دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷   |   Mon April 23, 2018  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
تصویب اجرای طرح " بهنام " در صحن شورا
توسعه گردشگری بینالمللی مهمترین هدف شهرداری همدان
ضرورت استفاده از فناوری های جدید در خدمات رسانی به شهروندان
سایت دفن زباله همدان با هزینه بیش از 100میلیارد ریال ساماندهی می شود
گسترش تعامل و روابط بین مدیریت شهری همدان با جمهوری چک
کاشت درخت در معابر اصلی شهر
ارائه گزارش تفریغ بودجه سال 96 شهرداری همدان تا پایان اردیبهشت ماه
جمع آوری متکدیان با هدف ایجاد فضای مناسب در شهر
نقش مهم مرکز کنترل ترافیک در مدیریت شهری
احتمال افزایش حاشیه نشینی با افزودن حلقه سوم شهر همدان
     آخرین اخبار
تجلیل از ایثارگران شهرداری همدان
جمع آوری دست فروشان گنجنامه استمرار یابد
نشست مدیریت بحران شهرداری همدان برگزار شد
راه اندازی پویش جمع آوری پسماندهای محوطه گنجنامه
رشد گردشگری همدان در گرو مطالبه گری مردم و همت مسؤولان
43 تالار نمایش میزبان نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی
ایجاد نماد نخستین مجلس فواید عامه شهر همدان
تسریع در راه اندازی خزانه داری شهرداری
ضرورت تغییر فرهنگ در کاهش تولید زباله
بهره برداری از 60 پروژه بهداشتی تا پایان خردادماه در همدان
رویداد 2018 فرصتی مناسب برای معرفی ظرفیت های همدان در سطح بین المللی است
ورود به املاک شهروندان بدون حکم قضایی غیرقانونی است
مشارکت مردم و مسؤولان چشم انداز بیست ساله و اهداف کلانِ شهر را ترسیم می کند
ضعف ایمنی مراکز خرید همدان شناسایی شد
مدیران همدان آمارها را پنهان می کنند
اگر از معاینه گروهی پزشکان شکایت شود پیگیری می کنیم
راه اندازی مرکز قلب بیمارستان بوعلی همدان
گسترش تعامل و روابط بین مدیریت شهری همدان با جمهوری چک
توجه به مباحث علمی در ارائه آموزش های شهروندی
احتمال افزایش حاشیه نشینی با افزودن حلقه سوم شهر همدان
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۵/١٠/٢٣ تعداد بازدیـد : ١۶۴ نسخه چاپی
 
 
 


جان باختن 67 عابر پیاده در معابر شهری

روزنامه هگمتانه  : 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان با بیان اینکه 67 نفر در حوادث رانندگی و در معابر شهری استان فوت کردند، گفت: از این تعداد 40 فقره در همدان است.

 
 

سرهنگ علی فکری در نشست خبری خود با بیان اینکه استان همدان طی شش ماه نخست سال جاری در کاهش تصادفات درون شهری، رتبه سوم کشوری را کسب کرد، اظهار کرد: اما در سه ماه بعد وضعیت تصادفات تغییر یافت، به طوری که در 9 ماه نخست امسال 67 نفر در حودث رانندگی و معابر شهری استان فوت کردند که در مقایسه با 70 نفر فوتی در مدت مشابه سال گذشته با کاهش چهار درصدی روبرو است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین تصادفات متوجه عابران پیاده با 39 نفر فوت شده است، گفت: بعد از عابران پیاده بیشتر فوتشدگان تصادفات به راکبان موتورسیکلت و با تعداد 16 نفر بر میگردد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان در ادامه با بیان این موضوع که بحث ایمنی عابران پیاده نیاز به بازنگری دارد، افزود: با ایجاد کمربندی در بلوارهای شهید مطهری، یادگار امام، شهید همدانی (فرودگاه)، آیتا... نجفی، شهید احمدیروشن و بعثت میزان سرعت افزایش یافته اما ایمنسازی برای عبور عابران پیاده انجام نشده است.

سرهنگ فکری گفت: این مسیرها باید ایمنسازی انجام میشد که انجام نشد و متأسفانه تصادفات عابران پیاده افزایش یافته است در حالی که توجه به ایمنی یک اصل مهم بوده که باید در کنار افزایش سرعت انجام شود.

وی با تأکید بر اینکه در شهر همدان پل روگذر و محل امن برای عبور عابر پیاده کمبود داریم، عنوان کرد: یکی از مطالبات پلیس ایمنسازی معابر شهری است که البته اقداماتی انجام شده اما پاسخگوی جمعیت و وضعیت ترافیکی همدان نیست.

*بیشترین تصادفات فوتی با تعداد 40 فقره در شهر همدان است

وی با اشاره به اینکه بیشترین تصادفات فوتی با تعداد 40 فقره در شهر همدان است، ابراز کرد: بیشترین تصادفات فوتی در بلوار شهید همدانی (فرودگاه) اتفاق افتاده که از میدان فرودگاه تا میدان سپاه را شامل میشود و یکی از مخاطرهآمیزترین بلوارهای همدان بوده که 6 فقره از تصادفات فوتی در این بلوار اتفاق افتاده است.

سرهنگ فکری در همین خصوص اضافه کرد: دو خط عبوری به بلوار فرودگاه اضافه شده است و باند رفت آن نیز در حال تعریض است در حالی که مباحث ایمنی برای آن در نظر گرفته نشده است و هیچ گذرگاه عابر پیاده در این قسمت وجود ندارد.

وی ادامه داد: وقتی که خودروها به میدان فرودگاه میرسند با یک بلوار عریض و بزرگ مواجه میشوند؛ بنابراین با سرعت هر چه تمام حرکت میکنند و عابران برای عبور از عرض این بلوار با مشکل مواجه میشوند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان با بیان اینکه مأموران پلیس در حد توان این بلوار را کنترل میکنند اما نمیتوان به صورت 24 ساعته آن را کنترل کرد، افزود: جان مردم در این بلوار در خطر است و علاوه بر آن احشام و حیواناتی که از این بلوار عبور میکنند.

سرهنگ فکری اظهار کرد: ما نامهای هم به استانداری و هم به شهرداری نوشتیم مبنی بر اینکه مخالف تعریض باند خروجی کوی فرهنگیان تا بلوار شهید همدانی هستیم.

وی تأکید کرد: تعریض بلوار باید همراه با فنس کشی برای عبور عابر پیاده و احشام باشد و دیده میشود که راننده با سرعت بالا در مواجهه با عبور احشام نتوانسته سرعت خود را کنترل کند و منجر به واژگونی خودرو میشود.

این مسؤول با بیان اینکه عبور کامیون و خودروهای سنگین در این بلوارها زیاد است، ابراز کرد: ایمنسازی معابر و بلوارهای سطح شهر خواستهای است که از مسؤولان داریم و متأسفانه به علت ایمن نبودن معابر 67 نفر در معابر شهری استان و 40 نفر در معابر شهر همدان جان خود را از دست دادند.

سرهنگ فکری گفت: تعداد تصادفات فوتی در بلوار شهید مطهری همدان 3 فقره، بلوار آیتا... نجفی 3 فقره و بلوار کربلا و شهید احمدیروشن دو فقره است.

*تمام بلوارها و میادین شهر همدان زیر چتر دوربین کنترل قرار دارند

وی در بخش دیگری از سخنانش از نصب 52 دستگاه دوربین کنترل سرعت ثبت تخلف در شهر همدان خبر داد و با بیان اینکه میادین و حریم آنها، تقاطعها، بلوارهای شهر زیر چتر دوربین قرار دارند، اضافه کرد: تعداد این دوربینها به زودی به 75 دستگاه افزایش مییابد و البته در ملایر نیز 10 دستگاه دوربین نصب شده است.

این مسؤول میزان سرعت مجاز در بلوار ارم را 50 کیلومتر اعلام کرد و با اشاره به اینکه سرعتهای بیش از این نیز مشمول جریمه میشود، گفت: بستن کمربند برای راننده و سرنشینان اجباری بوده و عدم رعایت این قانون منجر به اعمال قانون میشود که در 9 ماه سال جاری 21 هزار و 541 فقره اعمال قانون در مورد نبستن کمربند ایمنی انجام شده است.

سرهنگ فکری بهروزرسانی در اعمال قانون را از دیگر اهداف پلیس دانست و با بیان اینکه سعی میشود به افرادی که جریمه میشوند پیامک ارسال شود، ابراز کرد: برچسبهایی که شهرداری به برخی خودروها برای وارد شدن به محدوده طرح ترافیک میدهد دارای هلوگرام بوده که دوربینهای ثبت تخلف در صورت مشاهده هلوگرام آن را جریمه نمیکنند.

وی به ساماندهی خودروهای سنگین در بلوار شاهد هم اشاره کرد و با بیان اینکه شهرداری همدان محلی را برای استقرار این خودروها در نظر گرفت و پارکینگ بزرگی برای آن ساخته شد، عنوان کرد: برای ساماندهی وانتبارها آنها را از بلوار آیتا... نجفی جمع کردیم اما دیدیم که به قسمتهای دیگر شهر مانند بلوار یادگار امام و... رفتند و تا زمانی که وانت بارها ساماندهی نشوند و محلی برای آنها نباشد وضعیت همینطور میماند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان در مورد تخلف موتورسوران نیز گفت: طرحی را با همراهی کلانتریها و یگان امداد و ویژه انجام دادیم که آمار توقیف موتورسیکلت به 22 هزار دستگاه رسید که نسبت به سال گذشته آمار کشتهشدگان راکبان موتورسیکلت به 6 نفر رسید.

سرهنگ فکری با اشاره به اینکه 5 نفر راننده به علت واژگونی خودرو جان خود را از دست دادند، تعداد مجروحان تصادفات جرحی در 9 ماه سال جاری را دو هزار و 621 نفر اعلام و بیان کرد: بیشترین مجروحان تصادفات عابران پیاده با تعداد 897 نفر هستند.

وی تعداد مجروحان سرنشین خودرو را 316 نفر عنوان کرد و گفت: نبستن کمربند ایمنی علت اصلی مجروح شدن رانندهها و سرنشینان است.

وی بیشترین علل تصادفات را بیتوجهی به جلو، عدم رعایت حق تقدم عبور، انحراف به چپ و راست و حرکت با دنده عقب اعلام کرد و گفت: بیشترین وسایل نقلیه مقصر در تصادفات سواریها با تعداد یک هزار و 934 مورد، موتورسیکلت 452 مورد، وانت بار 204 مورد و اتوبوس 21 مورد و مینیبوس 11 مورد است.

*جوانان بیشترین مقصران بروز تصادفات هستند

سرهنگ فکری با بیان این مطلب که بیشترین تصادفات منجر به جرح و فوت در کمربندیهای شهر و حلقه سوم اتفاق افتاده است، ابراز کرد: 75 درصد کشته شدگان در تصادفات مرد و 25 درصد زن هستند و 79 درصد تصادفات زمانی رخ میدهد که هوا خوب است.

وی در مورد سن افرادی که در تصادفات مقصر بودند نیز عنوان کرد: افراد 18 تا 24 سال، 19 درصد و 25 تا 34 سال 34 درصد و 35 تا 45 سال 22 درصد و 45 سال به بالا 22 درصد تصادفات را منجر شدند که این موضوع نشان دهنده این است که بیشتر جوانان مقصر در تصادف هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه تغییری در عامل میزان سواد بر تصادف اتفاق افتاده است، گفت: قبلاً بیسوادی بیشترین عامل در بروز تصادف را داشت در حالی که در 9 ماه سال جاری علت تصادفات بر حسب میزان تحصیلات 15 درصد ابتدایی، 9 درصد بیسوادی، 14 درصد لیسانس و 36 درصد دیپلم است و این به دلیل آموزشهایی بوده که پلیس همدان در روستاها، مساجد، مدارس و تلویزیون، رادیو و نصب بنر انجام داده است.

سرهنگ فکری از صدور 85 هزار و 369 جلد گواهینامه در 9 ماه سال جاری خبر داد و ابراز کرد: 31 هزار و 181 جلد از این گواهینامهها برای بار اول و 47 هزار و 835 تعویضی و 5 هزار و 113 مورد المثنی و بیش از 300 مورد برای ادوات کشاورزی است.

وی در ادامه به بازدید فنی از 55 هزار دستگاه خودرو، شمارهگذاری هفت هزار دستگاه موتورسیکلت و شمارهگذاری هفت هزار و 799 دستگاه خودرو اشاره و اظهار کرد: هزار و 362 دستگاه وسیله نقلیه به مراجع قضایی برای تعویض پلاک و... ارجاع شده است.

*توقیف 897 دستگاه خودرو به علت داشتن خلافی بالای یک میلیون تومان

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان به توقیف 897 دستگاه خودرو به علت داشتن خلافی بالای یک میلیون تومان اشاره کرد و گفت: افراد برای دریافت میزان خلافی میتوانند شمارههای پشت کارت خودروی خود را به سامانه 11012020 ارسال کنند و به صورت برخط از میزان خلافی خود آگاه شوند.

سرهنگ فکری در مورد تخلفات نمره منفی هم بیان کرد: کسانی که گواهینامه آنها نمره منفی گرفته برای بار اول سه ماه و بار دوم شش ماه گواهینامه شان توقیف میشود و برای بار سوم گواهینامه آنها ابطال میشود که در صورت رانندگی به عنوان فرد بدون گواهینامه محسوب میشوند.

وی با بیان اینکه 49 جلد گواهینامه نمره منفی در 9 ماه امسال توقیف شده است، گفت: 364 دستگاه خودرو نیز به علت انجام حرکات مخاطرهآمیز مانند انحراف به چپ، سرعت و سبقت غیر مجاز توقیف شدند.

وی اذعان کرد: دستگاهها و شرکتهایی که در بروز تصادف دخیل باشند باید سهمیه 50 درصدی خود را از جریمه پرداخت کنند که تا کنون 6 مورد در همدان اعمال قانون شده است.

 

 

 

 

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۵/١٠/٢٣ تعداد بازدیـد : ١۶۴ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢۵  نفر کاربران آنلاین :
۱,۶۶۰,۱۳۶ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان