چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷   |   Wed July 18, 2018  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
تسریع در اجرای طرح جداره سازی پیاده راه بوعلی
برون سپاری بخشی از امور پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری به بخش خصوصی
ضرورت توجه به ظرفيت تپه عباس آباد در رونق گردشگري
قاطعیت در برخورد با متخلفان شهری
میدان میوه و تره بار جدید همدان ظرفیت پوشش غرب کشور را دارد
تسریع در خدمات رسانی بهتر به شهروندان کوی گلستان
اجرای سایت موزه پیاده راه میدان امام(ره) منتظر نظر میراث فرهنگی
راه اندازی فرهنگسرای کسب وکار و کارآفرینی در شهر
امکان عرضه محصولات خانگی در روزبازارهای همدان با اجرای طرح بهنام
اختصاص 18 ميليارد تومان به موزه منطقه اي غرب کشور
     آخرین اخبار
400 میلیارد تومان اعتبار پروژه های همدان
بازگشت به اسلام با اولویت مسائل حاکمیتی تنها راه نجات امروز جامعه ما است
امحای بیش از 5 هزار مورد دیوارنویسی، پوستر و پرده غیرمجاز در شهر
زمینه موفقیت تیم فوتبال شهرداری همدان مهیاست
امکان قطعی چند نوبته برق در روز
میدان میوه و تره بار جدید همدان ظرفیت پوشش غرب کشور را دارد
آغاز جشنواره عکس شهروند برگزیده همدان
افزایش 14 درصدی کرایه اتوبوس های شهری
برگزاری نشست سراسری کمیته های تخصصی مرکز پژوهش های شورا برای نخستین بار
موفقیت شهرداری همدان در تبدیل شدن به نهادی فرهنگی
مأموران رفع سد معبر حق برخورد فیزیکی ندارند
اجرای 50 درصد خصوصی سازی خدمات ناوگان اتوبوسرانی
بیداد گرانی میوه در بازار همدان
آغاز عملیات اجرایی تعیین عرصه و حریم «خندان تپه» در همدان
اجتماع بزرگ مردمي "حافظان حرم خانواده" در پياده راه بوعلي
مرکز تخصصي مشاوره ورزشي در همدان راه اندازي شد
نيروگاه شهيد مفتح در پايداري شبکه سراسري برق نقش بسزايي دارد
ضرورت توجه به ظرفيت تپه عباس آباد در رونق گردشگري
اختصاص 18 ميليارد تومان به موزه منطقه اي غرب کشور
تسریع در اجرای طرح جداره سازی پیاده راه بوعلی
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۵/١١/٠٢ تعداد بازدیـد : ۴٢١ نسخه چاپی
 
 
 

در جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان مطرح شد:
همدان قطب پزشکی غرب کشور شد

روزنامه هگمتانه  : 
استاندار همدان در جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان از تبدیل همدان به قطب پزشکی غرب کشور و وارد مدار شدن نخستین نیروگاه خورشیدی همدان خبر داد.

 
 

 به گزارش خبرنگار هگمتانه، معاون سرمایهگذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور که به عنوان معین استان همدان در جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان سخن میگفت با بیان اینکه ظرفیتهای خوبی به نام سازمانهای مردمنهاد در کشور وجود دارد که از آنها به طور مطلوب استفاده نمیشود گفت: این تشکلهای مردمنهاد ظرفیتهای خوبی برای اجرای اقتصاد مقاومتی در جامعه هستند که میتوانند رابط مردم و دولت با یکدیگر باشند.

 سعید شیرکوند با بیان اینکه سمنها میتوانند رابط دولت و مردم با یکدیگر باشند اظهار کرد: تاکنون از ظرفیت این نهادها استفادهای نشده است.

این مقام مسؤول در ادامه سخنان خود با بیان اینکه پاسخگو نبودن در برابر مسؤولیت یکی از ضعفهای مدیریتی در کشور محسوب میشود گفت: برخی افراد همواره سعی میکنند کاری انجام ندهند تا پاسخگو نباشند، در خصوص واگذاری اراضی منابع طبیعی دستگاهها نیز چنین مشکلی در استانها وجود دارد که متأسفانه برخی از افراد از مسؤولیت انجام کارها فرار میکنند.

شیرکوند درباره گزارشهای استانها در رابطه با اقتصاد مقاومتی نیز عنوان کرد: تا ابتدای مهر امسال استان همدان در ارائه این گزارشات به دبیرخانه مشکلاتی داشت که هم اکنون رفع شده است.

* استاندار همدان: استان قطب پزشکی غرب کشور شد

استاندار همدان نیز در این نشست با بیان اینکه همدان به عنوان قطب پزشکی غرب کشور معرفی شده است، عنوان کرد: 6 ماه بود که این طرح به تعویق میافتاد و علیرغم تمایل وزیر بهداشت هنوز محقق نشده بود که با پیگیریهای صورت گرفته بالاخره انجام شد.

محمدناصر نیکبخت از آغاز به کار آزمایشی یک نیروگاه خورشیدی در همدان هم خبر داد و عنوان کرد: یک شرکت خارجی نیز اقدام به سرمایهگذاری در رابطه با ساخت پنلهای خورشیدی و تجهیزات مورد نیاز این نیروگاهها کرده است.

وی در ادامه سخنان خود به اجرای 270 پروژه جدید و یا نوسازی درمانگاهها و خانههای بهداشت در استان اشاره کرد و گفت: اعتباری افزون بر 107میلیارد تومان از استان و به همین میزان نیز از وزارت بهداشت برای اجرای این طرحها در همدان اختصاص داده شده است.

وی تصریح کرد: تاکنون 230 پروژه از پروژههای جدید بهداشتی درمانی شروع شده و تعدادی نیز در دهه فجر امسال به بهرهبرداری خواهد رسید.

نیکبخت در ادامه سخنان خود به راهآهن همدان اشاره کرد و گفت: از سفر قبلی نوبخت معاون رئیس جمهور به همدان تا امروز ریلگذاری به میزان 40 کیلومتر پیشرفت کرده و80 کیلومتر نیز باقی مانده است تا به همدان برسد.

وی با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه پذیرفته که اعتبارات راهآهن ظرف یکی دو هفته آینده تأمین شود گفت: امیدواریم این طرح تا پایان امسال یا فروردین 96 به بهرهبرداری برسد.

استاندار همدان دلیل توقف ریلگذاری راهآهن همدان را نبود اعتبار عنوان کرد و گفت: پس از برجام ریل مورد نیاز تأمین و عملیات ریلگذاری آغاز شد.

وی تصریح کرد: اعتبار راهآهن همدان- تهران 220 میلیارد تومان بود اما 270 میلیارد تومان برای آن پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح فاضلاب همدان تندیس پروژه سبز بنیاد جهانی را دریافت کرده است گفت: 28 چاه در اختیار نیروگاه شهید مفتح قرار داشت که با انتقال پساب فاضلاب همدان به این نیروگاه، چاهها مسدود و منطقه فامنین و کشاورزی آن از آسیبهای بیشتری نجات یافت.

استاندار همدان در پایان سخنان خود به فعالیت 397 سمن در استان اشاره و بیان کرد: این نهادها ظرفیتهای بسیار ارزشمندی هستند که از آنها میتوان به عنوان یک فرصت در راستای توسعه بهره برد.

* عراقی: بانکها وثیقه وامهای مسکن روستایی را نمیپذیرند

معاون امور عمرانی استانداری همدان هم در این نشست گفت: بانکهای کشور وثیقه وامهای خانههای روستایی را به صورت زنجیرهای نمیپذیرند که ضروری است این مشکل در قرار گاه اقتصاد مقاومتی حل شود.

محمودرضا عراقی به یکی دیگر از مشکلات پیش رو اشاره و عنوان کرد: قبلاً واگذاری مناطبع طبیعی بین دستگاهها از مسیر ماده 201 در استانها انجام میشد اما هم اکنون باید به تصویب هیأت دولت برسد که هنوز به تصویب نرسیده است.

عراقی در پایان سخنان خود گفت: پنج کارگروه زیر نظر کمیته عمرانی و زیربنایی قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان قرار دارد که تاکنون 32 طرح در کارگروه زیربنایی و 16 طرح در کارگروه گردشگری به تصویب رسیده است.

* کزازی: اختصاص 700 میلیون تومان تسهیلات برای شرکتهای دانشبنیان

رئیس پارک علم و فناوری استان همدان هم در این نشست با بیان اینکه امسال 700 میلیون تومان تسهیلات برای حمایت مالی از شرکتهای دانشبنیان در نظر گرفته شده بود بیان کرد: تاکنون از این میزان 600 میلیون تومان پرداخت شده است.

مجید کزازی اظهار کرد: 9 پروژه در استان در جهت حمایت از شرکتهای دانشبنیان تعریف شده که با همکاری سازمانهای صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، شرکت شهرکهای صنعتی و پارک علم و فناوری اجرا میشود.

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: قرار شده است تا پایان امسال 3 هزار شرکت دانشبنیان در کشور راهاندازی شود که سهم استان همدان از این تعداد 50 شرکت بوده است.

رئیس پارک علم و فناوری استان همدان اظهار کرد: همدان تاکنون توانسته 49 شرکت دانشبنیان را راهاندازی کند.

رئیس پارک علم و فناوری استان همدان در پایان سخنان خود به اختصاص 300 میلیون تومان از سوی شرکت فاران شیمی برای حمایت از شرکتهای دانشبنیان اشاره و بیان کرد: تقویت واحدهای مختلف در دستور کار کمیته علمی و پژوهشی قرار دارد و مصوب شده است که از امکانات استفاده کنند تا واحدها و شرکتهای دانشبنیان بتوانند وارد عرصه رقابت شوند.

* تیموری: اولین نیروگاه خورشیدی همدان وارد مدار شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان نیز با بیان اینکه یکی از دو نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی همدان هم اکنون به صورت آزمایشی وارد مدار شده است عنوان کرد: این نیروگاه با سرمایهگذاری خارجی ساخته شده و در مزرعه احیایی همدان قرار دارد.

حاجی رضا تیموری افزود: یک نیروگاه 7مگاواتی خورشیدی دیگر هم که در پلیس راه همدان قرار دارد در دهه فجر امسال وارد مدار خواهد شد.

وی با بیان اینکه این نیروگاهها هر کدام برای ده نفر اشتغال ایجاد خواهد کرد، گفت: این نیروگاهها نه به آب نیاز دارد که فروچاله ایجاد کند و نه سوختی میخواهد که باعث آلودگی شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به اینکه همدان به تنهایی 14 مگاوات نیروگاه خورشیدی دارد تأکید کرد: این در حالی است که در کل کشور 10 مگاوات نیروگاه خورشیدی وجود دارد.

تیموری افزود: همدان اولین و بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور را با هشت میلیون دلار و 35 میلیون یورو سرمایهگذاری خارجی به بهرهبرداری رسانده است.

این مقام مسؤول بیان کرد: قرارداد سه نیروگاه هفت مگاواتی دیگر نیز در شهرهای فامنین، کبودراهنگ و قهاوند منعقد شده که در دهه فجر با سرمایهگذاری خارجی کلنگزنی خواهند شد و در هفته دولت سال 96 به بهرهبرداری میرسند.

 

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۵/١١/٠٢ تعداد بازدیـد : ۴٢١ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢٩  نفر کاربران آنلاین :
۱,۷۵۵,۵۵۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان