دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷   |   Mon April 23, 2018  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
تصویب اجرای طرح " بهنام " در صحن شورا
توسعه گردشگری بینالمللی مهمترین هدف شهرداری همدان
ضرورت استفاده از فناوری های جدید در خدمات رسانی به شهروندان
سایت دفن زباله همدان با هزینه بیش از 100میلیارد ریال ساماندهی می شود
گسترش تعامل و روابط بین مدیریت شهری همدان با جمهوری چک
کاشت درخت در معابر اصلی شهر
ارائه گزارش تفریغ بودجه سال 96 شهرداری همدان تا پایان اردیبهشت ماه
جمع آوری متکدیان با هدف ایجاد فضای مناسب در شهر
نقش مهم مرکز کنترل ترافیک در مدیریت شهری
احتمال افزایش حاشیه نشینی با افزودن حلقه سوم شهر همدان
     آخرین اخبار
تجلیل از ایثارگران شهرداری همدان
جمع آوری دست فروشان گنجنامه استمرار یابد
نشست مدیریت بحران شهرداری همدان برگزار شد
راه اندازی پویش جمع آوری پسماندهای محوطه گنجنامه
رشد گردشگری همدان در گرو مطالبه گری مردم و همت مسؤولان
43 تالار نمایش میزبان نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی
ایجاد نماد نخستین مجلس فواید عامه شهر همدان
تسریع در راه اندازی خزانه داری شهرداری
ضرورت تغییر فرهنگ در کاهش تولید زباله
بهره برداری از 60 پروژه بهداشتی تا پایان خردادماه در همدان
رویداد 2018 فرصتی مناسب برای معرفی ظرفیت های همدان در سطح بین المللی است
ورود به املاک شهروندان بدون حکم قضایی غیرقانونی است
مشارکت مردم و مسؤولان چشم انداز بیست ساله و اهداف کلانِ شهر را ترسیم می کند
ضعف ایمنی مراکز خرید همدان شناسایی شد
مدیران همدان آمارها را پنهان می کنند
اگر از معاینه گروهی پزشکان شکایت شود پیگیری می کنیم
راه اندازی مرکز قلب بیمارستان بوعلی همدان
گسترش تعامل و روابط بین مدیریت شهری همدان با جمهوری چک
توجه به مباحث علمی در ارائه آموزش های شهروندی
احتمال افزایش حاشیه نشینی با افزودن حلقه سوم شهر همدان
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠١/٢٠ تعداد بازدیـد : ٣٨٩ نسخه چاپی
 
 
 


ریل قطار اردیبهشت به همدان میرسد

روزنامه هگمتانه  : 
شنیده شدن صدای سوت قطار همدان پس از سالها در اردیبهشتماه سال جاری خبری بود که در نخستین شورای اداری استان همدان مطرح شد.

 
 

 نخستین شورای اداری استان همدان در سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» با حضور نماینده ولیفقیه در استان، استاندار همدان، مدیران و دستگاههای اجرایی استان و حضور رئیس سازمان ملی استاندارد برگزار شد. نخستین شورای اداری استان فرصتی برای دیدار نوروزی مدیران استان و ارائه گزارش و شرایط استان در سالی که گذشت و بیان دغدغهها و برنامهها در سال پیش رو بود که در این جلسه تحقق آرزوی دیرینه مردم همدان، شنیدن سوت قطار در اردیبهشتماه سال جاری نوید داده شد و بر ارائه برنامه از سوی مدیران استان به منظور تحقق شعار سال تأکید شد.

*تدوین 13 هزار استاندارد ملی طی 3 سال اخیر در کشور

رئیس سازمان ملی استاندارد در این جلسه به ظرفیتهای بالای استان همدان اشاره کرد و با تأکید بر اینکه یکی از مؤلفههای اقتصاد مقاومتی، استاندارد است، اظهار کرد: زیرساخت توسعه اقتصادی هر کشور استاندارد آن است.

نیره پیروزبخت با بیان این مطلب که بدون توجه به استاندارد و کیفیت نمیتوان توسعه پیدا کرد، افزود: دولت یازدهم طی این سالها توجه زیادی به بحث استاندارد داشته است و بند 26 اقتصاد مقاومتی نیز به پوشش استاندارد کالا و خدمات تأکید دارد و از طرفی در سیاستهای برنامه ششم توسعه هم علاوه بر استانداردسازی بر کنترل کیفیت تأکید میشود.

وی با اشاره به اینکه با توجه به کیفیت، ویژگی و قیمت مناسب و نوآوری در کالا میتوان بخشی از سیاست اقتصاد مقاومتی را اجرا کرد، اظهارنظر کرد: سازمان ملی استاندارد پس از برجام بسیار منتفع شد و جایگاه مطلوبی در عرصه بینالمللی پیدا کرد.

این مسؤول به کسب گواهینامه تأیید صلاحیت بینالمللی پس از 10 سال اشاره کرد و گفت: ما با کسب این گواهینامه موفق شدیم گامی در راستای توسعه صادرات برداریم.

پیروزبخت از عضویت در مجمع بینالمللی اوزان و مقیاسها نیز خبر داد و عنوان کرد: رتبه ایران در سازمان (ایزو) و در بین 163 کشور از رتبه 31 در سال 2012 به رتبه 23 در حال حاضر رسیده است.

وی در ادامه سخنانش بیان کرد: ایران موفق شد در حوزه تدوین استاندارد رهبری 18 کشور عربی را کسب کند و برای اولین بار در تاریخ کشور، در 11 استاندارد بینالمللی واژگان فارسی درج شد.

رئیس سازمان ملی استاندارد اظهار کرد: حدود 30 هزار استاندارد از سال 1339 تاکنون در کشور تدوین شده است که توانستیم طی 3 سال اخیر 13 هزار استاندارد را تدوین کنیم.

پیروزبخت همچنین به انجام یک میلیون بازرسی از واحدهای صنفی نیز اشاره کرد و گفت: 100 هزار کارشناس برای استاندارد و ایمنی مردم خارج از سازمان استاندارد کار میکنند و هرچه استاندارد قویتر شود اشتغالزایی هم بیشتر میشود.

*آیتا... محمدی: زیرساخت اقتصاد مقاومتی کنار گذاشتن تنبلیها در کار است

نماینده ولیفقیه در استان و امام جمعه همدان نیز در جلسه شورای اداری استان با تأکید بر این مطلب که همه مسؤولان باید وظیفه خود را بشناسند و متعهد عمل کنند، ابراز کرد: همانطور که یک خانواده از چند نفر تشکیل شده و یک جامعه از چند خانواده، اگر افراد خانواده متعهد و متدین باشند آن خانواده صالح میشود، اگر مدیران نیز متعهد باشند آن جامعه اصلاح میشود.

آیتا... غیاثالدین طهمحمدی ادامه داد: اگر میخواهیم به توصیه مقام معظم رهبری جامه عمل بپوشانیم باید به دنبال تک تک افراد برویم و اگر افراد را خوب بسازیم جامعه ما نیز خوب ساخته میشود.

وی به سیره تربیتی حضرت رسول(ص) و تأیید ایشان بر سلمان فارسی اشاره کرد و با بیان اینکه انسانهای خودساخته و آنها که سیر تکامل را ادامه میدهند به کمال مطلق وصل میشوند، گفت: بازسازی شخصیت جزء حلقههای مفقوده عالم است.

امام جمعه همدان فصل بهار و آغاز سال نو را زمانی برای بازسازی عنوان و بیان کرد: جامعه زمانی استاندارد میشود که تک تک آحاد آن جامعه استاندارد شود.

آیتا... محمدی با اشاره به اینکه ما نیز باید همگام با طبیعت، کینه و بدبینی را از وجودمان ریشهکن کرده و صلح را جایگزین آن کنیم، افزود: برخی در کار دنیا تنبل هستند و میخواهند بدون اینکه کار کنند حقوق کلان دریافت کنند در حالی که انسان باید کار عاشق و پهلوان و قهرمان کار باشد.

وی در ادامه عنوان کرد: زیرساخت اقتصاد مقاومتی کنار گذاشتن تنبلی و تمام خوی و خصلتها و عادتهای زشت و ناپسندی است که ما را زمینگیر کرده است.

*خجسته: مجلس باید در برابر مفاسد اقتصادی محکم بایستد

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه با اشاره به شعار سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» بر عملی شدن آن تأکید کرد و با بیان اینکه مردم ما اثرگذار و تحولگرا هستند، اظهار کرد: موانعی بر سر راه اقتصاد مقاومتی وجود دارد که مانع عملی شدن آن است و آن هم فساد اقتصادی بوده که از قبل ریشه دوانده است.

امیر خجسته با اشاره به اینکه شبکه مفاسد اقتصادی طی سالیان سال شکل گرفته است، گفت: 30 نفر را در این رابطه شناسایی کردیم که مثل زالو خون مردم را میمکند و بانکهای ما را در انحصار خود قرار دادند و اختلاسهای 8 هزار میلیاردی و هزار میلیاردی را انجام دادند.

وی با اشاره به اینکه ما در فراکسیون اقتصادی مجلس از نمایندگان خواستیم که در این رابطه حرف بزنند و یک نماینده نباید ساکت بایستد، افزود: در یک تحقیق و تفحص توانستیم هزاران میلیارد از این مفاسد اقتصادی را برگردانیم.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش اضافه کرد: روزانه 3 هزار کانتینر کالای قاچاق از مبادی رسمی وارد کشور میشود و آیا کنترل این کالاها امکانپذیر نیست؟

امیر خجسته خواستار برخورد جدی دستگاه قضایی با عاملان مفاسد اقتصادی شد و با اشاره به اینکه مجلس باید سریع این پروندهها را تعیین تکلیف کند، عنوان کرد: قاچاق کالا ما را فلج کرده است و شاهدیم که روزانه 50 کانتینر لباس از کشور ترکیه وارد ایران میشود.

خجسته با بیان اینکه هر 3 قوه به ویژه مجلس شورای اسلامی باید در برابر مفاسد اقتصادی بایستند، اذعان کرد: موضوع دیگری که مانع تحقق اقتصاد مقاومتی میشود مجادلات سیاسی است.

وی با اشاره به اینکه باید به داد معیشت مردم رسید، ارزیابی اقتصاد مقاومتی در استان همدان را مطلوب ارزیابی کرد و با بیان اینکه بین مجمع نمایندگان استان اتحاد وجود دارد، عنوان کرد: در مجمع نمایندگان استان به این نتیجه رسیدیم که هرگونه مجادلات محکوم است و مجادلات سیاسی فقط آسیبرسان هستند و همدان از این مجادلات آسیب دیده است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس از آماده شدن زیرساختها در همدان خبر داد و به بهرهبرداری از خط قطار تهران- همدان اشاره کرد و با بیان اینکه ریلگذاری به 24 کیلومتری همدان رسیده است، گفت: اوایل ماه آینده ریل به همدان میرسد و شاهد بهرهبرداری از خط قطار در همدان خواهیم بود. خجسته به عملی شدن پروژه پایانه حجاج و برج مراقبت فرودگاه همدان در سال جاری هم اشاره کرد و گفت: اولین اولویت استان جذب سرمایهگذار است و باید موانع در این راه برداشته شود.

وی به فعالیت مجتمع عصر طلایی با هزار میلیارد تومان سرمایهگذاری در همدان اشاره کرد و گفت: این پروژه یک مشکل کوچک داشت که در حال حل است و با بهرهبرداری از آن برای 8 هزار و 500 نفر شغل ایجاد میشود.

وی با بیان اینکه امروز هر کسی یک شغل ایجاد کند قهرمان ملی است، بیان کرد: مدیران استان باید برای سال جدید برنامهریزی کرده و برنامههای خود را از صدا و سیما اعلام کنند.

خجسته با گلایه از اینکه چرا جاذبههای استان و ظرفیتهای گردشگری آن در شبکه ملی پخش نمیشود، اضافه کرد: صدا و سیمای مرکز همدان هم باید برنامه سال جاری خود را اعلام کند.

وی از مدیران درخواست کرد که در سال جاری با توجه به اهمیت اقتصاد مقاومتی برنامهها را عملی کنند و تأکید کرد: مدیران نباید در اجرا کردن برنامهها امروز و فردا کنند و باید رخوت و سستی را کنار بگذارند.

این مسؤول از تحول در گردشگری استان و ساخت 10 هتل جدید هم خبر داد و گفت: آنچه مهم است برنامه محور حرکت کردن و پیگیری مداوم برنامهها است و امیدواریم با ارائه برنامههای مناسب در پایان سال بتوانیم شعار سال را محقق کنیم؛ چراکه حق همدان در گذشته ادا نشده است.

*نیکبخت: پرداخت 220 میلیارد تومان وام ازدواج در استان

استاندار همدان در این جلسه با بیان اینکه درآمد صادرات استان همدان در سال 95، نسبت به سال قبل، 17 درصد افزایش داشته است، گفت: این موضوع نشاندهنده افزایش صادرات بوده که در سایه برجام و تعاملات انجام شده است.

محمدناصر نیکبخت در ادامه افزود: امیدواریم با توسعه کار استاندارد، صادرات استان هم روز به روز افزایش پیدا کند.

وی سال 95 را سال سختی از لحاظ کاری عنوان کرد و گفت: در سال گذشته تحقیقات خوبی در سطح بینالمللی داشتیم و مقام معظم رهبری هم بر صلابت کشور تأکید داشتند.

وی با بیان این مطلب که توسعه و پیشرفت سالیان متمادی از ریل منحرف شده بود و برگرداندن آن در مسیر کار آسانی نبود، ابراز کرد: بازار متلاطمی داشتیم و 400 هزار طرح کلنگزنی شده معطل داشتیم و دنیای استکبار هم مشکلاتی برای ما ایجاد کرده بود.

این مسؤول با بیان اینکه سال 95، 700 هزار شغل در کشور ایجاد شد، افزود: دولت با تمام مشکلات تحریم، تعطیلی واحدها توانست این کار را انجام دهد.

نیکبخت با اشاره به این موضوع که 500 هزار جویای کار بر متقاضیان کار در کشور اضافه شده است، بیان کرد: اگر میبینیم بیکاری دغدغه مردم و رهبری است به دلیل افزایش بیکاری، تعطیلی واحدهای تولیدی و ندانمکاریهای گذشته است.

وی با تأکید بر اینکه برای حل مسأله تولید و اشتغال باید تمام توان خود را بر تولید و معیشت و حل دغدغه مردم بگذاریم، ابراز کرد: دولت یازدهم مقابله سنگینی با فساد اقتصادی قاچاق کالا داشت اما باید قاچاق کالا را به طور کامل مسدود کنیم.

استاندار همدان با تأکید بر اینکه دولت نیاز به کمک قوههای قضاییه و مقننه در مقابله با مفاسد اقتصادی و اجرای اقتصاد مقاومتی دارد، گفت: البته مجلس در سال گذشته همکاری شایستهای در رفع موانع تولید با دولت داشت که امیدواریم امسال هم این موضوع اتفاق بیفتد.

نیکبخت راه حل تمام مشکلات از جمله اشتغال، طلاق، مفاسد اجتماعی را در تولید دانست و گفت: 54 میلیارد تومان وام ازدواج در سال 94، در استان پرداخت شد که این میزان در سال گذشته به 220 میلیارد تومان رسید.

وی تحقق بودجه از طریق امور مالیاتی و گمرک را در سال 95، 98 درصد اعلام کرد و افزود: تراز تجاری کشور مثبت شد، صادرات از واردات پیشی گرفت و صادرات نفت 5/2 برابر شد و صنعت هواپیمایی کشور نوسازی شد.

استاندار همدان در ادامه سخنانش تصریح کرد: 700 میلیارد تومان تسهیلات در سال گذشته به واحدهای تولیدی تعطیل استان پرداخت شد که این واحدها به کار برگردند.

نیکبخت اظهار کرد: براساس اعلام سازمان تأمین اجتماعی استان، 9 هزار و 568 نفر بیمه شده جدید در استان همدان داریم و همه اینها حکایت از اقتصاد مقاومتی در استان دارد؛ به طوری که رئیسجمهور به صورت کتبی از ستاد اقتصاد مقاومتی استان قدردانی کرد.

وی در ادامه به قطار تهران- همدان اشاره کرد و گفت: این پروژه حداکثر تا 10 اردیبهشتماه به بهرهبرداری میرسد.

وی در این خصوص اضافه کرد: براساس آخرین اطلاعات تاکنون یک هزار و 656 متر ریلگذاری شده است.

استاندار همدان به کمکهای متوالی دولت برای تکمیل پروژه راهآهن همدان اشاره کرد و از بهرهبرداری از بیمارستان بهار طی 20 روز آینده خبر داد.

وی عنوان کرد: واحدهای تولیدی را باید با استفاده از سرمایهگذاری داخلی و خارجی تقویت کنیم و برای رشد اقتصادی 100 درصد به 900 هزار میلیارد تومان نیاز است.

وی در بخش دیگر سخنان خود ابراز کرد: 120 پروژه درمانی بهداشتی برای افتتاح در استان وجود دارد که 104 میلیارد تومان اعتبار علاوه بر اعتبارات عمرانی استان برای این تعداد پروژه اختصاص داده شد که در سفر رئیسجمهور به استان به بهرهبرداری میرسد.

استاندار همدان به انتخابات ریاست جمهوری شورای اسلامی شهر و روستا اشاره کرد و با بیان اینکه باید مردم را تشویق به مشارکت کرد، بیان کرد: باید کاری کنیم که مردم امیدوار باشند و اگر کسی برجام را زیر سؤال برد قصد ناامید کردن مردم را دارد تا در انتخابات شرکت نکنند.

نیکبخت امیدوار کردن مردم را خواسته مقام معظم رهبری عنوان کرد و خطاب به مدیران گفت: آنها که خدمات دولت را زیر سؤال میبرند در حق دولت جفا میکنند و از شما میخواهم که نگذارید عدهای به بهانه انتخابات خدمات دولت را زیر سؤال ببرند و خدمات دولت را صادقانه بیان کنید.

وی همچنین به 5/2 برابر شدن مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) و همسانسازی حقوق بازنشستگان اشاره کرد و گفت: تعداد سازمانهای مردمنهاد در استان همدان از 36 مورد به 400 مورد افزایش یافته است.

این مسؤول بر اجرای برنامه سالانه و برنامه ششم توسعه از سوی مدیران دستگاههای اجرایی استان تأکید و اظهار کرد: دولت در سال گذشته تصمیم گرفت واحدهای نیمهکاره را به بخش خصوصی واگذار کند که در همین راستا 214 طرح در استان به بخش خصوصی واگذار شد.

نیکبخت با بیان اینکه 20 میلیارد تومان کسری استان همدان توسط معاون رئیسجمهور پرداخت شد، از همه احزاب، گروههای سیاسی و تشکلها خواست که از کمک به مردم در رأی دادن دریغ نکنند.

دبیر ستاد اقامه نماز استان همدان هم در این جلسه گفت: برای ساختن جامعه عاری از زشتیها و بدیها باید بر هدف اصلاح و جامعه و اصل تربیت تأکید کنیم.

حجتالاسلام سیدمرتضی حسنیحلم اظهار کرد: ستاد اقامه نماز استان همدان در سال 95، به عنوان ستاد برتر کشوری معرفی شد.

 

 

 

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠١/٢٠ تعداد بازدیـد : ٣٨٩ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢٩  نفر کاربران آنلاین :
۱,۶۶۰,۱۴۰ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان