأن شهروندان باید هزینه کرد، گفت: شهرداری باید از فرصتهای به وجود آمده در جذب سرمایهگذار طرحی برای ورودیهای شهر با توجه به امکانات و مقتضیات شهر ایجاد کند و این طرح حتماً لازم نیست که جنبه معماری، شهرسازی و تخریبی داشته باشد بلکه با یک دیواره سبز ریز هم میتوان کار ارزشمندی انجام داد.

تبریزی با بیان اینکه همدان ظرفیت تبدیل به شهر هوشمند را دارد، اضافه کرد: امید است در آیندهای نزدیک شاهد حضور پررنگ سرمایهگذار خارجی و انعقاد تفاهمنامه جهت اجرای پروژههای تأثیرگذار و ضروری برای شهر همدان باشیم.

در ادامه رئیس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به پیشینه تاریخی این شهر گفت: همدان از کهن شهرهای جهان است که در سه سال اخیر به عنوان آزمونه نخستین شهر سبز غرب آسیا معرفی شده است.

علیاکبر نظری با بیان اینکه اجرای پروژهها در شهر همدان باید مطابق با ویژگیهای شهر سبز بوده و همخوان باشد، افزود: همدان شهری دانشمحور است و حدود 80 هزار دانشجو دارد و نیروی انسانی بسیار مناسبی را در خود جای داده است.

نظری با بیان اینکه میتوان با توجه به ظرفیت همدان یک شهر هوشمند ایجاد کرد، گفت: ما میتوانیم از دستاورد شرکت گراتیس اینوست بهره بگیریم و شهر را زنده و احیا کنیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان هم در این جلسه سرمایهگذاری در توسعه شهری را مسأله اساسی و راهبردی دانست و گفت: سرمایهگذاری محرک و موتور توسعه شهر است و اهمیت این موضوع با حضور سرمایهگذار بخش خصوصی و خارجی بیشتر است.

علی رضایی اضافه کرد: انتقال فناوریهای جدید میتواند شهر همدان را از نو در کشور و بین کلانشهرهای کشور مطرح کند و این میتواند زمینههای جذب سرمایهگذار را در شهر فراهم کند.

رضایی با اشاره به اجرای پروژه برج سبز و گردشگری در همدان اظهار کرد: امروزه برجها نماد توسعه و ترقی شهرها تلقی میشود و برج سبز میتواند نماد بینظیری در معرفی شهر همدان در کشور و حتی در سطح بینالمللی باشد. وی به مطالبات و دغدغه شهروندان از لحاظ سرمایهگذاری در شهر اشاره کرد و گفت: لازم است پروژهها در نقاط مختلف برخوردار و کمتر برخوردار اجرا شود تا بتوان به صورت منطقی و مناسب پاسخگوی مطالبات مردم بود.

شهردار همدان نیز گفت: انرژیهای طبیعی تجدیدپذیر از ظرفیتهای خوبی است که سرمایهگذار میتواند در این حوزه در همدان وارد شود.

سید مصطفی رسولی با اعلام اینکه شهرداری برای همکاری و استقبال از سرمایهگذار شرکت گراتیس اینوست آماده است، افزود: در بخشهای صنعت ساختمان زیرساختهایی در محور گردشگری تعریف شده که آمادگی لازم را در این زمینه نیز برای جذب سرمایهگذار داریم.

رئیس شرکت گراتیس اینوست در این جلسه ضمن تشکر از استقبال گرم شورا و شهرداری از سرمایهگذاران به تشریح ایدههای این شرکت پرداخت و گفت: اساس تأسیس این شرکت محیط زیست و انرژی مربوط به آن، فناوریهای بر پایه ایده سبز و طراحی و ساخت شهرکهای سبز است.

رودلف وردنبرگ با بیان  اینکه ایده تأسیس شرکت گراتیس اینوست استفاده از سرمایهگذاران بخش خصوصی از فناوری نوین در پروژههای آزمونه است، افزود: دیدگاه مدیریت شهری همدان نسبت به محیط زیست و اجرای پروژههایی مطابق با شهر سبز قابل توجه است و میتوان شهر همدان را از نظر محیط زیستی با انرژی نو به شهر سبز تبدیل و پایهگذاری کرد که این امر باعث جلب نظر متخصصان و دانشمندان میشود.

بهزاد سحابی نماینده شرکت گراتیس اینوست در ایران نیز استقبال و حمایت مسؤولان استان و شهر همدان از سرمایهگذاران را قابل تقدیر دانست و گفت: به دلیل توجه و استقبال مسؤولان بود که ما همدان را برای سرمایهگذاری انتخاب کردیم.

سحابی اجرای پروژه برج سبز را نزدیک به ایده سبز شهر سبز پایدار دانست و افزود: همدان ظرفیت بسیار خوبی در اجرای پروژههای سبز دارد.

وی توجه مسؤولان به تمامی نقاط شهر را ضروری دانست و اضافه کرد: شهر سبز و پاک را میتوان در همدان اجرا کرد؛ چراکه این رویه در دید مردم آن در نظر گرفته میشود اما ساختار ناهماهنگی در ساختار شهری دیده میشود که باید مورد توجه باشد.

همچنین در ادامه مدیرعامل شرکت سولار انرژی نماینده شرکت گراتیس اینوست در همدان با بیان اینکه شرکا و سهامداران شرکت سرمایهگذاری 2/3 میلیارد یورو برای همدان برنامهریزی کردهاند، گفت: از این رقم مبلغ 9/2 میلیارد یورو در زمینه احداث نیروگاه خورشیدی و 251 میلیون یورو نیز برای ساخت مرکز تحقیقات و فناوری فوق مدرن در همدان در نظر گرفته شده است.

مرادی با اشاره به اینکه همدان به عنوان شهر سلامت معرفی شده و شرکت آمادگی سرمایهگذاری در این زمینه را دارد، افزود: شرکت نیازمند کمک مالی نیست و انتظار میرود رهآورد این جلسه رضایتمندی هر دو طرف باشد.

وی با بیان اینکه رویه همزبانی و همدلی در استان همدان برای جذب سرمایهگذار بسیار ارزشمند است، یادآور شد: دیدگاه و استقبال مدیریت استان و شورا و مدیریت شهری همدان باعث رغبت بیشتر سهامداران شرکت برای حضور شد.

مرادی اضافه کرد: همدان ظرفیت سرمایهگذاری در بخشهای مختلف را دارد و شرکت گراتیس اینوست آمادگی دارد که پروژههای هوشمند را در این شهر اجرا کند.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۵/٠٣/٣١ تعداد بازدیـد : ۶٣٩ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١١۶  نفر کاربران آنلاین :
۱,۵۳۱,۷۲۶ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان