شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶   |   Sat December 16, 2017  
   
 
آرشیو اخبار |  عضویت در خبرنامه |  جستجو |  ارتباط با ما  
     صفحه اصلی   |   سیاست   |   اقتصاد   |   جامعه   |   دین و اندیشه   |   فرهنگ   |   سلامت   |   دانش   |   ورزش   |   گردهمایی   |   حوادث   |   گوناگون
     پربیننده ترین ها
دیدار شهردار همدان و هیأت همراه با معاون عمرانی وزیر کشور
حکم عباس صوفی به عنوان شهردار همدان صادر شد
پیشرفت 70 درصدی پیاده راه میدان امام(ره)
انتخاب شهردار بومی قدرشناسی از سرمایه های انسانی همدان است
تا پایان آذرماه آغاز پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی در همدان
بوستان 5هزار مترمربعی پردیس آماده بهره برداری
تاکسی های فرسوده در همدان تا پایان سال اجازه فعالیت دارند
آموزش های شهروندی برای یاری رسانی مدیریت شهری
آغاز جلسات تعرفه عوارض پیشنهادی سال 97 شهرداری همدان
حفظ منافع شهروندان و شهرداری اولویت شوراست
     آخرین اخبار
بهره گیری از محصول یخ خشک در مدیریت شهری
ظرفیت های کم نظیر 14 فرهنگسرا در شهر همدان
«اتحاد جوان شاهد» قهرمان مسابقات فوتبال محلات همدان شد
دیدار شهردار همدان و هیأت همراه با معاون عمرانی وزیر کشور
برگزاری اولین همایش راه مدرسه راه زندگی در همدان
آلودگی هوا به علت وارونگی دما در همدان
انتخاب شهردار بومی قدرشناسی از سرمایه های انسانی همدان است
متولی، حلقه گم شده بخش گردشگری همدان
برگزیدگان دومین دوره جشنواره فرش خزان معرفی شدند
16 نیروگاه خورشیدی در استان احداث می شود
دامداران نان خشک کپک زده به دام ها ندهند
حکم عباس صوفی به عنوان شهردار همدان صادر شد
ضرورت آموزش فرهنگ سلامت به شهروندان همدانی
افزایش 15 دستگاه اتوبوس شهری تا پایان سال
مشکلات شهروندان درزمینه عوارض باید حل شود
آغاز بررسی تعرفه پیشنهادی عوارض سال 1397 شهرداری همدان
آغاز طرح زمستانی پلیس راه و سازمان های امدادی با شرکت 800 گروه
حفظ منافع شهروندان و شهرداری اولویت شوراست
پیشرفت 70 درصدی پیاده راه میدان امام(ره)
آغاز جلسات تعرفه عوارض پیشنهادی سال 97 شهرداری همدان
 
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠۵/٢١ تعداد بازدیـد : ١۴٢ نسخه چاپی
 
 
 


رفع مشکلات کوی «شهيد مطهری» بر اساس اولويت بندي

روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری همدان  : 
بازدید مشترک کمیسیون های خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک و محیط زیست و معماری، شهرسازی و فنی عمرانی شوراي اسلامی از کوی شهید مطهری و پارک مردم به همراه تعدادی از مسؤولان شهرداری، مسؤولان دستگاه های خدمات رسان و خبرنگاران صورت گرفت.

 
 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، رئیس کمیسیون خدمات شهری حمل و نقل و ترافیک و محیط زیست شورا در ابتدای بازدید از کوی شهید مطهری، گفت: هدف از انجام این بازدید بررسی اجمالی منطقه در ارتباط با مشکلات خدمات شهری و عمرانی از جمله فاضلاب، آسفالت، فضای سبز و مسائل مطرح شده از سوی اهالی و معتمدان بوده؛ البته بررسی وضعیت فاضلاب منطقه در اولویت این بازدید است.

کامران گردان با بیان اینکه مشکلات و موضوعات مطرح شده به صورت فیلم و عکس مستندسازی میشود، گفت: این منطقه مشکلات بسیاری دارد که باید به ترتیب به آنها رسیدگی شده و با اولویت بندی رفع شود.

گردان با تأکید بر اینکه از گذشته نیز کارهای خوبی در منطقه کوی شهید مطهری انجام شده، اضافه کرد: اقدامات ترافیکی، فنی مهندسی و عمرانی در این منطقه صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه توزیع متوازن امکانات در مناطق مختلف از اهداف شورای چهارم و پنجم است یادآور شد: اقدامات بر اساس اولویتبندیها، توسط شهرداریهای مناطق انجام میشود.

وی با بیان اینکه سعی میشود اولویتبندیها برای پروژهها در سال آینده دیده شود، تصریح کرد: در صورت لزوم با جابهجایی بودجه و یا از اعتبارات شهرداری ستاد و یا منطقه اعتباری به اقدامات انجام شده تخصیص مییابد تا برای شهروندان دلگرمی باشد که بدانند شورای چهارم در آخرین روزهای کاری خود نیز به فکر مردم و رفع مشکلات آنهاست.

 گردان در ادامه بازدید تأکید کرد: شهرداران مناطق باید با بازدیدهای میدانی از مناطق حوزه کاری خود در راستای رفع مشکلات شهری شهروندان اقدام کنند و به عنوان مدیر شهری منطقه باید پاسخگوی مسؤولیت خود باشند.

*رفع مشکلات کوی شهید مطهری نیازمند مشارکت مردمی است

رئیس کمیسیون معماری، شهرسازی و فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان نیز در این بازدید، گفت: مناطقی همچون کوی شهید مطهری به این دلیل که مدتی روستا بوده و اکنون به شهر پیوسته از خدمات شهری بهرهای ندارند.

حمیدرضا طبیمسرور با بیان اینکه شهرداری منطقه باید این همت را داشته باشد که محل و بحرانها را شناسایی کند، اضافه کرد: در صورت وقوع اتفاق و یا آتشسوزی در این منطقه ورود آمبولانس و آتشنشانی امکان ندارد.

وی با تأکید بر اینکه جزء وظایف ذاتی شهرداری است که برابر طرح تفصیلی معابر را بازگشایی کند، افزود: این منطقه جزء شهر شده است و بایدسعی کرد بدون هزینه زیاد در شهرداری اقدامات لازم برای بازگشایی معابر آن انجام شود.

رئیس کمیسیون معماری، شهرسازی و فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان اضافه کرد: منطقه چهار شهرداری باید بحران این منطقه را شناسایی کند.

وی با تأکید بر تعریض معابر کوی شهید مطهری به صورت توافقی، گفت: با دستگاههای خدماترسان نیز هماهنگ شده تا شبکه آب و فاضلاب این مناطق نیز انجام شود که طبق گزارش بخشی از آن انجام شده است.

طبیمسرور با بیان اینکه ساماندهی ورودی کوی شهید مطهری از سمت حصار نیز در حال هماهنگی است که مسیر به صورت 6 و یا هشت متری بازگشایی شود، اضافه کرد: با این اقدام خروجی حصار نیز از این منطقه خواهد بود.

رئیس کمیسیون معماری، شهرسازی و فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان خاطرنشان کرد: اولین اقدام باید از سوی اهالی باشد سپس شهرداری وارد شود و شورا نیز اهرم حمایتی است.

وی خواستار تعیین یک نماینده از سوی اهالی کوی شهید مطهری برای پیگیری مسایل عمرانی و خدماتی منطقه شد.

رئیس کمیسیون برنامه بودجه، حقوقی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان نیز با انتقاد از وضعیت پارک مردم، اظهار کرد: این وضعیت در شأن شهرداری، شهر و مردم همدان نیست.

حسین قراباغی عدم رسیدگی درست به تعمیر و نگهداری تجهیزات پارکها، عدم مناسبسازی در پارکها و نورپردازی پارکها را از جمله مشکلات پارکهای اصلی شهر عنوان کرد و افزود: مردم برای تفریح به پارک میآیند، بنابراین باید مناسبسازی معابر و ایمنسازی منطقه بازی در پارکها انجام شود.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان نیز اظهار کرد: یک نقشه پارک به صورت بخشبخش برای قسمتهای مختلف داریم که تعیین شده و به پیمانکار ارائه میشود؛ ضمن اینکه هیچ سالی نگهداری از پارک متوقف نمیشود و هر ساله در پارک پیمانکار داریم.

امیر فتحیاننسب اضافه کرد: تعمیر و نگهداری پارک مردم فازبندی شده و اعتبار لازم دارد.

مدیر دفتر فنی شرکت آب و فاضلاب همدان نیز در این بازدید اظهار کرد: سال گذشته حدود چهار کیلومتر خرید لوله و اتصالات با اعتباری حدود 4 میلیارد تومان با مجوز شهرداری در کوی شهید مطهری، کوی رضوان و کوچههای قائم در انتهای کوی ولیعصر(عج) صورت گرفت.

محمد بابالحوائجی با بیان اینکه امسال نیز حدود دو کیلومتر لولهگذاری انجام شده است، گفت: این اقدامات از محل تبصره 3 که شورای اسلامی شهر تصویب کرده صورت گرفته و در کوی رضوان قرارداد پیمانکار به پایان رسیده و در مرحله تعیین پیمانکار قرار داریم.

 
     
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩۶/٠۵/٢١ تعداد بازدیـد : ١۴٢ نسخه چاپی
 
 
© 2005 - 2017  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣٢  نفر کاربران آنلاین :
۱,۴۷۹,۲۸۷ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
روزنامه هگمتانه
خبــرگزاری مهـر
خبــرگزاری ایسنا
باشگاه خبرنگاران
 
لینک های مرتبط
شهر الکترونیک همدان
مناقصات و مزایدات
پیام ها و اطلاعیه ها
مقالات و نوشته ها
 
دسترسی سریع 
آرشیـو اخبــار
اخبار شهرداری همدان
اخبار شهر همدان
اخبار ایران و جهان
آرشیـو گزارش ویــژه
آرشیـو گفتگوی ویــژه
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان