سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶   |   Tue November 21, 2017  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
عباس صوفی شهردار همدان شد
انصراف مرادی از حضور در شهرداری همدان
راه اندازی سامانه خودکار اعلام ارزش محاسباتی و معاملاتی املاک شهرداری همدان به صورت آزمایشی
همدان در تکاپوی امدادرسانی به زلزله زدگان
سند کتابخوانی استان با هم افزایی دستگاه های فرهنگی تهیه شود
24 و 25 آبان همدان میزبان مسابقات لیگ برتر اسکیت هاکی
دستور امام خامنه ای به همه مسؤولان برای کمک فوری به زلزله زدگان
ثبت 12 وقف جدید در شهرستان همدان
مبلغ اضافی از کارت بلیت کسر نمی شود
مدرسه اتیسم همدان با معیارهای مدارس استثنایی فاصله دارد
     آخرین اخبار
مدرسه اتیسم همدان با معیارهای مدارس استثنایی فاصله دارد
ثبت 12 وقف جدید در شهرستان همدان
مبلغ اضافی از کارت بلیت کسر نمی شود
عباس صوفی شهردار همدان شد
راه اندازی سامانه خودکار اعلام ارزش محاسباتی و معاملاتی املاک شهرداری همدان به صورت آزمایشی
سند کتابخوانی استان با هم افزایی دستگاه های فرهنگی تهیه شود
انصراف مرادی از حضور در شهرداری همدان
همدان در تکاپوی امدادرسانی به زلزله زدگان
24 و 25 آبان همدان میزبان مسابقات لیگ برتر اسکیت هاکی
دستور امام خامنه ای به همه مسؤولان برای کمک فوری به زلزله زدگان
تسليت به مناسبت درگذشت جمعي از هموطنان عزيزمان در اثر وقوع زلزله در استان هاي غرب کشور
راه اندازی سامانه خودکار اعلام ارزش محاسباتی و معاملاتی املاک
الگوبرداری آبنمای میدان امام(ره) از منطقه باستانی هگمتانه
چاپ 204 عنوان کتاب امسال در همدان
شهرک ولی عصر (عج) آزمونه اجرای طرح جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز شد
بازگشت بیش از 70 درصد زوار همدانی به استان
ارزش نهادن به جایگاه کارکنان شهرداری ضروری است
کارکنان تاکسیرانی همدان به حامیان سه شنبه های بدون خودرو پیوستند
پیش پرداخت خرید 15 دستگاه اتوبوس شهری
فضای شهری همدان برای میزبانی از زائران اربعین حسینی آماده شد
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠٢/١۶ تعداد بازدیـد : ٩٩ نسخه چاپی
 
 
 

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شوراي اسلامي شهر همدان تأکید کرد:
ارائه خدمات رایگان به جامعه قرآنی در مراکز فرهنگی همدان

روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری همدان  : 
جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان این بار با محوریت مسائل قرآنی در مرکز همایشهای بین المللی و قرآنی این شهر با حضور پیشکسوتان و فعالان قرآنی استان برگزار شد

 
 

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا در این جلسه با بیان اینکه تا سال 90 با گذشت 3 دوره از شورا، 6 فرهنگسرای نیمهتعطیل داشتیم، گفت: در راستای پیروی از منویات مقام معظم رهبری در خصوص ترویج فرهنگ مبارزه با تهاجم فرهنگی و توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه، همه فرهنگسراهای شهر به ویژه مرکز همایشهای بینالمللی و قرآنی در اختیار جامعه قرآنی قرار میگیرد.

رضا غلامیخجسته از پیگیریهای کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا برای ایجاد زیرساختها در شهر سخن گفت و اظهار کرد: تاکنون 83 مصوبه را برای ساخت فرهنگسراها و سالنهای ورزشی به تصویب رساندیم که 70 قطعه زمین برای ساخت فرهنگسرا قطعی شده است و از این تعداد 23 طرح افتتاح شد که افتتاح فاز نخست مرکز همایشهای بینالمللی و قرآنی و مجتمع فرهنگی ورزشی ولایت (خضر) از آن جمله است.

وی با اشاره به فعال بودن واحدهای قرآنی و معارفی در تمام فرهنگسراهای شهر، بیان کرد: 4 پروژه آماده افتتاح، 9 پروژه نیمهکاره و 18 زمین آماده ساخت نیز داریم.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان از اهدای 15 زمین توسط شورا و شهرداری همدان در دور چهارم به مساجد، حسینیهها، سپاه و... در شهر برای ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه خبر داد گفت: در اسفند ماه سال 95 فاز نخست مرکز همایشهای بینالمللی و قرآنی به عنوان یک مرکز بزرگ قرآنی و فرهنگی پس از گذشت 13 سال به نتیجه رسیده و افتتاح شد.

رضا غلامیخجسته با بیان اینکه زمزمههایی مبنی بر اینکه چرا نام تالار قرآن به مرکز همایشهای بینالمللی و قرآنی تغییر کرده شنیده میشود، یادآور شد: با توجه به اینکه این مرکز به ماهانه بین 100 تا 150 میلیون تومان هزینه نگهداری نیاز دارد بر این اساس اگر نام این مجموعه تنها تالار قرآن بود، درآمدی برای نگهداری مرکز وجود نداشت؛ بنابراین بر اساس بررسی هزینهها، تصمیم بر این شد تا نام این تالار تغییر یابد تا بتوان درآمدهایی را از محل برگزاری برنامهها و همایشهای علمی و فرهنگی برای آن ایجاد کرد.

غلامیخجسته با تأکید بر اینکه آمادگی بهرهگیری از توانایی اساتید قرآنی را در تمام فرهنگسراهای فعال داریم، اظهار کرد: اگر مجموعههای قرآنی با برنامه عمل کنند تمام فرهنگسراها را به صورت رایگان در خدمت فعالان قرآنی قرار میدهیم و از طرفی آمادگی داریم این مجموعه را تکمیل و تحویل دهیم، اما حفظ و نگهداری این مجموعه نیازمند ماهانه بیش از 100 میلیون تومان است.

وی با بیان اینکه به دلیل هزینه بالای حفظ و نگهداری مجموعه، مدیریت این مرکز به شهرداری واگذار شد، گفت: در برگزاری همایشها در خدمت جامعه قرآنی هستیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان افزود: هزینههای این مرکز بزرگ فرهنگی و قرآنی از برگزاری همایشها در این محل تأمین میشود؛ همچنین از سال 90 از اعتبارات ملی و یا بخش دیگر، یک ریال برای این مجموعه تعریف نشده است.

غلامیخجسته خواستار انتخاب یکی از اعضای مجموعههای قرآنی به عنوان نماینده برای حضور در کمیسیونهای فرهنگی و اجتماعی شورا و ارائه برنامه و پیگیری مشکلات از سوی مجموعههای قرآنی شد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان و عضو شورای اسلامی شهر همدان هم اظهار کرد: پیشنهاد میکنم در صورتی که مجموعههای قرآنی توان نگهداری این مرکز را دارند، نام این مجموعه را به نام تالار قرآن تغییر دهند و مدیریت هم به مجموعههای قرآنی واگذار شود و شهرداری هم ادعایی نسبت به مدیریت آن نداشته باشد.

سید احمد حسنیحلم با اعلام موافقت برای ایجاد دانشکده قرآنی در بخشی از این مرکز، گفت: شهرداری با نگاه درآمد پایدار به این مجموعه نگاه نمیکند.

وی، دلیل نامگذاری مرکز همایشهای بینالمللی و قرآنی را دلسوزی دانست و عنوان کرد: دلیل این نامگذاری حمایت مالی مجموعه با برگزاری همایشهای مختلف در آن بوده است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، حقوقی و امور اداری شوراي اسلامی شهر همدان هم با تأکید بر اینکه با یک جلد قرآن هم میشود کار فرهنگی انجام داد، گفت: با یک کار مخلصانه میتوانیم خروجی بالایی در امر فرهنگی داشته باشیم و در این میان باید از امکانات هم استفاده کرد.

حسین قراباغی با اشاره به دغدغه کار فرهنگی در بودجهریزیهای اظهار کرد: 10 درصد بودجه شهرداری را از سال 92 به کارهای فرهنگی اختصاص دادیم و معتقدیم اعضای شورای اسلامی شهر، دغدغه قرآنی دارند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، حقوقی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه برای مرکز همایشهای بینالمللی و قرآنی هر سال در بودجه پیشبینیهایی داشتیم، افزود: درآمد شهرداری کمتر از هزینهها بوده و با کمترین منابع مالی، بزرگترین کارها انجام شده است.

قراباغی با اشاره به اینکه انتقادات بسیاری به ساخت فرهنگسراها بوده، اما کارهای خوبی در این زمینه انجام شده است، یادآور شد: وضعیت حساب شهرداری را از نقدی به تعهدی تغییر دادیم که با این اقدام، پرداخت حقوقها و انجام پروژهها محقق شد.

وی با تأکید بر اینکه در تغییر نام تالار قرآن، منطق نهفته بود، ادامه داد: مرکز همایشهای بینالمللی و قرآنی و فرهنگسراها متعلق به قرآن است و برای انجام کارهای قرآنی و فرهنگی باید محتوای مناسب و برنامه ارائه شود.

دیگر عضو شورای اسلامی شهر همدان نیز در ادامه با تأکید بر اینکه برای ایجاد شهری با فرهنگ اسلامی نیازمند شهروند قرآنی هستیم، گفت: مدیریت شهری باید در این زمینه، بیشتر ورود پیدا کند.

نرگس نورالهزاده با بیان اینکه باید گلایهها را کنار بگذاریم و کمک به رفع مهجوریت از قرآن کنیم، افزود: جامعه قرآنی میتواند زمینهساز ظهور منجی عالم بشریت باشد.

محمدعلی پرزاد، دیگر عضو شورای اسلامی شهر همدان نیز با اشاره به اینکه مرکز همایشهای بینالمللی و قرآنی همدان به عنوان تنفسگاه معنوی شهر محسوب میشود، گفت: باید از امکانات این مرکز بزرگ در مباحث فرهنگی به نحو احسن استفاده کرد.

گفتنی است در پایان این جلسه فعالان قرآنی به ارائه نظراتی در خصوص مسائل قرآنی پرداختند و سپس از بخشهای مختلف مرکز بازدید به عمل آمد.

  

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠٢/١۶ تعداد بازدیـد : ٩٩ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2017  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٨٣  نفر کاربران آنلاین :
۱,۴۴۷,۲۶۷ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان