سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷   |   Tue October 16, 2018  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
ضرورت اقدام کارشناسی در تهیه و تدوین دفترچه عوارض محلی
جمع آوری دستفروشان پیاده راه اکباتان
محیطی امن برای حضور سرمایه گذار در استان و شهر همدان ایجاد شود
جلسات بررسی گزارشات حسابرسی شهرداری همدان آغاز شد
ورودی های شهر همدان را جذاب کنید
شهرداری و سپاه انصارالحسین(ع) میزبان مجمع فرماندهان و مسؤولین پیشکسوت جهاد و شهادت استان
تخریب پنج ساخت و ساز غیر قانونی در باغات جاده چشین همدان
برنامه ریزی شهرداری همدان برای پذیرایی شایسته از زائران اربعین
همفکری با سمن ها به نفع مدیریت شهری و مردم است
ورزش محلات از اولویت های اساسی برنامه های شهرداری باشد
     آخرین اخبار
همدان میزبان اجلاس مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی مراکز استان ها
اجلاس جهانی گردشگری در همدان کرسی ایران شناسی برای جهان است
رسانه ها در تبیین ظرفیت های گردشگری همدان نقش محوری دارند
شهرداری همدان آماده خدمت به شهروندان در روزهای برفی
ورودی های شهر همدان را جذاب کنید
افزایش 20 تا 30 درصدی قیمت میوه های پاییزی
فراخوان امام خامنه اي از صاحب نظران براي بررسي و اصلاح سند اوليه الگوي اسلامي ـ ايراني پيشرفت
حوزه فناوری شهرداری با نگاه سرمایه گذاری دیده شود
ورزش محلات از اولویت های اساسی برنامه های شهرداری باشد
صرفه جویی 100 میلیون لیتری در مصرف بنزین با مصرف سی ان جی در منطقه همدان
صرفه جویی 100 میلیون لیتری در مصرف بنزین با مصرف سی ان جی در منطقه همدان
جایگاه شوراها باید حفظ شود
قدرت دیپلماسی ما نتیجه مجاهدت رزمندگان است
امضاي تفاهم نامه همکاري شوراي استان با حفاظت محيط زيست همدان
تخریب پنج ساخت و ساز غیر قانونی در باغات جاده چشین همدان
شهرداری همدان مقابل مقاومت تهران شکست خورد
محیطی امن برای حضور سرمایه گذار در استان و شهر همدان ایجاد شود
ضرورت اقدام کارشناسی در تهیه و تدوین دفترچه عوارض محلی
موکب سیدالشهداء(ع) همدان برای چهارمین سال در کربلا مستقر می شود
همفکری با سمن ها به نفع مدیریت شهری و مردم است
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠٣/١٠ تعداد بازدیـد : ٧١١ نسخه چاپی
 
 
 


آسفالت يکدست و مناسب، نياز هميشگي خيابان هاي شهر

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل  : 
همه ما مي دانيم که يکي از مهمترين ويژگي هايي که يک شهر را از ساير شهرها متمايز مي کند و علاوه بر آن تأثير فراواني بر منظر شهري دارد، آسفالت يکدست و مناسب خيابان ها و معابر است.

 
 

 

سميه قاسمي: از ديگر سوي چاله و قسمتهاي خاکي و دستانداز خيابانها هزينههايي به شهروندان داراي خودرو تحميل ميکند که اين هزينهها گاه داد مردم را در ميآورد.

 

گودالهاي موجود در کف خيابانها، در شرايط خاص جوي نيز به معضلي براي عابران پياده تبديل ميشوند و از اين حيث رفع اين معضلات بر مديريت شهري تکليف شده است.

اگرچه شهرداري همدان طي سالهاي اخير بودجه خوبي در راستاي اصلاح سطح خيابانها و معابر صرف کرده است، اما هنوز هم برخي خيابانهاي شهر به گفته شهروندان داراي مشکلات عديده هستند که البته براساس اخبار منتشر شده از مسؤولان مديريت شهري، قرار است در سال جاري نيز بيش از پيش شاهد رفع زخمهاي آسفالت خيابانهاي شهر باشيم.

*گردان: تا پيش از پايان دوره چهارم شورا، 50 تا 60 درصد مشکلات معابر رفع ميشود

در همين رابطه رئيس کميسيون خدمات شهري، حمل و نقل و ترافيک، محيط زيست بهداشت شوراي اسلامي شهر همدان نيز در گفتگو با خبرنگار هگمتانه، با اشاره به اينکه از ابتداي دوره چهارم شورا، اعضاي شورا در بحث آسفالت ايرادهايي به شهرداري وارد کردند، گفت: در اين خصوص بازديدهايي نيز از کارخانه آسفالت انجام شد و مشکلات به منظور حل و فصل مورد بررسي قرار گرفت.

کامران گردان ادامه داد: با توجه به کمبود منابع مالي، شهرداري درخواست جابهجايي اعتبارات به منظور خدمترساني هرچه بهتر در آسفالتريزي معابر، در سال جاري را مطرح کرد که اين اتفاق افتاد.

وي با بيان اينکه براساس برنامهريزيهاي انجام شده و با توجه به اعتبارات خوبي که امسال در نظر گرفته شده، موضوع آسفالتريزي معابر و خيابانها در اولويت اقدامات شهرداري است، عنوان کرد: به شهروندان قول ميدهيم تا پايان دوره چهارم شورا که دوازدهم مرداد است، 50 تا 60 درصد مشکلات معابر و خيابانها رفع شود و در اين رابطه هر چهار منطقه شهرداري وظايف خود را به خوبي انجام ميدهند.

وي بيان کرد: در صورت مناسب بودن شرايط جوي، شهرداري هيچ مشکلي براي آسفالتريزي ندارد و آسفالت به اندازه کافي خريداري شده است.

وي بيکيفيت بودن آسفالت برخي خيابانها را در کيفي نبودن زيرسازيها دانست و خاطرنشان کرد: در اين رابطه نظارتهاي مستمر در حال انجام است و هر جا که لازم باشد آسفالت و تيغاندازي انجام ميشود تا کيفيت کار افزايش پيدا کند.

*رسولي: پيشبيني 5/12 ميليارد تومان اعتبار به منظور آسفالتريزي/ افزايش قيمت آسفالت در سال جاري

معاون فني و عمراني شهرداري همدان نيز با بيان اينکه در بودجه سال 96 شهرداري 5/12 ميليارد تومان به منظور آسفالتريزي خيابانها و معابر ديده شده است، گفت: سال گذشته حدود 95 هزار تن آسفالتريزي در شهر همدان انجام شد.

موسي رسولي با اشاره به اينکه متأسفانه امسال قيمت قير و به تبع آن قيمت آسفالت بيش از 50 درصد افزايش يافته است، اظهار کرد: قيري که سال گذشته 80 تا 90 هزار تومان خريداري ميشد امسال به 145 هزار تومان رسيده است و اين به معناي رشد بيش از 50 درصدي قيمتهاست.

رسولي بيان کرد: پيشبينيها براي امسال، بهرهگيري از 100 هزار تن آسفالت به منظور اصلاح معابر و خيابانها است که البته اميدواريم با توجه به گران شدن قيمتها، بتوانيم به اين پيشبيني جامه عمل بپوشانيم.

وي در ادامه سخنان خود با اشاره به اينکه با توجه به شرايط موجود، ما به اندازه خرابيهاي کل شهر، نه اعتبار و نه زمان داريم، عنوان کرد: بر همين مبنا با توجه به شناسايي نقاط داراي اولويت در سطح مناطق چهارگانه، آسفالتريزي معابر و خيابانها در حال انجام است.

رسولي تصريح کرد: براساس اهميت معابر و نوع خرابي آسفالت، با بررسيهاي کارشناسان مناطق چهارگانه، نقاط براساس اولويتبندي به پيمانکاران اعلام ميشود.

معاون فني و عمراني شهرداري همدان نيز با بيان اينکه براساس بررسيهاي کارشناسانه، سهميه اعتباري مناطق چهارگانه اعلام شده است، گفت: بر اين مبنا، براي شهرداري ستاد 3 ميليارد تومان، شهرداري منطقه يک 3/2 ميليارد تومان، شهرداري منطقه دو 2 ميليارد تومان، شهرداري منطقه سه 3 ميليارد تومان و شهرداري منطقه چهار 2/2 ميليارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است.

وي با اعلام اينکه تمامي قراردادها با پيمانکاران بسته شده عنوان کرد: خوشبختانه در حال حاضر قير نيز به اندازه کافي خريداري شده و هيچ مشکل خاصي در اين خصوص وجود ندارد.

وي افزود: در صورتي که شرايط جوي به ما امکان آسفالتريزي را بدهد، اصلاح معابر و خيابانهاي شهر به انجام ميرسد.

وي در ادامه سخنان خود در پاسخ به سؤال خبرنگار هگمتانه مبني بر اينکه «نوع آسفالت مورد استفاده تا چه اندازه از استانداردهاي لازم برخوردار است»، گفت: هر ساله بالغ بر 200 ميليون تومان اعتبار، صرف هزينههاي آزمايشگاهي به منظور آزمايش آسفالت مورد استفاده ميشود.

وي افزود: سال گذشته بيش از 700 مرتبه آزمايش روي آسفالت مورد استفاده در شهر همدان انجام شد.

وي بيان کرد: براساس آييننامههاي موجود، ما مکلف هستيم به ازاي هر 300 تن آسفالت يک مرتبه آزمايش انجام دهيم که آنچه انجام ميدهيم بيش از تکليف آييننامه است.

وي با اذعان به اينکه ما به برخورد با پيمانکاران بسيار سختگيرانه عمل ميکنيم، خاطرنشان کرد: گاهي سالانه پيمانکاران را بين دو تا 10 ميليارد تومان به خاطر کيفيت نامناسب آسفالت جريمه ميکنيم که البته 50 درصد اين جرايم سختگيرانه اعمال ميشود تا درصد خرابيها به حداقل برسد.

وي بيان کرد: به منظور افزايش کيفيت اقدامات، ما تمامي سختگيريهاي لازم را انجام ميدهيم.

موسي رسولي در ادامه سخنان خود در خصوص شکايت برخي شهروندان از آسفالتريزيها يا لکهگيريهاي انجام شده، گفت: البته در اين رابطه مردم نميتوانند اظهارنظر کارشناسانه داشته باشند، هر چند در پارهاي موارد صحبت شهروندان پذيرفتني است.

وي ادامه داد: متأسفانه در بحث لکهگيريها، گاهي شرايط موجب ميشود کار باکيفيت بالا انجام نشود که در اين خصوص گاهي دستگاههاي ديگر نيز دخيل هستند.

معاون فني و عمراني شهرداري همدان عنوان کرد: در آسفالتريزي و لکهگيري، آسفالت بايد به صورت لايه لايه ريخته شود تا تراکم صورت گيرد که در برخي موارد اين امکان وجود ندارد و لکهگيري به صورت سطحي انجام ميشود.

رسولي بيان کرد: در پارهاي از موارد نياز است دستگاه کُمپکتور روي تأسيسات گاز، آب و يا مخابرات قرار گيرد که دستگاههاي مربوط از اين اقدامات به دليل آسيب نديدن تأسيسات جلوگيري ميکنند و همين باعث ميشود تا عمليات لکهگيري به خوبي انجام نشود.

وي ادامه داد: همچنين گاهي نوارهاي حفاري به قدري باريک هستند که هيچ دستگاهي براي ورود به اين نوع حفاري وجود ندارد و همين کيفيت کار را کاهش ميدهد.

وي عنوان کرد: در پارهاي از اوقات نيز به دليل اينکه راهنمايي و رانندگي اجازه نميدهد محل حفاريها در طولانيمدت باز نباشد، به همين منظور، مجبور به پر کردن ميشويم که اين نوع از پر کردنها نيز کاملاً غير اصولي و غيرفني است.

رسولي همچنين بيان کرد: در پارهاي از موارد نيز از آنجا که شهروندان صبر و تحمل کافي به خرج نميدهند، لکهگيريها آنطور که بايد انجام نميشود.

وي عنوان کرد: موارد پيش گفته موجب ميشود تا لکهگيريها باکيفيت انجام نشود و گاهي شهروندان گلايههايي داشته باشند.

وي در پايان گفت: در حال حاضر چنانچه شرايط جوي به ما اجازه کار دهد، شرايط فراهم است تا براساس اولويتبندي، آسفالتريزي معابر و خيابانهاي شهر انجام شود.

 

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠٣/١٠ تعداد بازدیـد : ٧١١ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٨٩  نفر کاربران آنلاین :
۱,۸۳۷,۹۳۲ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان