شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶   |   Sat September 23, 2017  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
شورا در انتخاب شهردار دیدگاه سیاسی ندارد
مشارکت مدیریت شهری با بخش خصوصی مهمترین عامل حرکت به سمت درآمد پایدار
ضرورت تعیین تکلیف پهنه بندی ها در طرح جامع شهر
مدیریت شهری بر اساس مطالعات و پژوهش های علمی پیش برود
تجهیز مجموعه آبی و تفریحی شهدای شهرداری همدان به شبکه الکترولیز
رایگانی خدمات اتوبوسرانی به دانش آموزان و دانشجویان در روز بازگشایی مدارس
طرح جدید لباس تیم فوتبال شهرداری همدان رونمایی شد
افتتاح سایت اداری و توقفگاه ماشین آلات سازمان مدیریت پسماند و موتوری همدان
ایمن سازی مدرسه ها بر اساس درجه خطرپذیری
جمع آوری روزانه 800 لیتر شیرابه زباله در همدان
     آخرین اخبار
نمایش اقتدار مدافعان ایران اسلامی
لزوم یکسان سازی آموزش فرهنگ ترافیکی توسط سازمان های مربوطه
افتتاح سایت اداری و توقفگاه ماشین آلات سازمان مدیریت پسماند و موتوری همدان
مشارکت مدیریت شهری با بخش خصوصی مهمترین عامل حرکت به سمت درآمد پایدار
ساماندهی 3 هزار راننده و خودرو برای سرویس مدارس همدان
اهدا 10 هزار گلدان به دانش آموزان کلاس اولی در جشن شکوفه ها
طرح جدید لباس تیم فوتبال شهرداری همدان رونمایی شد
همدان میزبان اعضای وابسته اجلاس جهانی گردشگری می شود
ضرورت تعیین تکلیف پهنه بندی ها در طرح جامع شهر
ایمن سازی مدرسه ها بر اساس درجه خطرپذیری
تجهیز مجموعه آبی و تفریحی شهدای شهرداری همدان به شبکه الکترولیز
شورا در انتخاب شهردار دیدگاه سیاسی ندارد
بهسازی اطراف 12 مدرسه به همت شهرداری همدان در آستانه مهر
جمع آوری روزانه 800 لیتر شیرابه زباله در همدان
مدیریت شهری بر اساس مطالعات و پژوهش های علمی پیش برود
رایگانی خدمات اتوبوسرانی به دانش آموزان و دانشجویان در روز بازگشایی مدارس
حل مشکلات حاشیه نشینی در طرح جامع شهر همدان دیده شود
همدان در اجرای دستورالعمل ارائه انشعابات خدماتی به مناطق حاشیه ای شهر پیش رو باشد
کاشت یک و نیم میلیون بوته گل برای استقبال از پاییز
شهردار همدان 10 روز دیگر انتخاب میشود
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۵/١١/٢٨ تعداد بازدیـد : ١٨٧ نسخه چاپی
 
 
 

رئیس مرکز مطالعات شورای اسلامی شهر:
همایش ملی شهر سبز پایدار در همدان برگزار میشود

روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری همدان  : 
رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان از برگزاری همایش شهر سبز پایدار با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در روزهای دوم و سوم اسفند ماه خبر داد.

 
 

 ابراهیم مولوی به مناسبت برگزاری همایش شهر سبز پایدار در جمع خبرنگاران اظهارکرد: انتخاب شهر همدان به عنوان آزمونه شهر سبز پایدار دلایل متفاوتی داشت، همدان در گذشته باغ شهر بوده و اکنون حدود 8 هزار هکتار پهنه باغی، جنگلی و فضای سبز دارد.

وی با اعلام اینکه 103 مقاله از سراسر کشور برای دبیرخانه همایش شهر سبز پایدار ارسال شده است که همه این مقالات مورد داوری شده است، گفت: امروز مقوله حفاظت محیط زیست و شهر سبز دغدغه همه اندیشمندان است که سبب شد تا نخستین همایش ملی شهر سبز پایدار در همدان برگزار شود.

مولوی درباره بینالمللی برگزار نشدن این همایش نیز گفت: بسیاری افراد از سازمانهای حقوق بشر علاقه به حضور در این همایش را داشتند اما به دلیل محدودیت مالی و زمانی برای شهرداری و شورای اسلامی شهر این موضوع عملیاتی نشد.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه تعداد افراد ثبتنامی خارج از استان برای این همایش 106 نفر است، گفت: 103 مقاله برای این همایش ارسال شده که تعداد کل مقالات پذیرش شده 74 مورد است و 26 مقاله روز همایش ارائه میشود.

وی با اشاره به اینکه مراسم در روزهای دوم و سوم اسفند ماه در همدان برگزار میشود، گفت: معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور به عنوان سخنران ویژه در مراسم افتتاحیه حضور خواهد داشت.

ابراهیم مولوی با اشاره به اینکه 16 مقاله سازمانی، 36 مقاله اساتید و هیأت علمی و 46 مقاله دانشجویی برای این همایش ارسال شده است، گفت: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در سفر خود به همدان از نیروگاههای خورشیدی بازدید میکند و سپس در پیادهراه بوعلی حاضر میشود تا از نماد شهر سبز پایدار در پیادهراه بوعلی رونمایی کند.

وی با اشاره به اینکه حضور در همایش و تمدید تفاهمنامه شهر سبز پایدار از دیگر برنامههای سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به همدان است، گفت: بسیاری افراد به دنبال این بودند تا در برگزاری این همایش کارشکنی کنند ولی تمام تلاش بر این بود که این همایش به خوبی در همدان برگزار شود.

وی گفت: ایجاد سه نیروگاه هر کدام با ظرفیت هفت مگاوات و حجم سرمایهگذاری 80 میلیارد تومان توسط آلمانیها در شهر همدان حرکت در راستای شهر سبز پایدار است.

عضو شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: سالهای گذشته 98 درصد درآمدهای شهرداری همدان از محل صدور پروانههای ساختمانی، تغییر کاربری، تفکیک و افراز محقق میشد که این موضوع از دو سال گذشته تغییر پیدا کرده و شهرداری همدان با مشکلات درآمدی مواجه شده است.

وی با بیان اینکه شهرداری همدان باید در راستای درآمدهای پایدار شهری حرکت کند که یکی از راههای رسیدن به آن جذب سرمایهگذار است، گفت: قرار بود کشور ژاپن به جای پول بلوکه شدن ایران تعدادی اتوبوس هیبریدی در اختیار ایران قرار دهد ولی پیگیری لازم از سوی مدیران شهرداری همدان برای گرفتن این اتوبوسها صورت نگرفت.

مولوی با اعلام اینکه عملیات اجرای پیادهراهسازی خیابان اکباتان اسفند ماه آغاز میشود، گفت: اجرای این طرحها در راستای شهر سبز پایدار است و امیدواریم سایر نهادها نیز در این زمینه گامهای اساسی بردارند.

 وی انتخاب همدان به عنوان شهر سبز پایدار جهان اسلام را فرصتی برای پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین دانست و افزود: باید در راستای ایجاد شهری سبز و آباد از این فرصت استفاده کرد و شورا و شهرداری نیازمند همکاری دیگر ارگانها و سازمانهای مربوط و در کنار آن رسانهها است.

مولوی افزود: اگر ادعا داریم همدان شهر سبز است باید حداقل مؤلفهها در این خصوص را داشته باشیم و رسانهها نیز به باید را کمک کنند؛ چراکه برخی مواقع احساس میکنیم تنهای تنها هستیم و انتظار کمک برای تحقق اتفاقات خوب را داریم.

مولوی با انتقاد از عملکرد صدا و سیما در خصوص همایش شهر سبز پایدار، بیان کرد: صدا و سیما حتی یک پیام تبلیغاتی یک ثانیهای شهر سبز پایدار پخش نکرده و ما نیز هنوز برای برگزاری همایش موفق نشدیم از ظرفیت صدا و سیما کمک بگیریم.

وی با بیان اینکه برای همایش ملی خروجیها و فرآیندهای خوبی پیشبینی میشود، افزود: هدف از این همایش استخراج مقالات خوب در حوزه شهری، حمل و نقل، محیط زیست و مسائل نوین است که به صورت کاربردی از آنها در همدان استفاده کنیم.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه همدان عنوان کلانشهر را یدک میکشد اما از بودجه کلان شهری ریالی به همدان تخصیص نیافته است، گفت: در همدان بیش از 540 هزار نفر زندگی میکنند که در صورت تصویب همدان به عنوان مجموعه شهری میتوان پروژههای مربوط به کلانشهرها از جمله قطار شهری را اجرایی کرد.

این عضو شورای اسلامی شهر همدان افزود: در ابتدای تشکیل شورای چهارم به واسطه شعارهای انتخاباتی مبنی بر استفاده از فکر، اندیشه و انتقاد و پیشنهادات مرکز مطالعات و پژوهش شورا شکل گرفت.

مولوی اضافه کرد: در این مرکز تمام توان علمی و پژوهشی همدان در دانشگاههای مادر از جمله بوعلی سینا، علوم پزشکی، آزاد اسلامی، پیام نور و بنیاد نخبگان استفاده میشود تا نظرات و طرحهای آنها به کمک مدیریت شهری بیاید.

وی اضافه کرد: استفاده از قشر کارشناسی استان همدان برای طرحهای شهری سبب شد تا در شورای چهارم با توجه به محدودیت منابع مالی شهرداری از آزمون و خطای طرحهای بدون نتیجه جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه در رابطه با مجوز برج و بلندمرتبهسازی در شهر همدان کارهای علمی و تحقیقاتی توسط شورای اسلامی شهر انجام شده است، افزود: در دوره چهارم شورای اسلامی شهر مجوزی برای بلندمرتبهسازی صادر نشده و حتی یک مورد برج بلندمرتبه در بافتهای سنتی همدان ایجاد نشده است.

رئیس همایش همدان، شهر سبز پایدار جهان اسلام با اشاره به اینکه برای جلوگیری از آلودگی هوا و وارونگی هوا نباید محورهای اصلی تنفسی شهر بسته شود، اضافه کرد: مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان تاکنون 11 کمیته علمی در رشتههای مختلف مربوط به مدیریت شهری تشکیل داده است.

 مولوی با بیان اینکه مرکز مطالعات حدود 100 تا 150 نفر از اساتید دانشگاه را درگیر کرده و طرحهای شهرداری باید حتماً پیوست مرکز مطالعات را داشته باشد، افزود: چابکسازی و اصلاح فرایند بهرهوری بهینه در ساختار تشکیلاتی شهرداری همدان نیز در دستور کار مرکز است.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه طرح سلامت شهروندان نیز در دستور کار مرکز مطالعات قرار گرفته است، گفت: شهر باید به سمت شادابی، سلامت روح و آسودگی روان حرکت کند و از نظر آلایندههای محیطزیست و بزهکاریها عاری باشد.

وی با اشاره به اینکه یکی از وظایف اصلی مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان حمایت از طرحها و پایاننامههای مرتبط با حوزه شهری است، یادآور شد: تاکنون 30 طرح و پایاننامه برای مرکز مطالعات از دانشگاههای مختلف ارسال شده که یک سوم آنها پذیرفته شده است.

در ادامه دبیر اجرایی همایش شهر سبز پایدار جهان اسلام نیز اظهار کرد: همایش ملی شهر سبز پایدار با توجه به مقالات ارسال شده میتواند فرصتی در راستای رسیدن به اهداف شهر سبز پایدار باشد.

حسن محمدی با بیان اینکه همدان از سال 93 به عنوان شهر سبز پایدار انتخاب شده است، گفت: در جهان 69 شهر سبز وجود دارد که بیشتر اروپایی هستند و در این بین همدان به عنوان هفتادمین شهر سبز دنیا میتواند یک شهر سبز خاص باشد.

وی با اشاره به اینکه سازمان ملل به دنبال حرکت فرهنگی اثرگذار در درازمدت است و در مدت انعقاد تفاهمنامه تلاش بر ایجاد زیرساختهای شهر سبز پایدار بوده است، گفت: به دنبال استفاده از تجربه مجموعه شهرهای سبز هستیم که در این راستا نشستهای بسیاری برگزار شده است.

دبیر اجرایی همایش شهر سبز پایدار جهان اسلام با بیان اینکه شرکتهای زیادی برای فروش تاکسی و اتوبوس هیبریدی با شهرداری همدان مذاکره داشتهاند، افزود: حرکت در راستای سیاستهای شهر سبز پایدار سبب سبز ماندن شهر و ایجاد اشتغال میشود.

وی با اشاره به اینکه یک سال با شرکتهای متعدد صحبت و مطالعات شهر سبز انجام شد، تصریح کرد: اجرای پیادهراه بوعلی پس از 20 سال در واقع به خاطر انتخاب همدان به عنوان شهر سبز پایدار بود.

محمدی با بیان اینکه به دنبال این هستیم تا همه همدانیها دنبال سبز شدن شهر باشند، عنوان کرد: اگر همافزایی لازم بین مجموعه مدیریتی استان همدان صورت نگیرد فرصت شهر سبز پایدار از دست میرود و مردم باید مطالبهگری خود را در زمینه شهر سبز پایدار داشته باشند تا بتوان از مزیتهای آن بهرهبرداری لازم را داشت.

دبیر اجرایی همایش شهر سبز پایدار جهان اسلام درباره خروجی همایش شهر سبز پایدار نیز گفت: مقالات خوبی در زمینه مسائل شهری، حمل و نقل و خدماتی ارائه شده است که باید از آنها به صورت عملی استفاده کرد نه اینکه به کتاب تبدیل شود و در قفسهها خاک بخورد.

 

 

 

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۵/١١/٢٨ تعداد بازدیـد : ١٨٧ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2017  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٧  نفر کاربران آنلاین :
۱,۳۷۶,۹۹۸ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان