چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶   |   Wed November 22, 2017  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
عباس صوفی شهردار همدان شد
راه اندازی سامانه خودکار اعلام ارزش محاسباتی و معاملاتی املاک شهرداری همدان به صورت آزمایشی
مناطق کم برخوردار در اولویت برنامه ها
پذيرش رايگان مصدومان زلزله و همراهان آنان، در هتل آرين همدان
مبلغ اضافي از کارت بليت کسر نمي شود
ثبت 12 وقف جديد در شهرستان همدان
مدرسه اتيسم همدان با معيارهاي مدارس استثنايي فاصله دارد
سند کتابخوانی استان با هم افزایی دستگاه های فرهنگی تهیه شود
لزوم تهيه اطلس اجتماعي براي مناطق حاشيه شهر همدان
     آخرین اخبار
مناطق کم برخوردار در اولویت برنامه ها
پذيرش رايگان مصدومان زلزله و همراهان آنان، در هتل آرين همدان
لزوم تهيه اطلس اجتماعي براي مناطق حاشيه شهر همدان
مدرسه اتيسم همدان با معيارهاي مدارس استثنايي فاصله دارد
ثبت 12 وقف جديد در شهرستان همدان
مبلغ اضافي از کارت بليت کسر نمي شود
عباس صوفی شهردار همدان شد
راه اندازی سامانه خودکار اعلام ارزش محاسباتی و معاملاتی املاک شهرداری همدان به صورت آزمایشی
سند کتابخوانی استان با هم افزایی دستگاه های فرهنگی تهیه شود
انصراف مرادی از حضور در شهرداری همدان
همدان در تکاپوی امدادرسانی به زلزله زدگان
24 و 25 آبان همدان میزبان مسابقات لیگ برتر اسکیت هاکی
دستور امام خامنه ای به همه مسؤولان برای کمک فوری به زلزله زدگان
تسليت به مناسبت درگذشت جمعي از هموطنان عزيزمان در اثر وقوع زلزله در استان هاي غرب کشور
راه اندازی سامانه خودکار اعلام ارزش محاسباتی و معاملاتی املاک
الگوبرداری آبنمای میدان امام(ره) از منطقه باستانی هگمتانه
چاپ 204 عنوان کتاب امسال در همدان
شهرک ولی عصر (عج) آزمونه اجرای طرح جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز شد
بازگشت بیش از 70 درصد زوار همدانی به استان
ارزش نهادن به جایگاه کارکنان شهرداری ضروری است
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۵/١١/١١ تعداد بازدیـد : ۴٠٧ نسخه چاپی
 
 
 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان خبر داد:
بهره برداری و کلنگ زنی 929 پروژه در دهه فجر

روزنامه هگمتانه  : 
معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان از افتتاح و کلنگزنی 929 پروژه عمرانی، بهداشتی و درمانی، تولیدی، آموزشی، ورزشی، خدماتی و صنعتی با صرف 774 میلیارد تومان اعتبار در ایاما... دهه فجر سال جاری در استان خبر داد.

 
 

 به گزارش خبرنگار هگمتانه، محمدابراهیم الهیتبار در نشست خبری خود با اشاره به اینکه بر اساس سیاستگذاریها و برنامههای راهبردی ترسیم شده در ایاما... دهه فجر سال جاری 12 هزار برنامه فرهنگی، ورزشی، هنری و اجتماعی در استان اجرایی میشود، گفت: برگزاری راهپیمایی 22 بهمن در 75 نقطه از استان پیشبینی شده است.

وی ادامه داد: در همین راستا برگزاری کرسیهای آزاداندیشی در دانشگاهها، برگزاری 315 مسابقه ورزشی، برگزاری مسابقات قرآنی، برگزاری 503 برنامه در حوزه کودک و نوجوان، برگزاری جشنواره فیلم و موسیقی فجر در استان و برگزاری جنگهای شادی ویژه عموم مردم از جمله این برنامهها است.

الهیتبار همچنین با اشاره به پروژههای قابل بهرهبرداری و کلنگزنی در استان گفت: همزمان با ایاما... دهه فجر 929 پروژه قابل بهرهبرداری و قابل کلنگزنی با اعتبار 774 میلیارد تومان با اشتغالزایی برای یک هزار و 838 نفر عملیاتی خواهد شد.

وی افزود: از این تعداد پروژه، 774 پروژه با اعتبار 604 میلیارد تومان افتتاح و 155 پروژه با اعتبار 172 میلیارد تومان کلنگزنی میشود.

وی با بیان اینکه این پروژهها در حوزههای بهسازی راههای شهری و روستایی، بهداشتی و درمانی، تولیدی، آموزشی، ورزشی و فرهنگی خواهد بود، اظهار کرد: شعار امسال ما در ایاما... دهه فجر «گفتمان انقلاب اسلامی؛ زمینهساز امنیت پایدار و تحقق اقتصاد مقاومتی» است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان در ادامه سخنان خود به تفکیک به اعلام تعداد پروژهها در شهرستانهای مختلف استان اشاره کرد و گفت: در همین رابطه شهرستان همدان با 142 پروژه قابل افتتاح و 37 پروژه قابل کلنگزنی به ترتیب با اعتبار 170 میلیارد تومان و 8 میلیارد تومان با اشتغالزایی برای 885 نفر، شهرستان ملایر با 112 پروژه قابل افتتاح و 55 پروژه قابل کلنگزنی با اعتبار 56 میلیارد تومان و 25 میلیارد تومان با اشتغالزایی برای 229 نفر و شهرستان نهاوند با 55 پروژه قابل افتتاح و 25 پروژه قابل کلنگزنی، با اعتبار 23 میلیارد تومان و 5/12 میلیارد تومان با اشتغالزایی برای 81 نفر در دست اجرا است.

وی افزود: شهرستان تویسرکان با 33 پروژه قابل افتتاح و 5 پروژه قابل کلنگزنی به ترتیب با اعتبار 27 میلیارد تومان و 48 میلیارد تومان با اشتغالزایی 120 نفر، شهرستان فامنین با 37 پروژه قابل افتتاح و یک پروژه قابل کلنگزنی به اعتبار 15 میلیارد تومان و 3/2 میلیارد تومان با اشتغالزایی 44 نفر، شهرستان رزن با 67 پروژه قابل افتتاح و دو پروژه قابل کلنگزنی به اعتبار 98 میلیارد تومان و 4 میلیارد تومان با اشتغالزایی 125 نفر، شهرستان کبودراهنگ با 205 پروژه قابل افتتاح و 11 پروژه قابل کلنگزنی به اعتبار 45 میلیارد تومان و دو میلیارد تومان با اشتغالزایی 195 نفر، شهرستان بهار با 74 پروژه قابل افتتاح و 10 پروژه قابل کلنگزنی به اعتبار 46 میلیارد تومان و 5/15 میلیارد تومان با اشتغالزایی 119 نفر و شهرستان اسدآباد با 38 پروژه قابل افتتاح و 9 پروژه قابل کلنگزنی با اعتبار 19 و 5/14 میلیارد تومان با اشتغالزایی 40 نفر در دهه مبارک فجر در دست اجرا است.

محمدابراهیم الهیتبار در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه امسال در حالی دهه مبارک فجر را برگزار میکنیم که دو تن از یاران بزرگ انقلاب در میان مردم حضور ندارند، گفت: در سال جاری رحلت آیتا... هاشمی رفسنجانی، یار امین حضرت امام خمینی(ره) و رهبری و همچنین بانوی مبارز انقلابی خواهر دباغ را پشت سر گذاشتیم.

وی با بیان اینکه آیتا... رفسنجانی در شکلگیری و پیروزی انقلاب اسلامی نقشی بیبدیل داشت، عنوان کرد: هرجا نامی از نهضت امام خمینی(ره) به میان میآید نام آیتا... هاشمی بیانگر حضور در عرصههای مبارزاتی است.

وی بیان کرد: آیتا... هاشمی رفسنجانی شخصیتی بود که از ابتدای نهضت همراه حضرت امام خمینی(ره) بود و پس از آن نیز در کنار رهبر انقلاب اسلامی نقش تاریخی خود را ایفا کرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان همچنین بیان کرد: وی مرد بحرانها، مرد جنگ و صلح و سیاستمدار بزرگ جهان به اذعان تمام سیاستمداران دنیا بود.

وی درباره مرضیه حدیدچی دباغ نیز عنوان کرد: این شخصیت مبارز با تمام وجود برای نهضت امام خمینی(ره) تلاش کرد به طوری که زندانی شدن در سیاهچالههای دشمن، رنج هجران و دوری از وطن را به جان خرید تا در راه اعتقاد، تفکر و تعهد خود گام بردارد.

وی تصریح کرد: عدم حضور این بانوی مبارز صدمهای برای انقلاب اسلامی بود که امیدواریم نقش ایشان در مبارزات ملت ایران همواره و همهجا برای نسل پویا و جوان بازگو شود.

وی با تأکید بر اینکه یاد کردن از این بانوی مبارز در استان را وظیفه خود میدانیم، گفت: در همین رابطه با رایزنیهای انجام شده با شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور قرار بر این شد که در سراسر کشور یک روز از ایاما... دهه فجر در سال جاری به این بانوی مبارز انقلابی اختصاص یابد.

وی توضیح داد: در این رابطه بخشنامهای از سوی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور به دفاتر سراسر کشور ابلاغ شده است.

وی همچنین نقش آیتا... مدنی را در پیروزی انقلاب اسلامی و هدایت مردم همدان به سمت اهداف و آرمانهای انقلاب مؤثر دانست و گفت: حرکات و سخنرانیهای دلنشین این عالم مجاهد هرگز از ذهن مردم همدان پاک نمیشود.

محمدابراهیم الهیتبار در ادامه با بیان اینکه اجرای برنامههای دهه مبارک فجر امسال با تأکید بر اتکا به مردم است، اظهار کرد: مردم باید در برگزاری جشنهای انقلابی ورود پیدا کنند؛ چراکه هر چه حضور مردم در این برنامهها افزایش یابد، افزایش سرمایههای اجتماعی را شاهد خواهیم بود که البته رمز ماندگاری انقلاب اسلامی همین مردم هستند.

وی بیان کرد: در اجرای برنامهها، توجه به شخصیتهای مبارز فجرآفرین در نظر است و باید به مردم یادآوری شود که چه کسانی جان خود را پای آرمانهای این انقلاب گذاشتند.

وی تصریح کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی جغرافیای سیاسی جهان متحول شد و ایران از تابع دستورات بودن به کنشگری فعال در سطح جهان تبدیل شد.

وی همچنین بر لزوم برگزاری هرچه باشکوه‌‌تر مراسم راهپیمایی 22 بهمن تأکید کرد و گفت: این حضور میتواند امید را به اردوگاه داخلی ملت ایران آورد و یأس را به دشمنان انتقال دهد.

وی عنوان کرد: دهه فجر فرصتی مغتنم به منظور بازخوانی انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن است.

وی خاطرنشان کرد: در ایاما... دهه فجر برنامهها در تمامی شهرستانهای استان اجرایی میشود و آنچه مورد توجه قرار میگیرد سیاستهای ابلاغی و راهبردی از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است.

* ستادهای انتخابات در کشور تشکیل شد

* صیانت از حقوق شهروندان در انتخابات الزامی است

وی در بخش دوم سخنان خود با اشاره به پیشرو بودن انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و همچنین انتخابات مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: در استان همدان دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان در سراسر کشور در بیست و نهم اردیبهشت ماه سال 96 برگزار میشود.

الهیتبار افزود: در حال حاضر رئیس ستاد انتخابات کشور منصوب شده و به تبع آن در همه استانها ستاد انتخابات شکل گرفته است.

وی تصریح کرد: کمیتههای شکل گرفته زیرمجموعه این ستاد شامل کمیتههایی چون فناوری، پشتیبانی، نرمافزاری و سختافزاری، ستاد امنیت انتخابات، کمیته اطلاعرسانی، کمیته استعلامات، کمیته حقوقی و کمیته آموزش است.

وی با اشاره به اینکه این کمیتهها به تناسب در شهرستانهای استان نیز کار خود را آغاز کردهاند، گفت: از جمله ویژگیهای این دوره از انتخابات، ابلاغ سیاستهای کلی انتخابات از سوی مقام معظم رهبری است که میتواند یک مبنای اصولی و ساختاری را برای برگزارکنندگان اعم از مجریان، ناظران و بازرسان فراهم کند.

الهیتبار همچنین عنوان کرد: باید دانست که انتخابات آوردگاهی برای صیانت از حقوق شهروندی است و همه باید خود را در اجرای قوانین مکلف بدانند.

وی تصریح کرد: باید بتوانیم فضای مناسبی فراهم آوریم تا همه دیدگاهها و اندیشهها در آن پویا باشند و احزاب و گروههای سیاسی به صورت اثرگذار نقشآفرینی کنند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: کسانی که در زمینه نامزد شدن برای انتخابات منع حضور دارند باید قانون و موازین شرع را رعایت کنند؛ چراکه با این روند بیاعتمادی در جامعه کم خواهد شد.

وی در زمینه انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز بیان کرد: بر اساس قانون این انتخابات در تمامی شهرها و روستاهایی که تعداد داوطلبان بیش از تعداد اعضای شورا باشد برگزار میشود.

وی تصریح کرد: بر اساس اصول قانونی، روستاهایی با جمعیت 1500 نفر شورای 3 نفره و روستاهایی با بیش از جمعیت 1500 نفر شورای 5 نفره خواهند داشت.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان عنوان کرد: در شهرها نیز، شهرهای تا 50 هزار نفر جمعیت شورای 5 نفره، شهرهای بیش از 50 هزار نفر جمعیت تا 200 هزار نفر شورای 7 نفره، شهرهای بیش از 200 هزار نفر تا 500 هزار نفر جمعیت شورای 9 نفره، شهرهای بیش از 500 هزار تا 1 میلیون نفر شورای 11 نفره، شهرهای بیش از 1 میلیون تا 2 میلیون نفر شورای 13 نفره و شهرهای با بیش از 2 میلیون نفر جمعیت شورای 15 نفره خواهند داشت.

وی تصریح کرد: در استان همدان با 29 شهر، 25 شهر با شورای 5 نفره، 3 شهر با شورای 7 نفره و یک شهر با شورای 11 نفره خواهیم داشت.

وی همچنین عنوان کرد: بر اساس برنامه زمانبندی انتخابات ریاست جمهوری، حداقل پنج ماه قبل از پایان دوره ریاست جمهوری باید کار ستاد انتخابات آغاز شود که بر همین اساس فعالیت این ستاد از یازدهم اسفندماه سال جاری در سطح وزارت کشور شروع میشود.

محمدابراهیم الهیتبار افزود: صدور دستور شروع انتخابات به فرمانداران از بیست و دوم فروردین ماه سال 96 خواهد بود و ثبتنام از داوطلبان از بیست و دوم آغاز و تا بیست و ششم فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

وی بیان کرد: ششم تا هفتم اردیبهشت ماه سال 96 اسامی نامزدها انتشار مییابد و تبلیغات نامزدها از هشتم اردیبهشت ماه به مدت 20 روز ادامه دارد.

وی تصریح کرد: از بیست و هشتم اردیبهشت ماه تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری ممنوع و رأیگیری بیست و نهم اردیبهشت انجام میشود.

وی در رابطه با انتخابات شوراهای اسلامی شهر نیز گفت: دستور شروع انتخابات از بیست و پنجم اسفندماه سال جاری توسط وزارت کشور ابلاغ میشود که بر همین اساس از تاریخ سیام اسفند لغایت ششم فروردین ماه ثبتنام از داوطلبان به مدت هفت روز انجام میشود.

وی بیان کرد: از بیست و یکم تا بیست و هفتم اردیبهشت ماه داوطلبان تعیین صلاحیت شده میتوانند به تبلیغ بپردازند و انتخابات هم در روز بیست و نهم اردیبهشت ماه سال 96 برگزار میشود.

وی در نهایت در خصوص انتخابات شوراهای اسلامی روستا نیز گفت: دستور شروع انتخابات از بیست و پنجم اسفندماه توسط وزارت کشور ابلاغ میشود که بر این اساس داوطلبان به مدت هفت روز از سیام اسفند تا ششم فروردین به ثبتنام خواهند پرداخت و پس از تعیین صلاحیت، تبلیغات از بیست و یکم اردیبهشت ماه تا بیست و هشتم همین ماه ادامه خواهد داشت.

 

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۵/١١/١١ تعداد بازدیـد : ۴٠٧ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2017  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵٢  نفر کاربران آنلاین :
۱,۴۴۹,۴۶۷ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان