دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷   |   Mon April 23, 2018  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
تصویب اجرای طرح " بهنام " در صحن شورا
توسعه گردشگری بینالمللی مهمترین هدف شهرداری همدان
ضرورت استفاده از فناوری های جدید در خدمات رسانی به شهروندان
سایت دفن زباله همدان با هزینه بیش از 100میلیارد ریال ساماندهی می شود
گسترش تعامل و روابط بین مدیریت شهری همدان با جمهوری چک
کاشت درخت در معابر اصلی شهر
ارائه گزارش تفریغ بودجه سال 96 شهرداری همدان تا پایان اردیبهشت ماه
جمع آوری متکدیان با هدف ایجاد فضای مناسب در شهر
نقش مهم مرکز کنترل ترافیک در مدیریت شهری
احتمال افزایش حاشیه نشینی با افزودن حلقه سوم شهر همدان
     آخرین اخبار
تجلیل از ایثارگران شهرداری همدان
جمع آوری دست فروشان گنجنامه استمرار یابد
نشست مدیریت بحران شهرداری همدان برگزار شد
راه اندازی پویش جمع آوری پسماندهای محوطه گنجنامه
رشد گردشگری همدان در گرو مطالبه گری مردم و همت مسؤولان
43 تالار نمایش میزبان نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی
ایجاد نماد نخستین مجلس فواید عامه شهر همدان
تسریع در راه اندازی خزانه داری شهرداری
ضرورت تغییر فرهنگ در کاهش تولید زباله
بهره برداری از 60 پروژه بهداشتی تا پایان خردادماه در همدان
رویداد 2018 فرصتی مناسب برای معرفی ظرفیت های همدان در سطح بین المللی است
ورود به املاک شهروندان بدون حکم قضایی غیرقانونی است
مشارکت مردم و مسؤولان چشم انداز بیست ساله و اهداف کلانِ شهر را ترسیم می کند
ضعف ایمنی مراکز خرید همدان شناسایی شد
مدیران همدان آمارها را پنهان می کنند
اگر از معاینه گروهی پزشکان شکایت شود پیگیری می کنیم
راه اندازی مرکز قلب بیمارستان بوعلی همدان
گسترش تعامل و روابط بین مدیریت شهری همدان با جمهوری چک
توجه به مباحث علمی در ارائه آموزش های شهروندی
احتمال افزایش حاشیه نشینی با افزودن حلقه سوم شهر همدان
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۵/١١/٢٨ تعداد بازدیـد : ۴۵٩ نسخه چاپی
 
 
 

به همت شورای اسلامی شهر و شهرداری همدان انجام شد:
افتتاح فرهنگسرا و نگارخانه پرواز

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
فرهنگسرا و نگارخانه پرواز با اعتبار 700 میلیون تومان در بوستان پرواز اعتمادیه و به همت شورای اسلامی شهر و شهرداری همدان افتتاح شد.

 
 

 فرهنگسرا و نگارخانه پرواز واقع در بوستان پرواز اعتمادیه با حضور اعضای شورای اسلامی شهر همدان، مدیرکل مرکز اسناد غرب کشور، مدیرکل مسکن و شهرسازی استان همدان، شهردار همدان، معاونان و جمعی از مسؤولان و مدیران افتتاح شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان در آیین افتتاح این فرهنگسرا با قدردانی از کسانی که در ساخت این فرهنگسرا تلاش کردند، اظهار کرد: تعمیر و تجهیز این فرهنگسرا از سال 1390 در دستور کار قرار گرفت.

رضا غلامی خجسته با اشاره به اینکه در سال 90، شش فرهنگسرا در همدان وجود داشت، اضافه کرد: درهمدان 72 محله داریم و شورای اسلامی شهر همدان تصمیم گرفته که در هر محله یک فرهنگسرا و یک سالن ورزشی ایجاد کند و از سال 90 تاکنون این موضوع را به جد پیگیری کردهایم.

خجسته به پروژه پیادهراه بوعلی نیز اشاره کرد و با بیان اینکه اعضای شورا در این مورد با تمام توان وارد شدند، افزود: تاکنون 81 مورد زمین با مساحت نزدیک به 400 هزار مترمربع را در همدان پیگیری کردیم و 69 مورد زمین را با مساحت 330 هزار مترمربع موفق به دریافت شدیم.

وی با بیان اینکه گرفتن 13 مورد زمین با 30 هزار مترمربع نیز در حال پیگیری است، ابراز کرد: از 81 مورد زمینی که پیگیری شده و 69 زمینی که به طور قطعی گرفتیم تاکنون 16 فرهنگسرا و سالن ورزشی در شهر همدان افتتاح شده است.

وی با تأکید بر اینکه در هیچ کجای کشور مانند همدان شورای اسلامی شهر و شهرداری کار نکرده است، عنوان کرد: شورای اسلامی شهر همدان و شهرداری همدان در این حوزه رتبه اول را کسب کرده است.

غلامی خجسته به افتتاح برخی پروژهها مانند فرهنگسرای کلپا، مسجد گنجنامه و سالن کشتی شاهد اشاره و بیان کرد: نتیجه راهاندازی سالن کشتی شاهد این بود که ورزشکاران محلههایی چون خضر، سیلو و حصار در مسابقات جهانی کشتی اسپانیا مقام سوم را کسب کردند.

وی در ادامه به راهاندازی فرهنگسرای شاهد، فرهنگسرای عینالقضات، فرهنگسرای مهر و فاز دوم آن، فرهنگسرای قرآنی رضوان و... اشاره کرد و گفت: 9 مورد زمین ورزشی، سالن ورزشی و فرهنگسرا در حال حاضر آماده افتتاح است.

وی به افتتاح فرهنگسرا و نگارخانه پرواز با 150 سال قدمت اشاره و عنوان کرد: زمانی که آمریکاییها در همدان بودند بهترین جای همدان را اینجا انتخاب کردند.

غلامی خجسته به مرکز همایشهای قرآنی بینالمللی نیز اشاره کرد و گفت: این مرکز نیز با 11 هزار مترمربع زمین و 14 هزار مترمربع زیربنا ماه آینده به بهرهبرداری میرسد.

وی با اشاره به ساخت فرهنگسرای ولایت خضر با 5 هزار و 800 مترمربع زیربنا ابراز کرد: فاز نخست این فرهنگسرا با دو هزار و 160 مترمربع با کمک کمیسیون فرهنگی شورا در ماه آینده افتتاح میشود که فاز بعدی آن زمین چمن مصنوعی است که منطقه سه شهرداری، زیرسازی آن را انجام داده و خجسته نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی از اعتبارات ملی چمن مصنوعی آن را تهیه کرده که با آب شدن برف نصب میشود.

وی در ادامه سخنانش به آمادهسازی چمن مصنوعی پارک خضر نیز اشاره کرد و گفت: نخستین فرهنگسرای بانوان در باغ زرین بدرقه با 18 هزار و 870 متر زمین که با هزینه چندین میلیارد تومان خریداری شده است در ماه آینده با 250 مترمربع زیربنا به بهرهبرداری میرسد.

غلامی خجسته اضافه کرد: فرهنگسرای کوی محمدیه نیز که زمین آن هدیه بوده تا پایان ماه آینده آماده میشود و با مساحت 812 مترمربع و 4 طبقه پیشبینی فروشگاههای فرهنگی به بهرهبرداری میرسد.

وی به بهرهبرداری از زمین چمن مصنوعی کوی الوند نیز اشاره کرد و با بیان اینکه چمن آن توسط نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از اعتبارات ملی گرفته شده است، گفت: زمین والیبال و بسکتبال کوی الوند هم آماده افتتاح است.

وی به افتتاح سالن ورزشی شهید سردار همدانی در کوی فرهنگیان هم اشاره کرد و گفت: این سالن دارای دو هزار مترمربع زمین است و به صورت مشارکتی با سپاه ناحیه همدان ساخته شده و تا پایان ماه آینده راهاندازی میشود.

غلامی خجسته به پروژههای در حال ساخت اشاره و اظهار کرد: پروژههای در حال ساخت 11 مورد است و 17 مورد زمین نیز آماده ساخت است که به دلیل کمبود بودجه کار هنوز شروع نشده است.

وی با بیان این مطلب که نزدیک به 15 زمین از سوی شورای اسلامی شهر هدیه داده شده است، گفت: این زمینها به سپاه برای ساخت حوزه معاونت بسیج، نیروهای نظامی و انتظامی، مساجد، حسینیهها و تشکلهای مردمی هدیه شده است و 13 مورد زمین نیز مانند خانه صالحان، خانه صیفی در جولان، زمین جاده مزدقینه و... را پیگیری کردیم.

وی با بیان اینکه در حوزه ورزش نیز به جد ورود کردیم، ابراز کرد: یک قطعه زمین به مساحت 20 هکتار در جاده رباط شورین گرفته شده که 5 زمین فوتبال آن آماده شده و ایجاد دهکده ورزشی در این زمین در نظر گرفته شده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان در ادامه سخنانش به راهاندازی 120 تیم فوتبال محلات اشاره کرد و گفت: نزدیک به 3 هزار نفر در این تیمها فعالیت دارند که نتیجه آن تیم فوتبال شهرداری شده که در دسته دوم در صدر جدول قرار گرفته است.

غلامی خجسته ابراز کرد: تیم فوتبال پاس و الوند، 8 میلیارد تومان از شهرداری کمک گرفتند اما به جایی نرسیدند اما بچههای حاشیه شهر در صدر قرار گرفتند.

وی افزود: 20 تیم کشتی داریم که در مسابقات کشتی اسپانیا مقام سوم را کسب کردند.

وی با بیان اینکه تیم خانه ریاضیات فرهنگسرای عینالقضات مقام اول کشوری را بین 433 تیم کسب کرده است، گفت: 60 تیم والیبال تشکیل شده و از شهریورماه تاکنون 100 تیم نونهالان تشکیل شده و به زودی 20 تیم هم اضافه میشود.

غلامی خجسته با بیان اینکه 5 هزار نفر نونهال، نوجوان و جوان در ورزش محلات همدان فعال هستند، گفت: همایش بزرگی در حوزه ورزش محلات به زودی برگزار میشود.

وی بیان کرد: اطلس فرهنگی و ورزشی با لطف خدا و تلاشهای معاونت فرهنگی و سازمان فرهنگی ورزشی در مرحله آخر بوده و به زودی افتتاح میشود.

غلامی خجسته ابراز کرد: تعداد 18 زمین خاکی ورزش در همدان وجود دارد که سرانه فرهنگی ورزشی همدان از نظر زمین و بنا در کشور رتبه اول را دارد.

در ادامه نیز حسین قراباغی رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، حقوقی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه در پروژههای عمرانی، حوزه معاونت عمرانی تلاش بسیار میکند، گفت: علیرغم تمام کمبودها، پروژههای عمرانی مطلوبی در همدان اجرا شده است و توفیقات بسیاری در این زمینه کسب شده است.

* حسنیحلم: سینما تئاتر شهر به موزه شهرداری تبدیل شود

رئیس شورای اسلامی شهرستان همدان و عضو شورای اسلامی شهر همدان نیز در این مراسم با بیان این مطلب که شهرداری با بودجه کم این پروژههای عمرانی را انجام میدهد، گفت: اینکه بتوان با این بودجه کم اقدامات عمرانی را انجام داد هنر است.

سید احمد حسنیحلم اظهار کرد: بودجه شهرداریها نسبت به سال‌‌های گذشته خیلی تغییر یافته و کارهایی که انجام میشود دست مریزاد دارد.

وی در ادامه سخنانش به حفظ بناهای تاریخی تأکید کرد و افزود: حفظ این بناها نیاز به مرمت دارد و مرمت آن همکاری تمام ارگانها و دستگاههای مربوط را میطلبد.

وی با بیان اینکه با افتتاح این فرهنگسرا فضای تفریحی شهروندی در قالب نگارخانه و فرهنگسرا ایجاد شده است، ابراز کرد: در خصوص موزه شهرداری، به شهرداری پیشنهاد میکنم که سینما تئاتر همدان که در میدان امام خمینی(ره) قرار دارد را خریداری کنند و به عنوان موزه شهرداری راهاندازی کنند و آثار شهرداری و گذشتگان را در آنجا به نمایش بگذارند.

حسنیحلم گفت: شورای اسلامی شهر و شهرداری شهرهای دیگر وضعیت بهتری از ما ندارند و شورای اسلامی شهر و شهرداری همدان در ارزیابیها جزء برترینها در کشور هستند و از یک برنامه تلویزیونی برای تهیه برنامه و عملکرد موفق آن با شورا تماس گرفتند که حاضر به همکاری با آنها هستیم.

* رسولی: شهرداری همدان در پایش شهری رتبه نخست را کسب کرد

در ادامه این آیین نیز شهردار همدان با تسلیت ایام فاطمیه با بیان اینکه یکی از اهداف ما بازآفرینی و بازسازی اماکن قدیمی است، ابراز کرد: علاوه بر این مکان که فرهنگسرا شده دو بنا نیز در مرکز جولان وجود دارد که اگر به شهرداری تحویل داده شود کارهای مقدماتی آن را انجام میدهیم.

سید مصطفی رسولی از زحمات کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر و خدمات شهری و شهرسازی قدردانی کرد و گفت: با ایجاد فرهنگسرا در این بوستان از بناهای قدیمی حفاظت شده است.

وی با اشاره به اینکه بنای فرهنگسرای پرواز در زمان قاجار و پهلوی تفرجگاه بوده است، بیان کرد: بر اساس تفاهمنامهای قسمتی از زمین تفکیک شد و این بنای قدیمی تحویل شهرداری شد که آن را بازآفرینی کردیم.

شهردار همدان با اشاره به راهاندازی نگارخانه در فرهنگسرای پرواز، به انتقال هویتهای همدان و اصالت آن به مردم و نسل جدید تأکید کرد و گفت: هدف این است که در این نگارخانه آثار همدان را به نمایش بگذاریم و آن را به مردم معرفی کنیم.

رسولی با بیان اینکه بازسازی این بناها با استفاده از جلسات مشاوره انجام شده است، گفت: با توجه به معماری این فضا از پیمانکار شمالی برای آن استفاده کردیم تا بنا به صورت دقیق بازسازی شود.

وی با اشاره به اینکه اکثر بوستانهای شهر همدان در ایام تابستان نمازخانه دارند و نماز جماعت در آن برگزار میشود، افزود: از بوستانها میتوان برای اهداف فرهنگی استفاده کرد.

وی بر بازآفرینی محلات و بازسازی کاروانسراهای قدیمی تأکید کرد و افزود: تمام کاروانسراهای همدان و بازار قدیمی با هماهنگی معاونت شهرسازی با طرح و معماری دقیق و با مشارکت مالکان بازسازی میشود.

رسولی در همین خصوص ابراز کرد: چند کاروانسرا در خیابان باباطاهر و اکباتان در حال مرمت و بازسازی است که به زودی افتتاح میشود.

وی عنوان کرد: در جلسه بحران و بازآفرینی که در تهران برگزار شد، همدان رتبه نخست را بین 5 شهر در پایش شهری کسب کرد.

* قدیمی: تأکید بر باززندهسازی بناهای قدیمی

معاون اجتماعی، فرهنگی و گردشگری شهرداری همدان نیز در این مراسم بر باززندهسازی فضاهای شهری تأکید کرد و گفت: فضاهایی وجود دارد که در علم شهری فضاهایی بیدفاع هستند و معضلاتی را به وجود میآورند که یکی از اهداف ما قابل دفاع کردن این فضاها است.

محمد قدیمی به بنای فرهنگسرای پرواز اشاره کرد و با بیان اینکه این فضا به معضل و آسیب اجتماعی تبدیل شده بود، افزود: مرمت و باززندهسازی این بنا از سال 88 آغاز شد که با اعتبار 700 میلیون تومان تعمیر و تجهیز شد.

وی ابراز کرد: این فرهنگسرا برای عکاسی و علوم مربوط با رشته عکاسی در نظر گرفته شده و نگارخانهای هم برای برپایی نمایشگاه عکس در نظر گرفته شده است.

وی عنوان کرد: در حال حاضر نمایشگاهی از اسناد ملی منطقه غرب در این نگارخانه برگزار شده است که برای 14 اسفند ماه نیز نمایشگاه در این مکان برپاست و کسانی هستند که خواهان برگزاری نمایشگاه در این نگارخانه هستند.

 

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۵/١١/٢٨ تعداد بازدیـد : ۴۵٩ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۵۵  نفر کاربران آنلاین :
۱,۶۶۰,۱۵۸ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان