شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶   |   Sat September 23, 2017  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
شورا در انتخاب شهردار دیدگاه سیاسی ندارد
مشارکت مدیریت شهری با بخش خصوصی مهمترین عامل حرکت به سمت درآمد پایدار
ضرورت تعیین تکلیف پهنه بندی ها در طرح جامع شهر
مدیریت شهری بر اساس مطالعات و پژوهش های علمی پیش برود
تجهیز مجموعه آبی و تفریحی شهدای شهرداری همدان به شبکه الکترولیز
رایگانی خدمات اتوبوسرانی به دانش آموزان و دانشجویان در روز بازگشایی مدارس
طرح جدید لباس تیم فوتبال شهرداری همدان رونمایی شد
افتتاح سایت اداری و توقفگاه ماشین آلات سازمان مدیریت پسماند و موتوری همدان
ایمن سازی مدرسه ها بر اساس درجه خطرپذیری
جمع آوری روزانه 800 لیتر شیرابه زباله در همدان
     آخرین اخبار
لزوم یکسان سازی آموزش فرهنگ ترافیکی توسط سازمان های مربوطه
افتتاح سایت اداری و توقفگاه ماشین آلات سازمان مدیریت پسماند و موتوری همدان
مشارکت مدیریت شهری با بخش خصوصی مهمترین عامل حرکت به سمت درآمد پایدار
ساماندهی 3 هزار راننده و خودرو برای سرویس مدارس همدان
اهدا 10 هزار گلدان به دانش آموزان کلاس اولی در جشن شکوفه ها
طرح جدید لباس تیم فوتبال شهرداری همدان رونمایی شد
همدان میزبان اعضای وابسته اجلاس جهانی گردشگری می شود
ضرورت تعیین تکلیف پهنه بندی ها در طرح جامع شهر
ایمن سازی مدرسه ها بر اساس درجه خطرپذیری
تجهیز مجموعه آبی و تفریحی شهدای شهرداری همدان به شبکه الکترولیز
شورا در انتخاب شهردار دیدگاه سیاسی ندارد
بهسازی اطراف 12 مدرسه به همت شهرداری همدان در آستانه مهر
جمع آوری روزانه 800 لیتر شیرابه زباله در همدان
مدیریت شهری بر اساس مطالعات و پژوهش های علمی پیش برود
رایگانی خدمات اتوبوسرانی به دانش آموزان و دانشجویان در روز بازگشایی مدارس
حل مشکلات حاشیه نشینی در طرح جامع شهر همدان دیده شود
همدان در اجرای دستورالعمل ارائه انشعابات خدماتی به مناطق حاشیه ای شهر پیش رو باشد
کاشت یک و نیم میلیون بوته گل برای استقبال از پاییز
شهردار همدان 10 روز دیگر انتخاب میشود
حضور نمایندگان مجلس در پارلمان شهر
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠٢/١۶ تعداد بازدیـد : ٨٣ نسخه چاپی
 
 
 

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شوراي اسلامي شهر همدان تأکید کرد:
ارائه خدمات رایگان به جامعه قرآنی در مراکز فرهنگی همدان

روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری همدان  : 
جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان این بار با محوریت مسائل قرآنی در مرکز همایشهای بین المللی و قرآنی این شهر با حضور پیشکسوتان و فعالان قرآنی استان برگزار شد

 
 

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا در این جلسه با بیان اینکه تا سال 90 با گذشت 3 دوره از شورا، 6 فرهنگسرای نیمهتعطیل داشتیم، گفت: در راستای پیروی از منویات مقام معظم رهبری در خصوص ترویج فرهنگ مبارزه با تهاجم فرهنگی و توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه، همه فرهنگسراهای شهر به ویژه مرکز همایشهای بینالمللی و قرآنی در اختیار جامعه قرآنی قرار میگیرد.

رضا غلامیخجسته از پیگیریهای کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا برای ایجاد زیرساختها در شهر سخن گفت و اظهار کرد: تاکنون 83 مصوبه را برای ساخت فرهنگسراها و سالنهای ورزشی به تصویب رساندیم که 70 قطعه زمین برای ساخت فرهنگسرا قطعی شده است و از این تعداد 23 طرح افتتاح شد که افتتاح فاز نخست مرکز همایشهای بینالمللی و قرآنی و مجتمع فرهنگی ورزشی ولایت (خضر) از آن جمله است.

وی با اشاره به فعال بودن واحدهای قرآنی و معارفی در تمام فرهنگسراهای شهر، بیان کرد: 4 پروژه آماده افتتاح، 9 پروژه نیمهکاره و 18 زمین آماده ساخت نیز داریم.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان از اهدای 15 زمین توسط شورا و شهرداری همدان در دور چهارم به مساجد، حسینیهها، سپاه و... در شهر برای ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه خبر داد گفت: در اسفند ماه سال 95 فاز نخست مرکز همایشهای بینالمللی و قرآنی به عنوان یک مرکز بزرگ قرآنی و فرهنگی پس از گذشت 13 سال به نتیجه رسیده و افتتاح شد.

رضا غلامیخجسته با بیان اینکه زمزمههایی مبنی بر اینکه چرا نام تالار قرآن به مرکز همایشهای بینالمللی و قرآنی تغییر کرده شنیده میشود، یادآور شد: با توجه به اینکه این مرکز به ماهانه بین 100 تا 150 میلیون تومان هزینه نگهداری نیاز دارد بر این اساس اگر نام این مجموعه تنها تالار قرآن بود، درآمدی برای نگهداری مرکز وجود نداشت؛ بنابراین بر اساس بررسی هزینهها، تصمیم بر این شد تا نام این تالار تغییر یابد تا بتوان درآمدهایی را از محل برگزاری برنامهها و همایشهای علمی و فرهنگی برای آن ایجاد کرد.

غلامیخجسته با تأکید بر اینکه آمادگی بهرهگیری از توانایی اساتید قرآنی را در تمام فرهنگسراهای فعال داریم، اظهار کرد: اگر مجموعههای قرآنی با برنامه عمل کنند تمام فرهنگسراها را به صورت رایگان در خدمت فعالان قرآنی قرار میدهیم و از طرفی آمادگی داریم این مجموعه را تکمیل و تحویل دهیم، اما حفظ و نگهداری این مجموعه نیازمند ماهانه بیش از 100 میلیون تومان است.

وی با بیان اینکه به دلیل هزینه بالای حفظ و نگهداری مجموعه، مدیریت این مرکز به شهرداری واگذار شد، گفت: در برگزاری همایشها در خدمت جامعه قرآنی هستیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان افزود: هزینههای این مرکز بزرگ فرهنگی و قرآنی از برگزاری همایشها در این محل تأمین میشود؛ همچنین از سال 90 از اعتبارات ملی و یا بخش دیگر، یک ریال برای این مجموعه تعریف نشده است.

غلامیخجسته خواستار انتخاب یکی از اعضای مجموعههای قرآنی به عنوان نماینده برای حضور در کمیسیونهای فرهنگی و اجتماعی شورا و ارائه برنامه و پیگیری مشکلات از سوی مجموعههای قرآنی شد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان و عضو شورای اسلامی شهر همدان هم اظهار کرد: پیشنهاد میکنم در صورتی که مجموعههای قرآنی توان نگهداری این مرکز را دارند، نام این مجموعه را به نام تالار قرآن تغییر دهند و مدیریت هم به مجموعههای قرآنی واگذار شود و شهرداری هم ادعایی نسبت به مدیریت آن نداشته باشد.

سید احمد حسنیحلم با اعلام موافقت برای ایجاد دانشکده قرآنی در بخشی از این مرکز، گفت: شهرداری با نگاه درآمد پایدار به این مجموعه نگاه نمیکند.

وی، دلیل نامگذاری مرکز همایشهای بینالمللی و قرآنی را دلسوزی دانست و عنوان کرد: دلیل این نامگذاری حمایت مالی مجموعه با برگزاری همایشهای مختلف در آن بوده است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، حقوقی و امور اداری شوراي اسلامی شهر همدان هم با تأکید بر اینکه با یک جلد قرآن هم میشود کار فرهنگی انجام داد، گفت: با یک کار مخلصانه میتوانیم خروجی بالایی در امر فرهنگی داشته باشیم و در این میان باید از امکانات هم استفاده کرد.

حسین قراباغی با اشاره به دغدغه کار فرهنگی در بودجهریزیهای اظهار کرد: 10 درصد بودجه شهرداری را از سال 92 به کارهای فرهنگی اختصاص دادیم و معتقدیم اعضای شورای اسلامی شهر، دغدغه قرآنی دارند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، حقوقی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه برای مرکز همایشهای بینالمللی و قرآنی هر سال در بودجه پیشبینیهایی داشتیم، افزود: درآمد شهرداری کمتر از هزینهها بوده و با کمترین منابع مالی، بزرگترین کارها انجام شده است.

قراباغی با اشاره به اینکه انتقادات بسیاری به ساخت فرهنگسراها بوده، اما کارهای خوبی در این زمینه انجام شده است، یادآور شد: وضعیت حساب شهرداری را از نقدی به تعهدی تغییر دادیم که با این اقدام، پرداخت حقوقها و انجام پروژهها محقق شد.

وی با تأکید بر اینکه در تغییر نام تالار قرآن، منطق نهفته بود، ادامه داد: مرکز همایشهای بینالمللی و قرآنی و فرهنگسراها متعلق به قرآن است و برای انجام کارهای قرآنی و فرهنگی باید محتوای مناسب و برنامه ارائه شود.

دیگر عضو شورای اسلامی شهر همدان نیز در ادامه با تأکید بر اینکه برای ایجاد شهری با فرهنگ اسلامی نیازمند شهروند قرآنی هستیم، گفت: مدیریت شهری باید در این زمینه، بیشتر ورود پیدا کند.

نرگس نورالهزاده با بیان اینکه باید گلایهها را کنار بگذاریم و کمک به رفع مهجوریت از قرآن کنیم، افزود: جامعه قرآنی میتواند زمینهساز ظهور منجی عالم بشریت باشد.

محمدعلی پرزاد، دیگر عضو شورای اسلامی شهر همدان نیز با اشاره به اینکه مرکز همایشهای بینالمللی و قرآنی همدان به عنوان تنفسگاه معنوی شهر محسوب میشود، گفت: باید از امکانات این مرکز بزرگ در مباحث فرهنگی به نحو احسن استفاده کرد.

گفتنی است در پایان این جلسه فعالان قرآنی به ارائه نظراتی در خصوص مسائل قرآنی پرداختند و سپس از بخشهای مختلف مرکز بازدید به عمل آمد.

  

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠٢/١۶ تعداد بازدیـد : ٨٣ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2017  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١۶  نفر کاربران آنلاین :
۱,۳۷۶,۹۷۵ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان