پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶   |   Thu September 21, 2017  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
شورا در انتخاب شهردار دیدگاه سیاسی ندارد
ضرورت تعیین تکلیف پهنه بندی ها در طرح جامع شهر
همدان در اجرای دستورالعمل ارائه انشعابات خدماتی به مناطق حاشیه ای شهر پیش رو باشد
مدیریت شهری بر اساس مطالعات و پژوهش های علمی پیش برود
کاشت یک و نیم میلیون بوته گل برای استقبال از پاییز
رایگانی خدمات اتوبوسرانی به دانش آموزان و دانشجویان در روز بازگشایی مدارس
تجهیز مجموعه آبی و تفریحی شهدای شهرداری همدان به شبکه الکترولیز
حل مشکلات حاشیه نشینی در طرح جامع شهر همدان دیده شود
ایمن سازی مدرسه ها بر اساس درجه خطرپذیری
جمع آوری روزانه 800 لیتر شیرابه زباله در همدان
     آخرین اخبار
ساماندهی 3 هزار راننده و خودرو برای سرویس مدارس همدان
اهدا 10 هزار گلدان به دانش آموزان کلاس اولی در جشن شکوفه ها
طرح جدید لباس تیم فوتبال شهرداری همدان رونمایی شد
همدان میزبان اعضای وابسته اجلاس جهانی گردشگری می شود
ضرورت تعیین تکلیف پهنه بندی ها در طرح جامع شهر
ایمن سازی مدرسه ها بر اساس درجه خطرپذیری
تجهیز مجموعه آبی و تفریحی شهدای شهرداری همدان به شبکه الکترولیز
شورا در انتخاب شهردار دیدگاه سیاسی ندارد
بهسازی اطراف 12 مدرسه به همت شهرداری همدان در آستانه مهر
جمع آوری روزانه 800 لیتر شیرابه زباله در همدان
مدیریت شهری بر اساس مطالعات و پژوهش های علمی پیش برود
رایگانی خدمات اتوبوسرانی به دانش آموزان و دانشجویان در روز بازگشایی مدارس
حل مشکلات حاشیه نشینی در طرح جامع شهر همدان دیده شود
همدان در اجرای دستورالعمل ارائه انشعابات خدماتی به مناطق حاشیه ای شهر پیش رو باشد
کاشت یک و نیم میلیون بوته گل برای استقبال از پاییز
شهردار همدان 10 روز دیگر انتخاب میشود
حضور نمایندگان مجلس در پارلمان شهر
پروازهای فرودگاه کرمانشاه به همدان منتقل می شود
مناسب سازی فضای شهری برای توان یابان اصولی باشد
راه اندازی کاروان غدیریون با ولایت تا ظهور در همدان
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۵/١٠/١٨ تعداد بازدیـد : ٢١١ نسخه چاپی
 
 
 


سازمان آتش نشانی همدان الگویی برای دیگر استان هاست

روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری همدان  : 
رئیس کمیسیون خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک و محیط زیست شورای اسلامی شهر همدان بر لزوم افتتاح ایستگاه مرکزی آتش نشانی همدان تا دهه مبارک فجر تأکید کرد.

 
 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، کامران گردان در جلسه کمیسیون خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک و محیط زیست شورا با بیان اینکه عملکرد آتشنشانی همدان قابل قبول بوده و بر مدار صحیحی در حال حرکت به جلو است، اظهار کرد: با توجه به ساختاری که در سازمان آتشنشانی همدان وجود دارد این سازمان به عنوان الگوی سایر سازمانها مطرح شده است.

گردان با بیان اینکه پیش از این سازمان آتشنشانی همدان از سایر شهرها الگو میپذیرفت، افزود: امروز میتوان سایر استانها را برای الگوگیری در این حوزه به همدان دعوت کرد.

وی با اشاره به اینکه اگر به خوبی عملکرد سازمان آتشنشانی منعکس شود، مردم با گل برای تقدیر از زحمات این افراد به ایستگاههای آتشنشانی مراجعه خواهند کرد، افزود: با توجه به زیرساختهایی که در آمادهسازی ایستگاه مرکزی انجام شده لازم است این ایستگاه برای دهه فجر به بهرهبرداری برسد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان همچنین با اشاره به اینکه حدود 15 روز دیگر در خیابان بوعلی همه اقدامات انجام خواهد شد، اظهار کرد: ساماندهی دستفروشان و کانکسها انجام شود تا دیگر مسألهای در این خیابان باقی نماند.

وی با بیان اینکه زیباسازی خیابان بوعلی نهایی و وسایل مورد نظر نصب شود، افزود: مردم خیلی منتظر هستند و انتقادات آنها نسبت به اجرای طرح کاهش یافته است، امروز شاهد آن هستیم که تقاضا برای ساماندهی سایر خیابانها از سوی شهروندان عنوان میشود و لازم است این تجربه در سایر خیابانهای اصلی شهر نیز اجرایی شود.

کامران گردان با تأکید بر تجهیز فیزیکی مدیریت بحران شهرداری همدان، اضافه کرد: مقرر شده ستاد مدیریت بحران شهرستان در این مرکز مستقر شود و لازم است تجهیز این مرکز در اولویت بودجه سال 96 لحاظ شود.

گردان به مطالبات شهرداری از ادارات و سازمانهای دولتی اشاره کرد و گفت: باید در راستای احقاق حق و حقوق شهرداری از ادارات دولتی با جدیت وارد شده و در صورت امکان با تأکید مدیریت ارشد در جهت اخذ این بدهیها اقدام کرد؛ چراکه این امر احقاق حقوق شهروندان است.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز با بیان اینکه آتشنشانی به عنوان الگوی سازمانهای دیگر شهرداری میتواند مطرح شود، گفت: روزانه چندین عملیات توسط سازمان آتشنشانی انجام میشود که همین مسأله آتشنشانان را با خطرات بسیاری روبهرو کرده است.

محمدرضا الیاسی با اشاره به اینکه بودجه آتشنشانی ابتدا در کمیسیون خدمات شهری چکشکاری و بعد برای کمیسیون بودجه ارسال شود، اظهار کرد: دو سازمان اتوبوسرانی و آتشنشانی بیشترین خدمات را به مردم ارائه داده و کمترین حقوق را دریافت میکنند.

وی تأکید کرد: برای سال آینده باید بودجه مورد نیاز در راستای تأمین تجهیزات لازم آتشنشانان تصویب و اجرایی شود.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایهگذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان هم در این جلسه از زحمات مدیریت و نیروهای سازمان آتشنشانی تشکر کرد و خطاب به آتشنشانان گفت: از خودگذشتگی و ایثار شما آتشنشانان است که باعث موفقیت شما شده و نوع خدمت و از خودگذشتگی شما باعث شده که مورد احترام همگان باشید.

محمد تبریزی با اشاره به اینکه آتشنشانان در مقابل خدماتی که ارائه میدهند حقوق و مزایای کمی دریافت میکنند، افزود: لازم است شهرداری در زمینه تأمین حقوق و مزایای این افراد و پاکبانان با جدیت وارد شود تا به نوعی جبران زحمات این ایثارگران بیمنت باشد.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان هم با اشاره به اینکه ساماندهی خیابان بوعلی در دست اقدام است، اضافه کرد: خریداری مبلمان شهری و نصب آنها در حال انجام است و در ایام دهه فجر به افتتاح خواهد رسید.

مجید درویشی با بیان اینکه آتشنشانی همدان در حال رسیدن به استانداردهای تعریف شده است، افزود: در حوزه نیروی انسانی و امکانات، همدان جزء سه کلانشهر اول کشور است.

درویشی با اشاره به اینکه آتشنشانی همدان به عنوان الگو در برخی از موارد برای سایر شهرها مطرح است، گفت: برای بهروزرسانی به امکانات بیشتری نیاز داریم به عنوان مثال نیازمند نردبان 52 متری برای خدماترسانی به ساختمانهای بلندمرتبه هستیم.

وی با اشاره به اینکه ایستگاه مرکزی آتشنشانی به تجهیز نیاز دارد، اظهار کرد: البته بودجه کافی فراهم نیست و امیدواریم بتوانیم هرچه سریعتر شرایط لازم را فراهم کنیم.

در ادامه مدیرعامل سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی همدان با بیان اینکه امیدواریم آتشنشانی جزء مشاغل سخت و زیانآور شناخته شود، گفت: انتظار میرود اگر آتشنشانان با سانحه مواجه شوند به عنوان «شهید» یا «جانباز» شناخته شوند که رایزنی با نمایندگان مجلس برای تصویب این لایحه انجام شده است.

محمدرضا بیاناتی با بیان اینکه امسال سال خوبی برای آتشنشانان در سراسر کشور نبود، اضافه کرد: بسیاری از آتشنشانان در سراسر کشور جان خود را در اثر حوادث از دست دادند.

بیاناتی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت و عملکرد سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری همدان با اشاره به اینکه تأکید شده که زیاد از آژیر هنگام انجام عملیات استفاده نشود تا در شهر التهاب ایجاد نشود، ادامه داد: در 9 ماهه سال جاری، 2 هزار و 41 عملیات انجام شده که اگر برای همه آن به طور کامل از آژیر استفاده میشد شهروندان در التهاب قرار میگرفتند.

مدیرعامل سازمان آتشنشانی همدان با بیان اینکه با اشاره به اینکه حقوق کارکنان آتشنشانی کمترین میزان پرداختی حقوق بین کارکنان شهرداری است، اظهار کرد: در همدان از استاندارد عملیاتی برخوردار هستیم اما استاندارد ایستگاهی نداریم و باید یک ایستگاه موقت در مرکز شهر ایجاد کنیم؛ زیرا ایستگاههای موجود در حال حاضر پاسخگوی نیازهای بافت مرکزی شهر نیست.

بیاناتی با تأکید بر اینکه مردم هرجا احساس خطر میکنند با آتشنشانی تماس میگیرند، خاطرنشان کرد: 50 نیروی جدید ظرف 45 روز آموزش تئوری و عملی دیدند.

بیاناتی گفت: در حال حاضر به یک تانکر 30 هزار لیتری آب نیاز داریم، اگر همکاران ما در حادثه میدان امام(ره) ایثار نکرده بودند با امکانات موجود در همدان امکان مهار حادثه وجود نداشت.

وی با تأکید بر اینکه همه ساختمانهای اداری را بازدید و موارد ایمنی را گوشزد کردیم، اظهار کرد: ساختمانهای شهرداری مشکل بسیاری داشتند که باید این موارد اصلاح شود.

مدیرعامل سازمان آتشنشانی همدان با تأکید بر اینکه مقررات ملی ساختمان سختگیرانهتر شده و سازمانهای آتشنشانی متولی کنترل نظارت و اجرا هستند، افزود: در این بخش هیچ دستگاهی حق ورود ندارد تا آسیبها کاهش یابد.

وی با بیان اینکه در حوزه مالی مشکلات جدی پیدا کردیم، تصریح کرد: پیش از این متقاضیان دریافت کاربری تجاری به آتشنشانی مراجعه میکردند اما امروز این گلوگاه را برداشتند و آتشنشانی با مشکلاتی مواجه شده است.

بیاناتی با بیان اینکه نامه نوشته شده که تجهیزات آتشنشانی در ساختمانها استاندارد شود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر تجهیزات مناسبی در ساختمانها نصب نمیشود.

مدیرعامل سازمان آتشنشانی همدان در ادامه با تأکید بر اینکه تنها سازمانی که تعمیر و نگهداری ماشینآلات را خودش انجام میدهد، آتشنشانی است، گفت: استانهای دیگر برای تعمیر ماشینآلات خود به همدان مراجعه میکنند.

بیاناتی با تأکید بر اینکه سازمان در حوزه انفورماتیک کاملاً خودکفا است، افزود: بیشترین قهرمانان مسابقات ورزشی شهرداری کلانشهرها آتشنشانان بوده و همه ایستگاهها دارای امکانات ورزشی هستند.

 

 

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۵/١٠/١٨ تعداد بازدیـد : ٢١١ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2017  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣٣  نفر کاربران آنلاین :
۱,۳۷۴,۳۱۰ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان