پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶   |   Thu September 21, 2017  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
شورا در انتخاب شهردار دیدگاه سیاسی ندارد
ضرورت تعیین تکلیف پهنه بندی ها در طرح جامع شهر
همدان در اجرای دستورالعمل ارائه انشعابات خدماتی به مناطق حاشیه ای شهر پیش رو باشد
مدیریت شهری بر اساس مطالعات و پژوهش های علمی پیش برود
کاشت یک و نیم میلیون بوته گل برای استقبال از پاییز
رایگانی خدمات اتوبوسرانی به دانش آموزان و دانشجویان در روز بازگشایی مدارس
تجهیز مجموعه آبی و تفریحی شهدای شهرداری همدان به شبکه الکترولیز
حل مشکلات حاشیه نشینی در طرح جامع شهر همدان دیده شود
ایمن سازی مدرسه ها بر اساس درجه خطرپذیری
جمع آوری روزانه 800 لیتر شیرابه زباله در همدان
     آخرین اخبار
ساماندهی 3 هزار راننده و خودرو برای سرویس مدارس همدان
اهدا 10 هزار گلدان به دانش آموزان کلاس اولی در جشن شکوفه ها
طرح جدید لباس تیم فوتبال شهرداری همدان رونمایی شد
همدان میزبان اعضای وابسته اجلاس جهانی گردشگری می شود
ضرورت تعیین تکلیف پهنه بندی ها در طرح جامع شهر
ایمن سازی مدرسه ها بر اساس درجه خطرپذیری
تجهیز مجموعه آبی و تفریحی شهدای شهرداری همدان به شبکه الکترولیز
شورا در انتخاب شهردار دیدگاه سیاسی ندارد
بهسازی اطراف 12 مدرسه به همت شهرداری همدان در آستانه مهر
جمع آوری روزانه 800 لیتر شیرابه زباله در همدان
مدیریت شهری بر اساس مطالعات و پژوهش های علمی پیش برود
رایگانی خدمات اتوبوسرانی به دانش آموزان و دانشجویان در روز بازگشایی مدارس
حل مشکلات حاشیه نشینی در طرح جامع شهر همدان دیده شود
همدان در اجرای دستورالعمل ارائه انشعابات خدماتی به مناطق حاشیه ای شهر پیش رو باشد
کاشت یک و نیم میلیون بوته گل برای استقبال از پاییز
شهردار همدان 10 روز دیگر انتخاب میشود
حضور نمایندگان مجلس در پارلمان شهر
پروازهای فرودگاه کرمانشاه به همدان منتقل می شود
مناسب سازی فضای شهری برای توان یابان اصولی باشد
راه اندازی کاروان غدیریون با ولایت تا ظهور در همدان
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۵/١٠/٢٠ تعداد بازدیـد : ١١٠ نسخه چاپی
 
 
 


دریافت 833 میلیارد تومان از اعتبارات سفر هیأت دولت به همدان

روزنامه هگمتانه  : 
مشاور استاندار و دبیر ستاد استانی پیگیری مصوبات سفر هیأت دولت با بیان اینکه 44 پروژه عمرانی از سفر هیأت دولت به استان تصویب شده است، گفت: مجموع اعتبارات این پروژه ها 857 میلیارد تومان بوده که تاکنون 833 میلیارد تومان دریافت شده است.

 
 

کمیته برنامهریزی شهرستان همدان با حضور مشاور استاندار و دبیر ستاد استانی پیگیری مصوبات سفر هیأت دولت و به منظور بررسی پروژهها و روند اجرایی و میزان اعتبارات آنها تشکیل شد که در این جلسه خسرو سامری، مشاور استاندار و دبیر ستاد استانی پیگیری مصوبات سفر هیأت دولت با بیان اینکه در سفر یک روزه هیأت دولت به استان همدان 44 پروژه عمرانی به تصویب رسید و در تاریخ 12 آبان سال گذشته اعتبار این پروژهها به طور رسمی به استان ابلاغ شد، اظهار کرد: میزان اعتبار ابلاغ شده برای این تعداد پروژه 857 میلیارد تومان است که در سال گذشته و امسال 833 میلیارد تومان از این اعتبار به صورت نقدی، اوراق مشارکت و اسناد و... ابلاغ تخصیص یافته است.

وی با اشاره به اینکه برخی پروژهها مانند راهآهن تهران- همدان و یا بیمارستان اکباتان اعتبارات خود را دریافت کردند، ابراز کرد: برخی پروژهها مانند راهآهن و یا پارک علم و فناوری که اعتبارات ملی دارند باید به جد پیگیر جذب اعتبار باشند.

سامری با بیان این مطلب که از 44 پروژه در استان همدان، 10 پروژه دارای پیشرفت فیزیکی 100 درصدی و هشت پروژه پیشرفت فیزیکی بالای 70 درصد دارند، افزود: 15 پروژه داری پیشرفت فیزیکی بین 50 تا 70 درصد و بقیه زیر 50 درصد است که امیدواریم با جذب اعتبارات این پروژهها نیز پیشرفت کنند.

وی در ادامه سخنانش با بیان اینکه برخی پروژهها مانند تصفیه خانه ملایر و تویسرکان به بخش خصوصی واگذار شده است، عنوان کرد: تصفیه خانه ملایر با اعتبار 43 میلیارد تومان و تصفیه خانه تویسرکان با 30 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز به بخش خصوصی واگذار شد بدین صورت که بخش خصوصی پس از انجام کار، آب تولید شده از تصفیه خانه را به دولت میفروشد.

مشاور استاندار و دبیر ستاد استانی پیگیری مصوبات سفر هیأت دولت به پروژه میدان میوه و ترهبار شهر همدان اشاره کرد و با بیان اینکه این پروژه میتواند بارانداز غرب کشور باشد، تصریح کرد: کارهای اجرایی این پروژه نیز با مشارکت شهرداری همدان و شورای اسلامی شهر و با برآورد هزینه اولیه 170 میلیارد تومان توسط بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران آغاز شده است.

خسرو سامری به پروژههای مربوط به شهرستان همدان از سفر هیأت دولت به استان اشاره و بیان کرد: 19 پروژه در شهرستان همدان تعریف شده است که البته برخی مانند کنار گذر غربی و پارک علم و فناوری، جنبه استانی دارند.

وی با بیان این موضوع که دو پروژه چهار خطه کردن همدان-علیصدر و فاضلاب شهر فامنین نیز جزو پروژههای جدید است، گفت: چهار خطه کردن محور همدان- علیصدر که یک محور گردشگری و مهم است در ردیف اعتباری سال 96 قرار گرفته است.

این مسؤول میزان اعتبار 19 پروژه شهرستان همدان را 520 میلیارد تومان عنوان کرد و با بیان اینکه تاکنون بیش از 492 میلیارد تومان آن ابلاغ شده است، گفت: بدین ترتیب از میزان اعتبار مربوط به پروژههای شهرستان همدان 94 درصد تخصیص داده شده است.

سامری یکی از پروژههای بزرگ در شهرستان همدان را اضافه شدن 905 تخت بیمارستانی به تختهای بیمارستانهای همدان عنوان کرد و گفت: 210 تخت در بیمارستان فرشچیان افتتاح شد که قرار است 50 تخت نیز در قسمت سوانح سوختگی بیمارستان بعثت و 220 تخت نیز در بیمارستان اکباتان راه اندازی شود.

*راهاندازی بخش سوانح سوختگی بیمارستان بعثت تا پایان سال جاری

وی در این خصوص اظهار کرد: پروژه 50 تختی بخش سوانح و سوختگی بیمارستان بعثت که در حال حاضر 9 و نیم میلیارد تومان اعتبار ابلاغی دارد باید قبل از پایان سال به بهرهبرداری برسد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه 200 میلیارد تومان اعتبار برای راهآهن تهران – همدان در نظر گرفته شده است، بیان کرد: تاکنون 176 کیلومتر آن ریلگذاری شده است که با تخصیص این اعتبار 90 کیلومتر باقی مانده نیز از دو طرف ریلگذاری میشود تا این پروژه به زودی به اتمام برسد.

سامری پروژه راهآهن را از پروژههای مهم استان همدان معرفی کرد و با اشاره به اینکه زیرسازی پروژه 98 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: ایستگاه اصلی این پروژه نیز باید سریع پیگیری شود تا با تخصیص اعتبار ایستگاه راهآهن همدان راهاندازی شود.

این مسؤول همچنین با بیان اینکه اقدامات خوبی در راستای پروژههای آبی صورت گرفته است، بیان کرد: 40 میلیارد تومان اعتبار برای برخورداری25 درصد جمعیت روستایی استان از آب سالم هزینه شده است.

در ادامه جلسه فرماندار همدان نیز با اشاره به اینکه در سفر ریاست جمهوری به همدان اعتبارات خوبی به پروژهها اختصاص یافت، گفت: برخی از این پروژهها مانند کنارگذر غربی که باعث کاهش بار ترافیکی در شهرستان همدان میشود در اولویت کار قرار دارد.

علی تعالی با اشاره به راه اندازی بیمارستان قلب فرشچیان به عنوان یکی از طرحهای مهم در همدان بیان کرد: بیمارستان اکباتان یکی دیگر از پروژههای اصلی است که در حال حاضر 52 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی ابراز کرد: با تکمیل راهآهن تهران – همدان اتفاق مثبتی در توسعه و عمران همدان خواهد افتاد.

محمد رضیعی مدیر امور آب شهرستان همدان نیز در این جلسه به آبرسانی از درهمرادبیگ به همدان اشاره کرد و با بیان اینکه این پروژه برای اتمام به 7 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، گفت: کل پروژه هفت هزار و 958 کیلومتر است که البته فاز نخست آن به پایان رسیده و در حال حاضر فاز دوم بیش از 34 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان هم در این جلسه به انجام پروژههای آبیاری تحت فشار در شهرستان اشاره کرد و گفت: میزان پوشش اراضی شهرستان برای آبیاری تحت فشار 100 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

جواد رشیدی با بیان اینکه با انجام روشهای نوین آبیاری میزان مصرف آب در ازای هر یک کیلوگرم سیبزمینی از 250 لیتر بر ثانیه به 150 لیتر بر ثانیه رسیده است، بیان کرد: این در حالی است که هیچ کاهشی در میزان تولید نداشتیم.

نجفی، معاون مدیر برنامهریزی، بودجه و پایش  عملکرد دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز در این جلسه در مورد پروژه 50 تخت خوابی بخش سوانح سوختگی بیمارستان بعثت همدان گفت: این پروژه از سال 87 آغاز شده و تا سال 93، پنج میلیارد تومان اعتبار دریافت شده بود که در سال 94 نیز سه میلیارد اعتبار دریافت کرد و در حال حاضر 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

در ادامه این جلسه پروژههای دانشگاه بوعلی سینا همدان مربوط به ساخت دانشکده شیمی با ابلاغ اعتبار سه و نیم میلیارد تومان با 80 درصد پیشرفت فیزیکی و دانشکده فنی مهندسی با ابلاغ اعتبار پنج میلیارد و 700 میلیون تومان با 60 درصد پیشرفت فیزیکی مورد بررسی قرار گرفت، همچنین ساختمان اداره کل بازرسی استان همدان که از سال 89 آغاز شده و در حال حاضر 5 میلیارد تومان اعتبار برای آن ابلاغ شده است مورد بررسی قرار گرفت.

پروژه جمعآوری فاضلاب روستاهای ارزانفود، یلفان و ابرو با هفت و نیم میلیارد تومان اعتبار نیز مورد بررسی قرار گرفت که حسین آذرتکین، مدیر آب و فاضلاب شهرستان همدان در این جلسه با بیان اینکه 40 میلیارد تومان اعتبار برای انجام خطوط انتقال آب و فاضلاب روستاهای کوزره و سماوک و سنگستان هزینه شده است، بیان کرد: 10 روستای شهرستان همدان از اعتبارات سفر ریاست جمهوری از خطوط انتقال آب و فاضلاب بهرهمند شدند که در مجموع 38 هزار و 500 نفر از آبرسانی آن بهرهمند شدند.

هاشمی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان نیز گفت: تمام خطوط انتقال آب برای 800 خانوار روستای ارزانفود انجام شده است و در روستاهای ابرو و یلفان نیز خطوط انتقال آب و فاضلاب اجرا شده است.

رسولی نماینده منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان نیز در مورد پروژههای آبخیز داری ابراز کرد: هزار و 862 هکتار پروژه آبخیزداری تعهد استان بوده که حوزه سد اکباتان مربوط به شهرستان همدان است.

وی در این مورد بیان کرد: اعتبار مورد نیاز برای انجام این پروژه یک میلیارد و 233 میلیون تومان است که تاکنون 35 درصد تخصیص داده شده است و 54 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

پس از پایان جلسه کمیته برنامهریزی از پروژههای بیمارستان اکباتان همدان و کنارگذر غربی همدان بازدید شد که مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان در حاشیه بازدید از پروژه بیمارستان اکباتان با بیان اینکه ساخت این بیمارستان 200 تختخوابی از سال 1387 آغاز شده است، گفت: تا سال 1394، 16 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت این بیمارستان هزینه شده است.

*اختصاص 31 میلیارد تومان اعتبار به پروژه بیمارستان اکباتان همدان

فرهاد فرزانه با تأکید بر اینکه در حال حاضر برای ادامه این پروژه مشکلی وجود ندارد میزان پیشرفت این طرح را 52 درصد اعلام کرد و با بیان اینکه مساحت پروژه بیمارستان اکباتان 26 هزار و 100 مترمربع است، گفت: در حال حاضر 31 میلیارد تومان اعتبار از محل سفر هیأت دولت به همدان برای این پروژه اباغ شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 90 نفر در این پروژه فعال هستند، ابراز کرد: پیشبینی میشود بیمارستان اکباتان در سال 98 به پایان برسد.

این مسؤول به سایر پروژههای بیمارستانی از جمله بیمارستان بهار و تویسرکان نیز اشاره کرد و با بیان اینکه بیمارستان شهر بهار تا سال آینده به اتمام میرسد، افزود: بیمارستان تویسرکان و نهاوند نیز در حال ساخت است که بیمارستان نهاوند به زودی به پایان میرسد.

فرزانه با بیان اینکه بیمارستان نهاوند تا پایان سال جاری به بهرهبرداری میرسد، گفت: برای این بیمارستان 15 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی افزود: بیمارستان تویسرکان نیز دارای 45 درصد پیشرفت فیزیکی است که 15 میلیارد و 800 میلیون تومان امسال برای آن در نظر گرفته شده است.

همچنین مشاور استاندار و دبیر ستاد استانی پیگیری مصوبات سفر هیأت دولت در بازدید از پروژه کنارگذر غربی همدان با بیان اینکه با راهاندازی این کنارگذر مشکلات ترافیکی همدان حل میشود، عنوان کرد: فاز نخست این پروژه خرداد ماه سال آینده به بهرهبرداری میرسد.

خسرو سامری با اشاره به اینکه 37 میلیارد تومان اعتبار از محل سفر ریاست جمهوری برای این پروژه تعیین شده است، گفت: کل برآورد پروژه 90 میلیارد تومان است که تاکنون 45 میلیارد تومان برای آن هزینه شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه طول کل این پروژه 27 و نیم کیلومتر است، ابراز کرد: فاز نخست این پروژه 13 کیلومتر است که این پروژه از پلیس راه همدان آغاز و تا جاده لالجین- لتگاه ادامه دارد.

 

 

 

 

 

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۵/١٠/٢٠ تعداد بازدیـد : ١١٠ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2017  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣٣  نفر کاربران آنلاین :
۱,۳۷۴,۳۰۹ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان