دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷   |   Mon April 23, 2018  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
تصویب اجرای طرح " بهنام " در صحن شورا
توسعه گردشگری بینالمللی مهمترین هدف شهرداری همدان
ضرورت استفاده از فناوری های جدید در خدمات رسانی به شهروندان
سایت دفن زباله همدان با هزینه بیش از 100میلیارد ریال ساماندهی می شود
گسترش تعامل و روابط بین مدیریت شهری همدان با جمهوری چک
کاشت درخت در معابر اصلی شهر
ارائه گزارش تفریغ بودجه سال 96 شهرداری همدان تا پایان اردیبهشت ماه
جمع آوری متکدیان با هدف ایجاد فضای مناسب در شهر
نقش مهم مرکز کنترل ترافیک در مدیریت شهری
احتمال افزایش حاشیه نشینی با افزودن حلقه سوم شهر همدان
     آخرین اخبار
تجلیل از ایثارگران شهرداری همدان
جمع آوری دست فروشان گنجنامه استمرار یابد
نشست مدیریت بحران شهرداری همدان برگزار شد
راه اندازی پویش جمع آوری پسماندهای محوطه گنجنامه
رشد گردشگری همدان در گرو مطالبه گری مردم و همت مسؤولان
43 تالار نمایش میزبان نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی
ایجاد نماد نخستین مجلس فواید عامه شهر همدان
تسریع در راه اندازی خزانه داری شهرداری
ضرورت تغییر فرهنگ در کاهش تولید زباله
بهره برداری از 60 پروژه بهداشتی تا پایان خردادماه در همدان
رویداد 2018 فرصتی مناسب برای معرفی ظرفیت های همدان در سطح بین المللی است
ورود به املاک شهروندان بدون حکم قضایی غیرقانونی است
مشارکت مردم و مسؤولان چشم انداز بیست ساله و اهداف کلانِ شهر را ترسیم می کند
ضعف ایمنی مراکز خرید همدان شناسایی شد
مدیران همدان آمارها را پنهان می کنند
اگر از معاینه گروهی پزشکان شکایت شود پیگیری می کنیم
راه اندازی مرکز قلب بیمارستان بوعلی همدان
گسترش تعامل و روابط بین مدیریت شهری همدان با جمهوری چک
توجه به مباحث علمی در ارائه آموزش های شهروندی
احتمال افزایش حاشیه نشینی با افزودن حلقه سوم شهر همدان
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠٣/٢٩ تعداد بازدیـد : ١۶١ نسخه چاپی
 
 
 


آمادگي اماکن گردشگري همدان براي مسافران تعطيلات عيد فطر

روزنامه هگمتانه  : 
معاون برنامه ريزي و امور عمراني فرماندار همدان : بايد سعي کنيم مسافران ورودي به شهر همدان را به سمت استفاده از مجموعه هاي اقامتي هدايت کنيم،اگرچه نمي توانيم مردم را به استفاده از اماکن اقامتي محدود کنيم اما هدف ما بايد اين باشد که مسافران از ظرفيت اقامتي شهر استفاده کنند.

 
 

تعطيلات عيد سعيد فطر و تابستان نزديک است و شهر همدان به عنوان يکي از پنج شهر گردشگري کشور بايد خود را براي استقبال از مسافران آماده کند، به همين منظور نخستين کارگروه گردشگري شهرستان همدان بعد از ايام نوروز تشکيل شد تا هر يک از کميتههاي اين کارگروه از اقدامات انجام شده براي استقبال از مسافران گزارش بدهند.

معاون برنامهريزي و امور عمراني فرماندار همدان در اين جلسه با بيان اينکه يکي از اهداف ما از جذب مسافر بايد اين باشد که آنها را به سمت استفاده از ظرفيتهاي اقامتي همدان از جمله هتلها، مهمانپذيرها، مجموعههاي گردشگري، خانه مسافرها و... سوق دهيم، ابراز کرد: تنها چهار پارک براي برپايي چادر مسافران در سطح شهر در نظر گرفتيم و اگرچه با برپايي چادر توسط مسافران موافق نيستيم اما نميتوان آنها را محدود کرد.

رضا زماني در ادامه سخنانش بر تشکيل کميته نظارت بر سرويسهاي بهداشتي و نمازخانههاي بينراهي تأکيد کرد و افزود: اين کميته بايد توسط ميراث فرهنگي همدان و ساير نهادهاي مرتبط تشکيل شود.

وي در بخش ديگر سخنان خود با اشاره به اينکه آمار رسمي اقامت در شهرستان همدان در نوروز امسال، 93 هزار و 418 نفر بود، گفت: اين در حالي است که ميزان بازديد از اماکن تفريحي و تاريخي 367 هزار و 490 مورد بوده که نشاندهنده اين است که همدان از محل عبور مسافران به مقصد گردشگري تبديل شده است.

اين مسؤول به تعطيلات عيد فطر اشاره کرد و با بيان اينکه آمادگي لازم براي ورود مسافران به همدان وجود دارد، ابراز کرد: آنچه که در اين ميان مهم است ساماندهي خانه مسافرها به لحاظ اجتماعي و امنيتي است که با ساماندهي آنها ميتوان آمار اقامت مسافران را رصد کرد.

زماني با اعلام اينکه ساماندهي خانه مسافرها در دستور کار شوراي تأمين استان قرار گرفته است، عنوان کرد: تقاضا ميکنيم که با خانههاي مسافرهاي غيرمجاز برخورد شود و از طرفي نبايد شرايط را براي اعطاي مجوز به خانه مسافرها سخت گرفت تا افراد از اين طرح استقبال کنند.

وي در ادامه اضافه کرد: شهرداري همدان در بحث اسکان مسافران زحمات زيادي کشيده است و نمايندگان مراکز اقامتي شهر ميتوانند در مجموعه عينالقضات همدان استقرار يابند و چهار پارک شهر همدان براي اسکان آماده شده است.

* خاکسار: آمادگي اماکن گردشگري براي بازديد مسافران

معاون گردشگري اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان همدان نيز در اين جلسه با بيان اينکه ميراث فرهنگي دبيري ستاد اجرايي خدمات سفر، کميته تبليغات، آمار و ارزيابي و رسيدگي به شکايات را بر عهده دارد، گفت: نظارت مستمر بر تأسيسات گردشگري انجام ميشود.

علي خاکسار بيان کرد: اقلام تبليغاتي تهيه و آماده شده و تمام مراکز گردشگري شهرستان و موزهها آماده بازديد مسافران است.

وي با اشاره به اينکه راهنماهاي گردشگري آموزش ديدهاند، ابراز کرد: ستاد اجرايي خدمات سفر در زمان اوج مسافر، آمار اسکان، اقامت و بازديد را دارد.

خاکسار در ادامه به اهميت ساماندهي خانه مسافرها از نظر امنيتي و آمار اسکان اشاره و بيان کرد: تاکنون فقط يک مورد خانه مسافر مجوز گرفته است که تا آخر ماه به 30 مورد ميرسد.

وي همچنين در بخش ديگري از سخنانش به طرح ضربتي توليد و اشتغال روستاهاي هدف گردشگري اشاره کرد و افزود: 73 روستا در استان شامل اين طرح است که سهم استان همدان روستاي قلعهجوق فامنين، کشاني تويسرکان، ملحمدره اسدآباد و ورکانه همدان است.

خاکسار با بيان اينکه روستاي ورکانه از نظر ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي ظرفيت اجراي اين طرح را دارد، گفت: وجود دو اثر تاريخي در روستا، بافت تاريخي و گردشگري آن از جمله ظرفيتهاي ورکانه است.

وي به آموزش برخي صنايع دستي از جمله گليمبافي و قاليبافي در روستا اشاره کرد و افزود: آموزش سنگتراشي از سنگ گرانيت که مختص روستا است و توليد محصولاتي چون هاون سنگي و عروسک و ... در دستور کار اجراي اين طرح قرار گرفته است.

خاکسار اظهار کرد: مشکل ديگر اين روستا، تعطيلي سرويس بهداشتي عمومي روستا به دليل نبود آب است که بايد به اين موضوع رسيدگي شود.

* آمادگي شهرداري همدان براي استقبال از مسافران تعطيلات تابستان

مدير گردشگري شهرداري همدان هم در اين جلسه با اعلام اينکه چهار پارک در شهر همدان براي برپايي چادر مسافران آماده شده است، گفت: سرويسهاي بهداشتي و نمازخانه در اين پارکها وجود دارد و البته اگر تعداد مسافران زياد باشد آمادگي داريم که ساير پارکها که نمازخانه و سرويس بهداشتي دارند را به اين پارکها اضافه کنيم.

علياصغر شيري در ادامه گفت: اجراي برنامههاي فرهنگي و هنري در پيادهراه بوعلي با همکاري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و بخش خصوصي و ميراث فرهنگي از ديگر اقدامات شهرداري همدان است.

وي اظهار کرد: راهاندازي دو دستگاه اتوبوس گردشگري براي تعطيلات عيد فطر هم از ديگر برنامههاي شهرداري همدان است.

* باباعلي: اجراي اقدامات امنيتي انتظامي براي عيد فطر

رئيس اداره امنيت انتظامي شهرستان همدان هم در اين جلسه با تأکيد بر اينکه اقدامات امنيتي انتظامي در شهر همدان براي برپايي نماز عيد فطر انجام شده است، گفت: با همکاري يگانهاي ويژه طرح ايست و بازرسي و چک و خنثي اجرا ميشود.

عليرضا باباعلي با اشاره به اينکه پوشش کامل اطلاعاتي نماز عيد فطر قبل از نماز انجام ميشود، گفت: خيابانهاي منتهي به محل برپايي نماز عيد فطر و مسير راهپيمايي روز قدس پاکسازي خواهد شد و کسي نبايد خودرو خود را در اين خيابانها پارک کند.

وي به استقرار يگان انتظامي در ميدان کربلا، ميدان سردار همداني و ميدان امام حسن(ع) اشاره و بيان کرد: براي ايام تابستان هم نيروهاي گشت افزايش مييابد، نقاط جرمخيز و حاشيه شهر پاکسازي ميشود.

اين مسؤول با تأکيد بر اينکه امنيت محل اسکان مسافران برقرار ميشود، گفت: اميدواريم انجام اقدامات امنيتي زمينهساز حضور مردم در راهپيمايي روز قدس باشد.

رئيس جمعيت هلال احمر شهرستان همدان هم به استقرار تيم امداد و نجات شهرستان در ميدان سردار همداني (فرودگاه) شهر همدان اشاره و بيان کرد: هلال احمر براي نصب چادر در اين ميدان دستورالعملي ندارد.

جلال نانکلي گفت: چنانچه نصب چادر در ميدان سردار همداني مد نظر است ميتوان از ظرفيت سازمانهاي مردمنهاد استفاده کرد.

* رحيمي: توزيع مرغ، گوشت قرمز و برنج در فروشگاههاي زنجيرهاي شهر همدان به نرخ دولتي

رئيس اداره بازرسي سازمان صنعت، معدن و تجارت شهرستان همدان هم در اين جلسه به بازديد از مراکز عرضه مواد غذايي اشاره کرد و گفت: در ايام نوروز چند مورد شکايت در خصوص کسب مبالغ اضافي براي پارک خودرو داشتيم که بايد به اين موضوع رسيدگي شود.

جعفر رحيمي ابراز کرد: کنترل نانواييها و جلوگيري از تعطيلي غيرمجاز آنها و کنترل بر عرضه مواد غذايي از ديگر اقدامات است.

وي از توزيع برنج، مرغ و گوشت قرمز در فروشگاههاي زنجيرهاي همدان به نرخ دولتي خبر داد.

رسول ابراهيمخاني رئيس اداره راهداري و حمل و نقل جادهاي شهرستان همدان نيز به اقدامات انجام شده در سطح راهها اشاره و بيان کرد: بالا بردن سطح سرويس راهها، لکهگيري، درزگيري راهها، شستشوي حفاظ جاده، تکميل تابلو اطلاعاتي انتظامي، پاکسازي حريم راهها، نصب حفاظ براي محور بيجار- تهران، رنگآميزي سرعتکاهها و ريزشبرداري محور گنجنامه از جمله اقدامات انجام شده است.

نماينده کميته بهداشت سلامت و محيط زيست کارگروه گردشگري شهرستان هم از بازديد مراکز عرضه مواد غذايي، غذاخوريها، چلوکبابيها و... خبر داد و ابراز کرد: در ايام نوروز 3 تن مواد غذايي غيرقابل مصرف جمعآوري شد.

حسين خالقي گفت: در ايام تعطيل کارشناس آب مرکز بهداشت شهرستان براي آزمايش آب شهر و روستاهاي هدف گردشگري شيفت است.

معاون گردشگري شرکت سياحتي عليصدر هم با بيان اينکه هماهنگي لازم براي استقبال از مسافران در بازديد از غار انجام شده است، بيان کرد: تعداد قايقهاي داخل غار براي جلوگيري از ترافيک داخل غار از 60 قايق به 90 قايق افزايش مييابد و ساعت کاري نيز اضافه ميشود.

مسعود ملکي به نصب اعلان و توزيع بروشور اشاره کرد و گفت: ويلاهاي عباسآباد همدان نيز آماده اسکان مسافران است که به زودي 24 ويلا به تعداد آنها افزوده ميشود.

وي در پايان به پخش برنامه دورهمي با موضوع همدان و معرفي غار عليصدر در شبهاي قبل از عيد فطر نيز اشاره کرد.

 

 

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠٣/٢٩ تعداد بازدیـد : ١۶١ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٢٢  نفر کاربران آنلاین :
۱,۶۶۰,۱۳۳ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان