دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷   |   Mon June 25, 2018  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
افزایش عمر آسفالت معابر شهر با دستگاه جدید تثبیت بستر آسفالت
احیاء شهر اطلسی ها
چرخ خدمت رسانی شهر در دستانِ نیروهای شهرداری می چرخد
آغاز عملیات اجرایی تثبیت بستر آسفالت بلوار شهید احمدی روشن
پیاده راه های همدان در کشور بی نظیر است
دستور شهردار همدان مبنی بر رسیدگی به مشکلات 10 شهروند منطقه چهار
تفاهم نامه همکاری مدیریت شهری با آموزش و پرورش منعقد می شود
مرکز ارتباطات مردمی 137 نقشه راه مدیریت شهری
تسریع در ساماندهی روز بازارها و احداث بازارچه های محلی
دستور شهردار همدان مبنی بر رسیدگی به مشکلات 20 شهروند منطقه سه
     آخرین اخبار
شاهد اقدامات و فعالیت های مناسب در شهر همدان توسط شهرداری هستیم
آغاز جایگزینی گونه های گیاهی کم آببر با چمن
ضرورت توجه به ورزش همگانی و ایجاد شور و نشاط اجتماعی
همدان میزبان جشنواره ملی زیبایی اسب اصیل عرب
اجرای 200 پروژه کمک بزرگ شهرداری به رویداد همدان 2018
ضرورت تسریع در فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری
عملیات سمپاشی درختان در شهر آغاز می شود
آغاز فعالیت مدرسه فوتبال شهرداری همدان
اعزام نابغه تنیس روی میز همدان به اردوی آسیایی
پرواز همدان - تهران رونق گرفت
پیاده راه های همدان در کشور بی نظیر است
گسترش ورزش محلات به ویژه در حاشیه شهر
اجازه نمی دهیم مباحث سیاسی به شهر و مدیریت شهری آسیب برساند
شهرداری اجرای طرح بهنام را سرعت بخشد
درخشش بانوان دونده همدان در رقابت های قهرمانی کشور
ساماندهی خانه مسافرهای غیرمجاز ضروری است
آغاز عملیات اجرایی تثبیت بستر آسفالت بلوار شهید احمدی روشن
افزایش 10 درصدی شهریه مدارس همدان
دستور شهردار همدان مبنی بر رسیدگی به مشکلات 10 شهروند منطقه چهار
دستور شهردار همدان مبنی بر رسیدگی به مشکلات 20 شهروند منطقه سه
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۵/١٠/١۵ تعداد بازدیـد : ٣٨٠ نسخه چاپی
 
 
 


آسیب به مدیریت شهری با حذف سهم شهرداری ها از مالیات بر ارزش افزوده

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: حذف سهم شهرداری ها از مالیات بر ارزش افزوده آسیب به مدیریت شهری است.

 
 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، رضا میرزایی در جلسه صحن شورا که با حضور مدیرعامل و عوامل تیم فوتبال هنرمندان ایران برگزار شد، با اشاره به پیشنهاد سهم مالیات ارزش افزوده شهرداریها در برنامه ششم توسعه اضافه کرد: طبق قانون تمامی عواید و درآمدهای شهرداری باید توسط این نهاد تأمین و در محل‌‌های تعیین شده هزینه شود که مسائل در نظر گرفته شده در برنامه ششم با قوانین مغایرت دارد و ظلمی در حق کلانشهرها و نیز مراکز استانها است.

میرزایی اضافه کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با توجه به درآمدهای شهرداری تهران به دنبال اجرایی کردن این برنامه هستند تا بتوانند از محل عواید آن اعتباراتی برای توسعه به نقاط محروم تخصیص دهند در صورتی که این وضعیت برای همه شهرهای بزرگ کشور یکسان نیست.

وی با اشاره به اینکه این موضوع بارها به نمایندگان استان در مجلس منتقل شده و از آنها خواسته شد تا موضوع را مورد پیگیری و اصلاح قرار دهند، اضافه کرد: شهری چون همدان چطور میتواند با اصناف تهران مقایسه شود، عوارض شهری باید برای همان شهرها هزینه شود و در صورت تصویب قانون سهم مالیات بر ارزش افزوده شهرداریها در برنامه ششم توسعه، آسیبی به کلانشهرها و شهرهای بزرگ وارد خواهد شد و مدیریت شهری تا مدت یک دهه آسیب خواهد دید.

وی همچنین به پیشنهاد تیم فوتبال هنرمندان ایران جهت برگزاری مسابقه جهانی در همدان اظهار کرد: حضور هنرمندان و پیشکسوتان سرشناس جهانی در همدان میتواند بزرگترین تبلیغ برای پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین باشد.

*ضرورت ساماندهی دستفروشان خیابان بوعلی

در ادامه سخنگو و رئیس کمیسیون خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک و محیط زیست شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه ساماندهی دستفروشان خیابان بوعلی به معضل بزرگ شهر همدان تبدیل شده است، گفت: پیادهراهسازی خیابان بوعلی همدان هزینه کلانی برای مدیریت شهری در برداشته که تاکنون حدود90 درصد کار پیشرفت فیزیکی داشته و کفسازی تمام شده است.

کامران گردان درباره خرید خودروی برقی برای پیاده راه بوعلی همدان نیز گفت: خودروی برقی که تولید نخبگان و دانشجویان دانشگاه بوعلی سیناست بهزودی برای بهرهبرداری وارد خیابان بوعلی میشود.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان اضافه کرد: محل دستفروشان در خیابان بوعلی همدان به معضلی تبدیل شده و اگر در زمان مناسب ورود نشود دیگر نمیتوان این معضل را سامان بخشید.

کامران گردان اضافه کرد: شهرداری همدان بودجه بالایی برای خیابان بوعلی هزینه کرده است و باید به گونهای عمل کند که بتوان این وضعیت را مدیریت کرد که متأسفانه به بلوک‌‌های اجرا شده در این خیابان آسیب وارد شده و میطلبد شهرداری در این زمینه ورود جدی داشته باشد.

وی در خصوص وضعیت پارکینگ‌‌های سطح شهر همدان نیز گفت: ساماندهی پارکینگهای سطح شهر یکی از مسائل اصلی و دارای اولویت شورای شهر همدان است که باید جلساتی برگزار و وضعیت آنها تعیین تکلیف شود.

گردان با بیان اینکه این وضعیت پارکینگ‌‌های شهر همدان نیازمند ورود جدی و ساماندهی است، عنوان کرد: گرفتن نرخ اضافه از مردم در این پارکینگها به نام شهرداری همدان تمام میشود که باید این روند اصلاح شود.

*لزوم تبدیل وضعیت شغلی کارکنان شهرداری

رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه به نقش خدمترسانی کارکنان شهرداری به شهروندان اشاره و اضافه کرد: کارمندان شهرداری خط مقدم برخورد با مردم شریف هستند و بخش عمدهای از رضایتمندی و عدم رضایتمندی مراجعان از نحوه ارتباط و برخورد اسلامی انسانی این بزرگواران ساطع میشود.

ابراهیم مولوی با تأکید بر تبدیل وضعیت شغلی کارمندان شهرداری اظهار کرد: لازم است هر چه سریعتر کارکنان شهرداری تبدیل وضعیت شوند تا رتبه گروهی آنها نیز مشخص شود؛ چراکه این امر باعث افزایش انگیزه در آنها شده و متعاقباً رضایتمندی بیشتر شهروندان را به دنبال خواهد داشت که با رضایت شهروندان شور و نشاط اجتماعی ایجاد شده و این امر یکی از ارکان توسعه پایدار شهری و حقوق شهروندی است.

رئیس کمیسیون معماری شهرسازی و فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان هم با انتقاد از ارسال مطالب تکراری به کمیته فنی گفت: پروندهها به این کمیته کلان ارسال میشود که لازم است توجه بیشتری به آنان شود.

حمیدرضا طبیمسرور همچنین بر تعامل بیشتر شرکتهای خدماترسان با شهرداری تأکید کرد و افزود: در برخی از امور شرکتهای خدماترسان با مدیریت شهری همکاری ندارند از جمله وجود تیرهای برق در پیادهروها که جابهجایی این تیرها وظیفه شرکت برق بوده اما متأسفانه این شرکت هزینههای جابهجایی را برعهده شهرداری قرار داده است در صورتی که این امر وظیفه شهرداری نیست.

*شهرداری همدان از حالت انفعال خارج شود

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان نیز با انتقاد از عدم همکاری شرکتهای خدماترسان با مدیریت شهری اظهار کرد: شهرداری رئیس شهر بوده و باید پیگیر انجام امور شهری باشد تا خدمات به شهروندان به نحو احسن ارائه شود.

محمد تبریزی اظهار کرد: شهرداری همدان علیرغم اینکه خدماترسانی بالایی در سطح شهر دارد اما در آمار و نظرسنجی‌‌های استانداری بدترین وضعیت را از نظر رضایت مراجعان به خود اختصاص داده است؛ چراکه بخشی از آن تاوان ندانمکاری سایر دستگاههاست.

تبریزی با تأکید بر اینکه شهرداری باید از حالت انفعال خارج شود، اضافه کرد: شهرداری سیاست زده شده است و افرادی که باید به عنوان نمایندگان دولت وارد شده و مشکلات را حل کنند کنار ایستادهاند.

تبریزی همچنین به معضلات دستفروشان در خیابان بوعلی اشاره کرد و گفت: این مشکلات آفتی برای مدیریت شهری شده و باید هر چه سریعتر ساماندهی شوند.

وی با انتقاد از اخذ هزینه پارکینگ از مراجعان در نهادها و کاربریهای مختلف همچون بیمارستانها و مجتمعهای تجاری یا بسته بودن در پارکینگها اظهار کرد: وقتی یک سازمان یا ارگانی شروط احداث آن برای صدور پایان کار ایجاد تعداد مشخصی پارکینگ رایگان برای مراجعان است اخذ پول پارک خودرو از مراجعان یا بسته بودن در پارکینگها خلاف بوده و ریاست شورای شهر همدان باید بر برخورد کامل با این ارگانها و نهادها تأکید نماید.

تبریزی در ادامه با بیان اینکه آلودگی نیروگاه شهید مفتح برای همدان بوده و برق برای شهرهای دیگر است، اضافه کرد: نیروگاه مفتح هزار مگاوات برق تولید میکند که همدان در ایام اوج مصرف 300 مگاوات مصرف میکند ولی 700 مگاوات به سایر استانها میرود.

*ضرورت تهیه پیوست فرهنگی و اجتماعی برای طرح پیاده راه خیابان بوعلی

علی رضایی دیگر عضو شورای اسلامی شهر همدان هم از عملکرد شهرداری در اجرای طرح پیاده راه خیابان بوعلی قدردانی کرد و گفت: تهیه پیوست فرهنگی و اجتماعی یکی از ضرورتهای راهاندازی خیابان بوعلی است که شهرداری باید در این زمینه اقدام کند.

رضایی به لایحه دولت در خصوص سهم ارزش افزوده شهرداریها در برنامه ششم توسعه هم اشاره کرد و گفت: در صورت تصویب این لایحه شهرداریها از یک نهاد عمومی و مردمی به نهاد دولتی تبدیل میشوند که این معضلی برای شهرداری‌‌های کل کشور است.

علیاکبر نظری دیگر عضو شورای شهر همدان هم با اشاره به گستره فعالیت شهرداری در خدماترسانی به شهروندان اظهار کرد: امور شهر قابل تعارف نیست و باید با جدیت در امر مدیریت شهری وارد شد.

نظری به رسیدگی به وضعیت سد معبر و ساماندهی دستفروشان سطح شهر تأکید کرد.

*همدان یکی از گزینههای میزبانی از مسابقات جهانی فوتبال هنرمندان است

در ادامه جلسه مدیرعامل باشگاه هنرمندان ایران با بیان اینکه همدان و کیش گزینه میزبانی از مسابقات جهانی فوتبال هنرمندان هستند که اولویت باشگاه هنرمندان برگزاری مسابقات در همدان است، گفت: باشگاه هنرمندان ایران بنیانگذار مسابقات جهانی هنرمندان شده و دو دوره گذشته آن را در تهران و جزیره قشم برگزار کرده است و دوره سوم مسابقات با شعار «هنر، ورزش و انسانیت» برگزار خواهد شد.

حسین یاریار با اشاره به اینکه قرار است دوره سوم مسابقات جهانی فوتبال هنرمندان با حضور 10 تیم از 24 بهمن تا اول اسفند در ایران برگزار شود، افزود: امسال بنا بر این است تا 200 هنرمند و ورزشکار مشهور دنیا برای این مسابقات به ایران سفر کنند که در این دوره از مسابقات بیانیهای برای نفی تروریسم و مبارزه با مواد مخدر صادر میشود.

یاریار با اشاره به اینکه این ورزشکاران در مجموع 50 میلیون دنبالکننده(فالوئر) در شبکه‌‌های اجتماعی دارند، اظهار کرد: صدور بیانیه و انتشار آن در شبکه‌‌های اجتماعی این افراد میتواند تأثیرگذاری بالایی داشته باشد که نباید از این موضوع به راحتی عبور کرد.

وی با بیان اینکه همدان شهری با آثار تاریخی و فرهنگی بسیاری است که اگر این هنرمندان و ورزشکاران به همدان سفر کنند میتوانند سفیران فرهنگی و گردشگری برای همدان در کشورهای خود باشند، یادآور شد: این دوره از مسابقات پخش تلویزیونی جهانی و پخش زنده اینترنتی دارد و فرصت بسیار مناسبی است که همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین در این زمینه ورود پیدا کند.

گفتنی است، در این جلسه مقرر شد تا نسبت به برگزاری مسابقه تیم فوتبال هنرمندان ایران در همدان با پیگیری هماهنگی و تصمیمگیری لازم صورت پذیرد.

 

 

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۵/١٠/١۵ تعداد بازدیـد : ٣٨٠ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۶٠  نفر کاربران آنلاین :
۱,۷۳۶,۴۵۱ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان