چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷   |   Wed June 20, 2018  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
خیابان سعیدیه شمالی(پایین) به صورت کامل بازگشایی شد
احیای بافت های تاریخی برای بازگشت به هویت شهر
شهرداری همدان آماده استقبال از عید سعید فطر و میهمانان تعطیلات
کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی
توسعه همکاری های مشترک همدان و اتریش در آینده ای نزدیک
ناحیه محوری؛ تسهیل و تسریع در خدماتدهی به شهروندان-منطقه چهار
افزایش عمر آسفالت معابر شهر با دستگاه جدید تثبیت بستر آسفالت
چرخ خدمت رسانی شهر در دستانِ نیروهای شهرداری می چرخد
جابجایی رایگان نمازگزاران عیدسعید فطر با بیش از 200 دستگاه اتوبوس درون شهری
احیاء شهر اطلسی ها
     آخرین اخبار
افزایش عمر آسفالت معابر شهر با دستگاه جدید تثبیت بستر آسفالت
احیاء شهر اطلسی ها
مرکز ارتباطات مردمی 137 نقشه راه مدیریت شهری
آلودگی هوای همدان در وضعیت «هشدار»
تفاهم نامه همکاری مدیریت شهری با آموزش و پرورش منعقد می شود
چرخ خدمت رسانی شهر در دستانِ نیروهای شهرداری می چرخد
تسریع در ساماندهی روز بازارها و احداث بازارچه های محلی
ایجاد 20 هزار هکتار کانون بیابانی جدید در همدان
جابجایی رایگان نمازگزاران عیدسعید فطر با بیش از 200 دستگاه اتوبوس درون شهری
توسعه همکاری های مشترک همدان و اتریش در آینده ای نزدیک
آیت ا... محمدی: باید در جامعه امید آفرینی کرد
بانوی والیبال نشسته همدان در رقابت های جهانی هلند
احیای بافت های تاریخی برای بازگشت به هویت شهر
اقامه نماز عید فطر در مصلی همدان به امامت آیت ا... محمدی
شناسایی صد ظرفیت اقتصادی همدان با قابلیت سرمایه گذاری خارجی
دونده رکورددار آسیا به همدان بازگشت
پخش مسابقات جام جهاني فوتبال از نمايشگر عباس آباد همدان
خیابان سعیدیه شمالی(پایین) به صورت کامل بازگشایی شد
شهرداری همدان آماده استقبال از عید سعید فطر و میهمانان تعطیلات
کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠۵/٢١ تعداد بازدیـد : ٢٨٠ نسخه چاپی
 
 
 


پیگیری طراحی ایستگاه قطار همدان

روزنامه هگمتانه  : 
مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان با بیان اینکه ایستگاه راه آهن شهری همدان روبه روی پایانه اتوبوس ها احداث می شود، گفت: مراحل طراحی ایستگاه درون شهری قطار همدان در حال انجام است.

 
 

فرهاد فرزانه در نشست خبری که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد با بیان اینکه ایستگاه راهآهن شهری همدان روبهروی پایانه اتوبوسها احداث خواهد شد بیان کرد: مراحل طراحی ایستگاه درون شهری قطار همدان در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه مقرر شده است زمینی رو به روی ایستگاه پایانه اتوبوسها از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر برای اجرای این طرح در اختیار راه آهن قرار گیرد اظهار کرد: طراحی ایستگاه درون شهری راه آهن باید از معماری زیبا برخوردار باشد که انتخاب طرح با برگزاری مسابقهای انجام خواهد شد.

 این مسؤول تصریح کرد: در برنامهریزیها باید خطوط ریلی از رباط شورین به ایستگاه درون شهری منتقل شود که این اقدام نیز از سوی کارشناسان در مرحله نقشهبرداری قرار دارد که خطوط ریلی از رباط شورین وارد بلوار سردار شهید همدانی میشود.

وی که در پاسخ به سؤال خبرنگار هگمتانه مبنی بر چگونگی مراحل انجام ایستگاه درون شهری قطار سخن میگفت با اشاره به اینکه با نزدیک شدن به شهر قیمت املاک نیز افزایش مییابد گفت: این امر هزینههای بیشماری را میطلبد که وزیر راه قول مساعد را در این زمینه داده است.

این مسؤول درباره کیفیت قطارها نیز عنوان کرد: قطار کنونی دو دیزل در دو طرف دارد که تا 2تا 3 ماه آینده با این قطار کار میکنیم زیرا چندین شرکت اعلام آمادگی کردند تا قطارهای جدید و با کیفیت را وارد خطوط ریلی همدان کنند.

*تاکنون 6هزار بلیت رفت و برگشت به مشهد مقدس به فروش رفت

مدیرکل راه و شهرسازی همدان از فروش افزون بر 6هزار بلیت رفت و برگشت به مشهد مقدس خبر داد و گفت: استقبال از قطارها مطلوب بوده است به طوری که ظرفیت قطارها تا نیمههای شهریور پر است.

وی با بیان اینکه ضروری است قطاری ایمن، ارزان قیمت و مناسب برای خطوط همدان- تهران قرار دهیم بیان کرد: باید سفرهای اداری در استان انجام گیرد و از ساعت 5 صبح رفت و برگشت به تهران را داشته باشیم.

فرزانه از تشکیل اداره کل راه آهن در همدان خبر داد و اظهار کرد: مراحل اداری در شرف انجام است و با تشکیل این اداره کل در همدان به طور کامل و مستقل پروژه را پیگیری میکنیم.

*ورود دولت به ساخت و ساز و قرار گرفتن در جای انبوه سازان خطاست

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان با بیان اینکه معتقدیم دولت هر جا وارد ساخت و ساز میشود و بخواهد جای انبوهساز را بگیرد کار خطایی انجام شده است گفت: باید تا جایی که ممکن است قیمت مسکن با روشهای مختلف پایین آید تا مردم قدرت خرید مسکن را داشته باشند و از سوی دیگر نیز دولت موظف است از انبوهساز حمایت کند.

فرزانه با اشاره به فعالیت حساب صندوق یکم در بانک مسکن در راستای بالابردن توان مردم برای خرید مسکن اظهار کرد: روش کار این صندوق به این طریق است که اگر افراد 30 میلیون تومان را در این بانک برای مدت یکسال داشته باشند میتوانند تسهیلات 60 میلیونی را با نرخ 9 درصد دریافت کنند که این میزان برای زوجهای جوان 120 میلیون تومان است.

وی با تأکید بر اینکه شهرداریها باید به دنبال درآمدهای پایدار باشند اذعان کرد: باید ساختوسازها به تثبیت برسد و شهرداری به دنبال درآمدهای پایدار برای خود باشد.

این مسؤول با تأکید بر توسعه متوازن شهری افزود: شهر باید متوازن رشد کند که این موضوع در بازنگری طرح جامع همدان دیده شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی همدان عدم توسعه متناسب شهری را از دلایل اصلی گرانی زمین در همدان دانست و اظهار کرد: علت گرانی زمین توسعه نامتوازن شهری همدان است به طوری که در برخی نقاط استقبال برای خرید زمین بالا و در برخی نقاط اصلاً استقبالی وجود ندارد و این خطی که بین همدان کشیده شده باعث شده زمین در مناطقی از شهر گران شود.

فرزانه با ضروری خواندن سیاستهای تشویقی شهرداری در صدور پروانه گفت: شاید یکی از دلایل رکود در بخش مسکن این باشد که در سالهای 91 و 92 بیش از نیاز مسکن ساخته شده و موجب ایجاد مشکل شد.

وی با تأکید بر اینکه شغلهای زیادی با بخش مسکن در ارتباط است تصریح کرد: در همدان خانههای خالی در نقاطی است که متقاضی ندارد.

فرزانه اظهار کرد: اشکالات شهرسازی مانند گرفتگی معابر، ترافیک در بخشهایی از شهر، استقرار ادارات در نقاط پرترافیک شهر و... به این دلیل است که ما تاکنون بر روی طرح شهرسازی 29 سال پیش کار میکردیم که ضروری است طرح بازنگری شهر جامع بار دیگر انجام گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی همدان درباره طرح بازآفرینی نیز عنوان کرد: در این طرح در صدد هستیم کیفیت زندگی را در محلات استان ارتقا دهیم و بر این اساس غیر از همدان که 5 منطقه و ملایر نیز دو منطقه مصوبه ستاد بازآفرینی بودند سایر شهرها نقشه مصوبی نداشتند که با انجام کارهای کارشناسی اکنون تمام مراکز شهرها نقشه مصوب بازآفرینی دارند.

وی تصریح کرد: در طرح جامع بازآفرینی محلات استان که ریشه تاریخی دارند شناسایی شدهاند و تمام شهرهای ما که نیاز دارند مثل بوعلی محور پیاده داشته باشند نیز مورد بررسی قرار گرفتند.

این مسؤول درباره احداث برج 80 طبقه نیز در همدان گفت: با احداث برج 80 طبقه مخالف نیستم اما به شرطی که در جای خود باشد.

این مسؤول تصریح کرد: از نظر من بلوار ارم تا میدان قائم شبیه چاه نفت برای شهر همدان است و هرگونه ساخت و ساز در این مکان ظلم به شهر است.

مدیر اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان همدان نیز درباره طرحهای در دست اقدام این نهاد گفت: طرح تعریض محور نهاوند-آورزمان تا دهه فجر امسال در صورت تأمین 50 درصد اعتبار آن به پایان میرسد.

حبیب نادیان با اشاره به اینکه 197 کیلومتر راه روستایی در استان ایجاد شده است بیان کرد: در مجموع 287میلیارد تومان در راستای پروژههای راهسازی استان هزینه شده است.

وی درباره طرح ملایر نهاوند آورزمان نیز اظهار کرد: 42 کیلومتر از این پروژه اجرا شده است که در صدد هستیم تعریض هشت کیلومتر بعدی را نیز تکمیل کنیم.

این مسؤول با اشاره به اینکه این طرح یکی از طرحهایی است که ردیف ملی گرفته است تصریح کرد: البته امسال هنوز اعتبار دریافت نکرده و از محل اعتبارات رفع نقاط حادثه خیز اجرایی میشود.

*پرونده مسکن مهر همدان تا پایان سال 96 بسته خواهد شد

سرپرست مدیریت مسکن و ساختمان راه و شهرسازي استان همدان نیز در این نشست با بیان اینکه پرونده مسکن مهر همدان تا پایان سال 96 بسته خواهد شد بیان کرد: تاکنون 26 هزار واحد در استان ساخته شده و 15 هزار واحد نیز به مرحله دریافت سند رسیده است.

مهدی رضایی بیان کرد: 500 واحد بدون متقاضی در استان وجود دارد که برخی از آنها کمتر از 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

فرمانده یگان حفاظت از اراضی راه و شهرسازی استان همدان نیز با بیان اینکه استان همدان دومین استانی بود که از یگان حفاظت برخوردار شد گفت: از ابتدای تشکیل این یگان، 43 فقره رفع تصرف اراضی انجام شده که ارزش ریالی آن چهار میلیارد و 700 میلیون تومان است.

حمید چراغی بیان کرد: از این تعداد رفع اراضی 26 فقره دستور سیار دادستان استان بوده است.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠۵/٢١ تعداد بازدیـد : ٢٨٠ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2018  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١۶  نفر کاربران آنلاین :
۱,۷۳۰,۵۲۹ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان