پنج شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷   |   Thu January 24, 2019  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
رقابت 83 اثر در مسابقه «مجتمع فرهنگی و المان شهری آمادای تپه حاج عنایت»
در خيابان هاي تختي، شريعتي و کبابيان پارکينگ ساخته مي شود
مدیریت شهری به دنبال افزایش رضایتمندی شهروندان است
برگزاری سومین دوره مسابقات المپیاد فرهنگی ورزشی مدیران شهری همدان
لایحه بودجه پیشنهادی سال 98 شهرداری در موعد قانونی تقدیم شورا شد
قدردانی شهردار همدان از زحمات پرستاران
خدمات رسانی شبانه روزی و بی وقفه مدیریت شهری در بارش برف
همدان اولین استان تاب آور در ایران
رسیدگی به مشکلات بیش از 15 نفر از شهروندان منطقه چهار
رانندگان تاکسی نهادینه کننده فرهنگ ترافیک هستند
     آخرین اخبار
"شهر گردشگر" در کهن شهر همدان کلید خورد
تلاش مدیریت شهری برای مناسب سازی محیط برای معلولان
آمادگی شهرداری برای برگزاری برنامه های دهه فجر فاطمی
گشایش نمایشگاه عبرت و ضد تروریسم در همدان
همدان اولین استان تاب آور در ایران
شکل گیری فراکسیون «شفافیت» در شورای عالی استان ها
لایحه بودجه پیشنهادی سال 98 شهرداری در موعد قانونی تقدیم شورا شد
برگزاری سومین دوره مسابقات المپیاد فرهنگی ورزشی مدیران شهری همدان
امدادرسانی به 40 خودرو و 248 نفر در همدان
رهاورد رویداد گردشگری 2018 از نگاه نمایندگان در مجلس
مدیریت شهری به دنبال افزایش رضایتمندی شهروندان است
قدردانی شهردار همدان از زحمات پرستاران
خدمات رسانی شبانه روزی و بی وقفه مدیریت شهری در بارش برف
رانندگان تاکسی نهادینه کننده فرهنگ ترافیک هستند
رسیدگی به مشکلات بیش از 15 نفر از شهروندان منطقه چهار
رقابت 83 اثر در مسابقه «مجتمع فرهنگی و المان شهری آمادای تپه حاج عنایت»
در خيابان هاي تختي، شريعتي و کبابيان پارکينگ ساخته مي شود
اعضای هیأت رئیسه کمیسیون آموزش، پژوهش و فناوری شورای عالی استان ها انتخاب شدند
راه اندازی پایگاه اورژانس هوایی همدان در بیمارستان بعثت
هنرمندان نقش مهمی در تقویت نشاط اجتماعی دارند
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠٣/١٠ تعداد بازدیـد : ٧٨۴ نسخه چاپی
 
 
 


آسفالت يکدست و مناسب، نياز هميشگي خيابان هاي شهر

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
همه ما مي دانيم که يکي از مهمترين ويژگي هايي که يک شهر را از ساير شهرها متمايز مي کند و علاوه بر آن تأثير فراواني بر منظر شهري دارد، آسفالت يکدست و مناسب خيابان ها و معابر است.

 
 

 

سميه قاسمي: از ديگر سوي چاله و قسمتهاي خاکي و دستانداز خيابانها هزينههايي به شهروندان داراي خودرو تحميل ميکند که اين هزينهها گاه داد مردم را در ميآورد.

 

گودالهاي موجود در کف خيابانها، در شرايط خاص جوي نيز به معضلي براي عابران پياده تبديل ميشوند و از اين حيث رفع اين معضلات بر مديريت شهري تکليف شده است.

اگرچه شهرداري همدان طي سالهاي اخير بودجه خوبي در راستاي اصلاح سطح خيابانها و معابر صرف کرده است، اما هنوز هم برخي خيابانهاي شهر به گفته شهروندان داراي مشکلات عديده هستند که البته براساس اخبار منتشر شده از مسؤولان مديريت شهري، قرار است در سال جاري نيز بيش از پيش شاهد رفع زخمهاي آسفالت خيابانهاي شهر باشيم.

*گردان: تا پيش از پايان دوره چهارم شورا، 50 تا 60 درصد مشکلات معابر رفع ميشود

در همين رابطه رئيس کميسيون خدمات شهري، حمل و نقل و ترافيک، محيط زيست بهداشت شوراي اسلامي شهر همدان نيز در گفتگو با خبرنگار هگمتانه، با اشاره به اينکه از ابتداي دوره چهارم شورا، اعضاي شورا در بحث آسفالت ايرادهايي به شهرداري وارد کردند، گفت: در اين خصوص بازديدهايي نيز از کارخانه آسفالت انجام شد و مشکلات به منظور حل و فصل مورد بررسي قرار گرفت.

کامران گردان ادامه داد: با توجه به کمبود منابع مالي، شهرداري درخواست جابهجايي اعتبارات به منظور خدمترساني هرچه بهتر در آسفالتريزي معابر، در سال جاري را مطرح کرد که اين اتفاق افتاد.

وي با بيان اينکه براساس برنامهريزيهاي انجام شده و با توجه به اعتبارات خوبي که امسال در نظر گرفته شده، موضوع آسفالتريزي معابر و خيابانها در اولويت اقدامات شهرداري است، عنوان کرد: به شهروندان قول ميدهيم تا پايان دوره چهارم شورا که دوازدهم مرداد است، 50 تا 60 درصد مشکلات معابر و خيابانها رفع شود و در اين رابطه هر چهار منطقه شهرداري وظايف خود را به خوبي انجام ميدهند.

وي بيان کرد: در صورت مناسب بودن شرايط جوي، شهرداري هيچ مشکلي براي آسفالتريزي ندارد و آسفالت به اندازه کافي خريداري شده است.

وي بيکيفيت بودن آسفالت برخي خيابانها را در کيفي نبودن زيرسازيها دانست و خاطرنشان کرد: در اين رابطه نظارتهاي مستمر در حال انجام است و هر جا که لازم باشد آسفالت و تيغاندازي انجام ميشود تا کيفيت کار افزايش پيدا کند.

*رسولي: پيشبيني 5/12 ميليارد تومان اعتبار به منظور آسفالتريزي/ افزايش قيمت آسفالت در سال جاري

معاون فني و عمراني شهرداري همدان نيز با بيان اينکه در بودجه سال 96 شهرداري 5/12 ميليارد تومان به منظور آسفالتريزي خيابانها و معابر ديده شده است، گفت: سال گذشته حدود 95 هزار تن آسفالتريزي در شهر همدان انجام شد.

موسي رسولي با اشاره به اينکه متأسفانه امسال قيمت قير و به تبع آن قيمت آسفالت بيش از 50 درصد افزايش يافته است، اظهار کرد: قيري که سال گذشته 80 تا 90 هزار تومان خريداري ميشد امسال به 145 هزار تومان رسيده است و اين به معناي رشد بيش از 50 درصدي قيمتهاست.

رسولي بيان کرد: پيشبينيها براي امسال، بهرهگيري از 100 هزار تن آسفالت به منظور اصلاح معابر و خيابانها است که البته اميدواريم با توجه به گران شدن قيمتها، بتوانيم به اين پيشبيني جامه عمل بپوشانيم.

وي در ادامه سخنان خود با اشاره به اينکه با توجه به شرايط موجود، ما به اندازه خرابيهاي کل شهر، نه اعتبار و نه زمان داريم، عنوان کرد: بر همين مبنا با توجه به شناسايي نقاط داراي اولويت در سطح مناطق چهارگانه، آسفالتريزي معابر و خيابانها در حال انجام است.

رسولي تصريح کرد: براساس اهميت معابر و نوع خرابي آسفالت، با بررسيهاي کارشناسان مناطق چهارگانه، نقاط براساس اولويتبندي به پيمانکاران اعلام ميشود.

معاون فني و عمراني شهرداري همدان نيز با بيان اينکه براساس بررسيهاي کارشناسانه، سهميه اعتباري مناطق چهارگانه اعلام شده است، گفت: بر اين مبنا، براي شهرداري ستاد 3 ميليارد تومان، شهرداري منطقه يک 3/2 ميليارد تومان، شهرداري منطقه دو 2 ميليارد تومان، شهرداري منطقه سه 3 ميليارد تومان و شهرداري منطقه چهار 2/2 ميليارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است.

وي با اعلام اينکه تمامي قراردادها با پيمانکاران بسته شده عنوان کرد: خوشبختانه در حال حاضر قير نيز به اندازه کافي خريداري شده و هيچ مشکل خاصي در اين خصوص وجود ندارد.

وي افزود: در صورتي که شرايط جوي به ما امکان آسفالتريزي را بدهد، اصلاح معابر و خيابانهاي شهر به انجام ميرسد.

وي در ادامه سخنان خود در پاسخ به سؤال خبرنگار هگمتانه مبني بر اينکه «نوع آسفالت مورد استفاده تا چه اندازه از استانداردهاي لازم برخوردار است»، گفت: هر ساله بالغ بر 200 ميليون تومان اعتبار، صرف هزينههاي آزمايشگاهي به منظور آزمايش آسفالت مورد استفاده ميشود.

وي افزود: سال گذشته بيش از 700 مرتبه آزمايش روي آسفالت مورد استفاده در شهر همدان انجام شد.

وي بيان کرد: براساس آييننامههاي موجود، ما مکلف هستيم به ازاي هر 300 تن آسفالت يک مرتبه آزمايش انجام دهيم که آنچه انجام ميدهيم بيش از تکليف آييننامه است.

وي با اذعان به اينکه ما به برخورد با پيمانکاران بسيار سختگيرانه عمل ميکنيم، خاطرنشان کرد: گاهي سالانه پيمانکاران را بين دو تا 10 ميليارد تومان به خاطر کيفيت نامناسب آسفالت جريمه ميکنيم که البته 50 درصد اين جرايم سختگيرانه اعمال ميشود تا درصد خرابيها به حداقل برسد.

وي بيان کرد: به منظور افزايش کيفيت اقدامات، ما تمامي سختگيريهاي لازم را انجام ميدهيم.

موسي رسولي در ادامه سخنان خود در خصوص شکايت برخي شهروندان از آسفالتريزيها يا لکهگيريهاي انجام شده، گفت: البته در اين رابطه مردم نميتوانند اظهارنظر کارشناسانه داشته باشند، هر چند در پارهاي موارد صحبت شهروندان پذيرفتني است.

وي ادامه داد: متأسفانه در بحث لکهگيريها، گاهي شرايط موجب ميشود کار باکيفيت بالا انجام نشود که در اين خصوص گاهي دستگاههاي ديگر نيز دخيل هستند.

معاون فني و عمراني شهرداري همدان عنوان کرد: در آسفالتريزي و لکهگيري، آسفالت بايد به صورت لايه لايه ريخته شود تا تراکم صورت گيرد که در برخي موارد اين امکان وجود ندارد و لکهگيري به صورت سطحي انجام ميشود.

رسولي بيان کرد: در پارهاي از موارد نياز است دستگاه کُمپکتور روي تأسيسات گاز، آب و يا مخابرات قرار گيرد که دستگاههاي مربوط از اين اقدامات به دليل آسيب نديدن تأسيسات جلوگيري ميکنند و همين باعث ميشود تا عمليات لکهگيري به خوبي انجام نشود.

وي ادامه داد: همچنين گاهي نوارهاي حفاري به قدري باريک هستند که هيچ دستگاهي براي ورود به اين نوع حفاري وجود ندارد و همين کيفيت کار را کاهش ميدهد.

وي عنوان کرد: در پارهاي از اوقات نيز به دليل اينکه راهنمايي و رانندگي اجازه نميدهد محل حفاريها در طولانيمدت باز نباشد، به همين منظور، مجبور به پر کردن ميشويم که اين نوع از پر کردنها نيز کاملاً غير اصولي و غيرفني است.

رسولي همچنين بيان کرد: در پارهاي از موارد نيز از آنجا که شهروندان صبر و تحمل کافي به خرج نميدهند، لکهگيريها آنطور که بايد انجام نميشود.

وي عنوان کرد: موارد پيش گفته موجب ميشود تا لکهگيريها باکيفيت انجام نشود و گاهي شهروندان گلايههايي داشته باشند.

وي در پايان گفت: در حال حاضر چنانچه شرايط جوي به ما اجازه کار دهد، شرايط فراهم است تا براساس اولويتبندي، آسفالتريزي معابر و خيابانهاي شهر انجام شود.

 

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠٣/١٠ تعداد بازدیـد : ٧٨۴ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴٢  نفر کاربران آنلاین :
۱,۹۶۰,۷۹۵ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان