شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶   |   Sat December 16, 2017  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
دیدار شهردار همدان و هیأت همراه با معاون عمرانی وزیر کشور
حکم عباس صوفی به عنوان شهردار همدان صادر شد
پیشرفت 70 درصدی پیاده راه میدان امام(ره)
انتخاب شهردار بومی قدرشناسی از سرمایه های انسانی همدان است
تا پایان آذرماه آغاز پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی در همدان
بوستان 5هزار مترمربعی پردیس آماده بهره برداری
تاکسی های فرسوده در همدان تا پایان سال اجازه فعالیت دارند
آموزش های شهروندی برای یاری رسانی مدیریت شهری
آغاز جلسات تعرفه عوارض پیشنهادی سال 97 شهرداری همدان
حفظ منافع شهروندان و شهرداری اولویت شوراست
     آخرین اخبار
بهره گیری از محصول یخ خشک در مدیریت شهری
ظرفیت های کم نظیر 14 فرهنگسرا در شهر همدان
«اتحاد جوان شاهد» قهرمان مسابقات فوتبال محلات همدان شد
دیدار شهردار همدان و هیأت همراه با معاون عمرانی وزیر کشور
برگزاری اولین همایش راه مدرسه راه زندگی در همدان
آلودگی هوا به علت وارونگی دما در همدان
انتخاب شهردار بومی قدرشناسی از سرمایه های انسانی همدان است
متولی، حلقه گم شده بخش گردشگری همدان
برگزیدگان دومین دوره جشنواره فرش خزان معرفی شدند
16 نیروگاه خورشیدی در استان احداث می شود
دامداران نان خشک کپک زده به دام ها ندهند
حکم عباس صوفی به عنوان شهردار همدان صادر شد
ضرورت آموزش فرهنگ سلامت به شهروندان همدانی
افزایش 15 دستگاه اتوبوس شهری تا پایان سال
مشکلات شهروندان درزمینه عوارض باید حل شود
آغاز بررسی تعرفه پیشنهادی عوارض سال 1397 شهرداری همدان
آغاز طرح زمستانی پلیس راه و سازمان های امدادی با شرکت 800 گروه
حفظ منافع شهروندان و شهرداری اولویت شوراست
پیشرفت 70 درصدی پیاده راه میدان امام(ره)
آغاز جلسات تعرفه عوارض پیشنهادی سال 97 شهرداری همدان
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠۵/١٩ تعداد بازدیـد : ١۴٢ نسخه چاپی
 
 
 


ضرورت آموزش قوانین و حقوق شهروندی در تفکیک زمین های عادی

روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری همدان  : 
رئیس کمیسیون معماری، شهرسازی و فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان بر عملیاتی کردن آموزش قوانین و ضوابط و حقوق شهروندی در زمینه تفکیک زمین های عادی توسط شهرداری تأکید کرد.

 
 

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر همدان، حمید رضا طبیمسرور در جلسه کمیسیون معماری، شهرسازی و فنی عمرانی شورا بیان کرد: شهرداری در جهت صیانت از حقوق شهروندان در تفکیک زمینهای عادی آموزش قوانین و ضوابط و حقوق شهروندی را در سطح فراگیر به مردم و متولیان املاک عادی هر چه سریعتر عملیاتی کند.

طبیمسرور با بیان اینکه آموزشهای قوانین و ضوابط حقوق شهروندی در مشارکت مردم با شهرداری در امور شهری تأثیرگذار است، اضافه کرد: آموزش بنگاهداران و عوامل اجرایی شهرداری از جمله مدیران نواحی گامی بسزا در قانونمندی ساخت سازهها است.

وی با شاره به اینکه مناطقی در شهر وجود دارند که از لحاظ زیست محیطی بکر هستند، اظهار کرد: لازم است این مناطق شناسایی شده و آسیبهای ساخت و سازهای غیر مجاز در این نقاط توسط معاونت معماری و شهرسازی شهرداری اعلام شود.

طبیمسرور ساخت و سازهای غیرمجاز در شهر همدان را از معضلات مدیریت شهری برشمرد و گفت: تنها با عوامل بازدارنده و پیگیری پلیس ساختمان این مشکلات حل نمیشود بلکه کارشناسان باید با مدیریت ورود کنند و تخلفات را به مدیریت منطقه گزارش دهند و در مقیاس وسیعتر شهرداری پیشنویس ضوابط سهل و روان برای تفکیک قانونی، ساخت و سازهای منطبق بر واقعیات محل و نیازمندیهای مناطق محروم و توانمندسازی را تهیه و جهت انعکاس در طرح تفصیلی شهر ارائه دهد.

وی در ادامه با تأکید بر تهیه و اجرایی شدن طرح معابر زیر 12 متری در جهت سهولت اجرایی پروانههای ساختمانی با حفظ حقوق همسایگی و سهولت عملکردی معابر، افزود: از مالکان املاک عادی درخواست میشود برای هرگونه انجام معاملات و نقل و انتقال املاک خود برای استعلام ابتدا به شهرداری مراجعه کنند.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان هم در این جلسه با اشاره به اینکه کشورهای توسعه یافته در راستای بهبود وضعیت شهری به سمت بازآفرینی بافتهای قدیمی و نیز تعیین تکلیف املاک عادی گام برداشتهاند، افزود: ضروری است در شهر همدان که پیشینه تاریخی دارد و دارای بافتهای قدیمی است با بازآفرینی این املاک و محلات در زمینه تعیین تکلیف املاک عادی نیز اقدام شود.

ابراهیم مولوی اضافه کرد: درصد چشمگیری از املاک عادی در شهر همدان وجود دارد که شهرداری با تعیین تکلیف این املاک، برنامه مناسبی برای آنها داشته باشد.

مولوی همچنین تأکید کرد: لازم است به صورت ماهانه معاون معماری شهرسازی شهرداری همدان گزارشی از روند تعیین تکلیف املاک عادی به شورا ارائه دهد.

دیگر عضو شورای اسلامی شهر همدان هم تفکیک زمینهای عادی مناطق حاشیه شهر را بسیار ضروری دانست و افزود: با این امر از تفکیکیهای غیرمجاز جلوگیری میشود.

نرگس نوراله زاده اضافه کرد: متأسفانه شاهدیم افراد سودجو به عنوان اراضی قابل ساخت با نقشههایی که نه معابر و نه فضای خدمات قابل ارائه مشخصی دارند، اقدام به فروش این اراضی به افراد کم درآمد میکنند که پس از آن این مالکان با مشکلات زیادی از جمله ساخت و ساز و یا عدم ارائه انشعابات و... مواجه میشوند.

نورالهزاده با بیان اینکه در این راستا جلسات متعددی در شورای امور اراضی و پیگیری تضییع حقوق بیتالمال تشکیل میشود، اضافه کرد: این جلسات در صورتی مفید خواهد بود که بتوانیم منشأ این مشکلات را ببندیم و منشأ تمام این مشکلاتی که برای مدیریت شهری و مردم ایجاد میشود از تفکیکیهای غیرمجاز است.

وی ادامه داد: در این راستا در جلساتی که با معاونت پیشگیری از جرم دادگستری تشکیل شد مقرر شد با همکاری مجموعه ادارات مربوط مثل شهرداری و اصناف اقداماتی صورت پذیرد که در این زمینه بنگاههای غیر مجاز شناسایی و با آنها نیز برخورد شود و بنگاهداران مکلف شوند در نوشتن قولنامه با استعلام از شهرداری به مسکونی بودن اراضی اشاره کنند.

وی اظهار کرد: میتوان با آموزش بنگاهداران توسط شهرداری از ابتدا از بروز مشکلات ساخت و سازهای غیرمجاز جلوگیری کرد.

علی اکبر نظری دیگر عضو شورای اسلامی شهر همدان نیز گفت: با توجه به طرح جامع اگر شهرسازیها فعال شوند میتوانند در جهت تعیین تکلیف پهنهها گام بردارند البته بیشتر تخلفات در کاربریهای عمومی و دولتی صورت گرفته است.

نظری به املاک اوقاف و امور خیریه نیز اشاره کرد و افزود: بیشتر این املاک در کوی شهید مدنی است که باید با هماهنگی استانداری این املاک مشخص و مشکلات شهروندان نیز در این زمینه رفع شود.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری همدان نیز گفت: شناسایی املاک عادی در پهنههای شهر در دستور برنامه معاونت است که در کمیسیونها برای تصمیمگیری بررسی میشوند.

مجید یوسفی نوید از شناسایی 24 پهنه در خصوص ساخت و سازهای عادی خبر داد و یادآور شد: مشکلات املاک عادی شهر پیگیری و جمعبندی شده است.

یوسفی نوید افزود: سعی ما بر تسریع در تعیین تکلیف املاک است تا از ساخت و سازهای غیرمجاز جلوگیری شود.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠۵/١٩ تعداد بازدیـد : ١۴٢ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2017  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣٣  نفر کاربران آنلاین :
۱,۴۷۹,۲۸۸ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان